Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2008., 00:40   #1
Plaće zbirna: obračuni, doprinosi, porezi, upiti

Od velike bi mi pomoći bio neko ko zna KAKO PROVJERITI REGULARNOST PLATNE LISTE(OBRAČUNA PLAĆE)?
Npr.moj poslodavac ima "sklonosti"takve stvari falisificirati,proizvoljno napisati.Ima li,možda neki web gdje se to provjerava?Na koja vrata pokucati? Hvala puno! ...
Dud_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 09:23   #2
nemaš kaj tu provjeravati..dobiš platnu listu i koliko ti piše tamo da ti je netto isplata toliko love trebaš dobiti na računu!! a dali ti plača mirovinsko 1.i 2. i eventualno 3.stupanj i zdravstveno to možeš lako provjeriti.nazoveš zavod za zdr. i mir.osiguranje i to je to! a šta se satnice tiče, piši si na jedan papir koliko sati radiš mjesečno,zbroji na kraju mjeseca i usporedi sa satima na plat.listi.
imaš redovne sate, prekovremene, blagdane, god.odmor, bolovanje.prekovremeni ti se broje do max.40 sati mjesecno a ostalo ti se piše pod stimulacijom!
ako te jos sta interesira javi
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 09:30   #3
postoji jedino mogućnost da je npr. poslodavac obračunao veću plaću nego zaslužuješ (nego je u ugovoru), i tu većinu do tvoje plaće, stavio sebi u džep, makar mu se to ne isplati, jer bi onda trebao plaćati veće doprinose zbog veće plaće, ali to se ne isplati jer postoje druga stredstva (npr. putni nalozi) preko kojih može doći do novaca iz svoje firme i to bez poreza.
uglavnom, bezveze brineš, jer ako imaš ugovorenu plaću i svaki mjesec ti ju isplaćuje, ne znam čemu galama oko isplatne liste.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 09:34   #4
hmm..može ga i ne prijaviti ko radnika i falsificiarati platnu listu..normalno dati mu plaču ali ne platiti mu mirov.i zdrav. osiguranje.
ako sumnja u šta neka provjeri.ima brdo takvi slučajeva!
a može ga i na satnici oderati, ne puno al može
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:18   #5
S obzirom da većina ovdje plaća II. stup - možete zatražiti da vas mailom mirovinski find obavješćuje o uplatama. U pravilu, ako to ide, ide i ostalo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:27   #6
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
hmm..može ga i ne prijaviti ko radnika i falsificiarati platnu listu..normalno dati mu plaču ali ne platiti mu mirov.i zdrav. osiguranje.
ako sumnja u šta neka provjeri.ima brdo takvi slučajeva!
a može ga i na satnici oderati, ne puno al može
što se satnice tiče, vrlo je moguća i zabuna poslodavca kod računanja, pogotovo u velikim firmama gdje je puno ljudi. zato bi svaki radnik trebao i samostalno voditi brigu o satima koje odradi i dati voditelju na potpis kada su u pitanju prekovremeni, tj. da se zapišu prekovremeni
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:30   #7
dobro dobro pa neka se onda izjasni tocno u cemu je problem kod platne liste...napisao je u globalu
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:17   #8
možeš nazvati regos,gajeva 1 zagreb br telefona 014891666
i tražiti da ti kažu jel ti poslodavac plaća mirovinsko...žene su zaista ljubazne...
samo im moraš reči svoj jmbg
sretno
__________________
Mama na kvadrat,samo tak ne izgledam...hahahaha~~~~~~~~~
Goga 83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:18   #9
Plaće zbirna: obračuni, doprinosi, porezi, upiti

Pozdrav molio bih za pomoć oko obračuna plaće u jednoj firmi sam oko 5-6 god.nisam stalni radnik trenutno sam na godišnjem danas su me nazvali iz firme da dodjem potpisati ugovor na neodređeno ali problem mi je plaća naime do sad sam imao plaću po koefecijentu 1,50 što je bilo oko 3300 kn.minimalna bruto plaća ali sad bih trebao potpisati na koefecijent 1,20 što bih trebalo biti 2880 kn početna bruto....i na to se dodaje mješoviti koefecijent po radnim operacijama koji je u rasponu od 1,20 do 1,90

znači operacija br-1 npr.1,20 po satu

operacija br.-2,1,90 po satu

operacija br,3 1,40 po satu itd

godišnji odmor 1,20

ne kužim ovaj model dali netko ima iskustva s ovimim imam dojam da mi se ovo nikako ne isplati i da ću imati manju plaću nego do sad,kako da izračunam svoju dnevnicu ili satnicu ima li neko nekako objašnjenje za ovo.....kako da imam kontrolu na satima ili bilo čem drugom.....ne znam što da radim
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:35   #10
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
Pozdrav molio bih za pomoć oko obračuna plaće u jednoj firmi sam oko 5-6 god.nisam stalni radnik trenutno sam na godišnjem danas su me nazvali iz firme da dodjem potpisati ugovor na neodređeno ali problem mi je plaća naime do sad sam imao plaću po koefecijentu 1,50 što je bilo oko 3300 kn.minimalna bruto plaća ali sad bih trebao potpisati na koefecijent 1,20 što bih trebalo biti 2880 kn početna bruto....i na to se dodaje mješoviti koefecijent po radnim operacijama koji je u rasponu od 1,20 do 1,90

znači operacija br-1 npr.1,20 po satu

operacija br.-2,1,90 po satu

operacija br,3 1,40 po satu itd

godišnji odmor 1,20

ne kužim ovaj model dali netko ima iskustva s ovimim imam dojam da mi se ovo nikako ne isplati i da ću imati manju plaću nego do sad,kako da izračunam svoju dnevnicu ili satnicu ima li neko nekako objašnjenje za ovo.....kako da imam kontrolu na satima ili bilo čem drugom.....ne znam što da radim
naravno da će biti manja ako je manji koeficijent.....nisi još potpisao?

