Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 23:22   #341
Common Uses: What is Super Silver Solution…?

Super Silver Solution is a NEW technically advanced form of a product that has been sold worldwide for decades called colloidal silver. Super Silver’s manufacturing process is so unique that it was granted the only patent ever issued for the method of construction of a silver based product. Super Silver consists of tiny (about 10 nanometers long) particles of pure elemental silver suspended in pure water.

Is Super Silver Solution® safe?

When taken in the doses specified, Super Silver Solution® is safe for humans when taken internally or applied to the skin or eyes.

Non-Toxicity Test Work Summary:

In order to insure not only the best product, but also a safe product, International health's BioTech manufacturer hired an independent laboratory to do a toxicology study on the Super Silver Solution. The test, called an LD-50 test, was performed in accordance with the guidelines of the Federal Hazardous Substances Act (FHSA) Regulations, 16 CFR 1500.

In the test work, the Super Silver was given to a number of both male and female test rats. The amount of Super Silver given to the rats was 5g/kg, or the equivalent of a 200 pound man taking 192 teaspoons of about 4 full 8 ounce bottles of the Super Silver 10ppm solution at one time (the normal adult dosage is one or two teaspoons/day).

As a result of the test work, the independent laboratory made the following conclusion, “Under the conditions of this study, there was no mortality or significant evidence of toxicity observed in the rats. The test article (Super Silver Solution) would not be considered toxic at a dose of 5g/kg by oral route in the rat.”

Are there people who should not take Super Silver?

We do not know of any. Because this product has not yet gone through all the rigorous tests of the FDA, we cannot be 100% positive at this time. Many people have, however, taken large amounts of colloidal silver for years with no side effects. Finally, it appears that silver quickly becomes widely dispersed throughout the body and does not concentrate in any particular organ that it might damage.

Does Super Silver harm the helpful bacteria in our intestines?

Individuals who have taken the Super Silver® for an extended period of time report no negative gastro-intestinal side effects. This may be because most of the silver solution is processed by the kidneys and does not even enter the large intestine. If the small amount of silver solution that enters into the large intestine were to kill some of the helpful bacteria, the density of bacteria is so great in the large intestine that they quickly multiply to regain their normal level.

Are All Silver Products The Same…?

Absolutely NOT!

It might appear that all silver solutions are interchangeable. After all, they are tiny particles of silver in purified water. The only room for difference would seem to be the concentration.

However, this is not true.

No, two colloidal silver solutions with the same concentration might produce very different effects. Super Silver Solution® has been shown, in recent tests conducted by a University Microbiology Laboratory, to have a greater affect on the immune system than other silver product.

These suggestions are not intended to be either exclusive or inviolable. It is important that one consult his or her health care professional in the context of any problems or treatments. Nothing reported is intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.


Instructions/How to Use: Suggestions For Use of Super Silver 10 ppm
It is recommended that one take at least 1 tablespoon, twice daily for age 12-adults and 2 teaspoons twice daily for children ages 5-11. For children 4 and under, 1 teaspoon twice daily is recommended. This product should not be taken in place of an antibiotic recommended by your healthcare provider.

ADULTS

To Super Charge your immune system or to keep yourself healthy- Adults take 2-3 teaspoons a day, swish & hold in mouth as long as possible then swallow

If you feel something coming on

Adults start taking 2-3 tablespoons per day ( you can gargle as well)

If you are already sick take 1 teaspoon an hour for 24-48 hrs then go down to 2-3 tablespoons a day for at least 7-10 days.

CHILDREN Under 5 use smallest dose suggested

To Super Charge your immune system or just to keep healthy- Give Children 1/2-1 teaspoon once or twice a day, swish then hold in mouth as long as possible then swallow

If your child feels something coming on … start taking or gargling 1 -2 teaspoons once or twice per day for at least 7-10 days

If your child is already sick give them 1/2 teaspoon per hour for 24-48 hrs then go down to 1-3 teaspoons one or twice a day for at least 7-10 days.

