Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2009., 14:35   #201
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
ne razumjem zašto bi svi trebali pošto poto imati djecu ako im jednostavno nije dano da imaju...teško se ljudima pomiriti sa nekim stvarima...
idi dok ti je vrijeme sa ovog PDF-a je bijes koji izazivaš u nama je velik, samo cu ti jedno reci

da bog da nikada ne imala dijete i nikada ne osjetila radost roditeljstva jer takvi kao ti zaslužuju samo jedno, da ostare i krepaju sami u svojoj sebičnosti jer drugo ni ne zaslužuju
__________________
Matija
maldenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 17:43   #202
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Meni je samo fascinantno da ljudi koji su kontra MPO svoje stavove izražavaju na takav način da neminovno vrijeđaju protumišljenike..

govori se o gaženju po lešovima kod MPO.. pa što sam ja onda kao žena u čijoj se utrobi prirodno desi oplodnja pa moja maternica ne prihvati oplođenu jajnu stanicu jer mi se endometrij ne zadeblja dovoljno - UBOJICA???? jer ta jajna stanica je oplođena i to je život..i taj život umre zbog mene!! ili ako ta jajna stanica nije dovoljno snažna da se ugnijezdi pa ne dođe do trudnoće???

ajde neka mi to netko objasni a da mi se ne kaže da mješam kruške i jabuke.. jer kod MPO se u maternicu vraćaju samo stanice za koje se vidi da bi trebale bit dovoljno snažne i kvalitetne da bi se uspjele ugnijezdit.. a ostale koje se ne vraćaju i u prirodnom ciklusu vjerovatno ne bi uspjele opstati!
Evo da ti ja kažem kaj oni koji trkeljaju o gaženju preko leševa ne znaju, a to je da se u najprirodnijim okolnostima dosta zametaka 'pobaci', a da žene to ne znaju. Na žalost isto tako ima i puno žena koje su imale spontane pobačaje.Nije svaka oplodnja i garancija da će se razviti zametak i na kraju fetus unatoč prirodnim putevima. To se zove prirodna selekcija.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 02:52   #203
Quote:
štrumfeta kaže: Pogledaj post
ja bih stvarno volila da se ova tema vrati svom smislu i da malo pročitam što je to s čime se žene koje nemogu dobit djecu prirodnim putem najviše moraju borit.....znam ugrubo sam zakon i ono oko čega se digla prašina al neznam u samoj praksi što to znači,.....

štrumfeta, mislim da bi ovaj tekst bio dobar odgovor na jedan dio pitanja iz tvog posta

Quote:
Iz jednog drugog kuta


Upravo sam prenijela svoju usnulu kćerkicu u krevet, nježno je poljubila i zahvalila Bogu što je imam. Znam da je On bio uz mene kroz svih 5 godina provedenih na klinici u Zagrebu, kroz svih 6 hormonskih stimulacija i 12 embriotransfera, od kojih je posljednji blagoslovljen baš njom, našom princezom.


Nije mi više važno koliko smo žrtve pretrpjeli, koliko smo ljetovanja i skijanja uplatili nekim sumnjivim iznajmljivačima soba, koliko sam se puta presvlačila u automobilu ispred klinike ne bi li uštedjeli jedno noćenje, mogla bih beskrajno dugo nabrajati koliko je teško sve bilo, ali najteže su bile kapi mjesečnice, potvrde da ipak nema novog života u meni, najteži su mi bili mailovi koje bi poslala mužu na brod (nikakva prosječna hrvatska plaća ne može pokriti troškove postupaka MPO, a u naše vrijeme nije još bilo besplatnih postupaka, tek nam je posljednji bio, pa smo još jednom stisli srce i muž je otišao po naš "kruh sa sedam kora").

Sad mi je važno da me u Zagrebu čekaju zamrznuti embriji, koji su ostali iz posljednjeg, uspješnog postupka i koji bi trebali dati odgovor mojoj trogodišnjoj djevojčici hoće li i ona dobiti bracu ili seku! Nažalost, životne okolnosti su nam bile takve da nismo uspjeli ranije otići po njih i propustiti cirkus novog zakona.


