Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2014., 15:05   #10001
Object 140, Radley-Walters

Ok, ovo je vjerojatno najlakša Radley-Walters i 8k damage borba koju sam ikad imao. Neprijatelji su mi praktički poklanjali damage i killove.
Skoro i Poolova medalja da sam bolje ciljao i imao bolji rng na kraju, napravim 243 dmg ariljeriji na 299 HP-a.
__________________
Do you think that if you were falling in space, that you would slow down after a while, or go faster and faster?
Noided is offline  
Old 05.06.2014., 16:00   #10002
Fakat najlakših 8k ikad. Ko da gađaš nežive mete u nekom tutorialu

Quote:
napravim 243 dmg ariljeriji na 299 HP-a
Eto, prigodno nakon rasprave o HE municiji.
Da si imal HE, pobral bi kill
d._m. is offline  
Old 05.06.2014., 16:25   #10003
I dalje 140 daje najmanji exp u odnosu na napravljeno - morao sam ići skoro do 10k damagea za M...
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 05.06.2014., 18:31   #10004
Presmiješan replay... Nisi uopće bio spottan do samog kraja, a 80% vremena protivnici su stajali na mjestu. Uživancija.

Btw, šanse da napraviš samo 243 dmg sa 320 alpha su stvarno mizerne, pogotovo jer je Storm potvrdio da raspodjela dmga nije linearna, tj. veća vjerojatnost je da napraviš dmg bliži alphi nego rubovima (u tvom slučaju 240 dmg je minimum).

Btw, zašto 0 HE? Koristan protiv WT-a, preživjelih na 50-ak HP-a i za decap.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Old 05.06.2014., 23:01   #10005
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Presmiješan replay... Nisi uopće bio spottan do samog kraja, a 80% vremena protivnici su stajali na mjestu. Uživancija.

Btw, šanse da napraviš samo 243 dmg sa 320 alpha su stvarno mizerne, pogotovo jer je Storm potvrdio da raspodjela dmga nije linearna, tj. veća vjerojatnost je da napraviš dmg bliži alphi nego rubovima (u tvom slučaju 240 dmg je minimum).

Btw, zašto 0 HE? Koristan protiv WT-a, preživjelih na 50-ak HP-a i za decap.
Full camo crew i puno grmlja. Nekad je smiješno što možeš raditi bez da si spottan.


HE na Objectu nije baš efikasan iz mog iskustva, prvenstveno zbog malog kalibra.
Jedino može poslužiti protiv WT-a, čak dosta artiljerija na višim tirovima nije moguće probiti s HE bez ciljanja. Ako treba decapati samo loadam HEAT i probijam sve. Uostalom, imao sam par borbi gdje sam skoro ostao bez municije, vrlo lako s objectom zbog visokog RoF, u takvim clutch borbama bi HE samo smetao, također sam gledao replaye gdje su igrači izgubili jer im je ostao samo HE na kraju, tako da sam odlučio ići na sigurno.

Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
I dalje 140 daje najmanji exp u odnosu na napravljeno - morao sam ići skoro do 10k damagea za M...
Mislim da svi tenkovi istog tiera imaju iste kriterije za dobivanje xp-a, samo što je s 10 tirovima teže dobiti M jer ih igra puno više dobrih igrača u odnosu na niže tirove.

A u toj borbi sam dobio malo xp jer sam cijelo vrijeme snipao tenkove koje je moj team spottao.

Recimo u ovoj borbi sam napravio manji damage i uništio manje tenkova, ali sam dobio više xp jer sam išao agresivno i sam spottao tenkove kojima sam radio dmg.
__________________
Do you think that if you were falling in space, that you would slow down after a while, or go faster and faster?

Zadnje uređivanje Noided : 05.06.2014. at 23:17.
Noided is offline  
Old 06.06.2014., 05:55   #10006
Bit će da sam lud, ali sam imao osjećaj da sam na njemu uvijek dobijao jedno 150-200 expa manje nego što bi trebalo - jučer na 430v2 5k damagea i M bez spotanja ali sam ukrao 9 komada
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 06.06.2014., 21:16   #10007
Quote:
Bojan kaže: Pogledaj post
Ok, mislim da kužim u čemu je problem. Morate napraviti klik u glavi i zaboraviti sve prije što ste igrali sa nižim tierovima. SU 152 i ISU 152 nemaju brzinu ni traverse speed (brzina zaokretanja gusjenica je očajna) za takvu igru, dapače ISU koji dolazi nakon ovog vam je još gori. Možete cigaretu zapaliti dok se on okrene oko svoje osi. Znači totalno drukčiji game style morate imati za igranje.Razumijem da ste haračili i trčali po mapi, flankali i vrtili se sa nižim pripadnicima ove linije, ali sa ova 2 to nećete moći raditi (ne znam kakvi su objecti koji dolaze nakon, da se tu odmah ogradim). Potreban je pasivni stil igre.
Poanta je naći dobar spot iza svoje prve, nekad čak i druge linije i ušuškati se te skidati tenkove koje vam vaša prva linija ili skauti osvjetle. Ako ste falili poziciju, jbg. though luck. Drugi put će biti bolje. Nemate prilike puno zujiti po mapi i tražiti pogodne spotove već morate predviđati. Igra vas tjera na to. Sa vremenom ćete sve pozicije na mapama imati u malom prstu i znati gdje su vaše moguće pozicije.