About The Accessory Kit - Fill bottles with Super Silver

Do Not Dilute with Water

2 oz Fine Mist - Spray as often as you want

Nasal Atomizer- Spray up each nostril at least every hour plus the oral dose for 48 hrs Then Spray every morning and evening for maintenance

Eye & Ear dropper-put 4 to 5 drops in eyes or ears as often as possible for 24- 48 hours plus the oral dose


Ingredients: Nanoparticle Super Charged Silver-Oxygen Complexes
10 bottles of Super Silver Supercharged Silver-Oxygen Nanoparticle Solution

Comes with Free Accessory Kit- EYE& EAR DROPPER BOTTLE, 2 OZ FINE MIST SPRAY BOTTLE & NASAL ATOMIZER

Cautions/Warnings:
Safety Data


International Health's Biotech Manufacturer has had five independent safety and toxicity tests completed on its 10 PPM silver product. The product was tested in animals at as much as 200 times the normal adult dosage, or the equivalent of an adult consuming 32 full ounces of the 10 ppm product at one sitting. In conclusion to the animal tests, the independent medical testing laboratory stated that the Super Silver Solution® was found to be completely non-toxic to the test animals. The product was also tested for cytotoxicity in both human epithelial cells and also African green monkey or Vero cells, at both the regular 10 ppm level. In all four cytotoxicity tests the products were found completely non-toxic to both the human and Vitro cells.


Silver in Glass vs. Plastic Containers

Introduction A great deal of controversy has arisen in the market place on the question of whether it is better to store silver solutions in glass versus plastic containers. There is a misconception that has prevailed in the market place that glass is better. The idea that glass containers are better for storing products which contain silver has never been proven scientifically. In fact, it has been reported in other studies that glass may have a detrimental effect on silver products.

Test Work

I have been conducting biological studies for 3 years, in the laboratory of a major private institution, on the use of silver products to kill and inhibit the growth of bacteria. I have conducted thousands of tests on numerous strains of pathogenic bacteria. In the testing I have completed, I have used both glass (5 ml glass test tubes) and plastic (Falcon 5 ml polypropylene plastic test tubes). In some of the test work we found that there was a difference in the amount of silver that was needed to kill the bacteria when glass was used versus plastic test tubes. In order to make sure this was the case, it was decided that the MIC tests (Minimum Inhibitory Concentration) should be replicated by more than one person and a direct comparison was made. The MIC tests were performed in triplicate in both 5 ml 13X100mm glass test tubes and 5 ml Falcon polypropylene plastic test tubes. Results of the bacterial (MIC) tests showed that Staphylococcus aureus was inhibited at 2.5 ppm when the MIC test was performed in the plastic test tubes. S. aureus was inhibited at 5 ppm when the MIC test was performed in glass test tubes. This suggested that the material with which the test tubes were made, specifically glass or plastic, may have effected the results of the MIC test. Numerous other tests were also completed using larger concentrations of bacterium and in those tests it was found that there was no significant difference at all between using the glass test tubes versus plastic test tubes.

Other Studies

The studies which I performed are not the only tests showing that glass, in some circumstances, may have a detrimental effect on silver products. It has been noted in another independent study which has been cited by other researchers that silver can adsorb to glass (Chambers 1960; Thurman 1989). With this in mind, it may have been possible that the silver could have adsorbed to the surface of the glass test tubes reducing the concentration of available silver interacting with the bacteria which resulted in having to use a higher amount of silver to kill the bacteria when the glass test tubes were used.

Conclusion

In the test work I have completed as well as in other available studies, it was found that glass may, in some cases, have a detrimental effect on silver products. While it can be said that glass did not always show the detrimental effect, it can also be stated that we found no problems at all with using the plastic instead of glass. Our tests, in conclusion with the other available independent study (1Chambers et al. and 2Thurman et al.), would suggest, by inference, that silver products should not be stored in glass containers which could reduce the available concentration of silver, but rather in a high quality plastic container.

