Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 14:48   #21
Quote:
Meydan kaže: Pogledaj post
Lako je reci, ja to necu trpiti, nemogu to zaboraviti i jednostavno otici, kad ste sami, ali sa djecom je puno teze. Sa djecom puno vise vazes situaciju...
Normalno da važeš kad in sama nemaš šta bacit u kljun.
Pa tek navodiš da ti je u braku s njin dobro finansijski, niti da je dobar otac (nema ga) niti da je dobar muž. Plus još ti vazda kvocaš. Idila.

To t' se, dušo, zove konformizam. Nije da ti se tresu gaće od trte, nego ideš di ti je mekše.
Da ne sumnjaš u svoj izbor, ne bi ni bilo ove teme, ne bi tražila svoga među kukavicama.

Al dobro, nije ovo tema o tebi, to san svatija.

--
Kad se pitaš koji je od dva puta ispravan - to je onaj teži.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:06   #22
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Hočeš reči da ima puno brakova iz koristi?
Pa sad, bit svake zajednice su neke koristi, pa je tako i sa brakom. Ako mogu ostaviti emocije po strani, ljudi važu da li je veća korist od ostajanja u nezadovoljavajućem braku ili odlaska. Pri tom korist ne mora biti finansijska ili tak nešto, može prosto biti u pitanju korist očuvanja mentalnoga zdravlja, sopstvenog samopoštivanja i tak...
7 minutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:16   #23
Quote:
Meydan kaže: Pogledaj post

Sa djecom puno vise vazes situaciju...


Djeca su uvijek dobar argument! nego, jesi se ti financijski osigurala, ono, utefterila suvlasništvo stana/kuće, vikendice, garaže, auto je valjda na tebe ... i tako to, jer ako nisi razlog zbog kojeg ostaješ s njim bi ti se mogao obiti o glavu, izgleda da muž nije sasvim u papučama...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:55   #24
Problem je što djeca, nevina kakva jesu, nisu zaslužili raspadanje svog života u kojem su roditelji skoro cijeli svijet. Jebeš materijalno u tom procesu.
Opet, ako se ostane u braku ispunjenom napetošću, tihim misama, psovkama i nedaj bože nasilju također nije baš neka fora.

U svakom slučaju djeca pate, i odluka nije lagana. Mislim da je u takvim slučajevima koristan savjet stručnjaka, a ne prijatelja ili rodbine.
Tu se traži odlučnost i hrabrost, a ne u svojoj glavi vrtiti da li sam kukavica. To je ionako običan prdac mozga kojim se postiže nekakvo samozadovoljstvo u unutrašnjoj borbi.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 13:53   #25
Dakle klasican primjer slucaja "Bolje vrabac u ruci, nego golub na grani"
Mislim da 99,9% svih ljudi zivi tako na neki nacin, bar u nekom segmentu svog zivota... obitelj, partner, posao, djeca, stanovanje, drustvo... You name it... I onda presuti, predje, izabere da ne bori tu bitku....

Tako da, jesmo svi smo "kukavice" ako to tako zoves. Ja to zovem zivotnom realnoscu
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 21:08   #26
Quote:
Meydan kaže: Pogledaj post
Kao sto sam naslov kaze, koliko presutite neke stvari zato sto vam je tako lakse?

Evo ja naprimjer, znam da sam kukavica, nemam druge rijeci

Imala sam problema sa muzem, pa poprilicno, i prijetila razvodom par puta, ali ipak kad razmislim, odustanem od toga zbog djeteta, jer ipak znam da ima ljubavi, zbog toga sto on radi, nista nam ne fali, a ja nezaposlena itd.

Pa me sad zanima, jesam jedina ili nas ima jos?
Par puta sam samu sebe prestrašila kada sam uvidjela da nisam kukavica.

Nisam tip od prijetnji i selidbi... kada su stvari bile jako loše, razmišljala sam o razvodu i učinio mi se kao najpametnija opcija. Predložila sam to mužu... i opet smo se kao i oko svega ostalog tih dana - posvađali.

I otišla sam. Svjesna da ću sutra ujutro otići na sud i CSS i sastaviti zahtjev, razmišljala koga bih nazvala da mi preporuči nekog tipa koji će mi spojiti radijator i mučila se mišlju bih li malu sad prebacila u drugu školu ili pričekala kraj školske godine...

