Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 17:05   #141
Quote:
Lajk Mašina kaže: Pogledaj post
Ponekad imam palpitaciju i probadanja u lijevom prsistu zbog nervoze rekli mi nakon pretraga, nekad me i zaduha uhvati prije nego zaspem, ali najgore mi je kad me neki čudan osječaj u glavi, uhvati ne znam kako da opišem kao da mi je nestalo zraka samo ne u plućima nego u glavi, ono baš se prenem i protresem cijeli nekad se i preznojim od toga. Nekad mi se i npr zgrči ruka ili noga. To se sve dogadja prije nego zaspem pogotovo kad se koj idan nisam pošteno naspavao. Je li moguće da je to sve od nervoze, anksioznosti, panike ili kako se to već zove?
Da.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 12:20   #142
Evo da malo osvjezim ovu temu, procitao sam dosta i vidim da ima dosta ljudi sa simptomima slicnim mojima.

Naime, i ja imam neki cudan pritisak u glavi u posljednje vrijeme, desilo mi se to prije nekih 2 godine, trajalo par dana i proslo, ali se sad vratilo, jos jace. Stezanje, pritisak koji je nekad u podrucju sljepoocnice, nekad u obrazima ili u glavi i kao da se krece. Osjecam vrtoglavicu nekad i dobijem neki napadaj kao da cu pasti, takodje uhvati me panika, i kao da cu povratiti, to je mozda napad panike povezan sa tim. Takodje se cudno osjecam, ne mogu se bas koncentrirati, ispred ociju kao da mi je neka mrena u tim trenucima pa se moram naprezati da se fokusiram. Isto tako usi mi se cesto cepe, ako to ima veze i cujem ponekad kako pucketa u usima kad mi je taj pritisak, kao da se usi trzaju, smijesno
Da napomenem da imam nizak tlak, mada ga nisam odavno mjerio.

Ja sam mislio da je svemu tome uzrok psiholoski i ignoriram to, ali me u zadnjih dan-dva bas drzi i ne mogu normalno funkcionirati. Uzalud ignorirate ako vas obara. Pa eto zanima me ima li ko bas slicna ovakva iskustva i da li ga je proslo.
dzoni dzins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 13:34   #143
Ajd ti pregledaj sinuse. Imaš neke tipične simptome upale sinusa, i to je očito prešlo u kronično stanje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 21:04   #144
podizem temu..

htjela sam vas pitat...ovako-...

rodila sam prije 3 mjeseca,vec 4 godine mi je dijagnosticiran anksiozno-depresivni poremecaj.
bila sam na terapiji zoloft i heleh...u trudnoci sam pila samo normabel...rodila sam i naglo prekinula sa normabelom...bilo je sve super do mjesec dana iza porodjaja...od tada osjecam stalnu mutnocu u glavi,stezanje i pritisak u celu,slijepocnicama i ocima,koji put imam osjecaj da mi se vrti a ne vrti mi se jednostavno moram leci onda,ne mogu se skoncentrirat na nista,ni grama osjecaja nema u meni osim za bebu..

mene sad zanima ovo tupilo u mojoj glavi nekad kad gledam na daljinu imam osjecaj da kad bi fokusirala pogled da bi se srusila,opca slabost cijelog tijela ko mrtvac sam zivi...

da nadoda da sam prije godinu dana imala upalu iha i od tada mi stalno zuji u uhu i na toj strani mi je zacepljena nosnica konstantno...

od tableta nista ne smijem piti jer dojim...ako bi mi ko mogo pomoci u vezi ovih mojih senzacija u glavi bila bih zahvalna...
__________________
Welcome to " Ludacha - Spalato poliklinika " koja radi pod geslom " na vama je samo da poludite , sve ostale prepustite nama"...
ludaca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 16:15   #145
Poštovana Lavice, Vaš post premješten je na top-temu Tražim liječnika, specijalista...
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 17:45   #146
pritisak u glavi

u zadnje vrijeme osjećam konstantan pritisak u glavi koji se najviše osjeća dok ležim na leđima, isto tako onda mi se javlja pucketnje - kvrckanje u glavi tj mozgu kad okrećem glavu lijevo ili desno, središnji dio mozga. nikad s ničim nisam imao problema pa me to sad zabrinjava, na leđima ni ne spavam jer ono osjećam da će mi nešto prsnuti unutra takav neki čudan osjećaj a i ta pucketanja i pritisak nije ugodno. normalno posjetit ću doktora čim prije ne traje to dugo možda mjesec, dva al nikako da prestane. eto ako netko zna otprilike šta bi moglo biti na šta ti simptomi eventualno upućuju pa da odgovori..
serpiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:41   #147
zujanje uhu

pozdrav, može biti i vratna kralježnica
poga73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:18   #148
Nagla bol u glavi