Drugo, oko municije. Već su vam napisali ostali. Postoje topovi na kojima se primarno koristi HE municija umjesto obične municije. Prvi 152 mm top kod SU-a je opravo taj, to je ujedno i najbolji top na njemu i ono po čemu je ovaj TD poznat.
Sa njime možete jednim šutem u vječna lovišta poslati sve pripadnike tiera 5,6 a tieru 7 skinuti 60,70 % healtha. Takvi topovi se zovu derp topovi i karakterizira ih slaba penetracija, ali je poanta da oni niti ne moraju penetrirati tenk da mu naprave štetu, već eksplodiraju izvan tenka i naprave štetu zavisno od količine eksplozije (zato i je tu veliki 152 mm kalibar) i debljine oklopa, tako da količina štete koju možete napraviti protivniku može varirati od 100 do 1000 HP. A Ako se granata zavuče unutra i uđe u tenk, onda je taj tenk za vječna lovišta, zajedno sa posadom kojoj svira posmrtni marš, jer iznutra tenka napravi ogromnu eksploziju, što obične ap granate ne rade. Proučite malo gdje se nalaze spremišta granata kod tenkova koje susrećete i koji vam prave probleme, gdje su im pogodna mjesta za probiti ih (bokovi, guzica) i uživati ćete u ovom tenku.
To bi bilo lijepo kad bi dobio priliku opucati na tier 5, 6. Uglavnom sam sa 9. Neznam, nije mi to uopce zanimljivo. Ako naleti na nekoga, imam samo jednu šansu.. znaš ono kad krene bitka, svi odu, samo su152 ostaje. I artiljerija me obilazi... jednu cijelu bitku sam se vozio do protivnicke baze, da ju i su152 jednom vidi, tamo naletim na artija i to je jedino sto sam do sada ubio. Ima šansu još večeras da se pokaže ako ne, prodajem ga. Valjda onaj drugi su nije krava ko ovaj.
__________________
Potvrdi riječi činjenicama
SkankH is offline  
Old 07.06.2014., 12:11   #10008
Pretjeruješ... Ne možeš samo igrati protiv 9-ki, to nije objektivan dojam. Također, jesi počeo pucati HEAT protiv meta s ravnim oklopom, tipa Tigrova ili KV-3/4?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Old 07.06.2014., 19:36   #10009
Quote:
SkankH kaže: Pogledaj post
To bi bilo lijepo kad bi dobio priliku opucati na tier 5, 6. Uglavnom sam sa 9. Neznam, nije mi to uopce zanimljivo. Ako naleti na nekoga, imam samo jednu šansu.. znaš ono kad krene bitka, svi odu, samo su152 ostaje. I artiljerija me obilazi... jednu cijelu bitku sam se vozio do protivnicke baze, da ju i su152 jednom vidi, tamo naletim na artija i to je jedino sto sam do sada ubio. Ima šansu još večeras da se pokaže ako ne, prodajem ga. Valjda onaj drugi su nije krava ko ovaj.
Nije mi jasno što pišeš?
Kad krene bitka svi krenu samo su 152 ostane, čak te i artiljerija prođe??
Nije poanta da ti ostaneš i kampiraš u svojoj bazi. U tom slučaju imaš 2 opcije. Ili ćeš gledati svoje na minimapi kako dobijaju partiju i osvajaju protivničku bazu, ili ćeš u drugoj varijanti se naći okružen gomilom protivničkih tenkova kad dođu osvajati vašu bazu kao jedini preživjeli.
Poanta je da djeluješ kao podrška svojoj prvoj liniji, da gađaš iste mete kao i oni ali da umjesto tebe tvoja prva linija prima udarce koje ti nebi mogao primiti. Kako ti se tvoja prva linija miče naprijed ili nazad, tako je i ti pratiš. Poanta je ostati neotkriven, a ako gameplay to nekad ne dozvoli, uvijek imati nekakavu rupu, zaklon gdje ćeš se moći sakriti dok puniš. Face to face borbu zaboravi i kad se nađeš u toj situaciji znaj da su ti sekunde odbrojane.
Najljepša stvar kod TD-ove je što imaš priliku sa sigurne udaljenosti gađati mete koje su angažirane na nekog drugog i uopće nisu fokusirane na tebe, niti te vide. Iskoristi svoju nevidljivost. To je jedna od najvećih prednosti koju možeš imati u igri. Po meni jača i od najboljeg oklopa.
Prouči mape, ima puno odličnih pozicija gdje bukvalno se ne trebaš ni micati cijelu partiju, samo dočekivati protivnika i skidati ih kao glinene golubove iz sigurne udaljenosti i kamufliran.

