Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2007., 10:08   #41
Ja bih četvero . Za sad sam na pola puta i mislim da dvoje djece uopće nije problem. Čim se na ideju navikneš.

Hajde rass poslušaj ženu. Još jedno dijete nikako ne može biti greška. A ako prođe voz možda vam kasnije bude žao.

Ja mislim da je šteta djetetu ne priuštiti onaj poseban osjećaj bliskosti koji imaš samo sa sestrom/bratom. Ja ne znam što bih bez svoje dvije sestre koje me spašavaju i brata koji me zabavlja (pomaže i on ).
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:15   #42
evo da i ja nešto napišem, imam 2 sina, to i ptice na grani više znaju, razlika među njima je skoro 2 godine, oboje su neplanirano došli. Je da me izlude, Denis uvik nešto traži, a Marko sad skužio da može vrištati, i slabo spava priko dana, noć cilu odspava, ne budi se niti jesti i još zubi muče a nema niti jednog na vidiku. Ali recimo jutros kad sam ustala Denis je legao kraj Marka i mazi ga, govori mu moj braco, ti si mali glumac (to mu tata stalno govori pa on bratu govori) i dalje nisam skužila šta mu je pričao i nakon svega toga mu rekao nek ide spavati i zagrlio ga, eto tako da mi je drago što su došli neplanirano. Inače od malena sam tila 3-4 dice ki moji starci, samo što nas dice ima 5 (otac mi ima i kćer iz prvog braka ali se super svi slažemo) i još nisam prominila mišljenje. Pa mislim da ćemo ne tako skoro, ali za godinu dvi ići na treće
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 14:38   #43
Prije dvije godine sam se toliko napatila, kako u trudnoći, tako i u porođajno, odnosno postporođajnom periodu, a poslije toga neprospavane noći (koje traju i danas), mnogo vremena odvajam za svoju princezu, da sam sebe zapostavila.
Ne dao Bog da budem morala roditi, ali ja više od jednog-ne pada mi na pamet.
kikica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 14:56   #44
nemoj tako kikice
meni je prva trudnoca bila katastrofalna. imala sam visak plodne vode, ali bas onako podosta, pa su me morali tri puta u toku trudnoce punktirati i svaki put vaditi oko dvije, dvije i po litre plodovnice, radila amniocentezu jer su sumnjali na down sindrom, isprepadali me na mrtvo ime. I rodila zdravu, prelijepu curicu. E posto mi je bilo prvo dijete, pa neiskusna, ja sam za nju radila sve, ma kakva ja i kakve moje potrebe. Spavala mi je mjesecima po stomaku, punih 17 mjeseci nije spavala duze od sat vremena u komadu po noci, stalno trazila sisu, smorila me, smorila. Nisam vise ni znala kako se zovem.Dan danas ne znam od kud mi ta tadasnja snaga. I nekada kad je sve to polako popustilo, tamo negdje oko njenog drugog rodjendana, kad je pocela bolje spavati, javila se zelja za drugim djetetom, i to neopisivo jaka zelja i rodila sam i drugo. Trudnoca bez ikakvih komplikacija, a dijete od svog cetvrtog mjeseca je spavala po cijelu noc.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:42   #45
Zasad imamo dvoje djece ,razlika je 4 godine i 8 mjeseci. Curica je starija i blage naravi pa nikad nije bilo velike ljubomore. Ona mi vec par mjeseci govori kako cu joj rodit jos dvije seke!!!
Ne smijem reci ni da ni ne za jos djece,jer se nikad ne zna. Sada mi je dvoje dosta,ali...
Imam sestru stariju 3,5 godine i brata mladjeg 10 godina,ne bih rekla da je on bio planiran,ali hvala mami i tati sto su nas donjeli na ovaj svijet!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:49   #46
Mi smo htjeli dvoje i imamo dvoje djece.Razlika je 5 godina.
genie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:44   #47
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
...moje nema nista osim hebene naravi !...drugo djete,mozda ce drugo licit na mene !Jos ak bi bilo zensko i da lici na mene ah koja bi to ljepotica bila
U to ne sumnjam

Nista mame,vidim ja da cu morat napravit tablicu....plus...minus...tko je za a tko potiv da ima vise od jednog bebaca

