Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 14:18   #1
Razlika u cijeni registracije i osiguranja putnickog kombija i nekog osobnog automobila?

bok,

planiram kupit neki komb tipa vw caravelle, ford transit, mercedes vito.. sa 8 ili 8+1 sjedala..

zanima me dali je skuplje registrirati takav kombi u odnosu na neko manje osobno vozilo iste snage? dali je cijena osiguranja veca? cestarina? nesto drugo sto mi ne pada na pamet?

zamolio bi nekog tko zna da mi malo pojasni..
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:41   #2
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
bok,

planiram kupit neki komb tipa vw caravelle, ford transit, mercedes vito.. sa 8 ili 8+1 sjedala..

zanima me dali je skuplje registrirati takav kombi u odnosu na neko manje osobno vozilo iste snage? dali je cijena osiguranja veca? cestarina? nesto drugo sto mi ne pada na pamet?

zamolio bi nekog tko zna da mi malo pojasni..
Ako se radi u putničkom kombiju tada ti je cca 200 kn skuplje osiguranje jer imaš više od 6 sjedala, pa je samim time zato malo skuplje, no to je zanemariv trošak.

Sve ostalo ti je isto kao i za auto, cestraina ide po ccm, znači za putnički kombi od 2000 ccm ćeš platiti TP kao i za auto od 2000 ccm.

Razlika je samo kad se radi o teretnom kombiju, tada ti je sve puno skuplje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 22:41   #3
veća ti je cijena auto ceste. mjeri se vidina kod prednje osovine, jedna kategorija je visina do 1,3m a druga preko 1,3m. e sad ne znam dal je ijedan kombi ispod 1,3m na prednjoj osovini.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 23:04   #4
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
veća ti je cijena auto ceste. mjeri se vidina kod prednje osovine, jedna kategorija je visina do 1,3m a druga preko 1,3m. e sad ne znam dal je ijedan kombi ispod 1,3m na prednjoj osovini.
Nije 1.30, nego 1.90 cm.

Znači cestarina na AC je veća samo za one kombije koji su visoki iznad 190 cm.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:05   #5
Viano ulazi kao osobni kod cestarine, dok npr trafic kategoriju vise.
M.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:42   #6
ljudi hvala na informacijama.. ovo mi puno pomaze, jer sam dobio neke dezinformacije koje su me malo zbunile

ja nekako sve vise naginjem prema mecedesu vito ili jos bolje v-klasa.. on je isto negjde visok kao viano, ili? znam za hrdanje, ali isto tako znam vidjet te stare vite da uopce nemaju hrde, a i nije bas da ovi drugi ne hrdaju.. caravelle recimo je dosta dobar bar po onom sta sam ja vidio, ali i cijena je veca, a nekako mi djeluje i uzi od vita. meni nije potreban jako dug kombi. bitno mi je da u njega stane neki kauc, ormar i tak, a kad vozim putnike dode mi na isto..

sta mislite od starom vitu, dizel sa recimo automatikom? ja bi mozda uvezao nekog iz njemacke.. dosta su jeftini, a ipak je to mercedes.. nemre bit toliko los DD valjda

inace, to mi je onak jedini kombi koji lici na nes.. najrade bi uzeo crnog sa full opremom, znaci koza, automatik i tak..

bas idem pogledat koliko trosi sa automatikom..

edit: znaci sa rucnim trose oko 8-9l, a sa automatikom oko 10l.. to gledam za one starije modele 110-112..

nije bas malo, ali tako negdje trose i ovi konkurenti..

Zadnje uređivanje MatijaKralj : 21.03.2013. at 16:50.
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:53   #7
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
ljudi hvala na informacijama.. ovo mi puno pomaze, jer sam dobio neke dezinformacije koje su me malo zbunile

ja nekako sve vise naginjem prema mecedesu vito ili jos bolje v-klasa.. on je isto negjde visok kao viano, ili? znam za hrdanje, ali isto tako znam vidjet te stare vite da uopce nemaju hrde, a i nije bas da ovi drugi ne hrdaju.. caravelle recimo je dosta dobar bar po onom sta sam ja vidio, ali i cijena je veca, a nekako mi djeluje i uzi od vita. meni nije potreban jako dug kombi. bitno mi je da u njega stane neki kauc, ormar i tak, a kad vozim putnike dode mi na isto..

sta mislite od starom vitu, dizel sa recimo automatikom? ja bi mozda uvezao nekog iz njemacke.. dosta su jeftini, a ipak je to mercedes.. nemre bit toliko los DD valjda

inace, to mi je onak jedini kombi koji lici na nes.. najrade bi uzeo crnog sa full opremom, znaci koza, automatik i tak..

bas idem pogledat koliko trosi sa automatikom..

edit: znaci sa rucnim trose oko 8-9l, a sa automatikom oko 10l.. to gledam za one starije modele 110-112..

nije bas malo, ali tako negdje trose i ovi konkurenti..
Vidim ja da ti sebi želiš napraviti probleme. Te serije vita na koje ti pucaš imaju brdo problema i ne vrijede ništa..., a ti bi još automatika...