Sad ja, kao majka koja je provela toliko godina kao MPO pacijent, trebam:

1. dokumentaciju da ne mogu začeti na neki drugi način (valjda sam iz obijesti i mazohizma izabrala mpo da bih rodila kćerkicu);

2. drugo mišljenje ginekologa (kao pretpostavlja se da smo mi iz bračne postelje odmah stigli na kliniku za MPO, bez hodočašćenja po ginekolozima i pretragama, jer neuki i obilježeni, nismo ni znali drugačije. Napose da se na državnu kliniku ne može ni doći bez uputnice primarnog ginekologa!);

3. potvrdu magistra psihologije ili psihijatra o tome da smo prošli savjetovanje o mogućim posljedicama medicinske oplodnje (jer to naravno prolaze svi pacijenti, npr.prije estetskih operacija, budući da svaki medicinski postupak ima posljedice; iako bi ovdje posljedice trebale biti zbog idiotizma zakona. Ovdje bi nas valjda upozorili stručnjaci educirani na najprestižnijim sveučilištima kako možda ako ne dobijemo bebu možemo poludjeti! Pa će nas pitati jesmo li svjesni da ćemo poludjeti i naposlijetku nas uvjeriti da smo ludi ulaziti u nešto od čega možemo poludjeti...);

4. potvrdu magistra prava o provedenom savjetovanju o pravnim učincima (evo još jednog bisera, još da su se ogradili samo na parove kojima je potrebna donacija, mogla bih prešutjeti, ali zaista ne znam koji su to mogući pravni učinci - možda da je beba začeta mojom jajnom stanicom i sjemenom moga muža vlasništvo klinike ili države koja je platila postupak!? Ili se otvara mogućnost da me moja kćerka tuži kad odraste budući da nije pristala kao embrij da bude transferirana.);

5.dokaz o poslovnoj sposobnosti (jer primarni ginekolog, a još manje specijalista za neplodnost ne bi u razgovoru s parom mogao otkriti da su pred njim maloumne osobe s težim stupnjem mentalne retardacije pa sad i to trebamo dokazati. Pa ako već niste poludjeli do sada...);

6. dokaz o braku ili izvanbračnoj zajednici (eto, ovdje smo barem u lakšoj skupini, moj muž i ja, a što reći svima onima koji moraju ljubav i želju za roditeljstvom dokazivati po općinskim sudovima.).


Ne znam može li itko normalan pročitati doneseni zakon i njegove provedbene akte i ne upitati se u ustavnost, da ne kažem stupidnost svega tu navedenog. Degradira nas se ne kao građane dugog reda, nego se iskonsku i najnormalniju želju za roditeljstvom izjednačava sa, najmanje, sotonizmom. Moramo prolaziti vještačenja ad hoc stručnjaka koji o MPO do ovog zakona vjerojatno nisu znali ništa više od onog "dijete iz epruvete".


A ja ću se gristi noćima misleći na embrije po koje opet ne mogu otići, misleći koliko sam Boga molila da ih se toliko oplodi da mogu bar još dva FET-a imati... Brojati koliko još dana suprug mora ostati na brodu sam među indijskom posadom ne bi li skupio najmanje184 dana bez kćeri i supruge, da mu država ne naplati okrutno visoki porez.

Ista ta država, tako lijepa, a tako nehumana, tako prodana...

