Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2017., 01:23   #81
Btw., recimo da mu ona ne može isplatiti njegov dio vrijednosti stana, a i nije u mogućnosti plaćati preostale rate kredita. Banka ima založno pravo nad tim stanom. Što će se dogoditi? Banka je izbacuje "na cestu" skupa s dvogodišnjim djetetom, ili se banka može jebat do daljnjeg?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:00   #82
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Btw., recimo da mu ona ne može isplatiti njegov dio vrijednosti stana, a i nije u mogućnosti plaćati preostale rate kredita. Banka ima založno pravo nad tim stanom. Što će se dogoditi? Banka je izbacuje "na cestu" skupa s dvogodišnjim djetetom, ili se banka može jebat do daljnjeg?
ne razumijem smisao ovog tvog posta...

žena je rekla jasno da je kreditno sposobna

konkretan slučaj...a ako želiš spekulirati o moralu banak, ovo nije taj topic

one koje to ne mogu, neka se dogovore sa bivšim, koji će, ako dobije dijete, sigurno nači načina da ne završi na cesti

idi na banke ili nađi se negdje sa živim zidom na toj temi

spomenulo se ovdje kako rvati - rvatice vole i žele živjeti preko svojih mogućnosti, radical je to baš dobro obrazložio, ako pogledate oko sebe, vidjet ćete to svaki dan
stan i kupovina istog trebaju biti u skladu sa mogućnostima pojedinca,a ne zajednička imovina...jer kad i ako do nečeg dođe, nastanu problemi egzistencijalne prirtode...za oba sudužnika

posve sigurno, rvatine se prelako laćaju kupovine svega i svačega na kredit, i to upravo gledajući susjede lkako oni to mogu...ajde pogledaj nove automobile u metropoli na cesti, izračunaj prosječneu plaću i vidi kako to ide...da o stanovima, mobitelima,laptopima, ljetovanjima, zimovanjima, kumstvima, krizma-pričestima,proslavama,rođendanima,novim kuhinjama,vikendicama i ne govorimo..
u prosjeku, zaista živimo preko svojih mogućnosti, i to uglavnom na dug....
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:02   #83
Ni nakon milijun rasprava na temu "kredit ili najam" nijedna se strana za milimetar ne miče od svojih tvrdnji .

Stambeni kredit je, danas i ovdje, prvenstveno za hrabre. To je svojevrsna "oklada sa sudbinom" u kojoj se korisnik kredita kladi da će mu život tijekom sljedećih 20-30 godina izgledati onako kako izgleda sada - ne samo u financijskom smislu, nego i u "prostornom smislu": stan kupljen na kredit je uteg oko noge koji onemogućava (ili barem otežava) mobilnost.

S druge strane, u računicu o (ne)isplativosti kredita redovito se uzima u obzir argument "za 20-30 godina to je tvoje", ali se redovito i ne uzima u obzir trošak investicijskog održavanja stana, ponekad i trošak opremanja stana, gubitak na padu vrijednosti 20-30 godina staroga stana, mogući gubitak u slučaju pada vrijednosti nekretnina...

Sve su ovo kriteriji koji čine poprilično kompliciran račun - ali, osnovni kriterij (zbog kojeg spominjem hrabre) je klađenje da će korisnik kredita sljedećih 20-30 godina biti kreditno sposoban jednako kao danas. Klađenje da neće doći u situaciju da ga ni prodaja stana ne izvlači iz gabule (jer je vrijednost stana manja od kreditnog zaduženja).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:49   #84
najjači argument mi je

taj je stan za 20 godina tvoj!!!
i, što onda?

ajde malo pogledajte tržište nekretnina, 20 g stari stanovi se prodaju ko ludi, dok novi, tko zna koliko njih, modernijih, pametnijih, opremljenijih i lčjepših, a možda i financijski povoljnijih, stoji i nitko ih ne želi kupizi???

