Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2010., 18:23   #1
Kako izgleda postupak do rastave braka?

Unaprijed se ispričavam jer vjerujem da ovakva tema već postoji ali u trenutnoj situaciji nemam volje za prelistavanje pa vas lijepo molim za savjet
Radi se o mojoj sestri (27g) koja ima malo dijete od 1.5g,situacija u braku je više nego katastrofalna,izmanipulirana je i u strahu da će muž dobiti dijete. Naravno da on za to nema zakonske osnove jer je ona zaposlena i veoma odgovorna mama,no mene zanima šta se događa u trenutku kada ga ona ostavi pa do konačnog razvoda (a vjerujem da bi to moglo potrajati), to vrijeme dok je postupak u tijeku kako on viđa dijete i dali je to uz neki nadzor s obzirom da postoje indicije da on dijete nebi htio vratiti majci
hvala
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 18:46   #2
I ja sam u istoj situaciji. Zivimo odvojeno nakon sto sam spakirala stvari i posla s bebom od 6mj. Nisam isla u nikakav centar ili sl jer jos nismo pokrenuli razvod. Dijete je samnom, dovodila sam mu ga nekoliko puta uvijek pod mojim nadzorom, i isto tako je prijetio da mi ga nece vratiti, ali to su sve bile isprazne prijetnje.
Proslo je vec 3 mjeseca otkad sam posla i nikome nista.
On me navodno prijavio centru iako cisto sumnjam jer nema nikakve argumente i samo bi sebe pokopao.
Ali isto mislim da bi bilo bolje da se tvoja sestra barem raspita u czs koje su njene i njegove mogucnosti.
Samo znam da ona nema nikakva prava njemu uskracivati vidjenje djeteta, kao sto nema ni on njoj, tj. djetetu se ne smiju uskratiti oba roditelja.
Najvaznije je sad da se skulira i psihicki odmakne od njega pa ce vjerojatno i sama skuziti da joj dijete nece moci uzeti ako je stvarno tako grozan kao muz i otac.
Sorry, nisam strucnjak.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 18:53   #3
neradi se o tome da ona njemu želi uskratiti viđanje, to nikako,dapače i sama je rekla da što god czs odredi da bi ona njemu omogućila da je vidi i više od toga no njegov uvjet za rastavu braka je da dijete jedan dan bude kod nje,drugi dan kod njega
naravno da je to van svake pameti a i radi kao konobar tako da me zbilja zanima kako se on brinuo o djetetu kada je u popodnevnoj smjeni na poslu od 13.30 do 1h po noći
ukoliko ona ne pristane na to on joj se naravno isprijetio svim i svačim,od ubojstva,samoubojstva pa valjda do bacanja kletve na cijelu obitelj (nemogu ne biti ironična)
taj dio mene zanima,kada nema dogovora između roditelja do rastave koji je način određivanja viđanja djeteta
pa ako netko zna..
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 00:11   #4
Kad je dijete u pitanju tu se mora proći i CZSS, a te njegove prijetenje i kletve

Ona nek za početak odseli od njega i pokrene postupak za rastavu, a dalje ti to ide mašinerija
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.