(Nene2)

izvor: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=81928
AlterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 03:02   #204
memona

mislim da bi se doista trebala informirati i znati o cemu govoris prije nego sto vise napises i jedan post

iz tebe govore predrasude, bas kao i iz tvoje mame za koju kazes da ima iste stavove kao i ti
da si kojim slucajem rodjena iz postupka potpomognute oplodnje, sigurna sam, da ne bi ni ti ni tvoja mama tako milslile

neki ljudi svoje darove uzimaju zdavo za gotovo i na racun toga sto su "sretniji" od drugih misle da mogu druge osudjivati

imam dojam da si jako, jako jako mlada
i duboko vjerujem da ces se, kad budes zrela osoba, sramiti nekih svojih postova ovdje napisanih
AlterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 07:22   #205
Quote:
AlterEgo kaže: Pogledaj post

imam dojam da si jako, jako jako mlada
i duboko vjerujem da ces se, kad budes zrela osoba, sramiti nekih svojih postova ovdje napisanih
i ja tako nekako mislim... jako mlada i bez iskustva..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 11:25   #206
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
čuj, sorry, ali meni je logično da onaj tko želi, a ne može imati dijete razmisli o usvajanju. jer jako dobro znam neke žene koje uz sve napore i mpo nisu uspjele roditi.
posvajanje i udomljavanje ne doživljavam to kao "problem zbrinjavanja djece" (jer oni su zbrinuti u domu), nego kao mogućnost da parovi postanu roditelji.
i ponavljam, među roditeljima posvojene i udomljene djece ima i roditelja koji imaju i svoju (rođenu) djecu.
ne kužim otkud ti ideja "da to dovodi do zaključka da je mpo nepotrebna"?! to nisam rekla, ni eksplicitno ni implicitno. molim te, ne imputiraj.
samo sam, iskreno i dobronamjerno, ukazala na neke nedostatke pisma.
zanima me koje je mišljenje o usvajanju djece kod ljudi koji nemogu zatrudnjeti?
Imam dvije poznanice koje nemogu ostati trudne i ne pada ima napamet ta ideja, pa me zanima vaše mišljenje prema tome? koju su minusi..osobno misllim da ili voliš ljude ili ne..ljubav je ljubav, pa uopće ne vidim razliku tj problem sa tim.
glupo mi je njih pitati jer one nikada nebi izrekle na glas ali mislim da podsvjesno žele "svoju krv" i sl.
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 18:09   #207
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
kak ti nije jasno da ja nemam ništa protiv liječenja neplodnosti... ako ima neka trava, neki lijek bilo što da se IZLIJEČI neplodnost nemam ništa protiv, dapače...