osim toga, za 20 godina....
tko kaže da se ta četvrt neće promijeniti?
tko kaže da će itko tko danas tu živi, to željeti i dalje?
i da će mu to biut povoljnija opcija nego da se odseli negdje drugdje?

nije baš vlasništvo nad svakim stanom u rvatskoj neka prednost

ponekad, znam za puno slučajeva, to je čak i opterećenje
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:50   #85
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Stambeni kredit je, danas i ovdje, prvenstveno za hrabre.
Totalna glupost, ako ti treba ''hrabrosti'' da bi dignuo kredit, onda ga ne diži. To prvenstveno treba biti dobro proračunata odluka, i moraš biti siguran da taj zalogaj možeš podnijeti i u slučaju da stvari krenu nizbrdo. Nije u pitanju firma, koja ako propa, jebi ga, propala je, ajmo dalje...

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
To je svojevrsna "oklada sa sudbinom" u kojoj se korisnik kredita kladi da će mu život tijekom sljedećih 20-30 godina izgledati onako kako izgleda sada - ne samo u financijskom smislu, nego i u "prostornom smislu": stan kupljen na kredit je uteg oko noge koji onemogućava (ili barem otežava) mobilnost.
Svaki kredit od 30 godina je pogrešan. Ako si u dvojbi, nemoj biti, radiš grešku. Kredit se tako ne uzima, nikakav ni nikad. Ako se moraš rastegnuti na 30 godina, znači da nisi zdravorazumski sposoban to podnijetri. Maks makseva koji ima smisla, je do 20 godina, pozeljno 15, uz barem 20-30 posto ucesca... Sve drugo je kockanje koje iziskuje ''hrabrost'' i ''valjda ce sve biti ok'' nastup.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
ali se redovito i ne uzima u obzir trošak investicijskog održavanja stana, ponekad i trošak opremanja stana,
A stanove u najmu ne treba odrzavati? Mislis da ce ti gazda piturati stan svakih par godina, ili se pak mislis seliti svako malo, u fino frisko i novije? Kad si solo, nije problem, uzmi torbu i vozi. U prvi stan sam usao sa jednim koferom, niti 9 mjeseci kasnije sam se selio, nisam ''nista'' kupio, i selidba su bila tri do vrha puna automobila kompaktne klase, s oborenim sicevima. A bio sam solo... I sad malo zamisli kako izgleda seljenje cetveroclane obitelji... Divno jedno iskustvo...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:53   #86
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
taj je stan za 20 godina tvoj!!!
i, što onda?
I onda nista, imas trajnu vrijednost od cca 500 000 kuna. Koju ne bi imao da si cijelo vrijeme bio u najmu, i imas gdje zivjeti kada ti primanja u mirovini padnu ispod cijene najma... Koji dio nije jasan?

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ajde malo pogledajte tržište nekretnina, 20 g stari stanovi se prodaju ko ludi, dok novi, tko zna koliko njih, modernijih, pametnijih, opremljenijih i lčjepših, a možda i financijski povoljnijih, stoji i nitko ih ne želi kupizi???
Svaki stan, kvalitetno napravljen, na dobroj lokaciji i razumne cijene će se prodati, bio novi ili stari...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
osim toga, za 20 godina....
tko kaže da se ta četvrt neće promijeniti?
tko kaže da će itko tko danas tu živi, to željeti i dalje?
i da će mu to biut povoljnija opcija nego da se odseli negdje drugdje?
Pa prodaj i seli se... Tko ti brani...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
nije baš vlasništvo nad svakim stanom u rvatskoj neka prednost

ponekad, znam za puno slučajeva, to je čak i opterećenje
Dokle god nemamo poreza na nekretnine, a jos uvijek ga nemamo, vlasnistvo nad bilo koji stanom koji je useljiv, a ne derutna i vlazna rupa u kojoj nitko ne zeli zivjeti je prednost. Najgorti moguci trosak je parstokuna fiksnih rezija, koje se nebeski lako slome bilo kakvim davanjem u najam, po bilo kojoj cijeni...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:54   #87
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
.