koje operacije bi bile za druge koeficijente?ne kužim.....
zar bi npr.recimo unos troškova računa bio recimo 1,4.....pa ne znam obračun pdv-a 1,6...i nešto tako?

jer ako imaš jasnu podjelu posla po operacijama koje su različite onda imaš toliko i toliko sati jasno,ali ako nemaš kako bi se ti koeficijanti spajali sa odrađenim satima? ti bi sam pisao sate određenih operacija-poslova?

mutno uglavnom.....ovako na prvu ako zaista posao nije jasno podijeljen po nekakvim različitim zadaćama....

a sam obračun bi bio onda sa onoliko stavaka koliko je različitih operacija u mjesecu - odnosno zadaća.....

ne znam 80 sati koef. 1,5x osnovica, 40 sati koef. 1,9x osnovica i npr.56 sati koef. 1,6x osnovica (mjesec ima 176 sati)

ne znam na kojem programu radite,ali svaki ima mogućnosti obračuna različitih vrsta rada i koeficijenata....
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:48   #11
nisam potpisao ugovor još.ja sam pišem sate a nadređeni potpisuje znači u jednom danu bih imao 2-3 zadaće to je 2-3 ražličita koefecijenta a koefecijen od 1.20 je osnovica(2880 kn.)ili 176 sati bez koefecijenta je znači 2400 kn...hvala na odvovoru ali ja nikako ne kužim njihov način obračuna oni meni tvrde da ću imat veću plaću ali ja u to nikako ne vjerujem....
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 18:44   #12
pa ovisi koje poslove radiš.

odradiš npr. 4 sata osnovice s koeficijentom 1,20, i ostalih po najvećem 1,90. kad se sve zbroji i pomnoži - došlo bi ti na mrvicu više. nekad ćeš možda radit samo osnovne stvari cijeli dan, a nekad samo ove najkompliciranije za 1,90 pa ti plaća može biti od ispod prosječne do visoko iznad prosječne kakve imaš sad.


ovo je najnezahvalniji oblik ugovora :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 19:44   #13
da ali još i ne plaćaju prekovremene već se radi preraspodijela npr imar višak sati i onda ideš na slobodne dane
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:18   #14
Doprinosi-Prijavljen kod jednog poslodavca+prijavljen u vlastitom j.d.o.o.

Znači ovak
Zaposlen sam kod jednog poslodavca i on uredno plaća doprinose za mene, i imam vlastiti jdoo u kojem sam direktor.
Do sad je to klapalo tako sto kao direktor nisam morao biti zaposlen u svom jdoo, tako da nisam morao placati one nove direktorske doprinose na placu od 5030kn.
E sad, nastavljam raditi kod svog poslodavca,ali se moram i u svom jdoo prijaviti na puno radno vrijeme.
Da li je to uopce moguce?
I da li bih onda morao poceti placati doprinose za u svom jdoo?

Ak neko zna, bit cu zahvalan...
nofatchicks777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 11:00   #15
Molim vas, ako netko može pomoći...da li je ispravno da na platnoj listi piše ispravan bruto iznos plaće, ali neto je duplo manji nego bi trebao biti.... znači prijava je na pola radnoga vremena, žena u knjigovodstvu mi je rekla da je plaća onda pola iznosa minimalca...za 12 mj.je pisalo 48h rada+4h blagdani i bruto 1560kn, neto 1248kn, a sada za 1.mj.piše 44h rada+4h blagdani i bruto 1638kn, a neto 655, 20....kako duplo manje?? Molim pomoć, hvala...
little15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:20   #16
sumljiv obracun place.....

Pozdrav dali neto ima neki savijet,naime placa mi je manja nego za prosli mjesec za nekih 200kn.a po mom je trebala bit veca jer sam imao nekih 80 sati po vecem kofecijentu nego u proslom mjesecu i plus tog prosli mjesec su nam dali navodno gerskom 200 kn.maje pa su relki da ce to nadoknadit na ovoj placi ali cini mi se od tog nista i u siječnju sam bio na godišnjem 10-ak dana da bih na kraju u konačnici ova placa bila manja nego prosla.....dali imam pravo traziti detaljan izracun place....
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:27   #17
Možeš tražiti "listić", obračun plaće u računovodstvu firme, to moraju imati po zakonu
__________________
Sredni Vashtar je došao,
Njegove misli bile su crvene misli, njegovi zubi bijeli.
Njegovi neprijatelji tražili su mir, ali on ih je ubijao.
Aerials is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:12   #18
Jel mislis na atnu listu?to nam daju redovno ali na njoj pola tog ne pise.....
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:13   #19
Mislija sam napisat -Platnu listu-
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:47   #20
http://www.isplate.info/Download/Dat...excel-2017.pdf

Ovaj IP-1 obrazac bi trebali imati u računovodstvu, za sve plaće unatrag 6godina. Traži i za prošl i i ovaj da vidiš kako ti je obračunato.
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.