Respectively,

David A. Revelli, MS

Link

Zadnje uređivanje sinkezg : 17.08.2007. at 23:25. Reason: Link
sinkezg is offline  
Old 17.08.2007., 23:25   #342
Ne vjerujem reklamama.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 17.08.2007., 23:39   #343
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem reklamama.
Pametno! Kad sljedeći put vidiš reklamu za neki lijek na telki - ne vjeruj!
sinkezg is offline  
Old 17.08.2007., 23:40   #344
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Opaska da se ne preporučuje trudnicama je tu zbog razloga što nema dovoljno podataka o interakcijama, a pokazatelji kažu da problema nema.
To piše na gotovo svim lijekovima, jer je gravidnost stanje žene u kojemu treba maksimalno paziti na ono što se u tijelo unosi. Dakle, stoji zbog predostrožnosti. Ako nije baš nužno, azitromicin se trudnicama ne daje, kao ni ostali lijekovi. Molim te prestani pisati apokaliptično. Nauči čitati deklaracije na lijekovima.
Upravo suprotno.
Sumamed spada u tzv. "sigurnije" medikamente pa se daje trudnicama,naravno ako je potrebno.Ne postoje studije o bilo kakvoj štetnosti pri trudnoći.
No,kod trudnoće se uvijek pristupa s većom dozom predostrožnosti.

Naravno ako neka trudnica(ili bilo tko) drmne 10-terostruko veću dozu od propisane ili pije sumamed neprekidno par mjeseci ,tko zna što će se i što se može desiti.Mislim da ne postoje opisani slučajevi.
A koliko vidim o tome se ovdje govori kad je u pitanju srebro,a ne o normalnom doziranju.
Što bi se desilo pri primjeni sumameda kroz dulji period ili pri daleko većim količinama izvan bilo kakvog preporučenog doziranja bilo količinskog bilo vremenskog?
To nitko ne zna.

No isto tako Sumamed vrlo negativno djeluje na testise i proizvodnju sjemena pa se nikako ne preporučuje muškoj populaciji od 17 do 50 godina davati isti s manjim razmakom od 6 mjeseci,tj. najviše 2x godišnje.
Kako i zašto ?
Ne znam,studije o tome ne postoje i preporuka je ispod glasa,no poštuje se.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Dobro, jedna stvar mi nije jasna. Kako to da ga je FDA klasificirala pod dodatak prehrani ako je teški otrov???????
Poanta je u doziranju,argument koji se ovdje elegantno zaobilazi.
Uostalom,uzmi bilo koje sredstvo iznad preporučenih doza ,a ovdje se govori o višestruko većim dozama i bit će pizdarija.
Ajmo popričati o bilo kojem lijeku ili dodatku prehrani i povećat dozu 10x,pa da vidimo kaj bu bilo.
Ovdje toliko spominjana argirija se javlja pri vrlo visokim dozama srebra (u principu ispod(koliko se sjećam -pa se možda i varam) 5g u kratkom vremenskom periodu nema primjera argirije,dok se u sredstvima(vanjskim doduše,no i sredstva koja se spominju s unutrašnjom primjenom nisu ništa posebno različita) koja gore navodim (a i koja se uopće spominju) radi o količinama koje se mjere u miligramima(1-2) s točno određenim vremenom primjene.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Old 17.08.2007., 23:42   #345
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post


Možda bi te ovo interesiralo:
Book cover and title: "The Micro Silver Bullet" "A Preliminary Scientifically Documented Answer to the Three Largest Epidemics in the World: Lyme Disease - Aids Virus - Yeast Infection - (and the Common Cold)"
Author - Dr. M. Paul Farber, B.A., B.S., M.A., M.S.., N.D., Ph.D., D.C. (ISBN 1-887742-00-X-).
Nažalost ne znam kako doći do knjige osim kupnjom. Ja razmišljam da si naručim
To je svima nama problem,hebiga,nije sve na internetu.
Budem pogledao,iako nisam baš fan naručivanja preko neta.
Može li se kod nas nabaviti?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Old 18.08.2007., 00:36   #346
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
To je svima nama problem,hebiga,nije sve na internetu.
Budem pogledao,iako nisam baš fan naručivanja preko neta.
Može li se kod nas nabaviti?
Može se kod nas naručiti, košta neznatno skuplje nego na Amazonu, ovisi, može biti i jeftinije. Pročitaj review-e o knjizi, ima ih 3. Ja sam maloprije pročitao i izgleda mi da je knjiga loša. Mislim da sam se zeznuo!