A stanove u najmu ne treba odrzavati? Mislis da ce ti gazda piturati stan svakih par godina, ili se pak mislis seliti svako malo, u fino frisko i novije? Kad si solo, nije problem, uzmi torbu i vozi. U prvi stan sam usao sa jednim koferom, niti 9 mjeseci kasnije sam se selio, nisam ''nista'' kupio, i selidba su bila tri do vrha puna automobila kompaktne klase, s oborenim sicevima. A bio sam solo... I sad malo zamisli kako izgleda seljenje cetveroclane obitelji... Divno jedno iskustvo...
Ajde Riječanin, i ti ga pretjeruješ

Ako ti je selidba "divno jedno iskustvo", onda stvarno...veliki problem, selidba, zamisli...

osim toga, ima ljudi koji žive minimalistički

gomilanje stvari u životu nije svima glavna preokupacija
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:59   #88
khs, dobro rijecanin prica
lako je za ljude koji imaju extra velika primanja i treba im mobilnost
ali netko tko je na prosjecnoj placi, jasno ti je na kakvoj ce biti penziji
i kuda da taj onda ode?? u macju hranu?
pa ne zajebavaju se ljudi 20-tak godina s otplatama kredita samo zato da se mogu tebi hvaliti kako imaju svoj stan
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:19   #89
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
khs, dobro rijecanin prica
lako je za ljude koji imaju extra velika primanja i treba im mobilnost
ali netko tko je na prosjecnoj placi, jasno ti je na kakvoj ce biti penziji
i kuda da taj onda ode?? u macju hranu?
pa ne zajebavaju se ljudi 20-tak godina s otplatama kredita samo zato da se mogu tebi hvaliti kako imaju svoj stan

probaj prodati nekrtenine koje su se pojavile na ovoj temi...veliki stanovi, bilo gdje

pa ćeš vidjet kakve i kad ćeš ponude dobiti

frendica, uspješna poslovna žena, pokušava prodati stanove u centru metropole

nema nikakve šanse da ikad više natrag dobije uloženo
a i s najmom je problem ogroman...žena je konstntno na gubitku

jedino što možeš prodati su mali stanovi, a i to je relativno, i uglavnom ispod cijene
živim u zgradi u kojoj se od 16 stanova stalno iznajmljuje 5...i kvart nije loš.metropola, a zgrada je u jako dobrom stanju, i na predivnoj lokaciji, iza park, četverokatnica, mir, dobra povezanost

treba čuti što ti vlasnici stanova za iznamljivanje misle o isplativosti toga ...
pričam s njima redovito
a i gledam fluktuaciju podstanara

nije svaka nekretnina namijenjena i stanovanju i iznajmljivanju, ako se npr.brak izjalovi
o tome ja pričam
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:21   #90
kad imas stan imas i bar nesto za prodati, pa makar i ne vratio ulozeno
kad nemas, mozes samo vlastito dupe prodavati, a i to gazdi za najam
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:36   #91
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kad imas stan imas i bar nesto za prodati, pa makar i ne vratio ulozeno
kad nemas, mozes samo vlastito dupe prodavati, a i to gazdi za najam
APSOLUTNO se slažem...i prvi sam da imaš stan...ali SVOJ, NE ZAJEDNIČKI...

pokušao sam braniti gledište radicala po kojem ne treba ulaziiti u sulude sudužničke kredite, osobito ne sa supružnikom, jer se taj status može vrlo lako izgubiti, mislim status supružnika

znači, njegova razumna osona A i nerazumamn B
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:41   #92
zajedno je lakse

a i mi smo se ovdje zaletili u crnjake i zaboravljamo da kako ima brakova koji se raspadnu, ima i onih koji opstaju i u kojima se ljudi vole i cijene
jebiga, da ljudi racunaju na raspade i razvode, ne bi se ni ubracivali (sto nikako ne znaci da odobravam srljanje)
to je vise pod onim pitanjem: ako se netko boji zivota, da li uopce zivi?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:03   #93
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ajde Riječanin, i ti ga pretjeruješ

Ako ti je selidba "divno jedno iskustvo", onda stvarno...veliki problem, selidba, zamisli...
Meni to jest veliki problem, tebi nije. Gdje je problem?

