Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 23:07   #41
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
davala šansu, ili ne, isto mi dođe.
ali to je valjda tako kad se prijeđe trideseta.
Džisis.Šta češ tek reći kad pređeš četrdesetu
Šalim se.
Pa neznam,ja mislim da baš nije isto.Slažem se da život donosi brojna razočaranja ali neka ih.Barem znamo da smo živi.Ali osim razočaranja ima i ljepih stvari a one će doći samo kad se dade šansa.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:11   #42
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Džisis.Šta češ tek reći kad pređeš četrdesetu
Šalim se.
Pa neznam,ja mislim da baš nije isto.Slažem se da život donosi brojna razočaranja ali neka ih.Barem znamo da smo živi.Ali osim razočaranja ima i ljepih stvari a one će doći samo kad se dade šansa.
čim dam šansu javljaju se tri opcije:
  • odmah kaže da je to sad nemoguće zbog okolnosti
  • šuti ko riba i nestane
  • odmah neki kurac zahtjeva i uvjetuje

a da bi samo došao i zagrlio, e to ne.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:13   #43
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
čim dam šansu javljaju se tri opcije:
  • odmah kaže da je to sad nemoguće zbog okolnosti
  • šuti ko riba i nestane
  • odmah neki kurac zahtjeva i uvjetuje

a da bi samo došao i zagrlio, e to ne.
ma daj, i svi isto?
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:15   #44
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Evo sad cu bubnut - ali da li je moguce da bi alternativa toj tvojoj aferi mogla biti duboka i ozbiljna klinicka depresija?
Jelena bi sad trebala postaviti moguću (sugeriranu) alternativnu samodijagnozu ? Pa je, bubnula si

Bilo bi dobro znati koji je Jelena završila faks, ali ne bih rekao da je riječ o medicini i specijalizaciji iz psihijatrije A i ne stane to u 4 godine.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:17   #45
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Da...mislim da se toga bojim...opet svjesno. DA mi nitko nikada neće moći dati ono što želim. A zapravo ne tražim puno. Mrvice koje je davao su bile za mene stvarno samo mrvice, nedovoljne da me dalje drže uz njega.

Tarot i astrologija...da, pokušaj neuspješne kontrole života
Nema ti tu 'puno', 'malo'. Ima samo - zelimo samo ono sto nam apsolutno treba, a to je sve.

Zasto mislis da ne trazis puno? I zasto mislis (bar sam ja takav dojam stekla) da je to nesto pohvalno? (da ne trazis puno)
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:17   #46
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
čim dam šansu javljaju se tri opcije:
  • odmah kaže da je to sad nemoguće zbog okolnosti
  • šuti ko riba i nestane
  • odmah neki kurac zahtjeva i uvjetuje

a da bi samo došao i zagrlio, e to ne.
S kakvim to likovima pokušavaš? I koji kurac zahtjevaju?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:23   #47
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Jelena bi sad trebala postaviti moguću (sugeriranu) alternativnu samodijagnozu ? Pa je, bubnula si

Bilo bi dobro znati koji je Jelena završila faks, ali ne bih rekao da je riječ o medicini i specijalizaciji iz psihijatrije A i ne stane to u 4 godine.
Ne radi se tu o dijagnozama, sidarta.
Ono sto sam zeljela ukazati je da ponekad napravimo izbore za koje kasnije mislimo da su bili losi, ili nam nije tocno jasno zasto smo ih napravili - a zapravo nismo svjesni da bi alternativa bila puno gora.
Kao npr osjecaj beznadja, praznine, nistavila, nestanka svih emocija.

Vecina ljudi kada tada dodju k sebi i uspiju od svega toga napraviti nekakav smisao.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:33   #48
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Nema ti tu 'puno', 'malo'. Ima samo - zelimo samo ono sto nam apsolutno treba, a to je sve.

Zasto mislis da ne trazis puno? I zasto mislis (bar sam ja takav dojam stekla) da je to nesto pohvalno? (da ne trazis puno)
Haha...sad si me ulovila u smislu toga da mi je mama uvijek govorila "tko visoko leti nisko pada"....zato sam mislila da ne treba tražiti kruha nad pogačom.