Još nisam ni skuhala kavu kako bih o svemu razmislila, a on je došao zamnom, voljan razgovarati...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 17:38   #27
ja sam od malena navikla sve što je neugodno ili bilo kakve loše vijesti i stvari prešutjeti ,navikla san da bez da me netko stvarno potakne na nešto ne djelujem i sada uviđam da što sam starija se mi više taj kukavičluk i prikrivanje stvari kompliciraju život. Naprimjer pošto moji prijatelji nisu nešto socijalno aktivni i nisu im bitna politička pitanja i takve stvari ja nikad nisam imala priliku da se učlanim u neki klub mladih ili volontersku organizaciju,jer mi je glupo bilo sama se učlaniti .Ponekad sa nekim želim pričati o nekoj temi i onda smišljam u glavi što ću reći i na kraju ni ne započnem priču jer mislim da ga neće zanimati.Neke važne životne odluke sam krivo donijela jer sam bila kukavica i lagala sebi da je ispravno ono što radim,samo zato jer je to bio lakši put i jer nisam trebala drugima priznati da sam pogriješila ,da ja zapravo želim nešto drugo...
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 18:49   #28
Quote:
vera24 kaže: Pogledaj post
ja sam od malena navikla sve što je neugodno ili bilo kakve loše vijesti i stvari prešutjeti ,navikla san da bez da me netko stvarno potakne na nešto ne djelujem i sada uviđam da što sam starija se mi više taj kukavičluk i prikrivanje stvari kompliciraju život. Naprimjer pošto moji prijatelji nisu nešto socijalno aktivni i nisu im bitna politička pitanja i takve stvari ja nikad nisam imala priliku da se učlanim u neki klub mladih ili volontersku organizaciju,jer mi je glupo bilo sama se učlaniti .Ponekad sa nekim želim pričati o nekoj temi i onda smišljam u glavi što ću reći i na kraju ni ne započnem priču jer mislim da ga neće zanimati.Neke važne životne odluke sam krivo donijela jer sam bila kukavica i lagala sebi da je ispravno ono što radim,samo zato jer je to bio lakši put i jer nisam trebala drugima priznati da sam pogriješila ,da ja zapravo želim nešto drugo...
Evo,ti barem priznaješ da si ponekad kukavica i da ne kažeš uvijek što misliš.
Ovi drugi svi neki hrabri...
Gledaj za učlanit se u neki klub mladih ili za baviti se nekakvom socijalnom aktivnošču ili volontirati ne treba ti niko od tvojih prijatelja.Nije uopće glupo da se bez svojih prijatelja baviš sa onim što želiš.To možeš sve sama.Vjerovatno i ti tvoji prijatelji koji nisu socilajno aktivni imaju neku drugu aktivnost za koju im ti ne trebaš a niti te pitaju da ideš sa njima.
Ti očito nisi tip koji će podsticati neki razgovor,začeti neku temu ili pokazati inicijativu,nisi tip lidera ali to ne znači automatski da si kukavica.Recimo radije da djeluješ iz "drugog" plana.
Što se tiče donošenja odluka u životu,svi to radimo ali ne znači da obavezno donosimo prave odluke,može se i pogrješiti i to je sasvim ok.Možda si malo tvrdoglavija da priznaš da si neke odluke u životu koje si donjela pogrešne ali eto ipak si ih svjesna i priznaješ ih ovdje a i to je neki plus.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 18:29   #29
možda je tebi ta ženska takav trn u oku da nemaš oko čeg drugog zamarati glavu....opet klasična ženska spika-''pa kaj je njemu....''...okreni se ti lijepo sebi i ako si zadovoljna kad se pogledaš u ogledalo i onimme što kroz ulogu partnera daješ-traži za sebe ono što ti odgovara...
djeca su tu najmanji problem...moj ex se također godinu i po dopisivao s nekom curicom i oprostila sam prvi put....kad sam skužila da su samo uzeli pauzu,odjebala sam ga....to mi je najveća izdaja na emotivnoj razini koju mi netko može servirati....(uz odrađen sličan scenarij s njegove strane 5 god.prije, nakon čega smo prekinuli prvi puta...,al tada nisam imala dijete)
ako je kod vas super,čemu uopće otvaranje teme?
ili si ti već malo ipak počela slušati svoju nutrinu pa kužiš da i nije tak super nakon što te partner zapravo-prevari?
jer to se tako zove...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 03:17   #30
Nisam kukavica iako bi moj bivsi mozda volio da jesam

