Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 19:53   #841
vlovrec cestitam na malenom Svenu, da sve bude u redu i da odete kuci grliti se i maziti!

Pocela sam stavljati vaginalno utrogestan pa me zanima je li normalano da mi cijelo vrijeme curka, stalno moram imati dnevne uloske?!
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:06   #842
Quote:
linda00 kaže: Pogledaj post
Pocela sam stavljati vaginalno utrogestan pa me zanima je li normalano da mi cijelo vrijeme curka, stalno moram imati dnevne uloske?!
Je, normalno je.
Ja sam stavljala 2x1 26 tjedana.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:25   #843
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Je, normalno je.
Ja sam stavljala 2x1 26 tjedana.
Hvala, već sam se bila prepala! Stalno idem na wc pa provjeravam što se dešava, jer me uhvati panika da nije plodna voda.
Ja sam pila duphaston 3x2 pa me sad prebacio na utrice radi kontrakcija!
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:47   #844
ja zadnja dva dana opet imam doslovno vodeni, skroz prozirni, iscjedak. više ne znam šta bi mislila. takav sam imala prije 10-ak dana, u međuvremenu sam bila na pregledu, sve je bilo ok i sad evo opet. tada očito nije bila plodna voda, ali ne mogu bit sigurna da nije ni sad.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:03   #845
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja zadnja dva dana opet imam doslovno vodeni, skroz prozirni, iscjedak. više ne znam šta bi mislila. takav sam imala prije 10-ak dana, u međuvremenu sam bila na pregledu, sve je bilo ok i sad evo opet. tada očito nije bila plodna voda, ali ne mogu bit sigurna da nije ni sad.
Zovni sutra ginekologa pa otidji opet, ako primjetis da se povecava otidji na hitni ginekoloski prijem, daj Boze da nije nista i da se bez veze brines!
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 11:48   #846
Ja cijelo vrijeme trudnoce imam iscjedak, prvo zbog utrogestana iscuri visak, poslije stalno prozirno, ali mislim da mi pobjegne mokraca. Bez dnevnih ulozaka ne mogu jer bih bar 10 puta dnevno mijenjala gace
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:14   #847
I ja trošim dnevne uloške ko luda. Iscjedak mi je proziran voden ali ginićka mi jer rekla da je to normalno. Imam osjećaj da sam stalno popišana. Kad sam imala najjače mučnine i povraćanje po 5-6 puta na dan istodobno bi povraćala i popišala se
lepijander is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:13   #848
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja zadnja dva dana opet imam doslovno vodeni, skroz prozirni, iscjedak. više ne znam šta bi mislila. takav sam imala prije 10-ak dana, u međuvremenu sam bila na pregledu, sve je bilo ok i sad evo opet. tada očito nije bila plodna voda, ali ne mogu bit sigurna da nije ni sad.
Je li ti prestao vodenasti iscjedak? meni stalno curka od kada koristim utrogestan, pa sam cila u panici, otic cu danas u ginekologa...
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 17:23   #849
Drage mame...
moj test je pokazao dvije crte nakon tjd.dana kasnjenja...bez pretjeranih simptoma ( zapravo skoro nikakvih -pa me i to plaši čitajući da izostanak simptoma moze značiti biokemij.trudnocu ili vanmaterničnu,a moj je pregled zakazan tek za 3 tjd.) odlučila sam više ne čitati gluparije već pitati nekoga s iskustvom.
Ja takodjer imam iscjedak koji je žućkasti,vidim da se dosta vas brine oko toga..takodjer bez mirisa ,bolova itd. Ako mozda i je nesto,a nadam se da nije nebi htjela bezveze dizati paniku do ta 3 tjd.kada je zakazan pregled...valjda nebi nista krenulo loše..? ima li tko sličnih iskustava?
Unaprijed hvala
tinaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 19:35   #850
Quote:
linda00 kaže: Pogledaj post
Je li ti prestao vodenasti iscjedak? meni stalno curka od kada koristim utrogestan, pa sam cila u panici, otic cu danas u ginekologa...
sorry, tek sad vidim ovaj post. pretpostavljam da si već bila kod ginekologa i da je sve ok. meni iscjedak još ide, ali jako malo. zvala sam ginekologa i on kaže da nema razloga za brigu.

Quote:
tinaa13 kaže: Pogledaj post
Drage mame...
moj test je pokazao dvije crte nakon tjd.dana kasnjenja...bez pretjeranih simptoma ( zapravo skoro nikakvih -pa me i to plaši čitajući da izostanak simptoma moze značiti biokemij.trudnocu ili vanmaterničnu,a moj je pregled zakazan tek za 3 tjd.) odlučila sam više ne čitati gluparije već pitati nekoga s iskustvom.
Ja takodjer imam iscjedak koji je žućkasti,vidim da se dosta vas brine oko toga..takodjer bez mirisa ,bolova itd. Ako mozda i je nesto,a nadam se da nije nebi htjela bezveze dizati paniku do ta 3 tjd.kada je zakazan pregled...valjda nebi nista krenulo loše..? ima li tko sličnih iskustava?
Unaprijed hvala
ja nisam imala apsolutno nikakvih simptoma trudnoće. nula. sad sam u 33. tjednu. ne brini, to ti nema veze s ničim. šta se iscjedka tiče, prije sam imala malo žućkastog, rastezljivog, a sad imam malo prozirnog, vodenastog. i to je to. nijedan nije bio zabrinjavajući. u 9. tjednu sam imala krvarenje zbog hematoma, ali nema šanse da takvo nešto ne primjetiš ili pomisliš da je iscjedak. i, da, čestitam na trudnoći.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:48   #851
[QUOTE=kavopija-14;52098020]sorry, tek sad vidim ovaj post. pretpostavljam da si već bila kod ginekologa i da je sve ok. meni iscjedak još ide, ali jako malo. zvala sam ginekologa i on kaže da nema razloga za brigu.

