Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2018., 20:52   #1
Što pokloniti učiteljima?

Meni je na kraju bilo nekak neugodno poslati učiteljicama nešto za Božić, mislila sam da je to možda neprimjereno u školi a onda sam vidjela u grupnom mailu koji nam je poslan na kraju polugodišta da se učiteljica zahvaljuje na poklonima. Ali pitala sam malog, on nema pojma, nije ništ primjetio da netko nešto poklanja. A ništ, bude 2019.
Radije bi da svi zajedno skupimo za nešto, ali to je veliki projekt, Božić, kraj školske godine...meni se nebi dalo skupljati pare..
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 01:38   #2
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Ima djece koja ce pitati drugu djecu: a sto si ti dao učiteljici? Mozda nece ni pitati, nego ce dijete koje nista nije donijelo primijetiti da drugi nose. Mislim da je nemoguće da sve to prođe nezapaženo
Mislim, ovo je na temi Dojencad i predskolci, mozda da se otvori ovakva na Skolarcima, pa da se pita ucitelje kakva oni iskustva imaju.
Ja govorim iz iskustva odgajatelja-niti brojim tko mi je sta donio, niti sam primjetila da je djecu briga. Njihov mozak stvarno ne percipira takve gluposti, barem ne u toj ranijoj dobi. Problem je u nama odraslima koji od svega radimo preveliku filozofiju, pa od kutije Rafaela nastane ne znam kakva fama.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 04:07   #3
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Takvi pokloni su samo mali znak paznje i zahvala.
znak pažnje za ŠTO? zahvala za ŠTO?

zato što dobro obavlja posao za kojeg je PLAĆENA da ga dobro obavlja? to je kao da daruješ nekoga zato što, ne znam, diše.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 11:22   #4
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
Mislim, ovo je na temi Dojencad i predskolci, mozda da se otvori ovakva na Skolarcima, pa da se pita ucitelje kakva oni iskustva imaju.
Ja govorim iz iskustva odgajatelja-niti brojim tko mi je sta donio, niti sam primjetila da je djecu briga. Njihov mozak stvarno ne percipira takve gluposti, barem ne u toj ranijoj dobi. Problem je u nama odraslima koji od svega radimo preveliku filozofiju, pa od kutije Rafaela nastane ne znam kakva fama.
pa isto je i u skoli.
ja sam malo podvojena po pitanju davanja i primanja.
davati volim, primati ne.
nikad ne ocekujem bas nista. ponekad netko donese neku sitnicu, znam na kraju godine dobiti buket cvijeca, na maturalnoj neki skuplji poklon.
najiskrenije - meni je ekstremno neugodno primati bilo sto, najradije bi da nitko nista ne donosi, ali drag mi bude znak paznje.
i naravno da nikad ni u ludilu nemam drugaciji stav prema nekome tko mi je nekad donio poklon, to bi bilo krajnje neprofesionalno i idiotski.

s druge strane, tetama i uciteljicama svoje djece uvijek poklonim sitnice za bozic i kraj godine.
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
znak pažnje za ŠTO? zahvala za ŠTO?

zato što dobro obavlja posao za kojeg je PLAĆENA da ga dobro obavlja? to je kao da daruješ nekoga zato što, ne znam, diše.
zahvala za to sto ne obavljaju preko kurca izrazito zahtjevan i naporan posao brige o mom djetetu.
puno mi to znaci.
ako nekome to nista ne znaci, ne mora pokazivati znakove paznje. nitko im nece zamjeriti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 11:38   #5
Quote:
Dolores O kaže: Pogledaj post
Meni je na kraju bilo nekak neugodno poslati učiteljicama nešto za Božić, mislila sam da je to možda neprimjereno u školi a onda sam vidjela u grupnom mailu koji nam je poslan na kraju polugodišta da se učiteljica zahvaljuje na poklonima. Ali pitala sam malog, on nema pojma, nije ništ primjetio da netko nešto poklanja. A ništ, bude 2019.
Radije bi da svi zajedno skupimo za nešto, ali to je veliki projekt, Božić, kraj školske godine...meni se nebi dalo skupljati pare..
ja ne volim skupne poklone.
to mi je najgore.
neosobno i vise kao vid "moranja" nego kao poklon jer ti je netko vazan, drag, sjtio si se. osti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 11:55   #6
Meni je prije dosta godina mama jednog učenika kojem sam bila razrednica ostavljala na porti poklon svake godine dan prije zaključivanja ocjena.

