Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 11:19   #241
ja sam kao manja često imala te afte i koliko znam najčešći uzrok nastanka je oslabljenje imuniteta, npr za vrijeme viroze, ili ako piješ iz tuđe čaše (ne mora bit da je ta osoba prehlađena ili bolesna u ikojem smislu), npr ako ti je u bircu poslužen sok u slabo opranoj čaši pa ti neke sitne bakterije dospiju u usta i afta je reakcija organizma... ili pomanjkanja tog vitamina C...što se tiče mog iskustva u liječenju tih malih neugodnih čuda - najbolje je samo štapićem za uho nanijeti par puta dnevno nakon obroka i pranja zubi PROPOLIS a kako je netko gore napisao, HEXORAL je isto supe-brzo-učinkovit ! Dobro je svakodnevno piti vitamin C makar u šumećim tabletama čisto radi obnavljanja organizma.
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:02   #242
Pojavile su mi se opet

do prije nekih mjesec i po, dva - gotovo ih nisam ni imala.. i sad odjednom, ovo mi je valjda sedma afta
Zadnji put pojavile su mi se dvije istovremeno, tako i sad.
Na unutarnjoj sluznici donje usnice, i pri korjenu jezika, uzasno mi je.

Cula sam, a i svi pisu o padu imuniteta, stresu, manjak vitamina.. neznam, bolesna prakticki nisam bila (osim jedne prolazne prehlade lani) , pijem tu i tamo B komplex, c vitamin - cedevita, svjeze voće..
Pocela sam razmisljat da odem na pretrage?
kakve?!

Netko je spomenuo candidu, neki spominju virus..
na kakve pretrage ce me pobogu uputit dr. opce prakse?

ne znam sto da radim, al stvarno me muci sto su me odjednom tako 'napale' ...
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 11:23   #243
Za AFTE ja vam preporučujem lijek koji se zove Nystatin i možete ga kupiti u apoteci ili kod svog farmaceuta i vjerujte mi na rijec za dva dana afte su nestale
__________________
Bolje jedna velika bitka,nego stotine malih.
minas morgul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 11:37   #244
Nystatin je antimikotik, znači ubija gljive, pa ako je afta stvarno uzrokovana gljivicama ( najčešće Kandidom ) on definitivno pomaže, ali je potrebno spriječiti pad imunuteta i prilagoditi prehranu ( izbaciti slatko, kvasac, alkohol).. ukratko.
Kandidu sam napravila u poliklinici Analiza u Splitu, a krv možeš izvaditi u bilo kojem većem gradu kod njihovih suradnika i oni to šalju dole.
Ili, možda to rade infektolozi, moja dr. opće medicine nije imala pojma šta će samnom. Dok nisam donijela nalaz, onda me ozbiljno shvatila.
Liječite afte, jačajte imunitet, candida može biti jako ozbiljan poremećaj, meni je cijeli organizam zbrkala )).

Zadnje uređivanje Kodazu : 04.06.2009. at 11:43.
Kodazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 12:03   #245
bok! tražim svuda, ne znam gdje da pišem!!!!! imam problema s jezikom. nekakve naslage koje što više skidam, one se brže i više razvijaju.poput dlačica. pročitala sam da takva infekcija može biti povezana s kandidijazom. čak te dlačice povezuju s pušenjem, hiv infekcijom - ali o tome ne razmišljam!!!!!
ima li tko slična iskustva i što je koristio za usnu šupljinu, da se riješim te beštije!!!!
sad vidim kod vas za taj nystatin, pročitala sam već, vežu ga uz candidu.
mogu li ga kupiti bez recepta? kad promućkam pljunem, što? koliko se često koristi?

hvala
ZARRA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 12:11   #246
@zarra01
dakle, kod bolesti s visokom temp, ili disanjem na usta ili ako se provodi parenteralna prehrana suši se usna šupljina, i nastaju bijele naslage po njoj tj...ono što si ti opisala....
to sad možešš spriječit....:
pranjem zubi nakon svakog jela
ispiranjem usne šupljine(čaj od kamilice, 3% H2O2 (tj na 2 dl vode stavimo jednu žlicu H2O2 3%-tnog))-samo ispereš.... NE GUTAŠ!!!!!
premazivanjem usne šupljine i usnica( parafinsko ulje, glicerin)
Dakle, postupak je slijedeći
Opereš zube nakon svakog jela.....
čini ovo ujutro ili na večer:
premazat usnu šupljinu parafinskim uljem ili glicerinom.... sačekat par minuta....skinut tu bijelu naslagu....idprat usta s čašom mlake vode u kojoj je jedna žlica 3% H2O2... isprat nakon toga s mlakom vodom.... i premazat na kraju s paraf. uljem ili glicerinom.... probaj to par dana pa vidi hoće li pomoć....
__________________
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 19:09   #247
Rojazol za afte...
petrolina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 02:01   #248
Quote:
petrolina22 kaže: Pogledaj post
Rojazol za afte...
rojazol je za gljive, a ne za afte
miles_2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:57   #249
Jedna riječ - propolis. Godinama sam mučila muku s aftama a sad mi je sluznica u ustima za deset!!!! Štos je u tome da ga se jede s medom a uz to i maže po aftama.
dan-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 22:41   #250
Čovjek vam je napisao potpuni pregled modernih saznanja o aftama, a vi se nakon toga i dalje raspravljate o propolisu i inim glupostima.
xx23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 00:34   #251
Probajte koristiti paste za zube bez SDS-a. Ja sam imao gadnih problema sa aftama, ali nakon sto sam procitao negdje da je SDS agresivan detergent i da moze uzrokovati afte, kupio sam pastu bez SDS-a (Elmex) i od tada, evo vec godinu dana, nemam afti. Ja vjerujem da terapija za afte treba biti prilagodena svakom pojedinom slucaju, ali ako ovo niste isprobali, probajte, ne mozete nista izgubiti! U mom slucaju je proradilo.
sretno
kipios is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:33   #252
kao što napisah Rojazol...bez obzira što miles smatra da su samo za gljive
petrolina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 09:51   #253
Girl: Plibex ili B-komplex (isti sastojak i omjer; prvo je Plivin a drugo je Krkin preparat) je fenomenalan omjer osnovnih B vitamina; mnogo mnogo bolji od različitih razvikanih Natural Wealth ili Kal preparata) razvija puno djelovanje 2-4 mjeseca nakon inicijalnog uzimanja.
Dan-zena: Propolis donekle pomaže
minas morgul: Nistatin je mast koja jako rijetko pomaže kod afta. Slažem se sa Kodazu
chrascar: potpuno u pravu uz moju napomenu za Girl

