Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2009., 00:17   #81
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
imala sam ti ja to. i kao da sam se mazala nekom zelenom vodicom . katastrofa . za prištiće si bolje uzmi effaclar a.i. ili diacneal, a to nikako ne smiješ stavljati na cijelo lice!
ali sada sam si već kupila nekoliko različitih proizvoda, neke stavljam ujutro, neke naveče
ne znam što više da učinim...
osim toga što je to dvoje?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:23   #82
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ali sada sam si već kupila nekoliko različitih proizvoda, neke stavljam ujutro, neke naveče
ne znam što više da učinim...
osim toga što je to dvoje?
prebaci se na temu - akne
puno se pisalo i o effu a.i i o diacnealu.
effaclar a. i ti je od la roche posay, inače super stvar za akne i prištiće
a i diacnel isto, samo sam čula da diacneal više isušuje
a ako imaš masnu kožu s aknama definitivno si probaj Effaclar K (isto od la roche posay)
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:32   #83
zapravo i nemam masnu kožu.. samo mi se nekaj non stop nakuplja u pore... osjećam se kao da mi je koža puna mikroskopskih rupica
hm... prebacit ću se na akne
ipak tnx
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:41   #84
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
zapravo i nemam masnu kožu.. samo mi se nekaj non stop nakuplja u pore... osjećam se kao da mi je koža puna mikroskopskih rupica
hm... prebacit ću se na akne
ipak tnx
ma ništa
sretno
pogledaj si obavezno one dvije stvarčice što sam ti spomenila, možda pomognu .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:42   #85
Ja koristim ULJE ČAJEVCA iz DM-a...neki 20 Kn košta..."Das gesunde PLUS"....piše da je 100%....izrazito jak, nanosim ga direktno, ovisi što i gdje treba....
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:57   #86
Čajevac potiče iz Australije, gdje je tradicionalni lijek domorodaca – aboridžina.Standard za čisto ulje u Australiji zahtijeva da je u njemu manje od 15% cineola i više od 30% terpinen-4-ola.

Iz DM-a "Das gesunde PLUS" ima najmanje 39% terpinen-4-ola i manje od 3%
cineola ......znači VALJA.....

Lošija ulja sadrže i do 65% cineola, koji može nadražiti draži kožu ili sluznicu, dok dobra ulja sadrže manje od 10 %.


Farmaceutski čisto ulje čajevca primjeren je prirodni lijek za ljude koji imaju probleme upalom sluznice i kože, uključujući vlasište (upala vagine ili penisa, atletsko stopalo, akcemi, akne, bradavice, kurije oči, opekotine, otvorene i upaljene rane, ubodi, porezotine, perut, psorijaza, lupus, herpes, afte, upaljene desni, upala glasnica i grla itd.). Par kapljica možete nakapati po vrećicama koje držite u ormaru protiv moljaca. Kada čistite radne površine u kuhinji, dodajte u vodu nekoliko kapljica čajevca. Tako vam muhe i druga gamad više neće ometati. Isto uradite kada čistite pod s ručnim ili vodenim, dubinskim usisivačem.

DNEVNA DOZA: Ulje čajevca možemo mazati po koži, vlasištu i spolovilima. Možemo do 5 kapljica pomiješati s mlakom vodom i grgljati, te obavezno ispljunuti, a s otopinom možemo prati genitalije, kada imamo upalu. Otopinu nekoliko kapljica s vodom možemo koristiti i kao aromaterapiju za liječenje organa za disanje.
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:00   #87
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
koristim ga, ne samo za prišteve nego i za ranice, ogrebotine, ugrize komaraca... nemam iskustva s ovim iz dm-a pa ne znam koliko je čisto...
To eterično ulje čajevca koje kupuješ u DM nije kvalitetno, odnosno čisto, najbolje je kupiti u ljekarni. Cijena je oko 50kn kvalitetnog ulja
dopeFree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:03   #88
Smile

Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, da vas pitam nešto. Kupila sam danas ulje čajevca i zanima me dal bi bilo pametno kapnut u čaj od kamilice i onda s time mazat lica, onak umjesto u tonika jer mi je teta u ljekarni rekla da ne bi bilo pametno u bilo koji tonik dodavat to ulje.
Naravno da je dobro
dopeFree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:04   #89
Quote:
salvador kaže: Pogledaj post
Ja koristim ULJE ČAJEVCA iz DM-a...neki 20 Kn košta..."Das gesunde PLUS"....piše da je 100%....izrazito jak, nanosim ga direktno, ovisi što i gdje treba....
DA, ako nije u pitanju sluznica
dopeFree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:35   #90
Quote:
dopeFree kaže: Pogledaj post
To eterično ulje čajevca koje kupuješ u DM nije kvalitetno, odnosno čisto, najbolje je kupiti u ljekarni. Cijena je oko 50kn kvalitetnog ulja
Meni je to ulje iz DM-a napravilo ČUDO, doslovce...
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 01:59   #91
"Zlatno ulje", jako neotrovno dezinfekcijsko sredstvo, kao antiseptik 12 - 14 puta jači od fenola, blagotvorno djeluje na depresiju i opću malaksalost, kod bolesti dišnih puteva, tuberkoloze, uništava gljivice spolnih i reproduktivnih organa, pomaže kod virusnih i urinarnih infekcija, cistitisa, parazita probavnog trakta, loše probave, proljeva, groznice, herpesa, opeklina, prhuti, vodenih kozica, čireva, akni, bradavica, infekcije desni, zubni abcesi, pospješuje zacjeljivanje rana, ublažava šok, stimulira imunološki sustav, minimalizira ožiljak, pomaže kod kurjih očiju, ozeblina, lišajeva, kod ugriza insekata. Dobro se kombinira s lavandom, citrusnim uljima, metvicom i eukaliptusom.

100% prirodno et.ulje cajevca ja kupujem od BIOmedisa i apsolutno sam zadovoljna :
aygoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 02:20   #92
kako pomaže npr kod dišnih puteva, što se radi s njim u tom slučaju? čisto me zanima, pa ako netko zna
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 14:51   #93
U posudu s vrucom vodom dodaj 5-10 kapi etericnih ulja prema vlastitoj potrebi. Zastiti se rucnikom preko glave i udisi vrucu paru s etericnim uljima. Taj postupak je izuzetno djelotvoran kod prehlada, kaslja, gripe, upale sinusa i sl.

Suha inhalacija: na maramicu kapni nekoliko kapi etericnog ulja. Uzivaj udisuci u uredu, u autu, u tramvaju... - "prva pomoc" kod umora, prehlade, mucnine, glavobolje...

ali za disne puteve ima nesto mozda cak i bolje od cajevca, isto prirodno, budem bas potrazila... slicno je onome sto ima u ljekarnama za kupiti (stavi se u nos i udise..hmm...) ali ovo je u obliku balzama i namaze se... budem bas potrazila
aygoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 00:38   #94
Je li netko koristio čajevac od firme Dea Flores? To je novost u ljekarnama. Zanima me jesu li kvalitetniji od aromare.
nina_mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 11:35   #95
Nemojte se zezati sa tim čajevcem. Već se 100 puta pisalo koja su kvalitetna eterična ulja, nema tu puno filozofije, pa tako pogotovo niti sa čajevcem kojeg ćete koristiti dermalno, za inhalaciju ili grgljati.
Oshadhi, Pranarom, Florihana. Koju kunu više (doslovno) i imate kvalitetno ulje .

Što se tiče inhalacije u provrelu vodu se dodaje 1 kap čajevca, nakon minutu još 1, te nakon još minutu 1 i to je sve. Ne više od toga!

Zadnje uređivanje Merlina : 19.11.2009. at 11:43.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 11:41   #96
koji su to od fitosana?

I florihana eterična ulja su dobra, jel tako?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 11:42   #97
Joj nisam još kavu popila htjela sam napisati Florihana a ne fitosan
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 11:58   #98
aha, ok onda
već sam mislila da je nešto novo
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 15:41   #99
Ulje od čajevca je definitvno nešto što imam stalno doma,a super je pomoglo kod hepresa, prišića, crvenila, upala.
Imam osjećaj da sa njim sve brže prođe nego sam sto raznih krema iz apoteke.. i još prirodno!!

Zakon
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:28   #100
Da l' se ulje čajevca, kod ginekoloških upala i gljivica, nanosi samo ili pomiješano s par kapi vode?
Iv@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.