Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 20:25   #21
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
to da trazis novi posao: super

ja sam sebi na prvom mjestu, ali pritom ne zelim povrijediti druge jer se ni tada necu dobro osjecati.

tretiraju i onda poceti mijenjati svoje ponasanje. to je puno posla

upravo tako, to je težak i dugi proces, ali započni malim stvarima, ništa na brzinu!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 01:04   #22
Pa možda ti je netko već napisao,ali ja mislim da su to ne riješene životne situacije ili neki tvoji unurrašnji ne riješeni konflikti..Dolazi do toga da se suzdržavaš od nečega ili nešto ne riješavaš kako treba pa dolazi do prjeljevanja čaše,di jednostavno više ne možeš potiskivat taj bjes,nezadovoljstvo ili nesto..U glavnom moraš naći rješenje.,najprije vidi o čemu se radi,,razmisli,,detektiraj..onda pokušaj riješit,,Inače će ti se dešavat da si na rubu i napeta..pa i da reagiraš pre burno na situaciju koja to ne zaslužuje..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:59   #23
Zaključila sam (možda i krivo) da je teško naći onu granicu gdje držimo do sebe, gdje se borimo za svoja prava, a gdje počinjemo narušavati tuđe slobode, i (za mene to znači) vrijeđati i povrijeđivati druge.

Ja sam očito pomakla tu granicu suviše u korist drugih. Treba naći ravnotežu. Ma, ja osobno trebam i smoći hrabrosti boriti se za svoja prava, uvjerenja.

Interesantno je da kada se trebam boriti za prava kčeri ili supruga, onda sam hrabra i odlučna. Toliki fajter, da mi se čak i muž čudi odakle mi snaga i hrabrost.

Ilana, jesi li možda jedinica? Jesi li možda bila jako pažena? Očekuješ li možda to sada od muža (da te pazi poput roditelja?). Pitam to, jer kod mene se nešto vrti oko toga. Jesi li se prije udaje osjećala tako?
Zolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:18   #24
Quote:
Zolta kaže: Pogledaj post
Zaključila sam (možda i krivo) da je teško naći onu granicu gdje držimo do sebe, gdje se borimo za svoja prava, a gdje počinjemo narušavati tuđe slobode, i (za mene to znači) vrijeđati i povrijeđivati druge.
to ti je vec problem. imas osjecaj krivnje, mislis da ces zauzimajuci se za sebe automatski povrijediti druge. neces.

doduse, neke i hoces: ako imas u blizini nekog od onih koje nazivamo emocionalnim vampirima. koji su navikli da te maltretiraju. naravno da ce tvoja svekrva biti povrijedjena ako joj uskratis to zadovoljstvo da te vrijedja. ali ona ni sad nije sretna i zadovoljna, a ti si povrijedjena.

ja jako sporo ucim to postavljanje granica prema drugim ljudima. i ne ide lako. naravno da je povrijedjena npr moja frendica koja je navikla da na kavi samo prica o svojim problemima, a da mene ne upita ni "kako si". ali sam joj objasnila da vise tako ne moze. to je sansa da nas odnos postane kvalitetniji. ili cemo se nazalost morati prestati druziti.

da, prije sam se jako mucila osjecajem krivnje zbog toga. sad vise ne. pa valjda i ja imam pravo da me netko saslusa i razumije? ako to ne mogu dobiti od frendice, zbog cega sam uopce s njom? mazohizam? ok, ali vise nisam u tom filmu
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:02   #25
Zolta, nisam jedinica, ali moram priznati da sam bila (i sad sam od muža) pažena.
Možda je to razlog zašto nisam borbena i nametljiva i nemam ni malo natjecateljskog duha u sebi...
Do sada to nije bilo problem, a sad u poslu, ljudi poput mene ništa ne postižu.

Nisam veliki karijerist i ne prštim od ambicioznosti, ali radim na radnom mjestu dosta ispod mojih kvalifikacija
(i što se tiče stručne spreme i mojih sposobnosti) i ne vidim mogućnost za napredak.
Ali eto, taj posao je zadovoljavao neke druge kriterije (a i trebao mi je) pa sam ga prihvatila.
Još da mi je društvo ovdje bolje, vjerojatno bi bilo puno lakše.

Kada osvijestim što konkretno želim raditi (kažu da neki ljudi shvate tek sa 40 god, valjda ću ipak malo prije )
i nađem takav posao, onda ću biti puno bolje.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:12   #26
Ilana, jesi li iakada razmišljala o tome da pokreneš vlastiti posao? Postaneš privatnik?

Meni je bilo jako teško podnositi tuđi autoritet, pogotovo autoritet onih za koje sam znala da znaju manje od mene, dapače, koji su često puta imali i nižu stručnu spremu.

Vjerujem da voliš posao za koji si se obrazovala. Ako i kada kreneš u realizaciju privatnog posla, vidjeti ćeš da je to u biti lako, i da smogneš snagu da i sama ne znaš kako.

Ne znam tvoju situaciju točno, pa mi je teško preporučati išta, govorim iz osobnog iskustva.
Zolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:26   #27
Zolta, dobro ti meni kažeš iz iskustva (dosta smo slične valjda). Dosta razmišljam o privatnom poslu.
Ali (uvijek neki ali) nemam nikakvog iskustva (makar radim 1,5 god), a struka mi je opširna (ekonomija) pa ne znam šta bih pokrenula.
Dobro je što sve volim raditi i kada imam posla - u njemu sam 100%.

Ti si pokrenula svoj posao?
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.