Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2012., 11:26   #7141
dozvola je tvoj problem, ali dozvolu nije nemoguće, štoviše, nije ni nešto posebno teško dobiti ako imaš faks. s dozvolom imaju problema šljakeri i ljudi koji žele ići radit za svoje rođake za neku simboličnu lovu preko čega misle uletjeti u njemačku (začudio bi se koliko je to česta pojava). ako ti netko ponudi visokokvalificirani posao i ponudi ti istu plaću koju bi ponudio nijemcu, šanse su vrlo, vrlo male da papire nećeš riješiti. ako si inženjer, a znam da jesi, još su manje. još nisam čula za liječnika ili inženjera koji je htio raditi u njemačkoj, dobio posao i onda zapeo na dozvoli. problema ima kad diplomanti iz hr bez radnog iskustva žele ići raditi internship. za internship nećeš dobiti dozvolu. za posao hoćeš. kužim ja da je mladom nezaposlenom hrvatu i plaćeni internship posao, ali njemačkim vlastima nije. no ako ti netko ponudi pravi posao, riješit će se papirologija, s tim nemaš brige.
spishka is offline  
Old 16.11.2012., 11:35   #7142
Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
dozvola je tvoj problem, ali dozvolu nije nemoguće, štoviše, nije ni nešto posebno teško dobiti ako imaš faks. s dozvolom imaju problema šljakeri i ljudi koji žele ići radit za svoje rođake za neku simboličnu lovu preko čega misle uletjeti u njemačku (začudio bi se koliko je to česta pojava). ako ti netko ponudi visokokvalificirani posao i ponudi ti istu plaću koju bi ponudio nijemcu, šanse su vrlo, vrlo male da papire nećeš riješiti. ako si inženjer, a znam da jesi, još su manje. još nisam čula za liječnika ili inženjera koji je htio raditi u njemačkoj, dobio posao i onda zapeo na dozvoli. problema ima kad diplomanti iz hr bez radnog iskustva žele ići raditi internship. za internship nećeš dobiti dozvolu. za posao hoćeš. kužim ja da je mladom nezaposlenom hrvatu i plaćeni internship posao, ali njemačkim vlastima nije. no ako ti netko ponudi pravi posao, riješit će se papirologija, s tim nemaš brige.
Ma, kuzim ja taj dio. Meni je zapravo bilo nejasno koliku placu da uopce trazim. Da li da u pocetku smanjim apetite pa da budem zadovoljan sa time koliko mi daju ili moram traziti tih 35k odnosno 45k da bi dobio dozvolu?

Ako mi placa ne ovisi o dozvoli, onda ispada da mogu traziti i 30k ili manje.
Dukkai is offline  
Old 16.11.2012., 11:44   #7143
a ne znam, ja sam u zadnjih par mjeseci na ovoj temi vidjela bar 5-6 upisa ljudi koji su ili išli radit u njemačku ili su njihove supruge koje se raspituju o uvjetima za sebe, valjda netko od tih ljudi može podijelit gdje je i kako i za koliko dobio posao, makar na pm.
spishka is offline  
Old 16.11.2012., 16:22   #7144
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Ma, kuzim ja taj dio. Meni je zapravo bilo nejasno koliku placu da uopce trazim. Da li da u pocetku smanjim apetite pa da budem zadovoljan sa time koliko mi daju ili moram traziti tih 35k odnosno 45k da bi dobio dozvolu?

Ako mi placa ne ovisi o dozvoli, onda ispada da mogu traziti i 30k ili manje.
nemozes ti nista traziti,ako ti poslodavac ponudi i voljan je napraviti valjani ugovor dann ist kein problem
kookan is offline  
Old 16.11.2012., 21:28   #7145
Da li mi moze netko reci kako funkcionira srednja skola u Njemackoj??

Naime, moj tata je dobio papire u Njemackoj. Mama i brat planiraju nagodinu kad bratu zavrsi godina otici tamo.

Sad nas zanima kako to funkcionira. On je poceo srednju za kuhara i to ga zanima pa ako nas netko moze uputiti (tek za Bozic icu gore pa tako da imamo makar kakve informacije kako to ide)