Rekla sam mu da ode kad sam vidila da vise ne ide (stan je moj od prije braka, tako da nije imao sto izvoditi).
To sto sam tad imala malo dijete me samo potaklo na to jer nisam zeljela da moje dijete od malih nogu uci pogresne stvari, a to je kako ne postivati zenu.

Kad je otisao pao mi je kamen sa srca, prodisala sam punim plucima.
Nikad nisam zazalila niti sekunde.
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 10:12   #31
Ja sam, recimo to tako, bila veca 'kukavica', naprosto zato sto sam tako naucila doma - da se u vezi suti i ne govori ono sto osjecas (i dobro i lose). Muz je dijametralno suprotno nastiman, znaci sto na umu to na drumu. I to zbilja sve, i sto treba i sto ne treba. Nije tesko pretpostaviti da je pocetak odnosa bio brutalno tezak. Potom sam ja shvatila da mi nece otpasti kosa ako s vremena na vrijeme guknem ono sto bi htjela, na kraju je to rezultiralo time da sam postala ista kao on, izgovarala skoro svaku pizdariju, ali totalno amaterski , znaci zavrsili smo ko dva bedaka koja vriste jedan na drugog, s time da je na mene to puno gore utjecalo jer nisam naviknuta na takvu komunikaciju, pa bi, nakon sto bi se izvikali, ja jos danima patila u sebi. On je djelovao kao da se lakse nosi s time, znaci, nakon svadje je vec bio u stanju za grljenja, zezanja, kao da nis nije bilo.
Potom sam malo istrazila i predlozila mu da odemo na bracno savjetovanje, ne kao slamka spasa pred raspad, vec cisto da naucimo komunicirati, buduci da je nama to tako tesko obzirom na karakterne razlike. Poceli smo hodati tamo i moram reci da je to najbolja stvar koju ijedan par moze napraviti za svoj odnos, naravno, ako je spreman aktivno sudjelovati. Sasvim je drugacije kad se neke stvari iskreno izgovore pred trecom osobom nego kad se vas dva macujete uvredama kao pijani vikinzi, bez zapravo prave sposobnosti da istinski cujete jedno drugo.
Naravno, ono sto tamo shvatite (a shvaticete puno toga jer je nevjerojatno koliko covjek sebe ne vidi dobro ) treba primjenjivati, mi se trudimo, usto smo ucvrstili i neke zajednicke pravce u drugim stvarima i zapravo utrli put nekakvoj totalno novoj fazi.

Doduse, ne znam kako je kad se odnos vec na dovidjenja, nas nije bio, ali mislim da i u prvom slucaju malo bracne terapije fakat ne bi skodilo.

Uglavnom, ja smatram da sukus svega nije kukavicluk ili takve slicne stvari, vec nesposobnost komuniciranja, tj nesposobnost da se dvije osobe, takve razlicite kakve jesu, u tom segmentu usklade.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:21   #32
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zgodna tema

Treba birati svoje bitke ali kompromis je vražje djelo koje uništava duh čovjeka.
Vrlo štetna stvar. Oko bitnoh stvari ne treba šutjeti, niti gutati nepravdu ili nečiji egoizam.
Nije lako biti hrabar...i svi smo u nečemu stidljivi ili nesigurni.
Svi imamo svoje strahove ali samo ih kukavica sluša i podložan je svojim strahovima.

No osobno ja ne podnosim kukavičluk...to je jedina mana koju kod ljudi ne toleriram ni 1%
Najgora ljudska osobina.
Kukavica nikada ne može biti pošten čovjek.
Ima jedna dobra izreka:

“Čovjek koji nije hrabar ne može biti ni pošten,
jer za poštenje su potrebne žrtve kakve kukavica ne može podnijeti,
a potrebna je i velikodušnost... koju on ne može razumjeti.”

ovo je jedan od deset naj postova koje pročitah na forumu
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:45   #33
Užasna sam kukavica.