Za kombi si računaj 9-10 litara kombinirane, a ako imaš težu nogu ide i do 13 litara.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:58   #8
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ti sebi želiš napraviti probleme. Te serije vita na koje ti pucaš imaju brdo problema i ne vrijede ništa..., a ti bi još automatika...

Za kombi si računaj 9-10 litara kombinirane, a ako imaš težu nogu ide i do 13 litara.
cesto cujem te price da ne valjaju, ali onda opet cujem ljude koji kazu da nisu imali skoro niakakvih problema s njima... ne znam sta je tu bas tocno..

sta ja bas problematicno kod tih vita?
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:04   #9
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
cesto cujem te price da ne valjaju, ali onda opet cujem ljude koji kazu da nisu imali skoro niakakvih problema s njima... ne znam sta je tu bas tocno..

sta ja bas problematicno kod tih vita?
A gle, postoji mogućnost da na letiš na dobar primjerak, ali bolje je izbjegavati vito ako ikako možeš.
Muči ga sve, od motora, dizni,. elektronike, limarije..., a ti još razmišlješ o automatiku. Ako ti rikne mjenjač, raparacija će te koštati više od vita.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:12   #10
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
A gle, postoji mogućnost da na letiš na dobar primjerak, ali bolje je izbjegavati vito ako ikako možeš.
Muči ga sve, od motora, dizni,. elektronike, limarije..., a ti još razmišlješ o automatiku. Ako ti rikne mjenjač, raparacija će te koštati više od vita.
a mogao bi i rucni mjenjac, ali brinem se da nebi kupio pa imao hrpu problema.. nisu bez razloga tako jefini sigurno, ali nekako si stalno mislim da je ipak to mercedes i da nije bas tolika razlika, cak i ako ima odredene probleme izmedu njega i nekog transita recimo, a caravelle ipak kosta bar 30-40% vise nego vito..

u ove druge nisam uopce siguran.. ducato, boxer, jumper.. to mi iz daljine vec izgleda kao krama.. ovaj vito bar djeluje da valja :dDD ne znam.. nisam siguran u nis tu..
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:13   #11
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
a mogao bi i rucni mjenjac, ali brinem se da nebi kupio pa imao hrpu problema.. nisu bez razloga tako jefini sigurno, ali nekako si stalno mislim da je ipak to mercedes i da nije bas tolika razlika, cak i ako ima odredene probleme izmedu njega i nekog transita recimo, a caravelle ipak kosta bar 30-40% vise nego vito..

u ove druge nisam uopce siguran.. ducato, boxer, jumper.. to mi iz daljine vec izgleda kao krama.. ovaj vito bar djeluje da valja :dDD ne znam.. nisam siguran u nis tu..
To što je Mercedes ne znači da mora biti bezgriješan. A jbg. kaj da ti kažem, onda kupi vito i pomoli se da kupiš onaj koji se ne kvari.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:23   #12
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To što je Mercedes ne znači da mora biti bezgriješan. A jbg. kaj da ti kažem, onda kupi vito i pomoli se da kupiš onaj koji se ne kvari.
a sumnjam da ima nekih koji se kvare a drugih koji se ne kvare.. to je sigurno serijska stvar.. mozda neki bolje odrzavaju pa ne dode do kvara.. ne znam..

budem malo popricao sa kojim vlasnikom..
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:56   #13
kolko sma čitao po forumu, vito je na začelju liste poželjnih vozila te klase. čak je bila i sprdnja da u njemačkoj ovlašteni mercedesov serviser koristi vw T5 a ne vito za služeno vozilo (bila je fotografija kao dokaz).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 18:01   #14
Quote:
MatijaKralj kaže: Pogledaj post
a sumnjam da ima nekih koji se kvare a drugih koji se ne kvare.. to je sigurno serijska stvar.. mozda neki bolje odrzavaju pa ne dode do kvara.. ne znam..

budem malo popricao sa kojim vlasnikom..
A kaj da ti onda pametno tko ovdje veli. Ako si ti odlučil kupi Vito.

Nitko ovdje nema čarobnu kuglu da vidi hoće li se ovaj tvoj kvariti ili ne, ili da pitaš na večer vidovitog Milana
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 10:06   #15
nisam ja nis odlucio.. da sam odlucio nebi pitao.. sad naginjem vise prema fordu transitu.. ovaj zadnji mi je super, ali vjerjatno ce mi bit preskup pa cu vjerojatno onog predzadnjeg..
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.