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
osim toga, ima ljudi koji žive minimalistički
Ima, ja nisam jedan od njih i ne znam nikoga tko jest.

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
gomilanje stvari u životu nije svima glavna preokupacija
Nije, samo mi objasni kako minimalnisticki spakiras dvoje skolaraca u tri kofera i uzivas u mobilnposti da svake godine zivis u drugom gradu...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:04   #94
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
A stanove u najmu ne treba odrzavati?
Zakon o najmu stanova, odabrana poglavlja :
"Najmodavac predaje najmoprimcu stan u stanju pogodnom za stanovanje.
Najmodavac je dužan održavati stan koji se daje u najam u stanju pogodnom za stanovanje, u skladu s ugovorom o najmu.
Najmoprimac je dužan obavijestiti najmodavca o nužnim popravcima u stanu i na zajedničkim dijelovima zgrade, koje je dužan snositi najmodavac.
"
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:14   #95
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post

Nije, samo mi objasni kako minimalnisticki spakiras dvoje skolaraca u tri kofera i uzivas u mobilnposti da svake godine zivis u drugom gradu...
evo, moje dvoje školaraca tako žive pola svog života, dapače, "sele "se svaki tjedan...od oca do majke i natrag
i, zamisli, uživaju u tome...
i odlični su učenici
11. i 13.godina... i, po izjavama objektivnih svjedoka, sveukupno, krasna djeca

za pojedinosti može i u inbox
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:25   #96
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
evo, moje dvoje školaraca tako žive pola svog života, dapače, "sele "se svaki tjedan...od oca do majke i natrag
i, zamisli, uživaju u tome...
Jedna je stvar malko zivjeti kod mame, a malo kod tate... tako zapravo imas dva fiksna i stabilna mjesta koje poznajes... A druga seljakati se uvijek u novi stan, mijenjati skole i slicno...

Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
i odlični su učenici
11. i 13.godina... i, po izjavama objektivnih svjedoka, sveukupno, krasna djeca
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:31   #97
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zakon o najmu stanova, odabrana poglavlja :
"Najmodavac predaje najmoprimcu stan u stanju pogodnom za stanovanje.
Najmodavac je dužan održavati stan koji se daje u najam u stanju pogodnom za stanovanje, u skladu s ugovorom o najmu.
Najmoprimac je dužan obavijestiti najmodavca o nužnim popravcima u stanu i na zajedničkim dijelovima zgrade, koje je dužan snositi najmodavac.
"
Nije na najmodavcu da ti farba stan svakih par godina, dobio si ga cistog, izvoli ga odrzavati. Rentam stan vec 8 godina, jednom je krepao bojler, dobili su novi, sad ce dobit novu stolariju, jer ide ova energetska obnova, pa je 60% subvencije, sve drugo ide iz pricuve...

BTW. Okaci si zakone u hrvatskoj macku o rep.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:45   #98
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne razumijem smisao ovog tvog posta...
Pitanje je moze li je banka izbaciti iz stana ako ne placa, s obzirom da je samohrana majka dvogodisnjeg djeteta. Najbolji odgovor je "da" ili "ne".
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:55   #99
najveci problem je banke koliko se koja klijentica jebala i koliko je to urodilo plodom
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:13   #100
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Pitanje je moze li je banka izbaciti iz stana ako ne placa, s obzirom da je samohrana majka dvogodisnjeg djeteta. Najbolji odgovor je "da" ili "ne".
naravno da banku ne zanima je li majka samohrana i koliko je staro dijete
smije, da, naravno da smije
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.