Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2009., 14:56   #441
pločice-problem s čišćenjem

Pozz svima!!
Ovako u kupaoni imamo crvene mat pločice i svaka kap na njima ostavlja trag,a najgore je kaj ser to ne da očistit ,pa me zanim jel imate kakav savjet za ciščenje i sjaj polčica?! tnx
ema0408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 08:18   #442
i kod mene su mat bijele u kuhinji nedaj boože ni najgorem neprijatelju ..
Meni pomaze jedino da perem bez deterdženta.
Deterdžent mi ostavlja fleke
U vodu stavim malo octa, 2-3 kapi eteričnog ulja, magična krpa i klekni na pod i ribaj!! Nikakav močo-počo,četke na štapu i ostala pomagala ne pomažu jer moraš stisnit i pustit znoj
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 12:58   #443
Jeli ima kakvo snizenje kupaonskih plocica na ZG podrucju?
Šećer Babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 21:44   #444
Quote:
ema0408 kaže: Pogledaj post
Pozz svima!!
Ovako u kupaoni imamo crvene mat pločice i svaka kap na njima ostavlja trag,a najgore je kaj ser to ne da očistit ,pa me zanim jel imate kakav savjet za ciščenje i sjaj polčica?! tnx
ja kupila sive gres mat pločice za predsoblje i sve je ok kad ih prebrišem i kad su mokre ali kad se posuše izgledaju kao one betonske ploče vani po trgovima
užas, svaki dan se kajem i razmišljam što da napravim?
sve bi bilo ok da su sjajne, da uzmem neki lak i da ih prelakiram?
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 13:35   #445
Quote:
Jasna 1963 kaže: Pogledaj post
ja kupila sive gres mat pločice za predsoblje i sve je ok kad ih prebrišem i kad su mokre ali kad se posuše izgledaju kao one betonske ploče vani po trgovima
užas, svaki dan se kajem i razmišljam što da napravim?
sve bi bilo ok da su sjajne, da uzmem neki lak i da ih prelakiram?

Ja imam u kuhinji gres ali sjajne,polirane,i zahvaljujem Bogu svaki dan što sam ih kupila
Održavanje za pet,ništa se ne vidi po njima a i izgledaju super (barem meni )
Dovoljno je samo sa vodom proći,nema nikakvih fleka,iste su mokre i suhe
ali ja isto stavim i malo deterđenta (ipak i miriše )
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 17:56   #446
Bok.Imam jedno pitanje nadam se da pitam na pravom mjestu.Zapravo više me zanimaju vaša iskustva.Mat ili sjajne pločice???Uređujemo stan i sad prvo po redu kupaonica,hm voljela bi neke sivo i bjele pločice ali neznam dali mat ili sjajne
Ennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 18:25   #447
Meni su u principu mat pločice puno ljepše nego sjajne, ali mislim da se teže čiste i više se vide kapljice vode i sl. Ali opet ovisi koja je boja pločica....Teško je generalizirati.
Mi imamo doma uglavnom sjajne podne i ja sam prezadovljna sa održavanjem, iako su jako svijetle...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 02:53   #448
ljudi pomagajte,gdje da u rijeci pogledam plocice?necu stedit su mi kvaliteta i dizajn na prvom mjestu i naravno da je trgovina korektna i na dobrom glasu...da ne kupujem kod xxx (takvih je puno),hvala!!!!

Zadnje uređivanje fonemf : 29.06.2009. at 16:50. Reason: !!!
willy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.06.2009., 11:43   #449
Pozdrav willy!
Ja svoje uzela u Termagu - oni imaju Imola keramičke pločice (imaš njihov web sa svim pločicama).
Svoje sam izabrala preko interneta (model york), otišla u salon vidjet uzorak (i bile su mi još lijepše u stvarnosti) i cijene, izračunala doma prema podacima sa weba količinu, došla i naručila.
Keramičar je rekao da su ful kvalitetne i svi su mi rekli da su mi super (nije da se hvalim, ali...). Cijene - srednje...nisu preskupi (100-200kn po kvadratu) Jedini bed je što oni uvoze jednom na mjesec i što se treba čekat jer nemaju baš na skladištu..
Za kuhinju sam uzimala pločice u Kimi commerce - isto mi je rečeno da su kvalitetne, ali izgled...pa ja još uvijek žalim da nisam uzela od Imole, puno su mi lijepše...kod Kimija je prednost što puno toga imaju na skladištu i spremne su ti za odmah..a ako ti fali ili ti je viška uvijek možeš vratit i zamjenit za nešto drugo...
Drugdje sam gledala ali ništa mi nije baš upalo u oko specijalno...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:43   #450
Quote:
willy kaže: Pogledaj post
ljudi pomagajte,gdje da u rijeci pogledam plocice?necu stedit su mi kvaliteta i dizajn na prvom mjestu i naravno da je trgovina korektna i na dobrom glasu...da ne kupujem kod xxx (takvih je puno),hvala!!!!
Kerri (ne znam kako se točno piše), gore prema Jušićima ima dobar izbor pločica; onda imaš malu trgovinu Wood ili Wall-nešto (ne znam ime) u zgradi od Mebla na Turniću (u sredini gdje su stepice i prolaz), oni baš imaju posebne i neobične pločice...ja tamo uzela za kuhinju
Imaš dobre pločice u Špini (i čitaj skupe)...

Ma ima dosta mjesta...potpisujem Dajci za Termag i Kimi....

