Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2013., 01:00   #1
Question Mogu li maloljetnici nekako uložiti novac?

Imam 17 godina i svaki mjesec mi ostane nešto novca, ali glupo mi je taj novac držazi sa strane jer radi inflacije propada.
Htio bi nekako osigurati svoj novac i ako postoji neka opcija da povećam vrijednost svome novcu super.

Tražio sam na internetu mogu li u nekoj banci otvoriti svoj račun i vidim da se može, ali nigdje nisam pronašao mogu li taj novac oročiti?

Ako bi novac oročio banka bi me kroz kamatu branila od inflacije i tako bi vrijednost moga novca ostala ista.

Nekako si želim osigurati život kada navršim 18.

Može neka preporuka što da radim s novcem kako da ga "zbrinem" a da usput i zaradim nešto? I volio bi da imam karticu da mogu plačati online.
77ari is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:17   #2
Quote:
77ari kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i svaki mjesec mi ostane nešto novca, ali glupo mi je taj novac držazi sa strane jer radi inflacije propada.
Htio bi nekako osigurati svoj novac i ako postoji neka opcija da povećam vrijednost svome novcu super.

Tražio sam na internetu mogu li u nekoj banci otvoriti svoj račun i vidim da se može, ali nigdje nisam pronašao mogu li taj novac oročiti?

Ako bi novac oročio banka bi me kroz kamatu branila od inflacije i tako bi vrijednost moga novca ostala ista.

Nekako si želim osigurati život kada navršim 18.

Može neka preporuka što da radim s novcem kako da ga "zbrinem" a da usput i zaradim nešto? I volio bi da imam karticu da mogu plačati online.
E, pa, sretno ti bilo.
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:35   #3
Quote:
77ari kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i svaki mjesec mi ostane nešto novca,

Nekako si želim osigurati život kada navršim 18.


Koliko mu onda ostane mjesečno da mi je znat.

Al ajde, malo se nespretno izrazio valjda, naravno da možeš oročit, sad baš možeš li sam otvoriti račun, mislim da ne jer nemaš poslovnu sposbnost, bez staraca ništa.

Kamate su ti par posto godišnje, pa ne znam baš da ćeš osigurat život u nepunih godinu dana...eto, da imaš sad sto tisuća kuna i oročiš uz 4% kamate, za godinu dobiješ 4 tisuća kn.
Sad vidi koliko imaš love, pomnoži sa 0,04 i vidjet ćeš koliko bi dobio za godinu dana.

PS Ma uloži sve na Austriju sutra kontra dinama, eto ti kamate 5% za 24 sata
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:54   #4
Nisu to neki veliki novci, ali pošto svaki mijesec imam višak mislim da je to bolje spremiti, a i znam od prilike kuda bi s tim novcima išao kada navršim 18 i isplatilo bi mi se.
77ari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.