Ma...jednostavno je ponekad teško sve različiti. Ponekad su stvari puno kompliciranije, makar se čine silno jednostavne. Ili jednostavno učinimo beskrajno kompliciranim.

Pa ne znam zašto mislim...vjerojatno zato što ne tražim puno. Zato što mislim da ne trebam puno.

Ali i to je jako relativno. Što je nekome puno, a što je nekome malo. Kada se pogodiš sa nekim onda se stvari ne postavljaju tako...jednostavno priča ide...ovako se čini da sam ja dobivala mrvice, a trebala sam zapravo cijeli kruh.

Kruh nisam mogla dobiti, pa sam pristala na mrvice. A onda sam shvatila da se nikada neću najesti. I da ću stalno ostati gladna. I odlučila ne jesti ništa...ali barem znam da nema hrane. Ovo je bilo nadražujuće...taman kad digneš ruke, dobiješ malo hrane...čista zafrkancija.

Zapravo me to na kraju uvjerilo da je nekome to igra u kojoj je toj osobi zanimljivo. Jer je imao igračku koja je reagirala. E, onda je igračka prestala raditi. Jer ju je slomio. No, nije ga to previše uznemirilo. Vjerujem da već ima alternativnu igračku.

No, ono što ja želim... je to da nekome budem važna onoliko koliko ja mislim da bi mu trebala biti važna. Sve ostalo me jednostavno više ne zanima.

Moja percepcija nekog odnosa je u ovom odnosu bila pomalo poremećena, jer prije nikada ne bih pristala biti tako dugo igračka s kojom se netko igra samo onda kada on to poželi. Malo me to zapravo začudilo, jer sam čak i kao puno mlađa žena lakše rješavala loše odnose. Ovdje je taj loš odnos potrajao po meni prilično dugo.

No, valjda je sve imalo neki svoj razlog. Pa i trajnost te nadražujuće veze.

Zašto mislim da je pohvalno ne tražiti puno....ne znam valjda negdje ukorjenjena misao...neka valjda lažna skromnost. U osnovi trebam puno. Ne malo...ali bih htjela biti skromnija. Jer je to valjda poželjno i društveno prihvatljivo...jebga...malo sam se izgubila
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:34   #49
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ne radi se tu o dijagnozama, sidarta.
Ono sto sam zeljela ukazati je da ponekad napravimo izbore za koje kasnije mislimo da su bili losi, ili nam nije tocno jasno zasto smo ih napravili - a zapravo nismo svjesni da bi alternativa bila puno gora.
Kao npr osjecaj beznadja, praznine, nistavila, nestanka svih emocija.

Vecina ljudi kada tada dodju k sebi i uspiju od svega toga napraviti nekakav smisao.
Kad si joj postavila to pitanje meni je palo na pamet da alternativa ne bi morala biti depresija.Mislim zapravo da nije bilo onog tipa da bi vjerovatno onda bio neki drugi tip ali vrlo sličan onom.Sličan zato jer mi se čini da određen tip ponašanja to jest određen tip karaktera privlači određene tipove ljudi.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:37   #50
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ne radi se tu o dijagnozama, sidarta.
Ono sto sam zeljela ukazati je da ponekad napravimo izbore za koje kasnije mislimo da su bili losi, ili nam nije tocno jasno zasto smo ih napravili - a zapravo nismo svjesni da bi alternativa bila puno gora.
Kao npr osjecaj beznadja, praznine, nistavila, nestanka svih emocija.

Vecina ljudi kada tada dodju k sebi i uspiju od svega toga napraviti nekakav smisao.
Da, vjerojatno si u pravu. Nistavilo i praznina koju sam prije toga osjećala je bila gora od ovoga što sam sa njime dobivala.

No...u jednom trenutku je to što sam dobivala meni naprosto postalo nedostatno. I nije me više hranilo...niti je priča držala vodu. Počela sam se osjećati loše. I jednostavno učinila ono što sam i trebala. Digla sam ruke...e, sad...vidjet ćemo kako će ići dalje.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:37   #51
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Haha...sad si me ulovila u smislu toga da mi je mama uvijek govorila "tko visoko leti nisko pada"....zato sam mislila da ne treba tražiti kruha nad pogačom.

