Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 16:50   #581
Quote:
Bruner kaže: Pogledaj post
Ja sam na 31xx mjestu, a prvih 3400 studenata bi trebalo dobiti stipendiju. Međutim, meni piše "Niste dobili stipendiju". Ima tko ideju zašto?
Tih 3400 je ukupan broj koji se prvo dijeli na različite znanosti u određenom postotku pa onda još i svaki fakultet dobiva određen broj stipendija te se u određenim postotcima još i dijele na brucoše/više godine.

Govorim iz svog područja jer za drugo ne znam- u biomedicini na višim godinama prvih 270 dobilo stipendiju. Vjerojatno je tako određen broj i za brucoše s biomedicine kao i za druge znanosti (brucoši + više godine).
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:54   #582
Jel' ima nekog s Filozofskog da studira dvopredmetno informacijske znanosti i da je dobio? Ili dobivaju samo jednopredmetni?
thelarch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:00   #583
Quote:
Matoje kaže: Pogledaj post
pa ova stem stipendija je smijurija, kada prvi na listi iz tehničkih znanosti je sa filozofskog, 4. iz biomedicine ima 27.5 posto rješenosti na maturi iz matematike, stipendije dobivaju ljudi koji su upisali veleučilišta koja moraju platiti...
Matematika uopće nije relevantan podatak za ovu stipendiju, tako da to uopće ne bih naglašavala.
Ono što zbunjuje je broj ECTS-ova na nekim institucijama koji debelo premašuje
standardnih 60 po godini - imaju više predmeta koji nose 6-7 ECTSova pa se nakupi (spominjalo se to u postovima prije) pa tada i s lošijim prosjekom imaš dovoljno.
Također je moguće da netko ima invaliditet određenog stupnja pa samim time ima veliki broj bodova.
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:05   #584
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Tih 3400 je ukupan broj koji se prvo dijeli na različite znanosti u određenom postotku pa onda još i svaki fakultet dobiva određen broj stipendija te se u određenim postotcima još i dijele na brucoše/više godine.

Govorim iz svog područja jer za drugo ne znam- u biomedicini na višim godinama prvih 270 dobilo stipendiju. Vjerojatno je tako određen broj i za brucoše s biomedicine kao i za druge znanosti (brucoši + više godine).
Puno hvala na pojašnjenju

Nisam baš upućen u to i nisam pratio situaciju oko tih STEM stipendija pa nisam znao.
__________________
~Being quiet is fine, most people don’t listen anyways.~
Bruner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:39   #585
Quote:
thelarch kaže: Pogledaj post
Jel' ima nekog s Filozofskog da studira dvopredmetno informacijske znanosti i da je dobio? Ili dobivaju samo jednopredmetni?
Moja kolegica i ja
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:50   #586
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
Matematika uopće nije relevantan podatak za ovu stipendiju, tako da to uopće ne bih naglašavala.
Ono što zbunjuje je broj ECTS-ova na nekim institucijama koji debelo premašuje
standardnih 60 po godini - imaju više predmeta koji nose 6-7 ECTSova pa se nakupi (spominjalo se to u postovima prije) pa tada i s lošijim prosjekom imaš dovoljno.
Također je moguće da netko ima invaliditet određenog stupnja pa samim time ima veliki broj bodova.
Ovaj visak od 60 ECTS-a po godini stoji, ali to i dalje ne ugrozava studente drugih fakulteta. Nitko sa FFZG ne ugrozava nekog s FER-a recimo, jer se kvote formiraju za svaku sastavnicu (fakultet) i rang liste se kroje onda izmedu studenata s istog faksa. Ako recimo na FFZG je kvota da njih 5 moze dobiti, uzet ce najboljih 5 i uvrstit ih u "opcu" rang listu gdje se taj student moze vidjeti u odnosu na studente ostalih fakulteta, ali tih 5 studenata FFZG-a nece izgurati nikoga ni s FER-a, ni PMF-a, jer su za njih formirane zasebne kvote i za svakog od njih se izvlaci najboljih "xy" studenata..
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:31   #587
E to je vec ok. Takav sistem je kao na natjecaju za studentski dom, i sasvim je ok. Samo sto ja jos ne mogu vidjet niti koliko mi je falilo do zadnjeg na rang listi. Niti mi pise da sam dobio, niti da nisam dobio. "datum rang liste ce biti objavljen" stoji...
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:06   #588
Zna li netko kad bi trebale počet isplate STEM stipendija?
i nešto mi nije jasno...piše da se stipendija isplaćuje u 9 mjesečnih rata za razdobolje od listopada 2017.-te do lipnja 2018.-te. Jel to znači da ak npr nama prva rata treba sjest u prosincu,onda će nam tad sjest 3 rate(za listopad,studeni i prosinac) ili...???
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:30   #589
Zna li netko kako je moguće da mi je jutros pisalo da nisam dobila, sad isla provjeriti i najednom-dobila!

