Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 00:57   #81
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post

ovako se ovdje ne razgovaramo
viđala sam ja i gore od toga...
a kak da mu drukčije ukažem na to da je u zabludi?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 01:00   #82
svako ima pravo na svoje mišljenje


mene su učili da nije važno što kažeš nego kako to kažeš
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 02:30   #83
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
@johnny- oprosti, ali stravično me živciraš. nitko nije rekao da odabir mirovinskog fonda nije stvar osobnog izbora prema zakonu. je. ali kad ti dođeš u recimo erste, sav jadan i tražiš kredit, kad oni tebi kažu da je uvjet za dobivanje kredita prelazak u njihov omf, ti ćeš sigurno reć-oprostite, ali ja već imam fond i želim ostati tamo. je, ziher! napravit ćeš sve samo da dobiješ kredit. o tome mi pričamo! službenica u banci po svakom prebačenom članu u njihov fond dobiva 400kn bruto!
Isprika na živciranju, ali sama sebi s ovom izjavom skačeš u usta; ona je tebi ponudila bolje uvjete za kredit ako pređeš u njihov OMF a ne da je to jedini uvjet da ga uopće dobiješ. Vjeruj mi, govorim ti iz iskustva i znam o čemu pričam; ako ti ne želiš njihov OMF, ne moraš prijeći u njega, a ulazak u OMF nije apsolutno nikakav uvjet za dobivanje kredita, samo za povoljnije uvjete kredita.
I samo još jedno pitanje; od kud ti nebuloza da službenici banke za svaku osobu koju oni prebace u njihov OMF dobiju 400kn bruto...? Koji bi to onda prinosi trebali biti u tom OMF kad bi se takve provizije isplaćivale...? Pa otišle bi nam mirovine u krasni ku***!!!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 10:55   #84
logično je da sam možeš birati koji OMF želiš i da ti banka ne bi smjela uvjetovati njihov OMF za podizanje kredita...ali istina je da službenici u bankama dobijaju proviziju ako kod njih odabereš OMF,isto kao što je dobijaju ako kod njih uzmeš karticu,stambenu,int. bankarstvo ili bilo što drugo...što i nije tako loše,ali bi bilo dobro kad bi barem radi te provizije davali ljudima točne i potpune informacije...
__________________
Carpe diem - u hladu je spas
krenk007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 13:53   #85
Quote:
krenk007 kaže: Pogledaj post
logično je da sam možeš birati koji OMF želiš i da ti banka ne bi smjela uvjetovati njihov OMF za podizanje kredita...ali istina je da službenici u bankama dobijaju proviziju ako kod njih odabereš OMF,isto kao što je dobijaju ako kod njih uzmeš karticu,stambenu,int. bankarstvo ili bilo što drugo...što i nije tako loše,ali bi bilo dobro kad bi barem radi te provizije davali ljudima točne i potpune informacije...
Ne kažem ja da nije istina, jer kako u Atlantic trade- u ekipa koja radi i prodaje njihove prizvode dućanima dobiva proviziju po određenom priozvodu, tako i bankari dobivaju so called "stimulaciju" za svoj učinak u prodaji bankarskih proizvoda, ali malo je pretjerala sa cifrom. A što se tiče informacija koje ti bankari daju o pojedinim proizvodima, vjeruj mi, i da ti daje krive ili nepotpune informacije, prije ili poslije će ići na razgovor i biti će poslan na edukaciju... ili će mu spičiti otkaz... ali to je manje vjerojatno...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:05   #86
@johnny-radim u jednom od mirovinskih fondova i vjeruj mi, upućena sam u cifre koje se dobivaju. dakle, za svakog prebačenog člana 400kn bruto, a za svakog novog člana 180kn bruto. što ti tu nije jasno? zar ti misliš da fondovi svoje savjetnike isplaćuju iz prinosa fonda? i kakve veze prinos ima s isplatom savjetnicima? prinos ovisi o ulaganjima na financijskom tržištu.mislim, zbilja te ne kuzim kako možeš tako diskutirati o nečem o čem nemaš pojma.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:08   #87
Quote:
krenk007 kaže: Pogledaj post
logično je da sam možeš birati koji OMF želiš i da ti banka ne bi smjela uvjetovati njihov OMF za podizanje kredita...ali istina je da službenici u bankama dobijaju proviziju ako kod njih odabereš OMF,isto kao što je dobijaju ako kod njih uzmeš karticu,stambenu,int. bankarstvo ili bilo što drugo...što i nije tako loše,ali bi bilo dobro kad bi barem radi te provizije davali ljudima točne i potpune informacije...
ljudi koji rade u bankama rade za svoju plaću a ne za proviziju. otkud ti takve gluposti???
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:12   #88
Quote:
kia kaže: Pogledaj post
ljudi koji rade u bankama rade za svoju plaću a ne za proviziju. otkud ti takve gluposti???
joj ljudi, kak ste vi smiješni! pa tko je rekao da oni ne rade za svoju plaću? pa naravno da rade, kao i ja! ali na plaću još dodatno dobivaju bonus ako nekog prebace u njihov omf!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:25   #89
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
@johnny-radim u jednom od mirovinskih fondova i vjeruj mi, upućena sam u cifre koje se dobivaju. dakle, za svakog prebačenog člana 400kn bruto, a za svakog novog člana 180kn bruto. što ti tu nije jasno? zar ti misliš da fondovi svoje savjetnike isplaćuju iz prinosa fonda? i kakve veze prinos ima s isplatom savjetnicima? prinos ovisi o ulaganjima na financijskom tržištu.mislim, zbilja te ne kuzim kako možeš tako diskutirati o nečem o čem nemaš pojma.
Znam o čemu pričam i vjeruj mi kad ti kažem;
isplata:
novi član - netto malo više od trećine onoga što si ti navela bruto
prebačeni član - netto malo manje od trećine onoga što si ti navela bruto
To što radiš u mirovinskom ne znači da znaš baš svaku cifru koja se kome isplaćuje. S dužnim poštovanjem, ali nemoj skakati pred rudo...