Ma...jednostavno je ponekad teško sve različiti. Ponekad su stvari puno kompliciranije, makar se čine silno jednostavne. Ili jednostavno učinimo beskrajno kompliciranim.

Pa ne znam zašto mislim...vjerojatno zato što ne tražim puno. Zato što mislim da ne trebam puno.

Ali i to je jako relativno. Što je nekome puno, a što je nekome malo. Kada se pogodiš sa nekim onda se stvari ne postavljaju tako...jednostavno priča ide...ovako se čini da sam ja dobivala mrvice, a trebala sam zapravo cijeli kruh.

Kruh nisam mogla dobiti, pa sam pristala na mrvice. A onda sam shvatila da se nikada neću najesti. I da ću stalno ostati gladna. I odlučila ne jesti ništa...ali barem znam da nema hrane. Ovo je bilo nadražujuće...taman kad digneš ruke, dobiješ malo hrane...čista zafrkancija.

Zapravo me to na kraju uvjerilo da je nekome to igra u kojoj je toj osobi zanimljivo. Jer je imao igračku koja je reagirala. E, onda je igračka prestala raditi. Jer ju je slomio. No, nije ga to previše uznemirilo. Vjerujem da već ima alternativnu igračku.

No, ono što ja želim... je to da nekome budem važna onoliko koliko ja mislim da bi mu trebala biti važna. Sve ostalo me jednostavno više ne zanima.

Moja percepcija nekog odnosa je u ovom odnosu bila pomalo poremećena, jer prije nikada ne bih pristala biti tako dugo igračka s kojom se netko igra samo onda kada on to poželi. Malo me to zapravo začudilo, jer sam čak i kao puno mlađa žena lakše rješavala loše odnose. Ovdje je taj loš odnos potrajao po meni prilično dugo.

No, valjda je sve imalo neki svoj razlog. Pa i trajnost te nadražujuće veze.

Zašto mislim da je pohvalno ne tražiti puno....ne znam valjda negdje ukorjenjena misao...neka valjda lažna skromnost. U osnovi trebam puno. Ne malo...ali bih htjela biti skromnija. Jer je to valjda poželjno i društveno prihvatljivo...jebga...malo sam se izgubila
Ja mislim da treba tražiti puno a "pojesti" treba sve što se dobije.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:40   #52
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Digla sam ruke...e, sad...vidjet ćemo kako će ići dalje.
Kad pročitam ovako nešto ne mogu a da se ne zapitam
u kojem trenutku si ti iz režisera, scenarista, kostimografa svog života odlučila postati promatrač?

EDIT: Dugii ne valja jesti sva govna koja ti se serviraju, neka treba ispljunuti.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:40   #53
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
čim dam šansu javljaju se tri opcije:
  • odmah kaže da je to sad nemoguće zbog okolnosti
  • šuti ko riba i nestane
  • odmah neki kurac zahtjeva i uvjetuje

a da bi samo došao i zagrlio, e to ne.
Pogrešni ljudi dušo.. a ti možda tip koji trza samo na takve... tražiš vraga, dobiješ ga...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:42   #54
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Kad si joj postavila to pitanje meni je palo na pamet da alternativa ne bi morala biti depresija.Mislim zapravo da nije bilo onog tipa da bi vjerovatno onda bio neki drugi tip ali vrlo sličan onom.Sličan zato jer mi se čini da određen tip ponašanja to jest određen tip karaktera privlači određene tipove ljudi.
Slazem se, dugi, ali mi se cini da i tajming tu igra veliku ulogu. U smislu, to se desilo bas u tom i tom trenutku u Jeleninom zivotu. I da, mozemo razglabatiti kako je ona bas u tom trenutku srela tog tipa i da se zato on 'desio'.

Ali isto tako mozemo reci da je mozda Jela sretala takve tipove i prije, ali jednostavno - tajming nije bio pravi, pa se takve vee nisu nikad niti realizirale.