ali shvati da potpomognuta oplodnja NIJE lijek za neplodnost, nego princip ubit ću toliko i toliko beba da bi dobila jednu... da ne govorim koliko je to bolesno, perverzno, praviti djecu labaratorijsi i kuda sve to vodi... Ali eto, na kraju krajeva bunite se, borite se za svoja 'prava' pušite balone... osobno mi se jebe za vas, vaši problemi... znam da nikad nebi htjela imati dijete iz labaratorija, niti bih htjela biti dijete iz labaratorija... i da, jako mi je drago zbog ovog zakona, i nadam se da će doći do potpunog ukidanja umjetne oplodnje...
Ajme kakva si ti osoba,pa ne mogu vjerovati da takvi ljudi postoje.Ja sam došla na ovu temu slučajno i svaki post ovih žena me dirnuo u srce jer znam što znači imati dijete,pa kako god bilo začeto.Svatko bi im trebao čestitati na hrabrosti,a ne ih još ovako pljuvati!Ako ti se to sve gadi,što onda tražiš tu?
začarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 19:34   #208
Quote:
Planinarka kaže: Pogledaj post
zanima me koje je mišljenje o usvajanju djece kod ljudi koji nemogu zatrudnjeti?
Imam dvije poznanice koje nemogu ostati trudne i ne pada ima napamet ta ideja, pa me zanima vaše mišljenje prema tome? koju su minusi..osobno misllim da ili voliš ljude ili ne..ljubav je ljubav, pa uopće ne vidim razliku tj problem sa tim.
glupo mi je njih pitati jer one nikada nebi izrekle na glas ali mislim da podsvjesno žele "svoju krv" i sl.
Meni npr. ne pada na pamet usvojiti dijete (osim u slucaju kad bi to bila tek rodena beba) iz razloga sto sam tijekom svog školovanja nekoliko godina slušala psihologiju, psihijatriju i psihički razvoj čovijeka i uspjesno polozila ispite iz tih kolegija i uz to jako puno vremena provela po domovima za nezbrinutu djecu. Iz svega toga znam da je dijete, a kasnije čovjek produkt odgoja u svoje prve TRI godine života. Pri tome ne mislim ništa loše o toj djeci, vec se divim svim usvojiteljima koji imaju hrabrosti upustiti se u nešto takvo za što mislim da ja nisam spremna.
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 22:20   #209
Quote:
Planinarka kaže: Pogledaj post
zanima me koje je mišljenje o usvajanju djece kod ljudi koji nemogu zatrudnjeti?
Imam dvije poznanice koje nemogu ostati trudne i ne pada ima napamet ta ideja, pa me zanima vaše mišljenje prema tome? koju su minusi..osobno misllim da ili voliš ljude ili ne..ljubav je ljubav, pa uopće ne vidim razliku tj problem sa tim.
glupo mi je njih pitati jer one nikada nebi izrekle na glas ali mislim da podsvjesno žele "svoju krv" i sl.
Normalno je da žele svoju djecu. Hajdemo postaviti stvari ovako: niti jedan par koji može imati djece neće odustati od trudnoće jer je to posebno stanje i nosi svoje rizike,a posvajanjem bi žena izbjegla sve zdravstvene rizike trudnoće.