Upravo sam u fazi samoprijekora ()

ps. nisam čitala temu...samo uvodni post, ali razvod braka nije bio problem...

Da li se uopće radi o kukavičluku u uvodnom postu?

Zadnje uređivanje Notfunny : 31.01.2015. at 00:02.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 18:32   #34
Quote:
Meydan kaže: Pogledaj post
Kao sto sam naslov kaze, koliko presutite neke stvari zato sto vam je tako lakse?

Evo ja naprimjer, znam da sam kukavica, nemam druge rijeci

Imala sam problema sa muzem, pa poprilicno, i prijetila razvodom par puta, ali ipak kad razmislim, odustanem od toga zbog djeteta, jer ipak znam da ima ljubavi, zbog toga sto on radi, nista nam ne fali, a ja nezaposlena itd.

Pa me sad zanima, jesam jedina ili nas ima jos?
Quote:
Meydan kaže: Pogledaj post
Pa nisam htjela zamarati detaljima svoje price al ajd

Nakon veze u kojoj je bio poprilicno ljubomoran, a ja imala ruzicaste naocale, vjencali se jer sam zatrudnila (ne kazem da se to nebi dogodilo i bez toga, ali nikad neznas). Brak prvih dvije godine sve ok, lijepo, e onda je doslo sranje...
Kako on radi vani, upoznao je neku zensku koja mu se svidjela, s kojom se dopisivao i sta ti ja znam vec, nisam vise imala zivaca ispitivati i kopati. Kaze sexa nije bilo, ali ovo mi je bilo gore, kao neka zaljubljenost u nju. Sve je on to prekinuo, ispricavao se i ja presla preko toga, zaboravila (ako se uopce moze zaboraviti) radi djeteta, radi toga sto sam vidjela da me jos uvijek voli, radi toga sto mi se neda sve ispocetka, zbog toga sto smo ja i dijete sigurni kod njega financijski, a kad bi se vratila kod mojih, tamo su samo dugovi, i tako, sta ja znam... Ima par stvari zbog kojih bi mozda pomislila da mi je bolje bez njega, ali "lakse" mi je sa njim
Pa sam recimo napravila kompromis sama sa sobom, ti minusi i te pozitivne strane...
Nadam se da sam objasnila


ja bi plepolucio da nadjec muzu neku zgodnu, ali zgodnu ljubavnicu, da te ne slamoti u javnocti...ako budete doble flendice, nek te ona nauci cto cve on voli u kjevetu, pa octani tludna po dlugi put...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2015., 13:37   #35
Quote:
Meydan kaže: Pogledaj post
Kao sto sam naslov kaze, koliko presutite neke stvari zato sto vam je tako lakse?

Evo ja naprimjer, znam da sam kukavica, nemam druge rijeci

Imala sam problema sa muzem, pa poprilicno, i prijetila razvodom par puta, ali ipak kad razmislim, odustanem od toga zbog djeteta, jer ipak znam da ima ljubavi, zbog toga sto on radi, nista nam ne fali, a ja nezaposlena itd.

Pa me sad zanima, jesam jedina ili nas ima jos?
Sve dok ti imas svoj unutrasnji mir sve u redu. Da si dosla i otvorila temu da muza ne podnosis sve bi bilo drugacije. Kod mene je upravo to bilo i ostala sam nadajuci se boljem, ali te se stvari tesko popravljaju. Bracno zasicenje je bracni poraz. Kraj normalnog zivota, unutrasnje mira, i zdravlja. Najteze je kad ides protiv sebe i moras biti sa nekim iz nekog razloga.. kukaviculuka, lazne nade, bolesti, itd..
Bila sam hrabra milion puta, napravila sam stvari koje bi malo ko.. a onda sam se zapitala, " Zasto da stalno gorim u vatri i dokle tako..". Jer iskreno neki rezultati su izostali.. ali uprkos tome danas sam dobro. Danas sam tamo gdje sam zeljela biti prije puno godina i imam barem neku sansu.
Sretno tebi i cuvaj klince.. oni su ti najveca investicija.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.