Naravno, uvijek bih mu zaključila peticu iako je imao sve dvojke.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 11:59   #7
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Meni je prije dosta godina mama jednog učenika kojem sam bila razrednica ostavljala na porti poklon svake godine dan prije zaključivanja ocjena.
ovo je odvratno.
takve poklone nikad ne bih preuzela. i jasno bih dala do znanja gospodji da me njezini postupci vrijedjaju i kao covjeka i profesionalno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 12:46   #8
nisam u toj bransi ali isto popizdim totalno kad mi netko donese kavu/cokoladu unaprijed.
razumijem potrebu da mi netko nesto donese nakon sto su me upoznali i ja bila divna i krasna i napravila im uslugu, ne volim da mi donose i neugodno mi je primiti ali razumijem i ne popizdim.
ovo unaprijed, dodjem mi da ih proslijedim kroz prozor skup s kavom i cokoladom. mrs.
izuzetak su kolaci, imamo stranku koja nam donese svoje pecene kolace ponekad i tome se veselimo i nikad nam nije bed jer je fakat znak paznje.
time se vodim pa sam uvijek poklanjala tetama/uckama domace dzemove, kolace, kekse...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 13:48   #9
Evo, iz perspektive samo roditelja - jesmo li mi koji ne njegujemo tu tradiciuju poklanjanja odgojiteljicama, učiteljicama, voditeljima izviđača, trenerima, medicinskim sestrama i ostalima kojima smo okruženi - nešto izrazito nepristojni, bismo li to trebali promijeniti ili je to stvar nekakvog nezamijećenoga osobnoga izbora?
Pitam jer ja nikad nisam osjetila potrebu darivati ikoga iz gore navedene i vjerojatno šire skupine iako imam ugodan odnos sa svima od njih, ali ne bih voljela ni da naša obitelj ostane zapamćena među tim ljudima kao neki nepristojni škrtci.

Također, ni poslovne kolege ni nadređene ni suradnike iz poslovnog kruga isto ne darujem nikada.

Znam dobiti dar u tim nekim kontekstima kada se ispružim ekstra van opisa moga posla, primim, zahvalim, podijelim s drugima. Ne mijenja takav darak moj odnos prema tim ljudima.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 18:04   #10
Vi koji poklanjate, ali ne iz nekih mračnih pobuda sačuvajbože jase samo oču zahvalit..., ne biste prepoznali korupciju sve i da vam pokuca na vrata i predstavi se.

Ako ste fakat tako puni dobrih namjera i zahvalnosti, zašto niste organizirali skupljanje svih roditeljskh "zahvala" u jednu vrećicu i ANONIMNO darivanje, bez mogućnosti identifikacije koja je "zahvala" čija, a tko je možda posve "nezahvalan"?

Ili je možda ipak poanta (i) u tome da učiteljica vidi tko joj je to bio tako zahvalan?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 18:17   #11
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ili je možda ipak poanta (i) u tome da učiteljica vidi tko joj je to bio tako zahvalan?
zar sumnjaš u čisto srce naših forumašica?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 18:24   #12
Ne poklanjam niti sam poklanjala učiteljicama. Kada se skupljalo za zajednički poklon učiteljici razredne nastave i učiteljici iz boravka, sudjelovala sam. Znak pažnje za rastanak mi se čini u redu.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 18:25   #13
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
zahvala za to sto ne obavljaju preko kurca izrazito zahtjevan i naporan posao brige o mom djetetu.
dobila je zahvalu, u vidu mjesečne plaće.