Netko se na kraju odluči i na taj korak- da usvoji dijete, a netko ne i krene dalje odabranim putem. Neuspjeli postupci nose svoj teret opetovanih razočaranja, a proces usvajanja nije jednostavan tako da ljudi moguće i odustaju u startu zbog toga što su umorni od razočaranja.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 22:37   #210
Quote:
Planinarka kaže: Pogledaj post
zanima me koje je mišljenje o usvajanju djece kod ljudi koji nemogu zatrudnjeti?
Imam dvije poznanice koje nemogu ostati trudne i ne pada ima napamet ta ideja, pa me zanima vaše mišljenje prema tome? koju su minusi..osobno misllim da ili voliš ljude ili ne..ljubav je ljubav, pa uopće ne vidim razliku tj problem sa tim.
glupo mi je njih pitati jer one nikada nebi izrekle na glas ali mislim da podsvjesno žele "svoju krv" i sl.
Lijep pozdrav,Planinarka. Ovo je naša priča... Mi smo mladi bračni par koji je 4 godine u braku,a prije 3 godine smo počeli planirati dijete. No,kako te život katkad zna neugodno iznenaditi,ubrzo smo saznali da smo neplodan par. razlog neplodnosti je nevažan,važna je činjenica da prirodnim putem imamo nikakve šanse(optimist u meni bi rekao da imamo male šanse,tko zna,možda ipak...). Spominješ posvajanje. Da,to je svakako opcija. Kad se ljudi nađu u ovakvim teškim situacijama u životu,otkrije koliko je zapravo snažan i na što je sve spreman da bi došao do željenog cilja. Moram spomenuti da o posvojenju nisam niti razmišljala prije svega toga,ta tema mi je bila tako daleka i neistražena i nisam imala potrebu niti razlog razmišljati o tome. Vjerojatno je to čest slučaj. Vjerujem da su rijetki parovi koji prije pokušaja da imaju biološko dijete(skidam kapu takvima,zbog njih je svijet divnije mjesto!)odluče na posvojenje. Nekako mi je prirodno željeti dijete,možda se varam ali nekako mi je "normalno" željeti biološko dijete s osobom koju voliš. Ja bar tako osječam. Buduči da mi ne možemo na taj "normalan" naćin začeti,došli smo u situaciju da moramo birati;da li sve prepustiti u ruke sudbine i "neka bude kako je suđeno",ili...boriti se svim sredstvima da dođemo do svoje mrvice koju bi voljeli i darovali sebe,svoje srce,svoj život na dlanu. Odlučili smo se za ovaj drugi izbor. Nažalost,niti MPO nam nije moguča opcija,osim postupak donirane sperme(no s obzirom na naše financijsko stanje,liječenje u inozemstvo s tako niskim postotkom uspiješnosti,niti to nam nije,na žalost,moguča opcija). Dakle,posvojenje. Svakim danom sve više vjerujem da je negdje dijete koje čemo usrečiti,da čeka samo nas. Svakako planiramo vrlo skoro,kad u svojim glavama i svom srcu potpuno prihvatimo stvari kakve jesu,pokrenuti postupak posvojenja. Morate svatiti da nije laka spoznaja da prije 30-te kad je život takoreči na vrhuncu,ili bar pred njim..nije se lako pomiriti sa spoznajom da nešto tako "normalno",nešto tako svakidašnje što mnogi uzimaju zdravo za gotovo kao i mi donedavna..da je nešto takvo u tebi uskračeno,oduzeto,jednostavno nedostupno. Želja mi je upoznati se bolje s tim,postupkom posvojenja,razmišljanjima i sl. No,kako sam ja prilično tvrdoglavi i uporan vodenjak,i dalje se iz dana u dan nadam našem malom čudu,našoj maloj mrvici. . . . .
ivana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 10:18   #211
tek sam danas vidjela ovu temu, što je možda i bolje, uzrujavanje nikad nikome nije nešto dobroga donijelo...
I ja sam jedna od onih koja ide na MPO. Nisam zbog toga roba s greškom, ne smatram da bih se odmah trebala okrenuti posvajanju, ne mislim da nas je Bog kaznio niti da je MPO nešto zlo.
Onima koji o MPO misle kao ova djevojka memona ili kako joj je već ime mogu reći samo da ne znaju koliko su sretni što se sa neplodnosti nikada nisu susreli, što nisu iskusili muke kroz koje mi prolazimo koji se moramo više truditi da bismo na svijet donijeli novi život.. Daj Bože da nikada to ni ne iskusite.. Ne mrzim nikoga, ne želim nikome zlo. Želim samo nositi novi život u sebi, jedno srčeko ispod svoga srca..
Pretrpjet ću sve injekcije, hormone, folikulometrije, bolne punkcije, vijesti o neuspjehu i ponovnu borbu jer želim svoje dijete..A to mi nitko ne može uzeti.Borbu majke za djetetom nitko mi ne može uzeti.
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 10:21   #212
znam nekolicinu roditelja koji uz svoje biološko dijete imaju usvojeno,šta smatram jako hrabrim i velikodušnim postupkom
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 16:52   #213
SVAKA CAst na pismu...e da ga je procitat javno!!!