Hvala unaprijed
mateja3232 is offline  
Old 17.11.2012., 08:09   #7146
da li mi može netko reći kako će to sve skupa funkcionirati nakon 01.07.2013.
naime,ako sam ja u njemačkoj,a muž i djeca doma,da li će nakon tog datuma oni moći nesmetano tamo boraviti samnom bez traženja bilo kakvih dozvola jer djeca još nisu za školu,a muž je u mirovini
svjedok is offline  
Old 17.11.2012., 09:43   #7147
Ulaskom u EU ne znači da se može ostat po volji dugo u nekoj drugoj državi. Vrijede i dalje pravila turističkog boravka a svaki boravak duži od 90 dana mora se prijavit nadležnoj upravi za strance i zatražit dozvolu. Tako bilo do sada i to i dalje ostaje....zašto ljudi misle da će članstvo u EU bilo što promijeniti? Čak da smo odmah u Schengenskom režimu opet ne možeš samo tako doći i raditi već i dalje treba boravak i dozvola rada koje onda ne mogu uskratiti, ali ih treba zatražit! Svaka država se tako štiti od zloporabe socijalne pomoći....ako želiš iz jedne u drugu državu moraš dokazat da imaš stan i dovoljno prihoda i to u tijeku 5 godina da bi ostvario pravo stalnog boravka.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 17.11.2012., 10:36   #7148
pa,kužim ja da će za rad trebati dozvola,mene zanima da li oni mogu boraviti u njemačkoj samnom više od tih turističkih 30 dana bez dozvole jer muž ne bi radio nego bio sa djecom
svjedok is offline  
Old 17.11.2012., 11:10   #7149
Pa ako želiš da ostane dulje od turističkog moraš na "Auslaenderamt" zatražit dozvolu da ostane dulje! Isto kao i do sada!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 17.11.2012., 11:34   #7150
hočeš reći,drugim riječima sve ostaje isto?spajanje obitelji i svi uvjeti koji idu uz to?
svjedok is offline  
Old 17.11.2012., 12:34   #7151
DA! Sve ostaje isto! Samo što će eventualno biti manje rigorozni u pojedinim slučajevima! Čak i nakon krajnjih 7 godina ograničenja slobode kretanja za fizičke osobe ( po pitanju rada i boravka) opet će kriteriji za dolazak obitelji biti isti...i dalje će trebat barem formalno dozvola i dostatni prihodi!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 17.11.2012., 13:33   #7152
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Pa ako želiš da ostane dulje od turističkog moraš na "Auslaenderamt" zatražit dozvolu da ostane dulje! Isto kao i do sada!
d dan svima ja sam novi na ovome forumu i jedan od onih što želi otići raditi i živjeti u Njemačku! da ne dužim puno trenutno radim kako vozač mikserpumpe za beton i takav posao si tražim u njemačkoj !dugo vremena pratim tamo oglase i dosta se traži ljudi za ovaj posao !poslao sam par zamolbi većinom su mi odgovorili a jedna firma iz okoline munchena me čak zove i na razgovor!!! pa me zanima mišljenje gospodina ACTROSA jel mi se on čini najozbiljniji i dosta upućen u to !!veliki poz svima a posebno gosp.actrosu
mikserpumpa is offline  
Old 17.11.2012., 13:47   #7153
ja bih isto imala pitanjce. sto se tice rada u Njemackoj, ako se radi na vizu od 1 god. koliko dugo se treba boraviti u Njemackoj da bi se dobilo drzavljanstvo. imam neku informaciju da je to 5 god. da li je to tocno ili ne? naravno uz produzavanje radne dozvole.
Sandra1100 is offline  
Old 17.11.2012., 13:53   #7154
pozdrav Sandra jesi ti već možda dobila vizu na godinu dana?
mikserpumpa is offline  
Old 17.11.2012., 14:28   #7155
Quote:
mikserpumpa kaže: Pogledaj post
pozdrav Sandra jesi ti već možda dobila vizu na godinu dana?
cekam samo da mi ugovor dodje iz Njemacke i onda dbivam vizu na 18 mjeseci
Sandra1100 is offline  
Old 17.11.2012., 14:57   #7156
Jel itko cekao dulje od 8 tjedana na onaj prvi poziv iz ambasade? Evo, ja sam predao papire za spajanje obitelji jos tamo 4.9. I ni glasa od njih. Zvao sam ambasadu, ultra neljubazna teta me lagano odjebala, a onda i ja nju. Zena je tamou svabiji sve predala, tak da mi sad nije jasno.

Nije mi toliko bitno ustvari kad i kako ce se to rjesiti, imam bolji posao ovdje nego sto ga tamo mogu naci, al bio bi red da me puste da bar predam sve papire u auslanderamtu u Svabiji ove godine. Imam neke avionske karte kupljene za neke druge krajeve svijeta, i u biti me zanima odgovor sto prije. Koliko se to moze oduljiti? Ako se moze cekati i par mjeseci vise, i ako neko ima takva iskustva, onda ja odoh svojim poslom, a to kad se rijesi.
goldietrickz is offline  
Old 17.11.2012., 15:08   #7157
Quote:
Sandra1100 kaže: Pogledaj post
cekam samo da mi ugovor dodje iz Njemacke i onda dbivam vizu na 18 mjeseci
super baš mi je drago kad čujem da ipak ljudiuspiju dobiti vizu !!!koji je posao u pitanju? i kako stojiš sa njemačkim jezikom??
mikserpumpa is offline  
Old 17.11.2012., 15:22   #7158
Quote:
mikserpumpa kaže: Pogledaj post
super baš mi je drago kad čujem da ipak ljudiuspiju dobiti vizu !!!koji je posao u pitanju? i kako stojiš sa njemačkim jezikom??
sa njemackim stojim tak-tak. imam zavresen, A1, A2 i B1. znaci, malo vise od osnova. posao medicinske sestre je u pitanju
Sandra1100 is offline  
Old 17.11.2012., 15:29   #7159
Quote:
Sandra1100 kaže: Pogledaj post
ja bih isto imala pitanjce. sto se tice rada u Njemackoj, ako se radi na vizu od 1 god. koliko dugo se treba boraviti u Njemackoj da bi se dobilo drzavljanstvo. imam neku informaciju da je to 5 god. da li je to tocno ili ne? naravno uz produzavanje radne dozvole.
Nakon 5 godina dobijes neograniceni boravak a cini mi se nakon 7 godina imas pravo da zatrazis drzavljanstvo.
mimozaaa is offline  
Old 17.11.2012., 15:32   #7160
Quote:
Sandra1100 kaže: Pogledaj post
sa njemackim stojim tak-tak. imam zavresen, A1, A2 i B1. znaci, malo vise od osnova. posao medicinske sestre je u pitanju
super neka ti je sretno!!!! u koji grad ideš??
mikserpumpa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.