Zadnje uređivanje megatronman : 28.06.2009. at 09:51. Reason: tipfeler
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 10:17   #254
Quote:
dan-zena kaže: Pogledaj post
Jedna riječ - propolis. Godinama sam mučila muku s aftama a sad mi je sluznica u ustima za deset!!!! Štos je u tome da ga se jede s medom a uz to i maže po aftama.
I ja sam ih imala, sada imam onaj sprej sa propolisom i alkoholom + svaki dan pijem ujutro c vitamin+grejp.

Uglavnom više ih nemam a znala sam ih imati nekoliko.
To je pad imuniteta pa treba poraditi na tome.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 22:59   #255
Smile

Quote:
minas morgul kaže: Pogledaj post
Za AFTE ja vam preporučujem lijek koji se zove Nystatin i možete ga kupiti u apoteci ili kod svog farmaceuta i vjerujte mi na rijec za dva dana afte su nestale

hvala,
meni je nistatin pomogao,
za 3dana mi je afta nestala..
stari_04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 20:57   #256
već godinama vodim rat sa aftama, no nije bilo strašno. uvijek su mi se pojavljivale negdje na dostupnim mjestima i nakon par dana mazanja geokortonom bi nestale.

međutim..

sad imam novu muku.. već par dana me jezik toliko peče da imam osjećaj da mi je pol čačkalice zabijeno u njega. ne mogu vidjet jer je odozada u korijenu jezika, al po pečenju bi rekla da je afta. već sam u komi i jedva gutam
i nikad do sad nisam imala aftu na jeziku

ima tko ideju kako do toga doći i sa kojim sredstvom?
250km sam udaljena od svog zubara i nije baš da ću zbog toga doma...
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 00:53   #257
Imam nesto na unutarnjem dijelu obraza,di su zubi....to mi se pocelo pojavljivat proslog tjedna kada sam imao temp.,pa me zanima...
jeli to ta tkz. afta...iako me ne boli nista
jesu li one prenosive,npr. ljubljenjem???

neznam sta je to,al poprilicno me zabrinjava...
moram naglasit da imam aparatic i da se ta "bradavica" pojavila tocno na dijelu di mi aparatic dolazi u doticaj s njomm...tj. obrazom...
pomagajte...
marinowich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 19:28   #258
Evo da javim svima koji imaju problem s aftom/aftama, da sam u ljekarni kupio ORALMEDIC. Novo čudo za afte koje preporučaju stomatolozi.

Sastav: HYBENX (Hydrosybenzenesulphonic acid, Hydrosymenthoxybenzenesulphonic acid, Acid, Sulphuric Acid, Water, FD&C Red 40)

Unutra su 2 komada kao štapića za uši, samo je ona drška prozirna i ispunjena tekućinom crvenom, te 2 obična štapića. Prvo se posuši afta običnim štapićem, onda odlomi jedan kraj na ispunjenom štapiću da se tekućina slije u vatu na drugom kraju te se to utrljava i nanese na aftu/e.

Rezultat, instant prestanak ikakvog osjećaja u aftama. Ona je još tu, sve oko nje je pobijelilo, a ova veća je i pocrnila.
Ukoliko i nakon tretmana ima nekog peckanja, onda se ponovi postupak, ali ako se pravilno izvede, nema potrebe za tim.

Cijena: 55,46kn.

Nije malo za 2 aplikatora, ali radi svoj posao ..
Sardi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 00:13   #259
Afte u ustima, upala zubnog mesa i pojačano lučenje sline

Kao što sam naveo u topic-u, imam problem ogromnom lučenja sline u ustima zadnjih par dana, afte (žučkaste točke) po jeziku i usnoj šupljini koje užasno bole i upalu desnih tako da nemogu zube oprat. Nisam još bio kod doc-a, ali skakako u pon jurim tamo. Jel imao itko slicnih iskustava??? THNX
Hrvoje555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 11:10   #260
Quote:
Hrvoje555 kaže: Pogledaj post
Kao što sam naveo u topic-u, imam problem ogromnom lučenja sline u ustima zadnjih par dana, afte (žučkaste točke) po jeziku i usnoj šupljini koje užasno bole i upalu desnih tako da nemogu zube oprat. Nisam još bio kod doc-a, ali skakako u pon jurim tamo. Jel imao itko slicnih iskustava??? THNX
Želudac ti je očito u banani pa ti se kiselina diže koja je prouzročila afte.
Svakako odi kod dr!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.