a za memona...mislim da su tu rijeci i presuvine.....jadan je ko tako razmislja...a uvijek se to obije o glavu...zapamti!!!!
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 19:28   #214
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
SVAKA CAst na pismu...e da ga je procitat javno!!!

a za memona...mislim da su tu rijeci i presuvine.....jadan je ko tako razmislja...a uvijek se to obije o glavu...zapamti!!!!
Nemojte tako o curi,vjerojatno je jaako mlada i ne kuži neke stvari. Jasno,nije mi bilo jasno čitajuči njene postove,ali sam svatila da to progovara neznanje i nezrelost iz te glave. Naučit će ona,bez brige. Samo se nadam da nikad neće doći u našu situaciju,to nitkom ne bi željela,pa i njoj. Iako je njeno mišljenje suprotno našem,ona ga ima jednako pravo izraziti kao i svi mi.
ivana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 21:10   #215
jedno je reći svoje mišljenje,a jedno je vrijeđati...

i vjeruj ja nemam nimalo razumjevanja za "mladost"
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 08:58   #216
vrijeđanje i izražavanje svojeg mišljenja nisu isto, slažem se sa šiljom.
i nadam se da će se ovo nezrelo djevojče koje se naziva Memona malo informirati i prestati lupetati takve gluposti koje je dosada napisala...
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:11   #217
Planinarka kaže
Quote:
zanima me koje je mišljenje o usvajanju djece kod ljudi koji nemogu zatrudnjeti?
Imam dvije poznanice koje nemogu ostati trudne i ne pada ima napamet ta ideja, pa me zanima vaše mišljenje prema tome? koju su minusi..osobno misllim da ili voliš ljude ili ne..ljubav je ljubav, pa uopće ne vidim razliku tj problem sa tim.
glupo mi je njih pitati jer one nikada nebi izrekle na glas ali mislim da podsvjesno žele "svoju krv" i sl.
Dok sama nisam osjetila na svojoj koži problem neplodnosti i sama sam se to pitala.
Posvojenje je drukčiji oblik roditeljstva, za to osoba prije svega treba biti

1.čvrsta i spremna nositi se s predrasudama okoline, ne samo u svoje ime već i moći se nositi s činjenicom da će tvoje dijete ponekad patiti zbog zlonamjernih tuđih primjedbi.Bitno je i da ti je najbliža obitelj bez predrasuda i da te podržava.

2. treba odbolovati činjenicu da ne možeš imati svoje biološko dijete i posvojenje shvatit kao priliku a ne drugorazredno rješenje kad ne možeš imati svoje (iako ima i parova koji iz raznoraznih razloga posvajaju i svaka im čast)

3.posvojeno dijete. čak i mama beba ima u podsvjesti zapisanu traumu da je ostavljeno i treba biti jako otvorena i fleksibilna osoba koja će na adekvatan način pomoći djetetu da se nosi i prihvati sve činjenice o svom porijeklu. Ako duboko u sebi netko nosi i najmanje sumnje i predrasude, to dijete osjeća i pati zbog toga

4. djeca koja idu u posvojenje često su u najranijem djetinjstvu bila zanemarivana, neka i ozbiljno zlostavljana, a samo kratko vrijeme u domu provedeno bez osobne pažžnje ostavlja posljedice i onaj tko se odluči na posvojenje treba biti spreman stalno se educirati i mijenjati sebe da bi pomogao djetetu. Hvala Bogu ima takvih ljudi koji uspiju unatoč svemu odgojiti djecu u zdrava i sretna mlada bića, ali nema ih toliko puno.

Ima još x razloga
ivco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:12   #218
edit mala beba ne mama beba
ivco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:20   #219
Thumbs up

Quote:
ivco kaže: Pogledaj post
Planinarka kaže


Dok sama nisam osjetila na svojoj koži problem neplodnosti i sama sam se to pitala.
Posvojenje je drukčiji oblik roditeljstva, za to osoba prije svega treba biti

1.čvrsta i spremna nositi se s predrasudama okoline, ne samo u svoje ime već i moći se nositi s činjenicom da će tvoje dijete ponekad patiti zbog zlonamjernih tuđih primjedbi.Bitno je i da ti je najbliža obitelj bez predrasuda i da te podržava.

2. treba odbolovati činjenicu da ne možeš imati svoje biološko dijete i posvojenje shvatit kao priliku a ne drugorazredno rješenje kad ne možeš imati svoje (iako ima i parova koji iz raznoraznih razloga posvajaju i svaka im čast)

3.posvojeno dijete. čak i mama beba ima u podsvjesti zapisanu traumu da je ostavljeno i treba biti jako otvorena i fleksibilna osoba koja će na adekvatan način pomoći djetetu da se nosi i prihvati sve činjenice o svom porijeklu. Ako duboko u sebi netko nosi i najmanje sumnje i predrasude, to dijete osjeća i pati zbog toga

4. djeca koja idu u posvojenje često su u najranijem djetinjstvu bila zanemarivana, neka i ozbiljno zlostavljana, a samo kratko vrijeme u domu provedeno bez osobne pažžnje ostavlja posljedice i onaj tko se odluči na posvojenje treba biti spreman stalno se educirati i mijenjati sebe da bi pomogao djetetu. Hvala Bogu ima takvih ljudi koji uspiju unatoč svemu odgojiti djecu u zdrava i sretna mlada bića, ali nema ih toliko puno.

Ima još x razloga
najbolje receno do sada.
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.