Ovako, unaprijed se ispričavam ako otvaram već otvorenu temu odnosno temu koja je već bila jer negledam iza. Uglavnom ono što me muči već neko vrijeme, ajmo reći da bubnem, 4-5 godina je ta nagla bol u glavi. Dogodi se recimo jednom mjesečno kada naglo okrenem glavu znači brzo, nešto ko da me presječe tik do glave, znači tamo di je mali mozak, odmah pokraj desnog uha (probaj nać to mjesto sebi) Znači par centi od desnog uha me stvarno jako presječe (ovisno koliko brzo okrenem glavu). Ta bol je kratka hvala bogu i nestane nakon par sekundi al stvarno zaboli.

Ono što me zanima jest, u čem je problem i kako se može (ako se može) preventirati ova stvar da se ne događa ili barem ne toliko učestalo. Hvala.
Terminator775 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 15:57   #149
Pozdrav. Bol u glavi, bas u sredini glave u mozgu. pri naporu, saginjanju, kasljanju, opcenito svaki put kad krv navre u glavu. imao sam takvu bol kad bi imao gripu kad sam bio mali ili prehladu. Nemam nista, zdrav ko dren. nemam ni temperaturu.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 21:10   #150
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ajd ti pregledaj sinuse. Imaš neke tipične simptome upale sinusa, i to je očito prešlo u kronično stanje.
jel moguće imati nakon neke jače epizode upale , ali kronične sinusa, povišen tlak unutar toga vremene, zujanje onako potiho u usima ?
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 16:17   #151
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
jel moguće imati nakon neke jače epizode upale , ali kronične sinusa, povišen tlak unutar toga vremene, zujanje onako potiho u usima ?
Nije neuobičajena priča.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:28   #152
Poz...
Evo i mene...moj problem je bol-pritisak u podrucju cela i sljepoocnica! Ta bol mi najvise smeta navecer...nocu nemam niti ujutro kad se probudim! Prilikom fizickog napora nisam osjetio promjenu boli! Isto tako kad se nagnem...npr za oprat zube...osjetim jaci pritisak! Inace sam dosta zacepljenj i zna mi curiti nos i boliti grlo...ali sekret iz nosa je kao voda proziran...! Ti bolovi znaju trajati po nekoliko dana...pa prestaju nekoliko dana...pa pocinju..itd izd! To traje vec cca 3 mjeseca...! Jos da kazem da ta bol nije jaka...vise kao pritisak...i rijetko kad posegnem za tabletu! Moze pomoc?
cittanoves1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:21   #153
Pulsiranje u glavi, vrtoglavica, glavobolje..

Pozdrav...

Imam 21 godinu.
Prošli četvrtak me uhvatila vrtoglavica/omaglica i mučnina, pa sam završio na hitnoj. Svi nalazi su bili u redu (krvna slika, urin, rendgen srca i pluća i abdomena). Krvni tlak mi je izmjeren 140/86. Kad sam otpušen osjećao sam se bolje. Odmah drugi dan se stvar vratila na isto. Vrtoglavica, mučnina uz osjećaj pritiska u glavi i povremenu bol. Kad sam nosio dokumenaciju s hitne svojem lječniku, krvni tlak mi je opet izmjeren 140/85. Doktor kaže da je vjerojatno neka viroza, da će proći. Evo, prošlo je već tjedan dana, mene glava boli i osjećam pulsiranje žila u glavi (poput pulsa) na šest mjesta: na čelu s lijeve i desne srane malo više prema tjemenu; skroz uz uho u razini očiju također s lijeve i desne strane (gdje prolaze drške od naočala); te na zatiljku. Pritisak u glavi još uvijek osjećam, povremenu omaglicu i glavobolju. Tlak mi je i dalje 140/80-90. Pa me sad zanima:
-od čega bi to po vašem mišljenju moglo biti?
-je li ovo pulsiranje žila po glavi normalno? (negdje sam pročitao da je to znak zaštopavanja žila u mozgu ili aneurizme)

Inače imam velikih problema s probavom, a svi nalazi su uredni. Još čekam nalaze testa na celijakiju.
__________________
https://www.last.fm/user/count_bigby
The_count is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 23:21   #154
Evo da se i ja javim tu,nadam se da je prikladna tema... Imam nekakvu tupu bol u glavi i to osjećam onako kao nekakvo stezanje čak i oko čela.. Uz to imam par povećih kvrga na glavi koje me znaju bolit (i sad me boli) imam osjećaj da me boli od toga,nemam pojma šta je više... Ne znam šta da radim ,samo znam da ću poluditi...
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:25   #155
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Bol u glavi, bas u sredini glave u mozgu. pri naporu, saginjanju, kasljanju, opcenito svaki put kad krv navre u glavu. imao sam takvu bol kad bi imao gripu kad sam bio mali ili prehladu. Nemam nista, zdrav ko dren. nemam ni temperaturu.
Pozdrav! Da li još imaš navedene probleme? Ja imam identičnu bol i probleme. Jesi išao dr? Što ti je rekao. Ja još nigdje nisam išla.
__________________
Priroda je Božje pismo ljudima!!
medekić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:57   #156
Question Bolovi u glavi- pritisak, čudan osjećaj, zujanje...

