Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 10:38   #7581
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Kiko ( ako ti se da naručivati s njihove stranice ( http://www.kikocosmetics.com/en-hr/ ) ili Body & Soul kistovi iz Mullera. Nisu skupi, a definitivno su bolji od Essence, Catrice, Avon i Nyx kistova ( te sam probala ).


I ovaj Biobaza crni sapun za pranje kistova: http://3.bp.blogspot.com/-KfkeVtg1gW...0/P3160012.JPG
moja preporuka bi išla u ovom smjeru: body&soul kist za nanošenje sjenila i kist za blendanje, essence kosi kist za obrve/liner, look by bipa kabuki ili kist za puder u prahu i bipin iq koso rezani kist za rumenilo.
i RT setting brush mi je vrh, stvarno mu ništa nije blizu - hoćeš za lagano fiksiranje manjih područja, hoćeš za highlight.

a za pranje kistova mi je bolji od biobazinog DM-ov sapun za uklanjanje mrlja (stoji kod stredstava za pranje rublja). ništa što sam probala ne čisti kistove bolje niti se ispire brže iz kistova.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 27.02.2017., 10:38   #7582
Quote:
Akvarela kaže: Pogledaj post
Smrdi na kombinaciju biljnog, ustajalog ponajvise i dimastog. Znaci, imas dobar hidrolat!


Sent from my iPhone using Tapatalk

e da, tocno taj miris. mene je odmah asocirao na pokvareno. bas mi lice smrdi po zapaljenom naviknut cu se.

Zadnje uređivanje MermaidMe : 27.02.2017. at 10:52.
MermaidMe is offline  
Old 27.02.2017., 10:51   #7583
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
kakvog je mirisa hidrolat od smilja? dobila sam jedan iz kucne radinosti i stvarno sam mu se veselila, ali meni to toliko smrdi da nisam sogurna jel to tako ili se pokvarilo. majka kaze da je to miris smilja i da on ima tezak miris. smrdi mi na staru babu u ljetno podne zatvorenu u ormar. se isplati to potrpit?

meni smilje miriše na ustajalu vlažnu slamu. ima i neku notu koja podsjeća na štalu, al može miris biti i malo dimast kao što Akvarela kaže. tako da je još dobro dok vuče na staru babu u ormaru ovisi i o drugim sastojcima kako će povući miris i koliki će njegov intenzitet biti. sve je ok s tvojim hidrolatom i sam miris se obično dugo ne zadržava na licu.

ove kreme koje ti nisu smrdile, vjerojatno su imale minimalno smilja te dodane parfeme kako bi se sakrio taj izvorni miris koji komercijalno nije isplativ, a samo ulje je baš skupo. recimo kreme u loccitane immortelle liniji predivno mirišu, al u njima ima jako malo smilja.
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Old 27.02.2017., 11:50   #7584
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
e da, tocno taj miris. mene je odmah asocirao na pokvareno. bas mi lice smrdi po zapaljenom naviknut cu se.
budi oprezna s time po licu. moje je lice izrazito osjetljivo, pa moram hidrolat smilje samo ponekad i povremeno špricnut po licu. ne zbog samog smilja, nego zbog dodataka kojeg neki proizvođači znaju stavit unutra.
znam kako ide postupak i kako se hidrolat radi (samo nusproizvod kod proizvodnje ulja), no svejedno prati kako će ti se lice ponašat. ono - za svaki slučaj, nemoj krenuti svakodnevno nego možda par puta tjedno, a onda ako hoćeše možeš i češće.
dekolte i ostatak tijela - bez problema možeš svaki dan.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 27.02.2017., 12:46   #7585
Može li mi netko preporučiti kakav proizvod nalik na L'Occitaneovu CC kremu? https://tinyurl.com/jmtm5nv

Dakle, tražim neki puder/BB-CC-što god kremu koja nije teška na licu, ne primjećuje se na koži i daje joj prirodni sjaj. Prikrivanje nepravilnosti može biti minimalno jer nemam jako vidljive probleme osim neujednačene boje tena i crvenkastih flekica. Problem s ovom L'Occitaneovom kremom je taj što dosta isušuje kožu pa mi se suhi dijelovi ljuskaju od nje. Cijena također nije baš friendly. Ja se baš ne razumijem previše u sve te kreme i nemam pojma otkud bih krenula u traženju.
keaton is offline  
Old 27.02.2017., 14:04   #7586
Deborah BB krema je dosta hvaljena,pa izguglaj recenzije. Ne znam da li ce ti nijanse odgovarati
aaatina is offline  
Old 28.02.2017., 01:59   #7587
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
budi oprezna s time po licu. moje je lice izrazito osjetljivo, pa moram hidrolat smilje samo ponekad i povremeno špricnut po licu. ne zbog samog smilja, nego zbog dodataka kojeg neki proizvođači znaju stavit unutra.
znam kako ide postupak i kako se hidrolat radi (samo nusproizvod kod proizvodnje ulja), no svejedno prati kako će ti se lice ponašat. ono - za svaki slučaj, nemoj krenuti svakodnevno nego možda par puta tjedno, a onda ako hoćeše možeš i češće.
dekolte i ostatak tijela - bez problema možeš svaki dan.
a ja jos spricam dvaput dnevno
kako ti lice reagira tocno?

