Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Bi li došlo do srpske pobune u Hrvatskoj bez Tuđmana i HDZ-a na vlasti?
DA 180 75.95%
NE 36 15.19%
Možda 21 8.86%
Glasovatelji: 237. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 20:18   #261
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Koliko znam bio je referendum i hrvati su odlučili izaći iz YU, kao i Slovenci prije toga. Razlog je bioa želja za samostalnom nacionalnom državom. Kakve veze s tim ima Carlobag i Virovitica? Time je poslije Šešelj mahao kao nekakvoj naknadi Srbiji za 1WW.
Referendum je bio 19.5.1991.

A gle kad je Voja pričao o granci VKK. Na 05:45.
Mjesec dana ranije
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 20:42   #262
Quote:
Tvrd0linijaš kaže: Pogledaj post
Neki Srbi kao i ovi "naši" jugo revizionisti me podsjećaju na one debile kreacioniste i njihove idiotske teorije s još idiotskijim objašnjenjima koje osoba sa srednjoškolskim znanjem iz biologije može bez problema pobiti.
Kreacionisti su prema ovima ekipa koja barata uvjerljivim argumentima

Ali problem je što već puno desetljeće mediji, privatni a i javni, daju prostora tako uvjerljivim teorijama po kojima je znači srpska pobuna 1990. počeka između ostalog i radi uvođenja kune 1994.
Osim kod snaga poraženih u ratu (Srbi, a posredno i jugoslaveni) takve teorije pale i kod onih Hrvata koji su podložan plastelin za ideološko miješenje, osobito ako sa sjetom i nekritički promišljaju doba SFRJ. Ti su do 1990. dobrim dijelom bili potpuno nesvjesni da žive u višenacionalnoj i sve manje funkcionalnoj državi koja se urušavala iznutra, fazu po fazu, već od smrti doživotnog diktator-hedonista, a završni proces je počeo kad je srbijanska društvenopolitička elita našla osobu koja će dokrajčiti titoističku federaciju i ostvariti ono što je propušteno 1918.

Takvima će teze o jednakoj krivnji za rat, konglomeratu politika itd. zvučati apsolutno uvjerljivo

Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Naravno, vidovnjaka ima dosta. A raspad YU je politička emigracija planirala odavno. Čekao se povoljan trenutak.
Nonsens.
Bilo čija politička emigracija, hrvatska, srpska, itd. nije imala nikakvu moć da utječe na raspad Jugoslavije.
SFRJ i njen sigurnosni aparat je imala sve osigurače prema da upotrebimo ondašnje termine: ekstremnoj emigraciji, prema unutrašnjem i vanjskom neprijatelju itd.

Ono što nije imala pokriveno je scenarij da razmontiranje federacije krene iz redova SKJ, a krenuo je.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 20:44   #263
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Referendum je bio 19.5.1991.

A gle kad je Voja pričao o granci VKK. Na 05:45.
Mjesec dana ranije
O toj granici se pričalo još nakon 1WW, nije ju Šešelj izmislio.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 20:52   #264
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
O toj granici se pričalo još nakon 1WW, nije ju Šešelj izmislio.
Eto, vidiš da sam bio u pravu u prethodnom postu:
Quote:
a završni proces je počeo kad je srbijanska društvenopolitička elita našla osobu koja će dokrajčiti titoističku federaciju i ostvariti ono što je propušteno 1918.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 20:57   #265
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Naravno, vidovnjaka ima dosta. A raspad YU je politička emigracija planirala odavno. Čekao se povoljan trenutak.
Titovu Jugoslaviju je unistio Milosevic svojim prekrajanjem Ustava iz 1974.To je vec utvrđeno i elaborirano nekoliko stranica ranije.
Nijedan narod nije htio ostati u nekoj novoj jugoslaviji,koju je milosevic krojio,ni crnogorci ni albanci.
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:00   #266
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Nonsens.
Bilo čija politička emigracija, hrvatska, srpska, itd. nije imala nikakvu moć da utječe na raspad Jugoslavije.
Nije imala nikakvu moć dok je država donekle funkcinirala, mada su i tad pokušavali nebrojeno puta. Nakon kaosa, raspada saveza komunista itekako su isplivali na površinu. Srpska emigracija uz svesrdnu pomoć Miloševiću i Šešelju, hrvatska financirajući i pripremajući dolazak Tuđmana i Šuška iz Kanade na vlast.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:00   #267
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
O toj granici se pričalo još nakon 1WW, nije ju Šešelj izmislio.
Matrix@, vidim tvoje kratke odgovore od jednog ili dva retka koji ne govore ništa a nikako da vidim odgovor na glavno pitanje:

Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Razgovori o budućnosti SFRJ ne daju rezultata i obje republike proglašavaju razdruživanje od Jugoslavije u drugoj polovici 1991. ili početkom 1992.