Baš kako se i zove ova tema.... ja imam to, sve to kao i većina ovdje vas.
Pročitah cijelu temu.
Blago onima kojima je uzrok otkriven i riješen problem!

Meni još nažalost nije.
Navedeni problem me muči već godinu dana i 5 mjeseci.
Još uvijek sam u statusu dijagnosticiranja i pokušaja liječenja.
Ništa zasad. Ili krive dijagnoze, ili kriva terapija.

S koma glavom, teško je živjeti, svakodnevno funkcionirati.

Ne bih se dalje raspisivala.

Drago mi je da sam našla ovu temu i da nas je više s tim zbunjujućim, i nimalo ugodnim stanjima mozga koji utječu i na tijelo, psihu.

Javit ću se ...

Nadam se jednom...

Sa rješenjem svoga problema, slučaja...

Ako Bog da...

I možda tako jednom pomoći i nekom drugom ...

Do tad. Svi koji ste riješili ovakve svoje probleme, pišite kako.

A vi koji ih niste još riješili ... pišite o svojim iskustvima, pokušajima i nošenju s tegobama.

jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 12:09   #157
Quote:
ludaca2 kaže: Pogledaj post
...osjecam stalnu mutnocu u glavi,stezanje i pritisak u celu,slijepocnicama i ocima,koji put imam osjecaj da mi se vrti a ne vrti mi se jednostavno moram leci onda,ne mogu se skoncentrirat na nista,ni grama osjecaja nema u meni..

...tupilo u mojoj glavi nekad kad gledam na daljinu imam osjecaj da kad bi fokusirala pogled da bi se srusila,opca slabost cijelog tijela ko mrtvac sam zivi...

...zuji u uhu...
Evo, čitah sad malo vaše zadnje postove...
U onima koji pričaju o nagloj, oštroj, kratkotrajnoj boli se ne pronalazim....

U postovim ovog tipa (ludaca2), i svim takvim sličnim se pronalazim....
A ima ih dosta otkako je tema otvorena ...
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 17:57   #158
Evo, nastavljam svoju priču.
Uzrok moje čudne glavobolje je napad lupusa (autoimune bolesti) na CNS (mozak).
Dobila sam anksiolitik i antidepresiv na iduća 2 mjeseca, pa ćemo vidjeti ima li efekta.

Čujemo se za cca 2 mjeseca, pa javim reziće.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 20:26   #159
Eo da se i ja javim sa svojim problemom.

Znaci u zadnjih 3 mjeseca stalno sam osjecao slabost, nervozu u stomaku, vrtoglavice, panicni napadi.

odradio sam testove krvi koji su bili u redu, testove na stitnjacu koji su malo iznad dopustenog, EKG normalan, rtg srca i pluca normalan. Ostaje mi holter u 9 mjesecu al sumnjam da ce on ista pomoci.

Dobio sam od doktorice Normabel ali ne vidim da mi bas pomaze.

Znaci stalno sam pospan, smeta mi svijetlost, kad citam na monitoru crna slova na bijeloj pozadini kao da mi bjeze sa ekrana, osjecam se ko zombi usporen pogotovo recimo pri hodanju ili u voznji sve mi ide pre brzo i dobijem vrtoglavice i panicne napade, tu je zujanje u usima(kao kad si prehladjen pa piris nos), neko crnilo pred ocima, suzeno vidno polje kad me to sve uhvati osjecam se kao da cu se onesvjestit. nemogu uopce leci ravno na krevet jer osjecam kako mi sva krv kola u mozak i pocne mi se vrtit, i imam cudan osjecaj na vrhu glave kao neki tlak. Uzas.
jebeninick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:43   #160
Slično ti je bilo i meni ... sad nakon mjesec i pol terapije koju sam u prethodnim postovima navela mi je bolje ...

Koma su ta stanja, sranja
Žao mi, suosjećam, sve prođoh ...godinu i pol se patih, nažalost.
Sad je bolje, ali nije još dobro.

Sutra baš idem neurologu ...

Javim reziće ....
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.