Zadnje uređivanje fonemf : 29.06.2009. at 16:50. Reason: editiranje citata
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 15:12   #451
imas i soto vento u stuparima, lijepo ali i skupo
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 21:20   #452
jel zna netko možda gdje u zagrebu kupiti ovakve pločice?

http://www.marflow.co.za/imgs/upload...es%20Final.jpg


hvala...
ifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 08:53   #453
Quote:
willy kaže: Pogledaj post
ljudi pomagajte,gdje da u rijeci pogledam plocice?necu stedit su mi kvaliteta i dizajn na prvom mjestu i naravno da je trgovina korektna i na dobrom glasu...da ne kupujem kod xxx (takvih je puno),hvala!!!!
Ja sam vidjela predivnih pločica u Jadran-Impexu, Trinajstići, Kastav. Ima i skupih i jeftinijih, prodavači su vrlo ljubazni. Ok mi je i u Špini na Marinićima. Malo žicaj popusta, ako kupuješ veću količinu i tako...
adri_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 18:36   #454
Trebam izabrati pločice za novi stan u roku par dana, razmišljam o Marazzi pločicama za kupaonicu:

Pločice:

Bordura:

Podne:

Na ovoj fotki su boje malo off, ali se vide podne pločice:


Brinu me - podne pločice (jesu li pretamne u odnosu na zidne, kako se održavaju (lagano su matirane), na koju visinu postaviti borduru (na 1 m?), jel glupo stavit lila pločice, pa borduru pa opet iste lila....?
Koje boje fuge za pod, a koje za ove zidne lila pločice? U trgovini savjetuju bijele.
Molim za savjet... ako nekoga ima na forumu...
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 12:09   #455
Meni se sviđaju svijetle podne pločice, bež. Nisam sigurna kakve su za održavanje...iskustva?
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:35   #456
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Trebam izabrati pločice za novi stan u roku par dana, razmišljam o Marazzi pločicama za kupaonicu:

Pločice:

Bordura:

Podne:

Na ovoj fotki su boje malo off, ali se vide podne pločice:


Brinu me - podne pločice (jesu li pretamne u odnosu na zidne, kako se održavaju (lagano su matirane), na koju visinu postaviti borduru (na 1 m?), jel glupo stavit lila pločice, pa borduru pa opet iste lila....?
Koje boje fuge za pod, a koje za ove zidne lila pločice? U trgovini savjetuju bijele.
Molim za savjet... ako nekoga ima na forumu...
imaš nijansu jasmin, to bi išlo, a mi smo stavljali sivu na tamno lila pločice na zidu, a na podu na sive pločice neku lila nijansu fuge, sve se super uklopilo sa bijelim namještajem i ostalim...iako je to za neke previše...ali meni paše...druga mi je kupaonica kombinacija zelene jabuke i bijele boje...i zidovi su obojani u zeleno...nešto kao green tea kupaona...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:37   #457
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Meni se sviđaju svijetle podne pločice, bež. Nisam sigurna kakve su za održavanje...iskustva?
Dobro se održavaju ako nisu kao one za van, protuklizne...na onima dušu ispustiš dok ih opereš...najbolje su mi mat, ali ne opet klasične, volim da imaju neku laganu teksturu kao da su od tkanja...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 15:28   #458
Thanks, waterlily
Morala sam izabrat do utorka, pa sam uzela bijele svjetlucave fuge za zid (na lila pločice) i ljubičaste svjetlucave za pod (otprilike kao ove srednje ljubičaste na slici).
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:57   #459
Imam jedno pitanje vezano za fuge...

Naime, kermičar je završio sa postavljanjem podnih pločica...pločice su svjetlo bež s tankim, jedva vidljivim svjeto zelenim "žilicama". Odabrali smo svjetlo sivu fugu (Jub, Manhatan nijansa) jer su nam preporučili istu. No sve fuge nisu jednake boje ispale! Barem moje oko to vidi, dok moj dragi kaže nije toliko očito!!!!!!!!!!Keramičar kaže da je to do fugir mase!

Kažite mi da li možda nisu dovoljno osušene pa je razlika u boji? Da li vrijeme radi svoje? Da li možda kad se pločice i fuge operu od radova i prašine će izgledati bolje?
Ili da se tješim da će s vremenom i tako i tako potamniti sve od prljavštine i ostalog?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 10:34   #460
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje vezano za fuge...

Naime, kermičar je završio sa postavljanjem podnih pločica...pločice su svjetlo bež s tankim, jedva vidljivim svjeto zelenim "žilicama". Odabrali smo svjetlo sivu fugu (Jub, Manhatan nijansa) jer su nam preporučili istu. No sve fuge nisu jednake boje ispale! Barem moje oko to vidi, dok moj dragi kaže nije toliko očito!!!!!!!!!!Keramičar kaže da je to do fugir mase!

Kažite mi da li možda nisu dovoljno osušene pa je razlika u boji? Da li vrijeme radi svoje? Da li možda kad se pločice i fuge operu od radova i prašine će izgledati bolje?
Ili da se tješim da će s vremenom i tako i tako potamniti sve od prljavštine i ostalog?

Ako su tek postavljene, može biti da se fuga nije svugdje isto osušila. I ja imam svijetlosive fuge u jednom kupatilu i na početku se isto vidjela razlika
(2-3 dana), ali kada sam ih par puta oprala i kada se sve dobro posušilo
razlike nema.
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.