SU 152 je pravi TD, i ostali poslije njega slijede tu logiku, tako da se moraš priviknuti ili ostati na nižim tierovima gdje možeš miksati.

U biti možda ti je najbolje paralelno ići i na njemačku liniju td-ova bez oklopa, jer tamo ćeš naučiti točno što i kako možeš igrati. Kad si spotan si mrtav, ili vrlo blizu tome da budeš mrtav. Cilj je znači ostati kamufliran i djelovati iz pozadine. Oklopa nema i greške se ne opraštaju.

Zadnje uređivanje Bojan : 07.06.2014. at 19:42.
Bojan is offline  
Old 09.06.2014., 00:23   #10010
dakle mala dilema . Otvaram prvi TD T8 njemaci tenk. Sta se vise isplati kao pocetni tenk ? ferdinand ili JP2*
nazadsam is offline  
Old 09.06.2014., 02:02   #10011
meni fali 10k da istražim jednog, i mislim da ću jp2 iako sam u popriličnoj dilemi.

jp mi se jako svidio i jp2 mi svakako djeluje bliže takvom načinu igre, puno je brži i okretniji od ferdinanda i samim time se može puno lakše prilagoditi situaciji u borbi, a opet nije da se baš nikad neće bouncati pokoji protivnički hitac

al opet, ferdinand ima nešto fleksibilniji top (pritom mislim na pomicanje lijevo-desno-gore-dolje) i ima dodatnog loadera kojeg će ionako trebati zaposliti kod jagdtigera, tako da je bolje prije natrenirati.
fribix is offline  
Old 09.06.2014., 08:31   #10012
Quote:
nazadsam kaže: Pogledaj post
dakle mala dilema . Otvaram prvi TD T8 njemaci tenk. Sta se vise isplati kao pocetni tenk ? ferdinand ili JP2*
ja bih rekao JP2, mobilniji je te je lakše doći protivnicima na flank pošto ti 10,5 cm neće biti dovoljan za probijanje nekih tier 9 ili 10 tenkova.
sapun is offline  
Old 09.06.2014., 10:42   #10013
Ferdinandov armor u današnje vrijeme ništa ne znači jer je okomito postavljen i bilo tko ga može probiti sa gold municijom. Superstructure (gornji dio, iznad hulla) na JP2 je puno bolje oklopljen od Ferdija jer je postavljen pod kutem, a također JP2 je puno mobilniji i fleksibilniji. Da nema tog extra loadera kod Ferdinanda (kao i na JgTigeru) uopće ne bi bilo dileme...
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Old 09.06.2014., 15:44   #10014
Ferdinand je jedan od onih tenkova čiji armor jedino služi za ownanje noobova u slabijim tenkovima. Čim naiđeš na tenk većeg tiera ili nekog boljeg igrača (ili igrača koji je spreman pucati gold), armor ti niš ne znači.
d._m. is offline  
Old 10.06.2014., 18:46   #10015
Normalno da je napravio 0 dmg-a u mojem timu sa Su-100Y u tier 6 borbi kad mu je wn8 ispod 40 nakon skoro 6k borbi. Nije došao dalje od tier 1 bez premium tenka. Na takvima WG služi pare i zato ne misle uvesti MM po ratingu. http://www.noobmeter.com/player/eu/jmhglerum/514252906/
4160titan is offline  
Old 10.06.2014., 20:19   #10016
Ja igram t4 i cesto imam vise dmg nego svi t6 tenkovi u mom timu! Poludim kad vidim kv1s il hellcata s 0 dmg!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Old 11.06.2014., 01:49   #10017
Sta reci? 2 k dmg sa t4 tenkom u t7 mecu ali ne pomaze kad tvoj t7 jednom pukne i pogine!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Old 11.06.2014., 09:03   #10018
dakle 9.1 je dosla . Za skinuti je 1 GB. Valjda ce raditi normalno
Sta donosi se moze vidjeti tu http://worldoftanks.eu/en/news/pc-br...-announcement/
nazadsam is offline  
Old 11.06.2014., 11:26   #10019
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Sta reci? 2 k dmg sa t4 tenkom u t7 mecu ali ne pomaze kad tvoj t7 jednom pukne i pogine!
kako mozes igrat na hrvatskome clientu,
fuj.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Old 11.06.2014., 11:30   #10020
Sta fali hrvatskom klijentu?
Rizlamen is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.