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:33   #90
Nije mi namjera svađati se s tobom, niti te vrijeđati, samo ti kažem činjenice s kojima sam ja upoznat. Znam da prinosi i isplate provizije, nisu usko povezane, ali tog trena ti nisam mogao drugačije reći da nisi baš u pravu što se iznosa tiče, pa sam se malo krivo izrazio... sorry...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:41   #91
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Znam o čemu pričam i vjeruj mi kad ti kažem;
isplata:
novi član - netto malo više od trećine onoga što si ti navela bruto
prebačeni član - netto malo manje od trećine onoga što si ti navela bruto
To što radiš u mirovinskom ne znači da znaš baš svaku cifru koja se kome isplaćuje. S dužnim poštovanjem, ali nemoj skakati pred rudo...

NOVI ČLAN-100KN NETO
PREBAČENI ČLAN-230KN NETO

ako sam u krivu, dokaži!
dok ne dokažeš da sam u krivu, ja ću vjerovati da sam u pravu!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:44   #92
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
NOVI ČLAN-100KN NETO
PREBAČENI ČLAN-230KN NETO

ako sam u krivu, dokaži!
dok ne dokažeš da sam u krivu, ja ću vjerovati da sam u pravu!
Gle, ako ti kažem gdje radim, znat će cijela HR, ali stanje je ovakvo:

novi član - oko 70kn netto
prebačeni član - oko 115kn netto

...ili hoćeš da ti c/p isplatnu listu iz OMF...?
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:44   #93
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Nije mi namjera svađati se s tobom, niti te vrijeđati, samo ti kažem činjenice s kojima sam ja upoznat. Znam da prinosi i isplate provizije, nisu usko povezane, ali tog trena ti nisam mogao drugačije reći da nisi baš u pravu što se iznosa tiče, pa sam se malo krivo izrazio... sorry...
prinosi i isplate provizije nisu nikako povezani!
nije mi jasno čemu spominješ vrijeđanje? ako sam te uvrijedila, slobodno pokaži dio mog posta u kojem sam te uvrijedila! a to što si ti upoznat s krivim činjenicama nije moja stvar. mislim da sam u pravu što se iznosa provizije tiče jer, kao što rekoh, djelatnik sam omf-a i dmf-a, pa znam o tome više od nekoga tko se time ne bavi.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:46   #94
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Gle, ako ti kažem gdje radim, znat će cijela HR, ali stanje je ovakvo:

