Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 23:11   #201
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post


Imal' on kakvu Listu preferenci, u šta možemo bacit' pogled, da ne idemo naćoravo...k'o slijepci?
Pa recimo mogli bi za početak naći neku zgodnu Vanzemaljku, i tako navodno slijeću NLO-i skoro svaki dan negdje na našu planetu Zemlju.

Samo je problem bi li takva htjela biti "dar" čak i za Božanstvo.

Znaš kako je sa ženama nikada nisu zadovoljne. A tek Vanzemaljke, to je pitanje da li su one ikada zadovoljne.

Ali ja bi počeo da mogu sa tim "darom".

Uvjeren sam da bi taj "dar" bio dovoljan da me Božanstvo "lijepo" pogleda. Znaš valjda kakvi su bili grčki Bogovi, ako mu se nije dopao dar onda si "nahebo" i to za ozbiljno. Zato treba dobro birati da Božanstvo bude zadovoljno, možda mi onda recimo "izdiktira" slijedeće brojeve lota. Usluga za uslugu. Mislim da je to pošteno. Se slažeš?
civilizacija I is offline  
Old 04.07.2015., 23:21   #202
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ih, ih, pa mojsije je čekao dugo godina da bi jednom prilikom vidio Boga.

Čekaj, nije Bog nepoznat. Pa sve je opisao u Sv Pismu.
Šta bi ti, da bok dođe ljudima i kaže evo me. Ta da.
Današnje čovjećanstvo nije spremno psihički za to.
Prvo ga treba vidjeti očima misli, povjerovati, pa će doči i viđenje pravo.
Znaš li kakav bi šok bio za pečinske da se ljudi današnji pojave sa lamburginijem ili
avionom pred neke pečinske ljude iz prošlosti.
Zamisli tu scenu. Nisu kažem ti, ljudi još spremni sto posto da vide Boga.
Pa i ja već dugo čekam da vidim Boga, ali izgleda da je zbilja mali pa ga ja ovako veliki ne mogu vidjeti kao ni ti uostalom.

I u Svetom pismu ne piše gdje se TOČNO Bog nalazi da bi mu mogli i osobno "zahvaliti" za sve što nam je "priredio" na ovoj planeti Zemlji.

I mislim da bi pećinski ljudi bili ODUŠEVLJENI lamburginijem, a još više avionom, pa bi i oni za "godišnji" putovali na more ili u neku ljepšu egzotičnu zemlju a ne bi gubili vrijeme u svojim pećinama. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 05.07.2015., 00:21   #203
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa recimo mogli bi za početak naći neku zgodnu Vanzemaljku, i tako navodno slijeću NLO-i skoro svaki dan negdje na našu planetu Zemlju.

A i za tu Vanzemljakinju bi nam trebao neki Vanzemljakinjogoniometar...gdje ga nać'? No, dobro, imamo Vanzemljakinju i idemo dalje...

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Samo je problem bi li takva htjela biti "dar" čak i za Božanstvo.
Ako joj ne kažemo, nema problema. Mislim, poneki se i udara groma pribojavaju, a smetnu s uma to da će u slučaju stvarnog udara biti zadnji koji će to primjetiti.

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Znaš kako je sa ženama nikada nisu zadovoljne. A tek Vanzemaljke, to je pitanje da li su one ikada zadovoljne.
Hm...ovo bi moglo prerasti u akutni problem.

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ali ja bi počeo da mogu sa tim "darom".

Uvjeren sam da bi taj "dar" bio dovoljan da me Božanstvo "lijepo" pogleda. Znaš valjda kakvi su bili grčki Bogovi, ako mu se nije dopao dar onda si "nahebo" i to za ozbiljno.
Ma nikakav problem:
Tokom prilaska, potrebno je stajati iza leđa dotične Vanzemljakinje, tako da, u slučaju izboja gnjeva, ona posluži kao Tampon zona. A to joj je bila i prvobitna namjena. Valjda će se naći još takvih u Univerzumu, da bi se mogao ponoviti ritual, a dođe li do ovog opisanog...