U takvom scenariju, što mislite, je li izgledna pobuna dijela Srba u Hrvatskoj na čelu sa SDSom Raškovića i Babića, a uz svaki oblik podrške Srbije i JNA?
S obzirom da je tebi sve jasno:

Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Svak se rađa kao čovjek, ne kao Srbin il Hrvat. No u startu prihvat pripadnosti naciji i vjeri donosi i opterećenost time. Znači ne smetaju nacije,vjere il države, sami ste si prepreka. Kada to shvatite...
Možemo li napokon od gurua kome je sve jasno dobiti odgovor na početno pitanje?
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:11   #268
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovakva generaliziranja bi trebalo sankcionirati. Forum nije mjesto za širenje mržnje i netrpeljivosti.

Naravno da forum HR nije mjestoza tako nešto . No , nikako nije jasno gdje se stalno vidi mržnja i netrpeljivost .

Dobro je forumaš napisao , mnogi niti danas ne prihvaćaju Hrvatsku u nikakovom pojmu - http://www.vecernji.hr/vijesti/polic...-clanak-363549

Ovo je nastavak mržnje i netrpeljivosti prema Hrvatima i Hrvatskoj Domovini ..
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:16   #269
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nije imala (emigracija) nikakvu moć dok je država donekle funkcinirala, mada su i tad pokušavali nebrojeno puta. Nakon kaosa, raspada saveza komunista itekako su isplivali na površinu. Srpska emigracija uz svesrdnu pomoć Miloševiću i Šešelju, hrvatska financirajući i pripremajući dolazak Tuđmana i Šuška na vlast.
Ako pod srpskom emigracijom misliš na Srbe u Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori i Makedoniji složit ću se.

Tuđman nije došao na vlast jer ga je pomagala hrvatska emigracija, nego zato jer su se normalni ljudi u Hrvatskoj koji su vidjeli zapjenjenog Miloševića na Kosovu 1989. počeli bojati za svoje živote. HDZ je 1990 bio narodni pokret, ne stranka.

Ma tko bi verovao u te laži da stanovnici SFRJ žele rascepiti bratstvo-jedinstvo naših naroda i narodnosti, za sve su krivi spoljni i unutrašnji neprijatelji.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?

Zadnje uređivanje justificije : 07.01.2012. at 21:29.
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:17   #270
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nije imala nikakvu moć dok je država donekle funkcinirala, mada su i tad pokušavali nebrojeno puta. Nakon kaosa, raspada saveza komunista itekako su isplivali na površinu. Srpska emigracija uz svesrdnu pomoć Miloševiću i Šešelju, hrvatska financirajući i pripremajući dolazak Tuđmana i Šuška iz Kanade na vlast.

Da netko slučajno porobi Irsku na više desetlječa i zatvori u tamnicu naroda , da li bi Irci imali pravo tražiti svoju slobodu i suverenitet ? A to se već desilo jel ...

A za ovo što si napisao , još bi netko i povjerovao da Srbi nebi krenuli u agresije , da nisu Tuđman i šušak došli na vlast ...

Možda bi ti i prošao loš fol da s uTuđman i šušak otišli ustašvovat u Srbiju i započeli teroristička dejstva , te otvoreno klanje i ubijanje preko 9000 civila , samo u Hrvatskoj su Srbi ubili Hrvata u agresiji preko 9000 civila ...

Te , fol bi možda prošao , da Hrvatska nema više stoljetnu tradiciju prije tamnica ...
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:22   #271
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nije imala nikakvu moć dok je država donekle funkcinirala, mada su i tad pokušavali nebrojeno puta. Nakon kaosa, raspada saveza komunista itekako su isplivali na površinu.
Što opet ne mijenja na stvari da je SFRJ počela rasturati srbijanska komunistička vrhuška + mali pomagači iz pokrajina i Crne Gore.

Quote:
Srpska emigracija uz svesrdnu pomoć Miloševiću i Šešelju, hrvatska financirajući i pripremajući dolazak Tuđmana i Šuška iz Kanade na vlast.
SFRJ bi se raspala i bez Tuđmana i Šuška.
Pitanje je samo kako bi u tom scenariju prošla Hrvatska.

Rezultat Tuđmana i Šuška, ma koliko ih domaći lijevoliberali mrzili, je uz Sloveniju jedina stabilna država proizašla iz exYU.

BiH je protektorat, bolesnik na aparatima, Srbija je na putu da jednog dana shvati gdje joj je zapravo najjužnija točka, Makedonija je nestabilna država koja ima dva službena imena i u zadnje vrijeme gradi megalomanske spomenike i slavoluke, Kosovo je zapravo još jedan protektorat, ali u konačnici boljih izgleda od BiH i Makedonije.
Crna Gora donekle odskače iz tog društva, ali i ona je i dalje duboko podijeljena unutar sebe po staroj zeleno-bijelo liniji.

Hrvatska je u neminovnom showdownu sa Srbijom vođenom 1. memorandumom SANU mogla proći i puno puno gore, biti kao BiH s državom u državi, biti samostalna ali bez dijela teritorija što se na kraju kao kozmička pravda dogodilo Srbiji.