Zadnje uređivanje Modesti : 11.10.2007. at 15:07.
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:03   #48
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
Nista mame,vidim ja da cu morat napravit tablicu....plus...minus...tko je za a tko potiv da ima vise od jednog bebaca
i za one neodlučne jednu tablicu
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:09   #49
Quote:
meri79 kaže: Pogledaj post
i za one neodlučne jednu tablicu
Da zaboravio sam
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 11:23   #50
Imamo dvoje djece.
Još dok si solo imaš nekakve planove. Ja sam htio troje djece. Supruga je željela više od 1 manje od četiri. Točno tako je rekla.
Ja sam jedinac i ne bih to poželio nikome. Koliko to glupo zvučalo. Od djetinjstva, odrastanja, pa do sada roditeljstva i ostalog. drukgačije je kada ti imaš brata ili sestru, a drugačije kada si sam.
I imali bi i troje. Uspio bih nagovoriti suprugu. Ali, uvijek ali. Tko je ćitao prije, tko nije, trudnoće su bile rizične, dobar dio trudnoće je preležala... Tako da smo odustali. Vrijeme nepobitno teče, teče...
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:04   #51
Ja za sada imam jedno, a na putu je i drugo.
Kad sam izašla iz rađaone, rekla sam si nikad više, makar je trajalo 4 sata bez ikakvih problema i trudnoća mi je bila normalna, ali nisam si željela još djece(djelomično jer sam fakat mlada-23 god, sad sam taman planirala i na fax, djelomično zbog financija koje nisu bajne...) dok mi se eto nije dogodilo, ali baš dogodilo jer sam pila pilule i sve to... ali sad mi nije žao, a i primjećujem da joj fali društvo, kad smo negdje s njom, npr. na plaži ona se odmah prikelji nekoj obitelji s više djece i slične situacije...a i nas je doma bilo jaaako puno djece (7) tak da znam kak je to lijepo, ponekad, sad kad smo stariji
maivmi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:16   #52
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Ali, uvijek ali. Tko je ćitao prije, tko nije, trudnoće su bile rizične, dobar dio trudnoće je preležala... Tako da smo odustali. Vrijeme nepobitno teče, teče...
Da slazem se,vrijeme nepobitno tece,tece....i onda gdje smo mi u svemu tome...i da bas sam primjetio...dijete ima vec tri i po...stvarno vrijeme leti...
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:43   #53
Rass, zasto ti toliko razmisljas za druge dijete? Pa nije sad kao da pricas o 4tom, 5tom djetetu. Ako ima mjesta za jedno ima i za dvoje bez ikakvih problema.

Ako ti i zena hocete drugo dijete onda nema tu razmisljanja. Nije nikad pravo vrijeme za dijete. Uvjek ce se nac neki problem....nemoj previse da razmisljas. Moje dijete je tek 10 mjeseci ali kad mi se javi volja za drugo necu dugo da razmisljam o tome jer cu pocet da filozofiram kao i ti sad!

Ti si vec odlucio da hoces drugo dijete (ne znam za tvoju zenu) Sto cekas onda????? Sta te briga za druge ljude vi radite po svom.

Ja imam samo jednog brata koji je 7 godina stariji od mene. Volila bi da je razlika manja a strasno mi fali da nemam sestru. Prijateljice nisu isto kao i rodjena sestra.....

Ma nemas sta diskutirati. Baci se na posao i pokloni svom djetetu batu ili seku!!!!!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:52   #54
ma to sam mu i ja rekla a on filozofira li filozofira.
nemoj me pogresno shvatiti rass, ali meni se cini da problem lezi negdje drugo, a to je da se plasis da ce mama u office za dva mjeseca a tebi ostaviti dvoje djece. i toga se bojis. jel tako? ako je, onda fino zenicu pred sebe i prvo rascistite te stvari, ko ce ostajati, i kad i koliko i onda na posao
meni bi jednog dana bilo zao da sam ostala na jednom djetetu, nemoj da bude i tebi..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:58   #55
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
meni bi jednog dana bilo zao da sam ostala na jednom djetetu, nemoj da bude i tebi..

i ja se osjecam isto. Mada porodjaj i svi problemi oko bebe (grcevi, nesanica, zubici, temperatura....) su mi jos friski u glavi. Cim mi dijete napuni 3 godine mislim da cemo muz i ja htjeti jos jedno a muz bi troje......
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:59   #56
Pozdrav Katie,pozdrav Alice

Ma filozofiram jer stvarno neznam kaj hocu,ovak je sad dobro,mali raste,ide u vrtic,sad polako svi imamo malo vise vremena,a kad dodje drugo dijete opet sve ponovo...dajte mi jos malo vremena...tako sam i zeni rekao...jos malo govorim vec pola godine he,he
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:03   #57
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
a to je da se plasis da ce mama u office za dva mjeseca a tebi ostaviti dvoje djece. i toga se bojis.
Ma ne bojim se toga...meni bas super bit na igralistu sa mladim mamama

Bas kao i ovdje na forumu

Zadnje uređivanje putnica : 12.10.2007. at 14:03.
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:17   #58
Quote:
maivmi7 kaže: Pogledaj post
Ja za sada imam jedno, a na putu je i drugo.
Bravo,cestitamo za drugog bebaca
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:32   #59
a zašto se ti toliko brineš oko vremena i svega,.....tak 98% (po mojoj stručnoj procjeni ) brige oko djeteta spada na ženu....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:34   #60
slaba ti je procjena, jedno 99,9 bi prije rekla
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.