Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 12:12   #1
Putovnica (biometrijska)

Zanima me koliko ste dugo čekali putovnicu (biometrijsku) da vam bude gotova od dana kda ste predali zahtjev,i molim napisite mijesto gdje ste podnijeli zahtjev jer u Zagrebu bude brže nego u ostalim mijestima,a ja sam dosta daleko od ZG-a. hvala
Molim moderatore da ne brišu,važno je.
Jigsaw85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:41   #2
U Zagrebu se ceka tri tjedna. Mozes i traziti hitnu izradu (to se dodatno placa) i to izrade u roku jednog dana.
Ne znam kako je izvan Zagreba, pa ti predlazem da nazoves MUP pod kojim ti spadas i pitas ih za info o cekanju iste.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 13:06   #3
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U Zagrebu se ceka tri tjedna. Mozes i traziti hitnu izradu (to se dodatno placa) i to izrade u roku jednog dana.
Ne znam kako je izvan Zagreba, pa ti predlazem da nazoves MUP pod kojim ti spadas i pitas ih za info o cekanju iste.
Svugdje vele 3 tjedna , ali u biti ako nema guzve bude gotovo za cca 2 tjedna.

Ja sam baš sada išao radit žurnim postupkom u Zagrebu, došao u jutro u 9 i u 16h isti dan sam ga podigao. Jedino kaj ga plačaš cca 200 kn skuplje 620 kn
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 21:15   #4
zahtjev za žurnim postupkom se može podnijeti u bilo kojem MUP-u, jedino će samo u Zagrebu biti gotova isti dan, a u ostalima sljedeći (zbog slanja eksprenom poštom ili čime već to šalju).
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:00   #5
Meni moja biometrijska već pukla. Tj. pukla je ona kruta "stranica" s podacima. Stara cca 3 godine, puna oko polovice. Očito sam ju puno "gužvao" po stražnjim džepovima hlača (i, posljedično, sjedio na njoj).

Već je neko vrijeme "visila", bio sam lijen da odem po novu i sam završni čin odvajanja dogodio se u najgorem trenutku: bio sam u Brazilu, bez mogućnosti brze izrade nove.

TAP-ov službenik na checkinu aerodroma u Riju nije ni trepnuo kad sam mu je pružio "u dva dijela", ponašao se ko da svaki dan radi s takvim dokumentima.

Ipak, za dalje sam ju - zalijepio selotejpom.

Malo me je bilo strah hoću li se moći vratit kući. No, bez problema sam s tako provizorno zakeljenom i otputovao za Zelenortske otoke i odatle za Portugal te na koncu i do HR, dakle prošao sam ukupno 6 graničnih kontrola. Tek me je HR policajac na Plesu pitao "Pa zar je već pukla?" ne ni ne sugerirajući da bi to mogao biti problem za ulazak u zemlju, dok se ostali doslovce nisu ni osvrnuli.

U stvari, sve je prošlo tako lako da se dvoumim jal' da uopće zbog toga idem vadit novu.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 07:17   #6
Tako sam ja sa zaljepljenom osobnom prolazio redovito granicu HR i SLO, dok mi jednog dana službenica u banci nije rekla: Imate neki drugi dokument, ova osobna vam je nevažeća jer je zaljepljena?? WTF??? A na granici je dobra??
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 09:59   #7
Nigdje me ne pitaju za bradu osim na Plesu, pogledaju u putovnicu koja nemoze facial hair imati normalno nego ima samo zacrnjeno dio na kojem imas bradu, i uvijek me maltretiraju ŠTO MI JE TO NA LICU, pa strašno koliko su glupi, pa brada koju imam i sad kažem im, ali ne, oni kazu do je neko crnilo, zar mogu biti tako retardirani da neznaju ni kako izgleda kad nove putovnice imaju sliku na kojoj imas gustu bradu, provjerio sam i tuđe i svuda svi koji imaju slicnu bradu na novim putovnicama imaju zacrnjeni dio, ne vidi se brada nego je crni kvadratic preko toga.