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Zato treba dobro birati da Božanstvo bude zadovoljno, možda mi onda recimo "izdiktira" slijedeće brojeve lota.
Ovo bi bilo nepotrebno. Mislim, brojevi i to.
Bolje direktno tražit' ono što treba.

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Usluga za uslugu. Mislim da je to pošteno. Se slažeš?
Ja nemam ništa protiv.
Šabović Adis is offline  
Old 05.07.2015., 08:45   #204
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post


Ma nikakav problem:
Tokom prilaska, potrebno je stajati iza leđa dotične Vanzemljakinje, tako da, u slučaju izboja gnjeva, ona posluži kao Tampon zona. A to joj je bila i prvobitna namjena. Valjda će se naći još takvih u Univerzumu, da bi se mogao ponoviti ritual, a dođe li do ovog opisanog...
Dobro, nije opet Bog tako izbirljiv.

Ako mu iz ljubavi nešto pokloniš sigurno će prihvatiti taj dar i nagraditi te vječnim životom što i obećaje svima koji vjeruju u Njega.

A tko kaže da Vanzemaljki neće biti i dobro i lijepo u društvu Božanstva?

Pa raj se opisuje kao ispunjenje svih snova. A svatko ima drugačije snove. Pa sve bi to Bog morao ispuniti ako je dobar, u što osobno čvrsto vjerujem. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 05.07.2015., 09:20   #205
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Vidim da ti logično razmišljanje nije u prvom planu.

Ti recimo nikako ne možeš biti star kao tvoj otac, to je tako i tu se nema o čemu dalje raspravljati.

I jasno je da je uzrok UVIJEK PRIJE posljedice.

I to nema veze sa nikakvom vremenskom petljom kao ni izmišljenim navodnim putovanjima kroz vrijeme.

Inače sam htio pročitati taj tvoj link o vremenskoj petlji ali je neka greška izgleda pa ne mogu to pročitati. Možeš i sam ukratko objasniti o čemu se radi.
Meni link radi ... evo opet :http://eskola.hfd.hr/fizika_svemira/vremeplov/ctc.html
Radi se o tome da je vrijeme kao i prostor dimenzija a dimenzija može biti uvrnuta u petlju , ako je ta petlja zatvorena tada su događaji unutar te petlje zatvoren krug "uzročno-posljedičnog" niza pa ta veza ovisi o perspektivi unutar petlje ( iz jedne perspektive A događaj uzrokuje B događaj a iz druge B događaj uzrokuje A događaj.)
Ovdje ističem relativnost pojmove "prije" i "poslije"

Zatim:
Relativnost vremena kao i statističnost ( Heisenbergova neodređenost ) laplaseov kruti ( čisti mehanički ) determinizam uzročno-posljedične veze pobija i afirmira Hegelov dijalektički pristup koji u modernom obliku izgleda kao statistički determinizam.
Ovdje uzrok nije jednoznačan već postaje skup događaja ( uvjeta) što vodi u kondicionalizam a taj skup uvjeta mogu ( a najvjerojatnije da moraju) biti svi događaji.
Ovdje ističem aproksimativnost i nepotpunost shvaćanja pojmova "uzrok" i " posljedica".

Da bi daljna rasprava imala smisla možeš li svoje stavove ( tvrdnje) iz ovog svog upisa obrazložiti nekim argumentima ?
Orah is offline  
Old 05.07.2015., 11:39   #206
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Dobro, nije opet Bog tako izbirljiv.

Ako mu iz ljubavi nešto pokloniš sigurno će prihvatiti taj dar i nagraditi te vječnim životom što i obećaje svima koji vjeruju u Njega.

A tko kaže da Vanzemaljki neće biti i dobro i lijepo u društvu Božanstva?