ove kreme koje nisu jako smrdile su bile olivalove na koje nosam bas najbolje reagirala.
dobila majka i serum od smilja, koji zapravo izgleda kao ulje. s tim maze stopala i super joj funcionira. to me malo ipak strah staviti na lice.
MermaidMe is offline  
Old 28.02.2017., 08:10   #7588
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
a ja jos spricam dvaput dnevno
kako ti lice reagira tocno?

ove kreme koje nisu jako smrdile su bile olivalove na koje nosam bas najbolje reagirala.
dobila majka i serum od smilja, koji zapravo izgleda kao ulje. s tim maze stopala i super joj funcionira. to me malo ipak strah staviti na lice.
olivalove kreme? misliš ona od smilja dnevna i noćna??? efekti u prva dva tjedna - divnoća jedna. a onda je krenulo..... mislim da sam jedno dva mjeseca sanirala nered po licu i vratu, veliki debeli crveni potkožni prištevi... bože.....prije cca 3 godine je to bilo....

a od hidrolata smilja me bocka, jednostavno stinga me, kao loš toner, ako je u redovitoj upotrebi, a od češće baš crvenilo, svrab. do onog još goreg - ljuštenje, no do tad stvarno već moraš primijetiti sve ove prijašnje neodgovarajuće i neugodne nuspojave.
evo cure s azijske su baš jučer pričale o smilju i hidrolatu, a nuspojava lišajevi po licu.
velim ti, povremeno tu i tamo, ali svakako nikako svaki dan i to više puta.
isto vrijedi i za kamilicu. samo nekad, nikako kao dio svakodnevne rutine.

za lice imaš mistove npr od aloe vera koji su vrlo blagi, osvježavajući i hranjivi, a ja ga koristim i kao make-up fixator, pa i tijekom dana još koji put.

a hidrolat lavanda - ma nema šanse da te to ne iritira.. to po ljeti možeš par puta tu i tamo špricnut, ali lice vrlo rijetko. ja ga špricnem za laku noć, ali npr na dekolte i/ili onako po tijelu bez nekog određenog dijela.

npr ionizirano srebro mi je dio večernje rutine - dekolte i ramena i to mi je fajn ok.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 28.02.2017., 10:02   #7589
Quote:
keaton kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti kakav proizvod nalik na L'Occitaneovu CC kremu? https://tinyurl.com/jmtm5nv

Dakle, tražim neki puder/BB-CC-što god kremu koja nije teška na licu, ne primjećuje se na koži i daje joj prirodni sjaj. Prikrivanje nepravilnosti može biti minimalno jer nemam jako vidljive probleme osim neujednačene boje tena i crvenkastih flekica. Problem s ovom L'Occitaneovom kremom je taj što dosta isušuje kožu pa mi se suhi dijelovi ljuskaju od nje. Cijena također nije baš friendly. Ja se baš ne razumijem previše u sve te kreme i nemam pojma otkud bih krenula u traženju.
Probaj NUXE, trenutno je snižena na sophia.hr, i to 40%. 30 ml je 71,69 kn.
Lorraine is offline  
Old 28.02.2017., 10:46   #7590
Di je ta Diviana trgovina na trgu? Pitam za Zagreb. Ja sam vidjela u Gajevoj samo plakat Diviana cosmetics, a ispod neki ducan s robom??

Da li stvarno imaju ducan u Zagrebu ili je to neka soba na nekom katu zgrade? Gledala sam uokolo i osjecala se extra retardirano

Eto mi kad odem prosetat, zivjela online kupovina!
Quistis is offline  
Old 28.02.2017., 10:49   #7591
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Di je ta Diviana trgovina na trgu? Pitam za Zagreb. Ja sam vidjela u Gajevoj samo plakat Diviana cosmetics, a ispod neki ducan s robom??

