Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 14:35   #1
Paragon blokovi na štandu

Molim nekoga tko zna dali po zakonu si obavezan imati paragon blokove na štandu.posto sam primjetila da ih nitko nema niti izdaje,ja otvaram stand na moru ovu sezonu pa me zanima dali sam obavezna izdavati racune i imati ih na standu-paragon bolokove.Inace prodajemo suvenire.
Hvala unaprijed na odgovorima.
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 17:08   #2
Ukoliko si u sustavu poreza na dohodak, onda ne (u Zakonu o porezu na dohodak od obveze izdavanja računa izuzeta je prodaja na tržnicama, na otvorenom i sl.....). Ne znam kako stvari stoje ako si obveznik PDVa.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 09:09   #3
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ukoliko si u sustavu poreza na dohodak, onda ne (u Zakonu o porezu na dohodak od obveze izdavanja računa izuzeta je prodaja na tržnicama, na otvorenom i sl.....). Ne znam kako stvari stoje ako si obveznik PDVa.

Puno ti hvala na info.,stvar je u tome da ja jesam u sustavu pdv-a.Neki kazu da trebam imati paragone a neki ne pa sada neznam sto da radim.
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 10:11   #4
Jel se paragon blokovi mogu koristit u maloprodaji na terenu?
Nikola_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 20:08   #5
Quote:
Nikola_zg kaže: Pogledaj post
Jel se paragon blokovi mogu koristit u maloprodaji na terenu?

Mislim da mogu jer mi ponekad kad idemo na sajmove imamo paragon blokove sa sobom.
Meni neki kazu da ih moram koristiti a neki ne pa ajd ti sad budi pametan.
adelaide is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.