Pa raj se opisuje kao ispunjenje svih snova. A svatko ima drugačije snove. Pa sve bi to Bog morao ispuniti ako je dobar, u što osobno čvrsto vjerujem. Pozdrav
A ja ne sumnjam.
Šabović Adis is offline  
Old 05.07.2015., 19:50   #207
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Meni link radi ... evo opet :http://eskola.hfd.hr/fizika_svemira/vremeplov/ctc.html
Radi se o tome da je vrijeme kao i prostor dimenzija a dimenzija može biti uvrnuta u petlju , ako je ta petlja zatvorena tada su događaji unutar te petlje zatvoren krug "uzročno-posljedičnog" niza pa ta veza ovisi o perspektivi unutar petlje ( iz jedne perspektive A događaj uzrokuje B događaj a iz druge B događaj uzrokuje A događaj.)
Ovdje ističem relativnost pojmove "prije" i "poslije"

Zatim:
Relativnost vremena kao i statističnost ( Heisenbergova neodređenost ) laplaseov kruti ( čisti mehanički ) determinizam uzročno-posljedične veze pobija i afirmira Hegelov dijalektički pristup koji u modernom obliku izgleda kao statistički determinizam.
Ovdje uzrok nije jednoznačan već postaje skup događaja ( uvjeta) što vodi u kondicionalizam a taj skup uvjeta mogu ( a najvjerojatnije da moraju) biti svi događaji.
Ovdje ističem aproksimativnost i nepotpunost shvaćanja pojmova "uzrok" i " posljedica".

Da bi daljna rasprava imala smisla možeš li svoje stavove ( tvrdnje) iz ovog svog upisa obrazložiti nekim argumentima ?

Vidiš te vremenske petlje su čiste špekulacije, isto kao i mogućnost recimo putovanja u prošlost. Sve se svodi na to AKO ili ČI BI DA BI, a ne na neke konkretne ČINJENICE.

Naše vrijeme u kojemu postojimo djeluje po uzročno-posljedičnom nizu, i to svi vidimo i OSJEĆAMO od rođenja. I još se nikada nije dogodila nijedna iznimka do dana današnjega, a niti neće u to sam uvjeren.

Nikada nećemo vidjeti nekog mrtvaca kako ustaje iz groba, i vraća se sve do trenutka svoga rođenja.

Isto kao što ni ti ni ja nećemo moći doći bilo kada u vrijeme PRIJE svojega rođenja, ista stvar. Tako funkcionira NAŠE vrijeme, a špekulacije o nekom mogućem stvarnom putovanju kroz vrijeme će to i ostati.

A argumente da NIJE moguće putovanje kroz vrijeme imaš od početka svijeta, jer vrijeme funkcionira tako da sadašnji trenutak postaje prošli a budući sadašnji, i tako je od početka bilo, tako je i sada, i tako će ostati zauvijek. I to je i logično i razumno. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 05.07.2015., 19:54   #208
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
A ja ne sumnjam.
Znači i ti nisi vidio a vjeruješ?
civilizacija I is offline  
Old 05.07.2015., 20:07   #209
Na ovoj temi ne mislim na to gdje se krije vječni Bog, Njega nitko nikada ne može vidjeti dakako, jer nadilazi sve svjetove koji postoje pa i ovaj naš materijalni svijet, svemir.

Mislim na Boga kojega su navodno prvi ljudi susretali, isto kao i Mojsije recimo.

Konkretno na Boga Jahve. Kaže Jahve da nema drugih Bogova osim Njega.

Ako je tako pa negdje onda mora biti u ovom našem prostor-vremenu, i ako je Jahve još napravio atome i tako cijeli svemir, onda je logično zaključiti da djeluje IZ MIKROSVIJETA, jer sve nastaje upravo od tih manjih "cigli" od kojih se svi sastojimo.

Zato Ga i ne vidimo jer smo mi PREVELIKI da bi vidjeli OSNOVU mikro-svijeta. To mi je najlogičnije GDJE bi se Bog mogao nalaziti a da ne bi bio vidljiv niti našim najmodernijim instrumentima. A s druge strane mogao bi IZRAVNO utjecati na sve događaje u svemiru kao i na Zemlji. Eto ukratko.
civilizacija I is offline  
Old 05.07.2015., 22:10   #210
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Znači i ti nisi vidio a vjeruješ?
Škakljivo...ovo o vjerovanju.
Ne mogu uprijeti prstom u nešto što ne vidim. Vidim samo da nisam slijep.
Šabović Adis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.