Rekao bi nešto da nemam istu bradu pa da se pitaju zasto imam to na putovnici , ali ovako, nemam rijeci za opisati djelatnike na Plesu osim sa : nesposobnost.
crocro25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 10:04   #8
Jel netko nedavno vadio putovnicu u Petrinjskoj u Zagrebu? Koliko se cca čeka?
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:04   #9
Quote:
Tinkerbella_zg kaže: Pogledaj post
Jel netko nedavno vadio putovnicu u Petrinjskoj u Zagrebu? Koliko se cca čeka?
Za žurnu izradu ako dođeš rano ujutro, posljepodne ti bude već gotova
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 04:30   #10
Sad sam nedavno radila novu osobnu i vozacku ... i tocno pise na stranicama za koliko ce biti gotova koja vrsta (obicna, zurna i najzurnija), a i cijena je odgovarajuca ... (npr. Osobna od jedno 75 kn preko 200 kn do 500 kn)
Naravno obicno sve traje duze nego mislis (ako ne procitas na vrijeme)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:37   #11
Ovako trenutno je akcija Qatra , a nedavno bijah u Izraelu i oni me obilježiše. I sad moram vaditi novu putovnicu da bih mogao tranzitno kroz Dohu. Znate li kada dajem zahtjev za novu putovnicu hoću li dobiti broj putovnice te nove? Ili je jedni način da bih kupio da moram imati novu putovnicu?

Jer ako kupim sa starom putovnicom i moram je pokazati na granici vidjet će gdje sam bio onda i nema smisla vaditi novu.

Ili da žurno tržim putovnicu i kad je dobijem da kupim karte bude li ih još bilo..iako bi to moglo brzo nestati..

Hvala na odgovoru ma kakav god bio.
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:13   #12
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Ovako trenutno je akcija Qatra , a nedavno bijah u Izraelu i oni me obilježiše. I sad moram vaditi novu putovnicu da bih mogao tranzitno kroz Dohu. Znate li kada dajem zahtjev za novu putovnicu hoću li dobiti broj putovnice te nove? Ili je jedni način da bih kupio da moram imati novu putovnicu?

Jer ako kupim sa starom putovnicom i moram je pokazati na granici vidjet će gdje sam bio onda i nema smisla vaditi novu.

Ili da žurno tržim putovnicu i kad je dobijem da kupim karte bude li ih još bilo..iako bi to moglo brzo nestati..

Hvala na odgovoru ma kakav god bio.
kod kupnje karte ti ne treba putovnica
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:25   #13
Kratko i jednostavno..a dobro..hvala ti..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:56   #14
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Kratko i jednostavno..a dobro..hvala ti..
Evo sad ces morati kupiti
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 07:56   #15
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Ovako trenutno je akcija Qatra , a nedavno bijah u Izraelu i oni me obilježiše. I sad moram vaditi novu putovnicu da bih mogao tranzitno kroz Dohu. Znate li kada dajem zahtjev za novu putovnicu hoću li dobiti broj putovnice te nove? Ili je jedni način da bih kupio da moram imati novu putovnicu?

Jer ako kupim sa starom putovnicom i moram je pokazati na granici vidjet će gdje sam bio onda i nema smisla vaditi novu.

Ili da žurno tržim putovnicu i kad je dobijem da kupim karte bude li ih još bilo..iako bi to moglo brzo nestati..

Hvala na odgovoru ma kakav god bio.
Ne treba ti nova putovnica za tranzit u Dohi, nitko ti ne gleda putovnicu.
Ja bio prije nekoliko mjeseci, s izraelskim pečatom u putovnici
pilgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:51   #16
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Znate li kada dajem zahtjev za novu putovnicu hoću li dobiti broj putovnice te nove?
Da, čim predaš zahtjev za novu putovnicu, dobiješ njezin budući broj.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:40   #17
Apropo kupnje karata, meni se dogodilo da sam mamu morala natjerati da ide po hitnu putovnicu jer mi je trebao broj putovnice za kupnju jedne karte. Kupim bez problema Hr-Čile, a onda ne mogu kupiti lokalni let. A ljeto je. A Patagonija svakom minutom sve skuplja. I skuplja. Dva dana kasnije karta ja kostala vise nego povratna iz Europe za Aziju. Eto, za LAN je trebao broj putovnice ili osobne iskaznice za lokalce.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 14:50   #18
Da li je normalno da je u biometrijskoj putovnici slika preeksponirana, ali ono, brutalno? Nisam je uopce otvarao na policiji, pa da pitam odmah tamo. Zurio dalje, samo ubacio u najlonsku kosuljicu i gas. Izgledam kao nekakva prikaza - ukazanje.
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:02   #19
evo nova putovnica u ruci. sada mogu u Dubai u utorak
osim što ima drugačije natpise na prednjoj korici te više unutra nema adrese nego samo OIB, maknuli su kartu Hrvatske sa zadnje korice. Potom korice su puno deblje što je super jer će se teže uništavati, a ono što mi je odlično je i da su napokon poboljšali slova na korici. Ona prijašnja su se izlizavala ful rano tj. meni nakon 2 godine stara je putovnica izgledala kao da ju je krava žvakala, a slova su se jedva vidjela. Na novoj putovnici slova su ugravirana u koricu.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:13   #20
Znaci, u utorak slijedi jednodnevni izlet
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.