Pošalji mi PM ukoliko te zanima naručivanje i kupnja stranih knjiga iz Hrvatske (da ne reklamiram).
sinkezg is offline  
Old 18.08.2007., 00:37   #347
Danaye, jesi li uopće pročitao cijeli moj post, recimo ono o glutationu, a ne se hvataš za jebeni sumamed koji nije pokazao opasnost?
Zar ne vidiš kolika je šarlatanska varalica ova feniks.hr? Jesi li vidio link koji sam dao, gdje sam dokazao da se reklamira i po forumu za rodilje?

Ozbiljno, što ti više treba? Priznanje nadležne osobe da su teški metali otrovni i akumuliraju se u organizmu jer im je izlučivanje nevjerojatno sporo?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.08.2007., 18:18   #348
Copy/paste s Roda.hr

ARGIRIJA
Argirija je kozmetički efekt koji nastaje kao posljedica vezivanja srebra na pigment.
Nastaje taloženjem malih čestica srebra u ekstracelularnom prostoru.
S pravilno pripremljenim srebrom u odgovarajućoj koncentraciji, nemoguće je dobiti argiriju.
Zabilježeni slučajevi argirije su isključivo posljedica uzimanja raznih srebrnih soli ili srebra stabiliziranog biološkim molekulama. Količina srebra koju bi trebalo uzeti da bi se primjetili prvi simptomi argirije je otprilike 3,8 do 6 grama. Uzimajući u obzir da u jednoj litri kvalitetnog koloidnog srebra ima oko 5 mg srebra, jasno je da bi trebalo popiti najmanje 600 litara takve otopine da bi se dobila argirija. Činjenica je da do sad nije zabilježen niti jedan slučaj gdje bi osoba koja pije normalne količine dobila argiriju.
Opasnost postoji od uzimanja srebrnih soli, poput srebrnog nitrata i srebrnog klorida. Upotreba srebrnog nitrata uzrokuje argiriju kod nekih proizvoda na tržištu i nakon samo tri tjedna upotrebe.
Srebrni klorid, osim što je inferiorna supstanca u usporedbi s koloidnim srebrom, uzrokuje argiriju tek nakon nekoliko mjeseci, iako nije ni približno toksičan kao nitrat. Proizvodnja takvih preparata i njihova prodaja na tržištu, uglavnom je plod velike neinformiranosti.
No o argiriji više nema smisla, jer svatko tko na normalan način ispija normalne količine normalno proizvedenog i normalno koncentriranog koloidnog srebra ne može dobiti argiriju.

Preporuka je da preventivna doza koloidnog srebra bude ispod 1 mg dnevno, što čini manje od 2 dcl 5 ppm otopine dnevno. Ta doza je provjerena u službenim istraživanjima kao posve bezopasna za odraslog čovjeka.
sinkezg is offline  
Old 18.08.2007., 19:02   #349
imam doma bočicu toga kupljeno za mačke i pse, kada su imali rane po tijelu

Zadnje uređivanje zlocka : 18.08.2007. at 21:03. Reason: uklonjen citat na zahtjev vlasnika teksta
zlocka is offline  
Old 18.08.2007., 19:11   #350
[QUOTE=zlocka;9776112]
Quote:
pa piše tekst ista osoba, feniks
sa zekoiprijatelji foruma
Ne znam to. Bitnije je jel to točno ili nije.

Quote:
imam doma bočicu toga kupljeno za mačke i pse, kada su imali rane po tijelu
Hm, rane od čega?
sinkezg is offline  
Old 18.08.2007., 19:14   #351
mačka se pofajtala s drugim mačkama, a pas se izgrizo (problem sa analkama) pa se sve ognojilo
na kraju je sve riješeno betadinom i antibioticima
zlocka is offline  
Old 18.08.2007., 20:27   #352
zloćka, zaboravila si napisati da ga je tvoj tata koristio za što ono? psorijazu?
i sestra za nešto, špricala si svoje ljubimce... da si bila oduševljena rezultatima, da si ga preporučivala na sva usta i da si pred malo više od mjesec dana tražila moj savjet i preporuku za uređaj za proizvodnju koloidnog srebra....

