Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 19:25   #61
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Možda mu netko treba reći: Tebi nema pomoći, uzaludan si slučaj.
Možda samo na malo ljepši način
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:30   #62
pa da... i onda se obično naljute ili uvrijede ili ne znam ni sama kaj iako nisam baš tak govorila kao Sves bila sam malo obzirnija
problem je valjda kaj su takvi ljudi željni pažnje i sažaljenja... a mene to živcira, pa ih onda odkaliferim na jedan fini i diplomatski način (iako valjda nema baš veze kak ih odpiliš, jer će se ovak i onak načmrljit na tebe )
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 00:27   #63
No dobro, nisam ni mislio reći točno to što sam napisao.

Može se upakirati, da, ali smisao je isti.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 00:11   #64
briga me za ljude i njihove probleme,iz razloga što su to njihovi problemi i jedino ih oni sami mogu rješit.mogu slušat i razumijet druge ljude,ali jednostavno više ne želim,iz razloga uglavnom jednolično ponavljajućih jadikovki,dosadno nešto za popizdit,valjda mi se vremenom smanjila tolerancija na glupost.new age spika mi je posebno iritantna
uglavnom insekti su zanimljiviji od ljudi
nitkomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:44   #65
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Ni najblizima ne bih dala savjet po ovom pitanju, znam samo sta bih ja uradila.
Naišla sam na nekoj drugoj temi ovdje na ovaj post pa se sjetih ovog svog pokušaja od teme i skužih da dosta dobro opisuje moje viđenje stvari po tom pitanju. Ono, nema manuala, nema skripte ni instrukcija, krećem isključivo od sebe i svog doživljaja i iskustva. Ak me kužite
Doduše, ja ne znam uvijek ni što bih sama učinila ali rečenica mi je baš dobro sjela za zamisliti se nad
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:43   #66
Super mi je tema.

Dok sam bila mladja obično sam bila rame za plakanje, slušanje, suosjećanje, dijeljenje savjeta, puna razumijevanja i brige. I tako su prolazile godine.

Onda sam jednog dana stala, shvatila da sam ja puna razumijevanja, pažnje i slušanja, a da to isto slušam već 10 godina od istih osoba i da one nisu niti pokušale promijeniti ništa u svom životu. Onda sam shvatila da moje slušanje, razumijevanje i trpljenje nema smisla, jer samo sebe punim negativnom energijom, a ljudi ništa ne mijenjaju.

Sad više ne slušam, ne trpim i ne razumijem. Kažem ufino ono što mislim o nekoj temi, a kad se priča počne ponavljati prekinem i kažem, o tome smo već razgovarali, rekla sam ti sve što imam, na muža se žališ već 10 godina, a još si s njim u braku, i tako dalje....Moram priznati da mi se broj "prijatelja" znatno smanjio, ali da se ja osjećam bolje.

I da se sad napravilo mjesta za ljude koji su proaktivni, konstruktivni i ne seru kvake.

Iz iskustva znam da ako se družiš s luzerima i ti ćeš tonuti prema dnu, a ako se družiš s pozitivcima da ćeš barem ostati na istoj razini, ako ne i napredovati...luzere treba pustit da budu luzeri, to je njihov izbor
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 18:44   #67
Dosta dobro slušam i ne bježim od ljudi kad su u problemima, pa su mi se prijatelji uvijek povjeravali i tražili savjete jer sam prilično realna i objektivna.
E sad, mislim da sam s vremenom malo zakazala na tom području, valjda su me moja neka iskustva poučila da ipak nisam tak pametna da dijelim savjete, jer sam se i sama znala dovest u neke blentave situacije .

Uglavnom, sam pristup ovisi o osobi koja treba pomoć. Nekome je potrebno da ga samo sluša, utješi, netko će tražiti savjet, nekome ću ispričati svoje iskustvo, a opet nekog ću izvuć van i zbijat šale na taj račun (ovisi kome i čemu se radi) i tak.
chloee83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 20:24   #68
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Sad više ne slušam, ne trpim i ne razumijem.


Da, dogodi se da ti bude pun kufer. Mislim da je ok dati nekome do znanja da fakat više ne možeš
Ja sam isto jedno vrijeme imala razumijevanja i uho i rame za koješta, i onda sam se uhvatila kako se svako malo pitam zašto sam takav magnet za emocionalne invalide. A onda sam skužila da je to upravo zbog mog sverazumijevajućeg velikog srdca Ne možeš, ošteti te to.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.