uopće ne razumijem darivanje ljudi koji su PLAĆENI za svoj posao i to zato što ga ne obavljaju preko kurca. pa ona je PLAĆENA zato da ga ne obavlja preko kurca, to je goli minimum. dajte onda mene darujte zato što sam se danas digla iz kreveta.

zajednički poklon prilikom rastanka krajem 4. ili 8. razreda, razumijem... ali ovi "mali znakovi pažnje" za blagdane? what?
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 18:40   #14
Ako je onome tko ne radi preko kurca potrebno iskazivati posebnu zahvalnost, znači da obavljanje tog posla preko kurca smatramo uobičajenim, legitimnim i takoreći normalnim stanjem (a ne razlogom za trenutni otkaz), a nekakav trud u obavljanju toga posla anomalijom i iznimnom vrijednom materijalne zahvale.

Kad prosvjetni radnik posve miran i ozbiljan ovako razmatra rad svojih kolega prosvjetara i zagovara zahvalnost onima koji taj posao doista i rade, čovjeku je odjednom sve jasno...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:07   #15
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Evo, iz perspektive samo roditelja - jesmo li mi koji ne njegujemo tu tradiciuju poklanjanja odgojiteljicama, učiteljicama, voditeljima izviđača, trenerima, medicinskim sestrama i ostalima kojima smo okruženi - nešto izrazito nepristojni, bismo li to trebali promijeniti ili je to stvar nekakvog nezamijećenoga osobnoga izbora?
naravno da je stvar osobnog izbora i nijedna normalna osoba ne bi ti zamjerila sto ti nemas potrebu nista poklanjati. tvoj legitimni izbor.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vi koji poklanjate, ali ne iz nekih mračnih pobuda sačuvajbože jase samo oču zahvalit..., ne biste prepoznali korupciju sve i da vam pokuca na vrata i predstavi se.
nazovi to kako god hoces.
evo, ja poklanjam i medicinskom osoblju, prijavi me na provjereno
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
dobila je zahvalu, u vidu mjesečne plaće.

uopće ne razumijem darivanje ljudi koji su PLAĆENI za svoj posao i to zato što ga ne obavljaju preko kurca. pa ona je PLAĆENA zato da ga ne obavlja preko kurca, to je goli minimum. dajte onda mene darujte zato što sam se danas digla iz kreveta.
kao sto rekoh - znak paznje dajem i medicinskom osoblju. mozda si i ti bila medju njima.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako je onome tko ne radi preko kurca potrebno iskazivati posebnu zahvalnost, znači da obavljanje tog posla preko kurca smatramo uobičajenim, legitimnim i takoreći normalnim stanjem (a ne razlogom za trenutni otkaz), a nekakav trud u obavljanju toga posla anomalijom i iznimnom vrijednom materijalne zahvale.

Kad prosvjetni radnik posve miran i ozbiljan ovako razmatra rad svojih kolega prosvjetara i zagovara zahvalnost onima koji taj posao doista i rade, čovjeku je odjednom sve jasno...
ne spinaj i ne stavljaj mi po n-ti put rijeci u tipkovnicu.

ima ljudi svih profesija koji rade svoj posao preko kurca. za 2 soma kn ili za puno vise.
ako vidim da konobar obavlja svoj posao preko kurca, necu mu ostaviti napojnicu. frizeru takodjer necu ostaviti extra lovu ako me nije osisao kako smo se dogovorili.
doktora ili profesora mogla bih komotno i prijaviti za to njihovo neobavljanje posla kako bi trebalo.
ali ne vidim razloga da ne odnesem bombonijeru nekome kome sam jako zahvalna na toplom, ljudskom pristupu u ophodjenju s mojim djetetom.
naime, moze i teta i profesor obavljati udzbenicki svoj posao, a da s djecom nema kontakt koji mi se svidja. za istu placu rade (s obzirom da se stalno pozivate na to), ali takvima ja recimo ne bih pokazivala znakove paznje ni u kojem obliku.