Ali nije. Najvećim dijelom upravo radi nekima mrskih Tuđmana i Šuška.
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:29   #272
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post


SFRJ bi se raspala i bez Tuđmana i Šuška.
Pitanje je samo kako bi u tom scenariju prošla Hrvatska.
istina, po meni samo je mogući bolji scenarij a pošto je tema šbb kbb mislim da imam pravo i na šbb kbb razmišljanje

Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Rezultat Tuđmana i Šuška, ma koliko ih domaći lijevoliberali mrzili, je uz Sloveniju jedina stabilna država proizašla iz exYU.
otom potom kolko smo stabilni, u odnosu na Bih da, no i naš rat je bio nešto blažih dimenzija. a "mržnja" prem njima ne proizlazi iz onog što ti misliš, a to je "kreiranje hrvatske" već iz onog u što su hrvatsku pretvorili.

a svojim djelima baš me nisu uvjerioi da nije bilo povoljnijeg scenarija za naše osamostaljenje od onog koji su proveli dvoje navedenih....iako u to vrijeme je Šušak bio numero uno a tuman više lutka

velka razlika
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:07   #273
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
a svojim djelima baš me nisu uvjerioi da nije bilo povoljnijeg scenarija za naše osamostaljenje od onog koji su proveli dvoje navedenih....iako u to vrijeme je Šušak bio numero uno a tuman više lutka
Imaš ti nekakvog dokaza za ove ideje gore?

Ili je to kao i ovo:

Quote:
Kada nas je Ivica Račan, taj Tuđmanov plaćenik izdao bilo je jasno da se sprema veliko zlo, priča Darko Fot. (Dnevnik, Novi Sad, 17. decembar 1991), objavljeno u VUKOVARSKA TRAGEDIJA 1991, U mreži propagandnih laži i oružane moći JNA, Beograd 2007
Mislim da nijedan građanin Hrvatske, Hrvat ili Srbin, ne bi Ivicu Račana ikada nazvao Tuđmanovim plaćenikom, ali srpska propaganda u Vojvodini može sve, od željeza oni rade zlato.
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:15   #274
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Možemo li napokon od dobiti odgovor na početno pitanje?
Naravno, do pobune i rata bi svakako došlo. A bi moglo doći i ubuduće ako se negativna sila ne kontrolira.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:16   #275
pa to je bio plan davno smišljen.
oni su htjeli v. srbiju
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:21   #276
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Naravno, do pobune i rata bi svakako došlo. A bi moglo doći i ubuduće ako se negativna sila ne kontrolira.
Zahvaljujem na odgovoru, imam još jedno pitanje (kad već spominješ negativnu silu). Što osobno misliš, jesu li ovi koji su u ovoj anketi glasovali da do pobune i rata ne bi došlo s nehadezeovskom vlasti, pozitivna ili negativna sila?
__________________
Druže Tito ljubičice crna odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela.
- Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:29   #277
Naivno je za pobunu ili rat okriviti nekoliko političara. Neki intelektualni, vjerski, vojni, strani i dr. faktori su ga podržali, ustvari i doveli do toga. Imali su svoje razloge. Ni Hitler nije sam kriv za fašizam i rat. Inspiracija su bili neki nemački filozofi koji su mnogo prije 2WW pisali o nadčovjeku i volji za moć, uspoređivali Njemce i druge nacije i sl.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 22:37   #278
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
(kad već spominješ negativnu silu). Što osobno misliš, jesu li ovi koji su u ovoj anketi glasovali da do pobune i rata ne bi došlo s nehadezeovskom vlasti, pozitivna ili negativna sila?
svatko tko želi rat je negativan, nebitno za što glasa u anketi.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 23:07   #279
Quote:
Tvrd0linijaš kaže: Pogledaj post
Za mene je taj/ta korisnik/ca teški/a srbofil/ka - jbt da mi je kuna za svaku provalu gdje je Hrvate prikazao/la kao pokvarene šoviniste, a Srbe kao marljive, dobronamjerne naivce.
Ali mi je drago kaj se pati kaj je u Zagrebu, nadam se da će joj se stanje još više pogoršat (jbg zloban sam šovinist, ne znam drugačije ).
Što ćeš, meni je tako grah pao.
Tvrdog si ti srca, a ne linije. (hrvatski crta-srpski linija prosim fino)


[QUOTE]
Quote:
Samla1982 kaže: Pogledaj post
Ovo si dobro primjetio da je ''glavni odvjetnik Srba i velikosrba, a u pauzi muslimanskih ekstremista''.
QUOTE]
Malo idete osobno i đonom na mene, ali 'ajde nisam tolika mimoza. No ja ne govorim ništa bitno drukčije od predsjednika ove zemlje, koji je dobio veliku većinu glasova građana ove države, pa me to tješi.

Pojednostavljuješ, nije tema, pa će nas pobrisati, kao što već jesu kad sam ti odgovorila. Ali eto ponavljam, u takvoj Petrinji bi Hrvati mogli normalno govoriti hrvatski, a u Bijeljini nikako. Tebi je to beznačajno, a meni je od životne važnosti.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 00:05   #280
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
svatko tko želi rat je negativan, nebitno za što glasa u anketi.
A ako neki narod hoće biti slobodan od tuđinske vlasti, a tuđin izvrši agresiju na njega,
što mu je činiti?

Mantrati tako kao ti?

Što bi tvoj narod napravio? Ako bi slušali takve savjete, ccc...
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.