Da li stvarno imaju ducan u Zagrebu ili je to neka soba na nekom katu zgrade? Gledala sam uokolo i osjecala se extra retardirano

Eto mi kad odem prosetat, zivjela online kupovina!
upravo je to
leirouh is offline  
Old 04.03.2017., 18:22   #7592
U zadnjih nekoliko mjeseci pojavljuju mi se potkožni prištići na lijevoj jagodici lica, skroz onako na vrhu jagodica. Inače s tim nemam problema, ali imam s miteserima i sl. Ti potkožni jako sporo prolaze, crvene se mjesecima i poslije njih mi ostaje udubljeni ožiljak na licu, čak i kad ne diram, to me najviše i brine. Treba mu jako puno vremena da sazri, ako uopće sazri. Jel netko imao ovakva sr na licu ili jel zna šta bi moglo biti? U dermatologe odavno ne vjerujem pogotovo u ovakvim specifičnim situacijama
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 05.03.2017., 10:56   #7593
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
evo cure s azijske su baš jučer pričale o smilju i hidrolatu, a nuspojava lišajevi po licu.

a hidrolat lavanda - ma nema šanse da te to ne iritira.. to po ljeti možeš par puta tu i tamo špricnut, ali lice vrlo rijetko. ja ga špricnem za laku noć, ali npr na dekolte i/ili onako po tijelu bez nekog određenog dijela.
Mislim da je to vrlo individualno.
Ja spricam hidrolat smilja svaku vecer, a vikendom i ujutro. I obozavam ga.

Lavandu isto imam, koristila sam ju na isti nacin i nije mi nista napravila, samo imam dojam da je manje njegujuca od smilja.


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 05.03.2017., 10:59   #7594
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Mislim da je to vrlo individualno.
Ja spricam hidrolat smilja svaku vecer, a vikendom i ujutro. I obozavam ga.
vec vidim kaj cu ti poslati u iducoj posiljci

5 puta spricnut, kupljen prije 2 tjedna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 05.03.2017., 11:05   #7595
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Mislim da je to vrlo individualno.
Ja spricam hidrolat smilja svaku vecer, a vikendom i ujutro. I obozavam ga.

Lavandu isto imam, koristila sam ju na isti nacin i nije mi nista napravila, samo imam dojam da je manje njegujuca od smilja.


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
i šta ti konkretno radi hidrolat smilja? mene miris ubija
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 05.03.2017., 12:29   #7596
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
vec vidim kaj cu ti poslati u iducoj posiljci

5 puta spricnut, kupljen prije 2 tjedna.
Da se nisi usudila, bit cu ti duznik dok sam ziva
P.s. jesi odlucila, prodajes li ruzu?

Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
i šta ti konkretno radi hidrolat smilja? mene miris ubija
Vrlo tesko pitanje. Ne znam sto bih ti rekla, jednostavno mi pase. Umiri mi kozu, ne isusuje, imam osjecaj da na neki nacin hrani i njeguje.
Ali mislim da je i do moje glave, znas ono kad vjerujes da stavljas nesto sto je dobro za tvoju kozu

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 05.03.2017., 12:35   #7597
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Da se nisi usudila, bit cu ti duznik dok sam ziva
P.s. jesi odlucila, prodajes li ruzu?
ne želiš valjda ostaviti jadan hidrolatić da sam čami u tami...

hmmm... s ružom zasad imam love-hate relationship, sinoć nisam uopće reagirala tako da ću joj još dati par šansi..
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 05.03.2017., 12:37   #7598
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne želiš valjda ostaviti jadan hidrolatić da sam čami u tami...
Nikako, to si ne bih oprostila.....

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 05.03.2017., 12:38   #7599
Quote:
XenaRatnica kaže: Pogledaj post
Nikako, to si ne bih oprostila.....
eto vidiš.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 05.03.2017., 12:40   #7600
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
U zadnjih nekoliko mjeseci pojavljuju mi se potkožni prištići na lijevoj jagodici lica, skroz onako na vrhu jagodica. Inače s tim nemam problema, ali imam s miteserima i sl. Ti potkožni jako sporo prolaze, crvene se mjesecima i poslije njih mi ostaje udubljeni ožiljak na licu, čak i kad ne diram, to me najviše i brine. Treba mu jako puno vremena da sazri, ako uopće sazri. Jel netko imao ovakva sr na licu ili jel zna šta bi moglo biti? U dermatologe odavno ne vjerujem pogotovo u ovakvim specifičnim situacijama
Ako je lokalizirano moze bit kontaktno. Npr. jel prislanjas mob na lijevu stranu lica kad pricas. Sjedaju li ti na tom mjestu naocale na lice?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.