Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 13:43   #1
Ostajem sam s kćerkicom

.. na tjedan dana bez mame. Mala ima već19 mjeseci pa na to gledamo kao priliku za skinut je s cice i naučit da spava po noći u komadu (jer se inače budi po nekoliko puta i traži cicu).
E sad, vjerujem da ćemo i ona i ja izdržati tih tjedan dana bez mame i da će sve bit ok. Nisam paničar, a ona je malo pametno stvorenje koje će nadam se prihvatiti situaciju kakva je.
Čisto me zanima jel još neki tata prošao slično i event. savjet kako maloj pomoći da što lakše podnese to što mame nema.
Fala!
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:05   #2
Drži se.
Vjerojatno ti neće biti lako ( s obzirom na ovo buđenje noću) Ja sam imao slično iskustvo; kćer je bila stara dvije godine kad je mama išla u bolnicu ( tri dana, operacija žući) ali curica nije bila tako vezana za svoju majku kao tvoja bebica.
Inače, svako dijete je drugačije i reagira na drugi način.
Mazi je i pazi, smiruj kad je tužna i nekako ćete preživjeti taj tjedan.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:17   #3
moj je to prošao s klincem od mrvicu manje od godinu dana. doduše oni su imali doze izdojenog mlijeka. inače moj ne želi piti na bočicu, tad je htio (ne konzumira druga mlijeka pa nije imao zamjenu). sve je bilo ok. čak super osim noći kad se učestalije budio od čega je prvo buđenje navodno bilo prestrašno jer nije znao kako da ga smiri, nije htio ni vodu ni mlijeko iz bočice. na kraju je sasvim slučajno noseći ga i nešto mu pričajući izašao na osvjetljenjiji dio stana (od vanjeske rasvjete) i tad ga je klinjo vidio, skužio da je to tata i samo je u sekundi zaspao. tako da su svaki idući put samo otišli do tog mjesta gdje ga vidi i bilo je ok. po danu nije bilo problema.
ono što sam svom kao mama rekla (iako to zna i sam, ali sam eto morala) da mu da dovoljno često i količinski teku8ćibne da ne dehidrira i da jede. sve drugo znaju. ma zna i to ali mama je mama, mora ponavljati.
sretno! bit će vam super ako se dobro zabavite!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:47   #4
samo napomena za prestanak dojenja...
djeca razmišljaju tako da kad nema mame nema ni cice, kad dođe mama dolazi i cica...ako baš ne nestane mlijeka ne računajte sa prestankom

Pomoć da lakše podnese odvojenost:
- mamine slike, pričajte kako je mama otišla tamo zbog toga i toga, što sad mama radi, šalje puse i sl..
- snimka mame na mobu, kameri
- razgovor na telefon
- mamina nošena al neoprana majica ili neki predmet mamin koji joj se sviđa

to je sve čega se sada sjećam...uživajte
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:52   #5
....

Nismo prosli to,ali drzat cemo fige!!
Naoruzajte se maminim maicama,jastucima.....probajte neke nove hranice...i igrajte se!!!Sve najbolje Vam!!
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 21:58   #6
bit će sve ok mama će biti bolesnija od tuge nego dijete skype ako je moguće nije naodmet
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 22:26   #7
Baš kako kaže Sandra,mami će to teže pasti.Ja sam u 4 mj. bila poslovno odsutna 5 dana,moje dijete uz silnu ljubav i brigu tate i bake nije ni primjetio da me nemaAl zato me željno i u čudu zagrlio pri povratku
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 14:34   #8
Hvala svima na savjetima i podršci!
Imam dobar osjećaj da će sve proći OK.
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 21:29   #9
podjeli s nama svoje iskustvo kad prođe tih tjedan dana. baš me zanima jer naš buconja( 15mj) ide s tatom na more,a ja ostajem doma tj. radim..isto računamo na prestanak dojenja,iako naš već mjesecima spava bez cice ponoći i doji se jednom dnevno ili jednom u dva dana..
ma budete ti i tvoja princeza to odradili za 10
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 11:04   #10
Malo humora na tu temu: zazvučao mi naziv teme kao oglas

A sad ozbiljno: vjerujem da će sve proći o.k., piši nam iskustva i uživaj u bebi
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:12   #11
Moj je bio poprilično manji kada sam otišla u bolnicu na 4 dana, imao je četiri i pol mjeseca. Nije niti skužio da me nema, hranili su ga izdojenim mlijekom a po noći je spavao i po šest sati u komadu. Kada sam se vratila opet sve po starom, cica svaka 2 sata .
I ja mislim da će mami biti najgore.

Pogotovo ako preko telefona čuje da plače , probajte to ne raditi.

sretno.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 08:46   #12
Evo kako je prošlo do sad:
1. noć: buđenje 4 puta (dosadašnji prosjek), traži mamu i plače , svaki put je uljuljuškavam, dva put po pol sata spava na meni.
2. noć: buđenje 2 puta, prvi je nešto ružno sanjala i brzo zaspe, drugi put traži mamu, gura mi ruku kroz ovratnik i traži cicu i onako u snu govori nema-nema mačak mali. Dajem joj vode i nastavlja spavat do jutra.
3. noć: zaplakala je jednom i uz lagano maženje po leđima ubrzo se smirila i nastavila dalje sa ćorkom!

Sve u svemu, čini mi se da dobro podnosi situaciju i da se vrlo brzo prilagođava. Preko dana je s bakom i ima cijeli dan za igru, tako da ni ne pita za nas. Prva dva dana je navečer prije spavanja pitala za mamu i bila tužna kad bih joj rekao da je mama pa-pa, ali sinoć je sama pitala onako retorički: "mama pa-pa?" i na moje potvrđivanje pomireno spustila glavicu i krenula spavat..
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 21:54   #13
Quote:
Dompax kaže: Pogledaj post
Prva dva dana je navečer prije spavanja pitala za mamu i bila tužna kad bih joj rekao da je mama pa-pa, ali sinoć je sama pitala onako retorički: "mama pa-pa?" i na moje potvrđivanje pomireno spustila glavicu i krenula spavat..
jooj miš mali.........
drago mi je da sve ide dobro....držim fige za druge dane
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 12:23   #14
super vama to ide...a i mišica je pamteno malo biće
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 14:13   #15
Ma vidiš da će sve biti u redu, držim vam fige i samo hrabro naprijed
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.