Zadnje uređivanje guštan : 29.11.2017. at 00:46.
guštan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:35   #590
Evo sta ja mislim o stipendiji:

Ne mozes pod kategorijom biomedicina skupa stavit ekipu koja je pisala mat nizu i visr i davat im iste vrijednosti bodova, samo sam otvorila par info i sve nrka sestrinstva i zdravstveno veleuciliste,sanitarna.

Jebes ti to u zemlji di fali lijecnika. Jos jedna razlog zasto idem van radit.

Sent from my D5803 using Tapatalk
klarazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:38   #591
Quote:
klarazd kaže: Pogledaj post
Evo sta ja mislim o stipendiji:

Ne mozes pod kategorijom biomedicina skupa stavit ekipu koja je pisala mat nizu i visr i davat im iste vrijednosti bodova, samo sam otvorila par info i sve nrka sestrinstva i zdravstveno veleuciliste,sanitarna.

Jebes ti to u zemlji di fali lijecnika. Jos jedna razlog zasto idem van radit.

Sent from my D5803 using Tapatalk
ja isto velim da je totalno nefer da su ljudi s medicine mahom izvisili, imati prosjek na medicini plus dobre mature.... ma daj. kriteriji su bezvezni
guštan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:48   #592
Quote:
guštan kaže: Pogledaj post
ja isto velim da je totalno nefer da su ljudi s medicine mahom izvisili, imati prosjek na medicini plus dobre mature.... ma daj. kriteriji su bezvezni
A da znas koliko fantasticnih ljudi ima(mo) na medicini koje treba nagradit. ogromna steta.
Prosjek je zajebana stvar za ravnat naspram zdrastvenog veleucilista, dakle to nije ni fakultet. Kod nas ako.imas 4.0 do 4-5g, super stojis.

Draga hrvatska, zelim ti puno srece u buducem razvoju od ovih stipendista jer ce ti trebat

Dajme nemoj jebat, daje ekipa s filozofskog dobila stipendiju

Sent from my D5803 using Tapatalk
klarazd is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.11.2017., 00:04   #593
Quote:
klarazd kaže: Pogledaj post
A da znas koliko fantasticnih ljudi ima(mo) na medicini koje treba nagradit. ogromna steta.
Prosjek je zajebana stvar za ravnat naspram zdrastvenog veleucilista, dakle to nije ni fakultet. Kod nas ako.imas 4.0 do 4-5g, super stojis.

Draga hrvatska, zelim ti puno srece u buducem razvoju od ovih stipendista jer ce ti trebat

Dajme nemoj jebat, daje ekipa s filozofskog dobila stipendiju

Sent from my D5803 using Tapatalk
znam, znam, sve mi je jasno. i znam kako je to tricky s prosjekom. da imas priko 4.0 na konju si, na kraju ispadne da ne mozes dobit nagradu za to a sve vridni i dobri ljudi. al ove kriterije bi tribalo minjat pod hitno. ili otvoriti fond stipendija bas za medicinare. trebaju nam i zaslužili su.
guštan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 00:56   #594
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Ovaj visak od 60 ECTS-a po godini stoji, ali to i dalje ne ugrozava studente drugih fakulteta. Nitko sa FFZG ne ugrozava nekog s FER-a recimo, jer se kvote formiraju za svaku sastavnicu (fakultet) i rang liste se kroje onda izmedu studenata s istog faksa. Ako recimo na FFZG je kvota da njih 5 moze dobiti, uzet ce najboljih 5 i uvrstit ih u "opcu" rang listu gdje se taj student moze vidjeti u odnosu na studente ostalih fakulteta, ali tih 5 studenata FFZG-a nece izgurati nikoga ni s FER-a, ni PMF-a, jer su za njih formirane zasebne kvote i za svakog od njih se izvlaci najboljih "xy" studenata..
To je apsolutno netočno. Ljestvica se formira po broju bodova za sve fakultete, nema kvota za pojedine fakultete. Pogledaj ljestvicu za bilo koje područje (možeš vidjeti kad se odlogiraš) i lako se zaključi da je tako.

Jedino je određeno da na svakom fakultetu mora barem jedan student dobiti stipendiju u svakoj kategoriji. A takve ćeš studente dobiti kad odieš na tab Po ustanovama.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 07:19   #595
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
To je apsolutno netočno. Ljestvica se formira po broju bodova za sve fakultete, nema kvota za pojedine fakultete. Pogledaj ljestvicu za bilo koje područje (možeš vidjeti kad se odlogiraš) i lako se zaključi da je tako.

Jedino je određeno da na svakom fakultetu mora barem jedan student dobiti stipendiju u svakoj kategoriji. A takve ćeš studente dobiti kad odieš na tab Po ustanovama.
E ovo je točno. Napokon da se misterija razrješi.
Evo ovo je dio maila od jučer:

Podsjećamo kako je sukladno Pravilniku o uvjetima i načinu ostvarivanja prava redovitih studenata na državnu stipendiju u STEM područjima znanosti (Narodne novine, broj 61/2017 i 95/2017) izrađeno ukupno osam rang-lista, odvojeno za svako područje te u svakom području posebno za studente prve godine, a posebno za studente viših godina. Izdvojena je rang lista za one studente koji su koji su pravo na ovu stipendiju ostvarili temeljem članka 6. Pravilnika u kojem stoji da će svakom visokom učilištu koje izvodi studijske programe u STEM području pripasti najmanje jedna stipendija za studente prve godine i jedna za studente ostalih godina.