novi član - 65,99kn netto
prebačeni član - 112,80kn netto

...ili hoćeš da ti c/p isplatnu listu iz OMF...?
možda u tvom fondu. u mom fondu je onako kako sam ja rekla. a tako je i s našim bankarima. ovdje se vjerojatno radi o agenciji, jel? savjetnici koji rade za agenciju su slabije plaćeno od onih koji direkt rade za omf.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:48   #95
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
prinosi i isplate provizije nisu nikako povezani!
nije mi jasno čemu spominješ vrijeđanje? ako sam te uvrijedila, slobodno pokaži dio mog posta u kojem sam te uvrijedila! a to što si ti upoznat s krivim činjenicama nije moja stvar. mislim da sam u pravu što se iznosa provizije tiče jer, kao što rekoh, djelatnik sam omf-a i dmf-a, pa znam o tome više od nekoga tko se time ne bavi.
Ne da si ti mene uvrijedila, nego ja tebe...
A što se tiče iznosa, vjeruj mi, imam i ja malo iskustva u tom poslu...
Možda se i čujemo koji put preko telefona...

Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:32   #96
Mislim da kod proračuna primanja budućih iznosa, tj. mirovina nitko ovdje nije uračunao inflaciju. Ako je npr, prinos omf u nekoj godini bio 7% a stopa inflacije 3% onda smo zapravo zaradili 4%, zar ne? Uff, kako Edgar negdje reče, jadna nam mirovina...........
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:39   #97
Meni nikako nije jasna jedna stvar; OMF je dodatna mirovina koja se, nakon što napokon odemo u mirovinu, isplaćuje uz onu koju dobivamo od države ili sam ja nešto pobrkao...? Kad smo već kod toga, molio bih Lavicu da mi malo pobliže objasni, naravno ako zna, izračun krajnje cifre u OMF nakon ulaska u mirovinu, jer na to utječe Brutto prihod, prinos OMF i godine staža, jel' tako...?

Btw, ako sam u krivu, slobodno me popljujte, ali fakat sam glup za takve stvari...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 15:01   #98
priča se da će se s vremenom ukinuti prvi stup, u koji ti trenutno odlazi 15% bruto plaće, i njima ne financiraš svoju buduću mirovinu, već mirovine sadašnjih penzionera

5% tvoje bruto plaće odlazi u OMF po tvom izboru, udjeli se vode na tvoje ime i to će biti tvoja mirovina

govorilo se da će se taj omjer tj. 15:5 % s vreenom mijenjati u tvoju korist, tj u korist OMF-a, sve dok ne bi bilo 0:20, ali se po tom pitanju još ništa nije desilo, iz jednostavnog razloga što država nema love sama isfinancirati sadašnje mirovine, tj. taj nedostatak bi morala financirati z nekog drugog izvora, dakale nekakvim novim nametima, porezima.....

naravno, tvoja konačana mirovina iz IIstupa, tj. OMF-a ovisi o više faktora, prije svega o sredstvima koje uplaćuješ u fond i njima kupuješ udjele (dakale, direktno ovisno o visini tvoje bruto plaće) zatim o prinosu fonda i naravno o vremenu uplaćivanja.

pri odlasku u mirovinu ta sredstva iz OMFa prebauje se u nekakvo mirovinsko društvo kod kojega biraš neki od modela isplate sredstava (mislim da trenutno ima 6 modela)
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 20:55   #99
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

pri odlasku u mirovinu ta sredstva iz OMFa prebauje se u nekakvo mirovinsko društvo kod kojega biraš neki od modela isplate sredstava (mislim da trenutno ima 6 modela)
ta se sredstva prebacuju u mirovinsko osiguravajuće društvo a u RH za sada postoji jedno jedino i to Raiffeisen. MOD isto ima prinos, ali relativno mali i kreće se oko 2%. Prve isplate mirovina iz II stupa već su počele sredinom 2007. godine.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 20:57   #100
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
Mislim da kod proračuna primanja budućih iznosa, tj. mirovina nitko ovdje nije uračunao inflaciju. Ako je npr, prinos omf u nekoj godini bio 7% a stopa inflacije 3% onda smo zapravo zaradili 4%, zar ne? Uff, kako Edgar negdje reče, jadna nam mirovina...........
postoji ti kalkulator za izračun mirovine iz II stupa, imaš ga na stranici od erste plavog fonda, ali je prema mom mišljenju, netočan.
što se inflacije tiče, to je istina, nema nikakva klauzula po kojoj su sredstva na računu zaštićena od inflacije.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.