btw, vi koji se sad tu sablaznjavate nad jednom bombonijerom - kako gledate na te trinkgelde u kaficu, restoranu, frizeraju...? ono sto je kakti nepisano pravilo u cijelom svijetu - ostaviti odredjeni postotak od cijene? jel to radite? ako da, zasto da, ako ne, zasto ne?
i kako moze nekome biti normalno ostaviti napojnicu konobaru kojeg vidi prvi i zadnji put u zivotu, zato sto nije razbio casu ili vam prolio vino u krilo?
a nekome tko vam cuva dijete svaki dan po 8 sati nemate potrebu zahvaliti bombonijericom od 25 kn?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:29   #16
Ne ulizujte se poklonima profesorima i nastavnicima jer ih tako stavljate u neugodan položaj (one kvalitetne), određenu moralnu obvezu i to dobro znate. Ok ako je za kraj 4. ili 8.razreda, ako profa slavi ročkas i časti razred... inače ne.
Tim poklonima pokušavate se dopasti vi ili vaše dijete, pokazati kako ste ah vi obzirni, prekokrasni ali nemojte. Pliz nemojte mama Svena, Zdeslava, Lune, Line, Dine, Fine poklanjati za Božić, Novu, Nigdarjevo, Tupsonudajpeticu dan itd. Just don't.
Evo to sam čula od dvije kvalitetne nastavnice. Ove nastavnice spešl "ja to zaslužujem", ne treba komentirati.
Sve nastavnice zaslužuju veće plaće i zaštitu, poštovanje učenika i roditelja a ne bombonjeru 11,99 iz Konzuma.
I da to je korupcija ako se to radi samostalno nastavnici u čiji razred ide vaše malo savršenstvo. U Kanadi doktor može zgubiti lincencu zbog pršuta i bombonjere a oni nisu nazadna , bezosjećajna i nekulturna zemlja. Samo nisu skloni korupciji.
Dobre i kvalitetne nastavnike ne treba kupovati niti im se ulizivati tj. misliti na njih iz znaka pažnje. To se želite vi dopasti njoj (ah nek vidi sirota kak' ima dobrih ljudi)
Jedino ako ste vi nastavnica i to vam je draga kolegica koju želite razveseliti, onda poklanjajte.
Inače ajd nemojte na polugodištima i blagdanima, glumatati i ljigaviti se jer vaš mali Jurica nema kolac na polugodištu pa ste ful fini i obzirni.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:40   #17
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
zahvalna na toplom, ljudskom pristupu u ophodjenju s mojim djetetom
A da uvedemo praksu da nastavnici poklanjaju nesto u znak zahvalnosti roditeljima koji su dobro odgojili djecu? Djecu koja suraduju, ne rade probleme, obavljaju svoje zadatke? Roditeljima koji ne zicaju ocjene za svoju djecu?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:42   #18
nikome se ne ulizujem, nisam taj tip osobe.

poklanjam jer ja tako zelim. moja stvar.
i boli me kifla kaj si tko o tome misli.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 19:42   #19
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
A da uvedemo praksu da nastavnici poklanjaju nesto u znak zahvalnosti roditeljima koji su dobro odgojili djecu? Djecu koja suraduju, ne rade probleme, obavljaju svoje zadatke? Roditeljima koji ne zicaju ocjene za svoju djecu?
ja bi im prva nesto poklonila.
nazalost, sve ih je manje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 20:01   #20
Kada sam ja išla u školu, svake smo godine razredniku na kraju zajedno kupili poklon. Sada mi dijete ide u školu, lani smo na kraju godine skupljali novce i kupili poklon učiteljici razredne nastave i učiteljici iz produženog. Meni je to lijepo i normalno jer su obje divne i zaslužile su znak pažnje. Naravno, poklon djeca daju bez roditelja, svi zajedno.

Ne vidim što je tu loše, zašto ne pokazati nekome da cijeniš što u posao ulaže više no što program nalaže. Ostavim ja manču i u kafiću i restoranu. Odnesem bombonjeru frizerki koja me oduševi jer se osjećam ugodno kod nje u salonu, uz to što me super ofarba. Odnesem bombonjeru i ženi u kadrovskoj koja je jako draga i s kojom riješim sve što mi treba.
Bistrooka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.