S poštovanjem,
Ministarstvo znanosti i obrazovanja
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:01   #596
Quote:
65432 kaže: Pogledaj post
E ovo je točno. Napokon da se misterija razrješi.
Evo ovo je dio maila od jučer:

Podsjećamo kako je sukladno Pravilniku o uvjetima i načinu ostvarivanja prava redovitih studenata na državnu stipendiju u STEM područjima znanosti (Narodne novine, broj 61/2017 i 95/2017) izrađeno ukupno osam rang-lista, odvojeno za svako područje te u svakom području posebno za studente prve godine, a posebno za studente viših godina. Izdvojena je rang lista za one studente koji su koji su pravo na ovu stipendiju ostvarili temeljem članka 6. Pravilnika u kojem stoji da će svakom visokom učilištu koje izvodi studijske programe u STEM području pripasti najmanje jedna stipendija za studente prve godine i jedna za studente ostalih godina.


S poštovanjem,
Ministarstvo znanosti i obrazovanja
super mi je ovaj dio, znaci neki ljudi s losim prosjekom dobiju stipendiju na temelju toga sta su upisali neki opskurni faks koji nitko drugi ne zeli upisat pa su automatski najbolji tamo. ima jedan/a s 1. godine vinarstva(!) u rijeci s 50% na nizoj iz matematike. nadam se da sam krivo skuzila da je dobio/la stipendiju.
__________________
i like beautiful melodies telling me terrible things
soundblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:46   #597
Ajmo bit iskreni, mnoge stipendije su pokupili ljudi s veleučilišta. U velikoj većini slučajeva ne možeš uspoređivati količinu rada koju trebaš uložiti na veleučilišnom studiju farmacije, medicine, elektrotehnike, strojarstva i sličnih studija s istima na sveučilištu. Prvenstveno, da su imali ocjene i znanje za sveučilište, ne bi upisali veleučilište.
Pogledaj polje tehničke znanosti. U prvih 10 ih je 2 studenta održivog razvoja u Čakovcu (za taj studij i veleučilište nikad nisam čuo) i samo jedan FSBovac i mislim jedan FERovac. S tim da garantiram da su ta dva studenta iz Čakovca uložili zajedno manje truda nego jedan FERovac npr.
Ajmo onda na medicinu. Nije isto imati 4,5 prosjek na Zdravstvenom veleučilištu u ZG i na Medicinskom fakultetu u ZG. Isto je i s farmacijom. I kakve su ono gluposti s prosjekom ECTS-a >60?

Vjerovao sam u ovaj projekt kao u nešto što je napokon dobro u ovoj državi. Ali i to su uspjeli uništiti. Samo su pokazali da se više cijeni kad se upiše Održivi razvoj u Čakovcu nego kad krvariš za Strojarstvo ili bilo koje drugo deficitarno zanimanje.
shotman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:46   #598
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Ovaj visak od 60 ECTS-a po godini stoji, ali to i dalje ne ugrozava studente drugih fakulteta. Nitko sa FFZG ne ugrozava nekog s FER-a recimo, jer se kvote formiraju za svaku sastavnicu (fakultet) i rang liste se kroje onda izmedu studenata s istog faksa. Ako recimo na FFZG je kvota da njih 5 moze dobiti, uzet ce najboljih 5 i uvrstit ih u "opcu" rang listu gdje se taj student moze vidjeti u odnosu na studente ostalih fakulteta, ali tih 5 studenata FFZG-a nece izgurati nikoga ni s FER-a, ni PMF-a, jer su za njih formirane zasebne kvote i za svakog od njih se izvlaci najboljih "xy" studenata..
Istina, samo je tu onda odgovornost ministarstva koliko ce kojoj sastavnici dati stipendija
Nisam za stipendiranje "losih" studenata samo zato jer su unutar stem zanimanja, sto ne znaci da ce i biti buduci strucnjaci, a nisam ni za stipendiranje svih vrsta ucilista.
hERODPU is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:24   #599
Medicina i farmacija ne postoje na veleučilištu. Oba su integrirani, sveučilišni studij.
Fakulteti su dobili kvote za STEM stipendije.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 07:07   #600
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Zna li netko kad bi trebale počet isplate STEM stipendija?
i nešto mi nije jasno...piše da se stipendija isplaćuje u 9 mjesečnih rata za razdobolje od listopada 2017.-te do lipnja 2018.-te. Jel to znači da ak npr nama prva rata treba sjest u prosincu,onda će nam tad sjest 3 rate(za listopad,studeni i prosinac) ili...???
Prema ovome, isplata je 10 dana od rihvaćanja uvjeta, znači 15.12.
Sad jel jedna rata ili tri, nemam pojma, vjerojatno 3.
https://mzo.hr/sites/default/files/d...ija-lektor.pdf
65432 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.