čak si ga navela i u popisu lijekova koje doma držiš za svoje ljubimce, a prije toga si ga forumašima onog foruma preporučivala za razne stvari...

kad si dobila vrlo pristojan odgovor da igračka za 200 eura ili dolara, ne može nikako i nikada proizvesti kvalitetnu otopinu - okrenula si ploču

očito si osoba upitnog morala i karaktera
feniks.hr is offline  
Old 18.08.2007., 20:46   #353
ako si čitala što sam napisala onda ne bi sad pisala ovo
tati je pomoglo kao slabo, jer sa mrekla da šprica jednom dnevno
šta si mi rekl: nek šprica više
seki nije pomoglo ni za prištiće ni za posliej depilacije
ja sam ga koristila jednom kad sam se porezala
mački i psu nije koristilo inaće ne bi išli na antibiotike
da, htjela sam aparat dok me nisi odjebala na najgori mogući način i dok nisam dobila na papiru neke stvari koje su mi samo zamutile vodu
al najbolje mi je kad netko postavi pitanje ne znaš odgovor nego samo tih 3 rečenice koje si naučila napamet
neću se svađat, da nije bilo tvog posta ne bi komentirala koloidnu vodu
zlocka is offline  
Old 18.08.2007., 20:53   #354
Zašto dati tolike novce za neki mućak koji će te prije otrovati nego donijeti išta dobro, kad se sve može riješiti već ustaljenim lijekovima. Feniks, ako ti nešto vrijedno 200 eura nazivaš igračkom i nekvalitetnom stvari, a s druge strane za te novce možeš lijepo redom kupiti sve lijekove u jednoj apoteci, onda ne znam zašto bi itko kupovao tu "igračku" ili išta skuplje. Kol. srebro je obična nadriliječnička prijevara i ustvari teški metal razrjeđen vodom. Ionsko srebro je totalno ista stvar, samo je to drugi naziv. A što se tiče srebrovih soli, da i ne govorim.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 18.08.2007., 21:05   #355
admiralnorton? jel tvoj post bio da je isto jeo srebro ili ogledalo?

zloćka, ovo je ispod ljudskog dostojanstva...

želiš li možda da kopiram tvoje privatne poruke (koje sam sejvala) skupa s datumom kad su mi poslane o kupnji uređaja za proizvodnju koloidnog srebra
zajedno s još nekim podacima tvore sasvim zanimljivo štivo koje dokazuje da imaš velikih problema
naime, za nekog tko je u posjedu ionskog srebra više mjeseci, a ono nije djelovalo i nisi ga baš previše ni koristila - zanimljiv je datum kada si izrazila želju da se sama u to upustiš, kao i izjava da si voljna učiti....
feniks.hr is offline  
Old 18.08.2007., 21:15   #356
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Zašto dati tolike novce za neki mućak koji će te prije otrovati nego donijeti išta dobro, kad se sve može riješiti već ustaljenim lijekovima. Feniks, ako ti nešto vrijedno 200 eura nazivaš igračkom i nekvalitetnom stvari, a s druge strane za te novce možeš lijepo redom kupiti sve lijekove u jednoj apoteci, onda ne znam zašto bi itko kupovao tu "igračku" ili išta skuplje. Kol. srebro je obična nadriliječnička prijevara i ustvari teški metal razrjeđen vodom. Ionsko srebro je totalno ista stvar, samo je to drugi naziv. A što se tiče srebrovih soli, da i ne govorim.
Daj mi još jednom ponovi, nisam dobro zapamtio: kako to da se KS U USA prodaje kao dodatak prehrani?

I ponovi mi koliko je potrebno piti KS da bi to bilo smrtno opasna doza?

I daj mi ponovi, koliko ono i čega točno izaziva agrigiju?
sinkezg is offline  
Old 18.08.2007., 21:21   #357
Quote:
feniks.hr kaže: Pogledaj post
admiralnorton? jel tvoj post bio da je isto jeo srebro ili ogledalo?
Baš i ne čitaš pozorno moje postove. Da ih čitaš, shvatila bi što sam htio time reći.

