Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 18:28   #41
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
Imamo mi Super su jer ih mogu i male bebe nositi. I baš to - skidaju se kako dijete raste.

Pa i nisu tak skupe, jeftinije od koluta definitivno
pa kako nisu skupe, 36 funti + postarina+carina a kolut sam platila 20 Eura.
je da traju nekoliko godina i ne propadaju za razliku od onih plasticnih rukavica (i ne zuljaju isl.) ali na kolut sam bezveze potrosila novce pa ne bih sad opet (ovaj moj sve skupo sto kupim odbija koristiti)

jel imas kakav link na neke s njemackog trzista, mozda su tamo jeftiniji? ne znam kako se zovu na njemackom pa nisam tamo trazila
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 10:53   #42
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
pa kako nisu skupe, 36 funti + postarina+carina a kolut sam platila 20 Eura.
je da traju nekoliko godina i ne propadaju za razliku od onih plasticnih rukavica (i ne zuljaju isl.) ali na kolut sam bezveze potrosila novce pa ne bih sad opet (ovaj moj sve skupo sto kupim odbija koristiti)

jel imas kakav link na neke s njemackog trzista, mozda su tamo jeftiniji? ne znam kako se zovu na njemackom pa nisam tamo trazila
na njemackom se to zove Schwimmscheibe, i koliko vidim to ide samo na ruke? http://www.mytoys.de/Schwimmscheiben....15.03/1008119
za oko struka postoji tzv Schwimmgürtel http://www.amazon.de/Hudora-76220-Sc...2601569&sr=1-1
al to mi je sve kao za vecu djecu...
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 15:12   #43
ovo je naše novo čudo za plivanje http://www.ebay.co.uk/itm/SWIM-FIN-S...item2562e53acf
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 16:37   #44
imamo fredov i kupali se jednom al se mali (17 mj) prevrće na glavu, onak, baš ga kolut tjera glavom pod vodu
baš je protiv utapljanja
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 16:57   #45
Možda ste ga stavili naopačke il mali ima preveliku glavu .

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:27   #46
Mi smo taj Fredov kolut kupili davne 2005 kada sam sa malom išla na plivanje za bebe. I na tečaju su nam rekli da moramo jako paziti jer se mogu klinci u njemu prevrnuti na glavu - mislim da je čak i u uputama za korištenje to stajalo.

Pa smo nakon toga kupili i naranćasti...

Najstarija klinka crveni nije baš volila, više je volila leptiriće pa je sa godinu dana plivala samo sa njima. Ali je kasnije taj naranćasti obožavala. Srednji je u tom kolutu urlao ko lud kada bi ga namještali, pa bi onda tu i tamo još nešto i odplivao, a najmanji ga nije volio nikako. Probala sam ga ubaciti milijon puta, sve što sam postigla je bilo urlanje da je cijela plaža buljila u njega...

Ove godine smo kupili swimfin, to mi je puno bolja stvar jer mogu djeca plivati i na ledjima, pa čak i malo zaroniti...
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:38   #47
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
na njemackom se to zove Schwimmscheibe, i koliko vidim to ide samo na ruke? http://www.mytoys.de/Schwimmscheiben....15.03/1008119
za oko struka postoji tzv Schwimmgürtel http://www.amazon.de/Hudora-76220-Sc...2601569&sr=1-1
al to mi je sve kao za vecu djecu...
uh, meni ovo http://www.mytoys.de/Schwimmscheiben....15.03/1008119 izgleda nekako nesigurno ...vi ste to probali? ....nije se dogodilo da mu/joj kolutovi spuznu do ili na podlakticu? kako je uopće bebač prihvatio odnosno oslobodio se straha s tim na rukama?

pitam jer imam jednu zvrkastu malu od dvije godine ...fredov obruč nam je super jer se u u njemu osjeća sigurnom i baš divlja u vodi ....

također se prevrnula, nekoliko puta, ono malo se zakašlje, izbeči oči jer joj nije jasno što se dogodilo, 5 minuta bude smirena i onda ponovo počne divljati ....takva je i ne mogu joj ništa, osim pustit ju da se prevrće dok ne shvati ....