Ma zapravo, zeljela sam Jeleni sugerirati da ne treba biti tako jako samokriticna i da je sigurno imala dobar razlog zasto je zaabrijala s tim tipom
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:45   #55
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pogrešni ljudi dušo.. a ti možda tip koji trza samo na takve... tražiš vraga, dobiješ ga...
Ne trazim vraga.
I nisam dusa, pogotovo nepoznatima a time i tebi.
I ne volim sveznajuci ton.
I ne trazim rjesenje koje se svodi na to da sam si sama kriva.
A sad laku noc.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:45   #56
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Kad pročitam ovako nešto ne mogu a da se ne zapitam
u kojem trenutku si ti iz režisera, scenarista, kostimografa svog života odlučila postati promatrač?
U trenutku kada je došao the end.

Ali bit će valjda još filmova. Ovaj je završio. Ne znači da je time prestao moj rad...makar ovog trenutka mislim da je...ali čovjek se izmori. Treba ponekad stati i promotriti situaciju. Razmisliti. Vidjeti što si htio postići. Shvatiti svoj film do kraja da bi mogao početi neki novi.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:48   #57
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
U trenutku kada je došao the end.

Ali bit će valjda još filmova. Ovaj je završio. Ne znači da je time prestao moj rad...makar ovog trenutka mislim da je...ali čovjek se izmori. Treba ponekad stati i promotriti situaciju. Razmisliti. Vidjeti što si htio postići. Shvatiti svoj film do kraja da bi mogao početi neki novi.
Sve ti je to jedan film...samo budi svjesna da neke odluke donosiš ti...
On je bio u tvom životu, imao je svoju ulogu, odradio ju je najbolje što je znao/htio/mogao i sad je vrijeme da nastaviš bez njega....obogaćena za jedno iskustvo.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:50   #58
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Slazem se, dugi, ali mi se cini da i tajming tu igra veliku ulogu. U smislu, to se desilo bas u tom i tom trenutku u Jeleninom zivotu. I da, mozemo razglabatiti kako je ona bas u tom trenutku srela tog tipa i da se zato on 'desio'.

Ali isto tako mozemo reci da je mozda Jela sretala takve tipove i prije, ali jednostavno - tajming nije bio pravi, pa se takve vee nisu nikad niti realizirale.

Ma zapravo, zeljela sam Jeleni sugerirati da ne treba biti tako jako samokriticna i da je sigurno imala dobar razlog zasto je zaabrijala s tim tipom
Shvatila sam draga što si mi htjela reći.
Samo moja samokritičnost je nekada prejaka.
Mene je više od svega čudilo to što sam mislila da sam dovoljno "bistra" da shvatim kada se ne treba truditi oko nečega što nema budućnost.
Na kraju da je postojala mogućnost neke stvarne realizacije da li bih se usudila?
Ne znam.
Nisam sigurna ovog trenutka. Prije dvije godine bih ti rekla odmah da bi se usudila.
Danas mi je pogled na sve sasvim drugačiji.
Neobično kako se stvari promijene. Tokom vremena.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:51   #59
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Slazem se, dugi, ali mi se cini da i tajming tu igra veliku ulogu. U smislu, to se desilo bas u tom i tom trenutku u Jeleninom zivotu. I da, mozemo razglabatiti kako je ona bas u tom trenutku srela tog tipa i da se zato on 'desio'.

Ali isto tako mozemo reci da je mozda Jela sretala takve tipove i prije, ali jednostavno - tajming nije bio pravi, pa se takve vee nisu nikad niti realizirale.

Ma zapravo, zeljela sam Jeleni sugerirati da ne treba biti tako jako samokriticna i da je sigurno imala dobar razlog zasto je zaabrijala s tim tipom
Da,slažem se.Meni se isto čini da je Jelena previše samokritična.
Zapravo dobro u svemu tome jest isksutvo koje proizlazi i "lekcija" koju je naučila.Trebal obi je to iskustvo koje je proživjela natjerati na promjenu ponašanja to jest na drugačiji način prihvačanja budučih situacija u smislu ne "letenja" u oblacima i onda će naredna iskustva biti drugačija,bolja,ljepša.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:03   #60
Oprez je majka mudrosti
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.