Nisam bila nego sam zvala pa mi je med. sestra rekla da je to sigurno od utrogestana, ali sam se narucila za slijedeci tjedan.
Ne curi mi stalno i nije obilno, ali isto drzim dnevni ulozak i pijem puno tekucine uz mirovanje.
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 14:46   #852
Pozdrav svim trudnicama,iako vidim da je tema zapostavljena ipak cu napisati....
trudna sam 12+6, prije nekidan bila sam na pregledu
kod dr i sve je u redu,ali pozalila sam joj se na iscjedak pa mi je preporucila
Linex lady vaginalete.dosad sam samo jednu stavila jer se tako koriste.naravno,nisam ocekivala da iscjedak odmah nestane ali jucer je bio slabiji, a danas je crvenkast pa sam se uplasila..na jednom odlasku u wc je bio kao maaali ugrusak krvi.
svakako planiram nazvati dr ujutro a danas pratiti kroz dan,ali pomoglo bi mi ako je neka od vas bila u slicnoj situaciji
__________________
...such a perfect day, I´m glad i spent it with you...
Marinche. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:50   #853
Quote:
Marinche. kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim trudnicama,iako vidim da je tema zapostavljena ipak cu napisati....
trudna sam 12+6, prije nekidan bila sam na pregledu
kod dr i sve je u redu,ali pozalila sam joj se na iscjedak pa mi je preporucila
Linex lady vaginalete.dosad sam samo jednu stavila jer se tako koriste.naravno,nisam ocekivala da iscjedak odmah nestane ali jucer je bio slabiji, a danas je crvenkast pa sam se uplasila..na jednom odlasku u wc je bio kao maaali ugrusak krvi.
svakako planiram nazvati dr ujutro a danas pratiti kroz dan,ali pomoglo bi mi ako je neka od vas bila u slicnoj situaciji
Nisam bila u toj situaciji osobno ali sam cula za slicne. Moguce je da ti je pukla neka zilica jer je dolje sve vise prokrvljeno.
Ako se pojaca ili te pocne boliti jako trbuh odi na hitnu nemoj cekat do sutra ujutro. U svakom slucaju danas probaj sto vise mirovati i lezati, dok se ne cujes sa svojim doktorom.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:28   #854
Zanima me da li je neko imao gusti svjetlozeleni rastezljivi iscjedak iz rodnice samo nakon obavljanja velike nuzde? (kolicina je vrlo mala, manje od malog nokta)

Naime, u 18 sam tjednu trudnoce i zadnja 2-3 dana kada imam veliku nuzdu i nakon brisanja rodnice primjetnim gusti, svjetlozeleni rastezljivi iscjedak u vrlo maloj kolicini. Danas sam npr istu stvar primjetila (znaci samo nakon velike nuzde) s tim da je unutar te sluzi bila kao neka smedja tockica .
Iscjedak je bez mirisa i ne svrbi me da bi bila neka infekcija.

Do sad mi se to nije dogadjalo, iscjedak mi je inace pojacan nego je bio (i proziran je), ali nakon velike nuzde mi se sad pojavi i ovakav.

Uzasno sam zabrinuta a na pregled idem tek za 10 dana.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:57   #855
Bacardi draga to ti je radi velike nuzde. Ako moras malo bolje tiskati radi nuzde onda je to problem. To je meni bilo u par navrata ako nisam imala svaki dan stolicu i pitala sam gin on mi je rekao da mi je to od naprezanja.
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 20:21   #856
Quote:
antony34 kaže: Pogledaj post
Bacardi draga to ti je radi velike nuzde. Ako moras malo bolje tiskati radi nuzde onda je to problem. To je meni bilo u par navrata ako nisam imala svaki dan stolicu i pitala sam gin on mi je rekao da mi je to od naprezanja.

Nemam problema sa stolicom (za sad), da kucnem u drvo, svako jutro nakon dorucka i kave obavim veliku nuzdu.
Al zadnja 2-3 dana primjetim takav iscjedak i pretrnem od straha.
Nakon mokrenja nemam nikakav iscjedak.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:14   #857
Ja sam promjetila vodenkasti iscjedak nakon sto sam krenula uzimati utrogestane. U prvoj trudnoci to nisam imala... tako da pretpostavljam da bi mogao i to biti razlog
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:12   #858
Vodenkasti (u 19tt) se nakon dva tjedna pretvorio u sluzavi.. i svakim danom kolicine su bile sve vece, a promjenio je i boju u zuckasto. Doktori su rekli da je to normalno s obzirom da sam kasnije vec bila otvorena 4cm (u 23 i 24 tt). Na kraju je bilo da je usla bakterija ecoli i napravila rusvaj. Cure pazite se i reagirajte na svaku promjenu!
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 11:20   #859
imate neki savjet kako razlikovati istjecanje plodne vode i iscjedak u 37.tjednu trudnoće?
od jučer sam primjetila proziran iscjedak, kad se osuši na donjem vešu ostaje bjelkasto imam pregled u četvrtak pa ne znam dal da idem na hitnu radi toga?
*NomenEstOmen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 11:53   #860
Quote:
*NomenEstOmen* kaže: Pogledaj post
imate neki savjet kako razlikovati istjecanje plodne vode i iscjedak u 37.tjednu trudnoće?

od jučer sam primjetila proziran iscjedak, kad se osuši na donjem vešu ostaje bjelkasto imam pregled u četvrtak pa ne znam dal da idem na hitnu radi toga?
Uloske koji detektiraji da li curi plodna voda

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.