u kolutu je jer ne želi da ju ja držim, slobodnija je u kolutu i zato joj se to više sviđa ....e sad, razmišljam kako bi joj bilo da ima ove "švimšajbe" ....da li bi uslijed njenog divljanja to njoj padalo s ruku? da li bi shvatila da sama mora držati glavu iznad vode? ...imam osjećaj da bi moje divljalo diglo ruke u zrak, to bi isplivalo s njenih ručica, a ona bi se potopila, ali nemam pojma ....malo mi je preskupo da kupim, isprobam i shvatim da to nije to ....zato molim iskustva:-)

vezano za prevrtanje ....čak i na uputama piše da se djeca u kolutu mogu prevrnuti .....fredov kolut nije kolut u kojem se djeca ne mogu prevrnuti, već je zbog drukčijeg oblika prikladan ili prikladniji za učenje plivanja, oslobađanja straha od vode ....mislim da ne postoji kolut koji je siguran od prevrtanja, klinci svašta izvode i naći će način ....jedino što je sigurno je biti uz njih što god imali kao plivačko pomagalo ....

druga stvar, ne bih paničarila toliko oko prevrtanja ....klinci trče, pa padnu i razbiju koljeno ...to spada u taj rang (naravno, ako si uz dijete, a ne ako negdje piješ kavu a klinac se utapa) ....treba im pričati i pričati i pričati ali tu i tamo ih treba i pustiti da jednostavno padnu ...to je stjecanje iskustva ....no što je bitno jest da se oko toga ne napravi drama, jer to je ono što ih na kraju uplaši ili odbije od te aktivnosti
__________________
E bas se necu potpisat!
Kaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 15:47   #48
Fredov kolut nije protiv utapljanja! Protiv utapljanja se ne ide u vodu

Nekima odgovara, nekima ne! Mom malom je super "sjeo", kupa se ko veliki, radi nogicama i uživa, a kad ga izvadim onda se bacakamo tako da nam on sluzi za "plivanje" i plutanje a isto je živ i bacaka se i svašta nesto, ali jedino kada se jako zabaci prema naprijed dođe do vode, ali zato nikad nije bez nadzora u vodi i uvijek je netko tik uz njega!

Ostavljanje (tako malog) djeteta u vodi i ono, zabavljanje okolo bez da se pazi na djete sto Proab piše mi je isto kao da bi netko rekao kad ostave djete u autu na +40 pa djete umre da "eto, autosjedalice ipak nisu tako sigurne"! Djete mora biti pod nadzorom i amen!
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 16:34   #49
Što kažete na ovo: http://www.ebay.co.uk/itm/SEVYLOR-PU...ht_1946wt_1199? Vidjela sam to kod stranaca koji su bili oduševljeni s time, pa da čujem vaša mišljenja prije nego što naručim.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 23:24   #50
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Što kažete na ovo: http://www.ebay.co.uk/itm/SEVYLOR-PU...ht_1946wt_1199? Vidjela sam to kod stranaca koji su bili oduševljeni s time, pa da čujem vaša mišljenja prije nego što naručim.
Bilo je ovoga u Plodinama ovo ljeto, baš sam gledala...Ali samo gledala, nisam kupila, tako da nemam iskustava.
altermama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 17:57   #51
ima li netko crveni fredov za prodati. Novi mi se ne isplati jer cemo biti tjedan dana na moru. Hvala
gfosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 22:24   #52
Mi smo kupili Fredov crveni za ovo ljetovanje, mali ima 4 mj, ne sjedi još, pa zato nismo uzeli obična kolut.. i super mu je sjeo... Ne kužim kako se može prevrnuti u njemu, istina, i mi mu stavljamo kolut u moru, a ne na suhom... i kupao se po 15 min, ali more je bilo jako toplo, a on mlatarao nožicama i papao more s ruku.. mislim da mi je to odlična investicija jer mislim da mu je čak i ugodnije u njemu nego na rukama.. Mi ljetujemo po mjesec dana, pa nije tako skupo..
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 20:11   #53
swim fin

Quote:
Lea1805 kaže: Pogledaj post
ovo je naše novo čudo za plivanje http://www.ebay.co.uk/itm/SWIM-FIN-S...item2562e53acf
i kako vam se čini?