Inače, na ogledala se ranije nanosio sloj srebrnog nitrata, budući da srebro vrlo dobro reflektira zrake vidljive svjetlosti. Zbog cijene srebra danas se koristi aluminij.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 18.08.2007., 21:25   #358
sinkezg, siguran sam da već to znaš napamet s obzirom na to koliko smo puta ja i Endi to napisali. Nego ti meni dokaži koja znanstveno dokazana svojstva srebro ima? I nekakve "Super Silver" dokaze-reklame ne želim ni vidjeti. Kako ne bi Biotech laboratorij sve dobro pokazao kad ga plaća tvrtka koja prodaje kol. srebro. Ako pomnije pročitaš tekst, vidjet ćeš to. NE treba čak ni "između redaka" čitati, sve lijepo piše.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 18.08.2007., 21:35   #359
zrcala su se posrebrivala tollensom.


inače, feniks.hr, ako objaviš njene podatke, ne gine ti ban. reklamiraš svoje pripravke i prijetiš objavom podataka. to je 550 bodova.

ne brini, sve znam, malo sam kopao po netu. ideš po hrvatskim forumima i reklamiraš svoje "pripravke". najodvratnije je to što ideš na roda.hr, forum za trudnice i rodilje.
baš me zanima kako ih uopće proizvodiš. destilirana voda, srebrne elektrode, niski napon? nećeš ništa dobiti. otuda bi i došao nedostatak argirije kod tvojih "pacijenata". daješ im destiliranu vodu i naravno, lijepo je naplaćuješ.
ajde ti nama opiši kako praviš to sranje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.08.2007., 22:02   #360
vjerujem da te zanima...

no mene u ovom trenutku ne zanima tebi objašnjavati

više me zanima da pojasnim da ne reklamiram
tekst na rodama je obavila osoba koja je to srebro koristila, te pitala smije li ga tamo kopirati - za što je dobila dozvolu

za razliku od nje, zloćka nije pitala, niti dobila dozvolu
naime, da sam htjela - odavno bih ga sama zaljepila

ne znam jesi li upoznat s idejom foruma kao takvom uopće?
naime, nije potrebna specijalna dozvola od administratora ili moderatora, službena pozivnica i sl.- da bi netko mogao postati član i učestvovati u raspravi

potrebna je dakako, određena kultura, kućni odgoj i sl. da bi rasprava uopće postojala

potrebno je poštovati pravila foruma, što ti kao moderator ne činiš
vrijeđaš i omalovažavaš sve što nije u skladu s tvojim doživljavanjem stvarnosti - koje je subjektivno
kad naučiš biti objektivan - moguća je diskusija
kad naučiš pravila pristojnog ponašanja, dobiti ćeš odgovor na svoja pitanja
tako dugo dok djetinjasto komentiraš sa - bališ, torlaš, lažeš, šarlatan - ne

ja ne dajem nikome ništa, ali da dajem, vjerujem da bi objašnjenje - sveta voda, suze nekog od svetaca i sl. - naišlo na mnogo veće odobravanje i oduševljenje
argirija?
i dalje si na istoj temi?

znanstveno dokazana svojstva srebra?
stara stotinama godina?

ne pišem o ionskom srebru zato da bih tebi ili bilo kome drugome bilo što dokazivala
pišem zato jer smatram da informacije na bilo koju temu - trebaju biti dostupne svima
pa tako i o argiriji s kojom ne možeš izaći na kraj, a koja je doista posljedica spojeva kojima u ispravnoj srebrnoj otopini nema mjesta

rado bih te uputila na neke znanstvene radove, ali smatram da sa stavom koji imaš - zaslužuješ sam se pomučiti i naći ih
što vjerujem da nećeš, jer je komotnije ponavljati - ja sam u pravu, ja znam
a i dokazali su neki aktivni sudionici ovog topica da ih niti najmanje ne interesiraju iskustva ljudi koji su STVARNO koristili tu opasnu, opaku, otrovnu tekućinu, te što im se zaista dogodilo

ovako vam je zabavnije, ne?
feniks.hr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.