znam da nije baš sezona, ali razmišljam o ovom "čudu" još od ljetos otkad sam ga vidjela uživo. dečki koji su ga nosili (oko 3 i 5 godina) su djelovali kao da se jako dobro snalaze.

ali ispada preko 300 kuna, ne računajući pdv i carinu, to se nadam izbjeći pa ako nam se ne svidi, malo mi je preskupo.
opet, ako se pokaže ok, nije skupo jer traje skroz dok ne nauči plivati bez pomagala, znači 3 godine recimo + za bracu kasnije
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 08:40   #54
baš i nije popularna swim fin peraja
dobro, mi ćemo ipak probati, pa javimo dojmove
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 10:28   #55
bsš gledam što će mi ovo ljeto.
zadnja 2 ljeta (kad je imala 6mj i godinu i 6mj) je bila u fredovom kolutu. odlična stvar. 100kn prek njušala=odlična investicija.
lani je plivala baš onako preplivala bi cijelu malu uvalicu na kojoj je plaža. mlatila nogama i pičila od bove do bove (kojima je omeđena sigurna zona)

koluti, rukavice...mi se čini dosta sputavajući sad kad je već velika.
peraja mi se dopada.
cijena + poštarina je 200kn (a ne 300)
pa sad.. ako će biti za 2-3 sezone (tj dok ne nauči plivati) to je skroz okej.

možda i ja naručim

edit: čitam sad na njihovim stranicama.. http://www.swimfin.co.uk
vele da je one size i suitable za od 15-30kg. a u stanju je potpomoći da pluta i čovjek od 90kg.
piše da peraja uroni u vodu onoliko koliko je nužno. e sad...moja ima samo 10i sitno kila... morat ću poslati upit nije li prelagana ...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 11.03.2013. at 10:37.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 10:46   #56
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
cijena + poštarina je 200kn (a ne 300)
kako?
s njihove stranice: 22 funte peraja + 7 funti remeni + 7,5 funti poštarina = 36,5 funti * oko 9 kuna za funtu = nešto preko 300 kuna

i plus još ne znam koliko za carinu i pdv

na ebayu sam našla jednog sellera koji ne dostavlja u hrvatsku, a i cijena je ista

ja bih to sad odmah kupila jer idemo relativno često na bazen i strašno me živciraju leptirići. jedni koji su mu bili recimo dobri su se baš jučer probušili, a drugi totalna glupost, stalno se potapa s njima jadničak se nagutao klora jučer....
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 11:08   #57
ibej.co.jukej

ček malo. peraja + remeni odvojeno?! koje li logike...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 11:15   #58
ok, ovdje je jeftinije, ali fale ti još remeni za vezanje - ne vidim da to ovaj ima

e, sad vidim da si napisala edit...

pa ima logike, jer ako ti se slučajno remeni rastegnu ako se koristi puno, možeš lijepo naručiti nove. i osim toga, postoje regular remeni i veći. bedasto je samo što ne piše koliko su veliki jedni, a koliko drugi, ali pretpostavljam da nam s 3 godine još ne trebaju ovi veći.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 11:33   #59
šta se tamo na njihovim stranicama spominju različite veličine remenja? ups. ja sam preletila tekst na brzinu al nisam to uočila. btw poslala sam im upit..
a gle, za klince je sigurno regular. možda za odrasle sa posebnim potrebama ili pretile preogromne klince nisu dovoljni regular.

a ima po ibeju nešt jeftinije što dolazi sa remenjem.

ima i za bidati (ako će tko slati u hrv)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:05   #60
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
ja bih to sad odmah kupila jer idemo relativno često na bazen i strašno me živciraju leptirići. jedni koji su mu bili recimo dobri su se baš jučer probušili, a drugi totalna glupost, stalno se potapa s njima jadničak se nagutao klora jučer....
ako su leptirići isto što i rukavići (pretpostavljam da jesu), onda kupiš broj veće i stvar riješena
mislim da imaju po dobi do 3g, od 3-6g i od 6-12g.
što se kvalitete tiče, mi smo valjda imali sreće dosad, nisu nam se nijedni probušili niti ispuhali, kupovali smo ih u sparu.

meni je to najbolje za more, moji su cijelo prošlo ljeto bili u njima, stariji je čak i plivao u dubokom, a mali je plutao
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.