Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2015., 21:30   #1681
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ako *ne znam* što će on napraviti, na koji način onda zamišljaš da bi to trebalo figurirati u mojoj odluci?

Ti de facto pitaš sljedeće: a što ako taj čovjek kojeg 'ja spasim', kasnije ubije 10 drugih ljudi.

No, to ti je nesuvisla pozicija, jer ako time hoćeš 'argumentirati' nešto kontra moje odluke o spašavanju, na to ti se sasvim lijepo može reći 'pa možda bi svaki od tih 10 ljudi ubio nekih 10 sljedećih'. Prema tome, ako ga ja spasim, on će doduše ubiti 10 ljudi, no ako ga ne spasim, onda će tih 10 ljudi ubiti nekih drugih 100 ljudi, što je još gore.

Time ti samo hoću pokazati da ti je to razmišljanje u 'šbbkbb' stilu posve nerazumno. Nije do mene da razmišljam 'što će se morti jednog dana dogoditi'.

Ono jbt, možda ta mačka koju ti spasiš nekim nesretnim slučajem uzrokuje detonaciju atomske bombe štaš onda?
Ma samo ovim primjerom hocu da ti pokazem
Da covjek uopste nije mocno bice
Da je neka ineligencija i neko posebno bice
Mogao bi poznati kakav je ko
Al ne moze
Nego reaguje i osjeca iz lijepo opisanih razloga od mog favorita forumasa ovde na temi 😀
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 12.08.2015., 21:32   #1682
Ah danas sam procitala nesto zabavno
Da covjek ima veliki mozak jer ga koristi za laganje i varanje ��
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 12.08.2015., 21:34   #1683
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Ma samo ovim primjerom hocu da ti pokazem
Da covjek uopste nije mocno bice
Da je neka ineligencija i neko posebno bice
Mogao bi poznati kakav je ko
Al ne moze
Nego reaguje i osjeca iz lijepo opisanih razloga od mog favorita forumasa ovde na temi 😀
BTW, ja nisam govorio o nekakvom 'moćnom' biću. Nego cijelo vrijeme spominjem samo jedno: samo-svijest, tj. sve ono što iz toga proizlazi (kao npr sposobnost refleksije, apstraktnog razmišljanja i čega sve ne).


'Moć' je inače isto zanimljiva tema, ali off-topic ovdje.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 12.08.2015., 21:36   #1684
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Zar to nije ocito?
Proslo pitanje cini ovo suvisnim.
omen4k is offline  
Old 12.08.2015., 21:38   #1685
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Ah danas sam procitala nesto zabavno
Da covjek ima veliki mozak jer ga koristi za laganje i varanje
I za izmišljanje atomskih bombi, između ostalog.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 12.08.2015., 21:43   #1686
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
BTW, ja nisam govorio o nekakvom 'moćnom' biću. Nego cijelo vrijeme spominjem samo jedno: samo-svijest, tj. sve ono što iz toga proizlazi (kao npr sposobnost refleksije, apstraktnog razmišljanja i čega sve ne).


'Moć' je inače isto zanimljiva tema, ali off-topic ovdje.
Naja u odnosu na ostala bica osjecas se mocnijim
I to zato sto si ubijedjen da samo covjek ima samosvijest
A to naravno nije istina
Samo zato sto nesto ne mogu dokazati
Ne iskljucuje mogucnost da to postoji
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 12.08.2015., 21:45   #1687
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
I za izmišljanje atomskih bombi, između ostalog.
Kazu da ipak najveci dio koriste za laganje i varanje 😄
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 12.08.2015., 21:49   #1688
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa ja nisam siguran da je nužno 'nedostižna' - odakle bih to mogao znati.

Što se mene tiče, čini mi se moguće da postoje (ili da su postojali, ili da će postojati) i samo-svjesni inteligentni vanzemaljci. Također, da neka druga vrsta na Zemlji s vremenom (koji milijunček godina) razvije istu takvu samo-svijest.

tj. preciznije, ne bih baš rekao da je 'ziher moguće', nego da ne znam - da mi se ne čini 'striktno nemoguće', ako primjećuješ uopće (tu suptilnu) razliku.
Nedostižna je jer ne postoje kapaciteti u osnovi programa zvanog ŽIVOTINJA, da bilo kada razvije SAMOSVIJEST. Određenu ograničenu svijest će razviti ali ne i samosvijest, to nije moguće, garant.

A što se Vanzemaljaca tiče, osobito ako su puno napredniji od nas ljudi, oni drugo ni ne mogu biti nego puno razvijenija SAMOSVIJEST, dakle to su bića ISTE vrste kao i mi ljudi. Naravno da životinje tu ne spadaju.

Odmah se sjetim onoga iz Biblije: "Načinimo čovjeka sebi slična, KAO ŠTO SMO MI!"

Pa po čemu smo to mi ljudi SLIČNI nekom Stvoritelju ako takav postoji? Pa po tome što imamo razvijenu SAMOSVIJEST, a druga bića na Zemlji to nemaju. Tu je za mene kraj priče.

Ljudi nisu životinje, već OSOBE, bića koja JEDINA na Zemlji posjeduju samosvijest, što je odlika i samoga Stvoritelja. U kojega sam uvjeren da zbilja postoji. Pozdrav

Zadnje uređivanje civilizacija I : 12.08.2015. at 21:51. Reason: a
civilizacija I is offline  
Old 12.08.2015., 21:50   #1689
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nije to 'argument' nego 'stav'.

A taj stav se bazira na 'argumentu' kojeg ti stalno zaobilaziš: da čovjek ima samo-svijest, tj. da je sposoban za refleksiju.

Inače me zabavlja tvoja interesantna ideja da ti bolje znaš zašto meni nešto vrijedi, nego ja saam. Simpatično...
Pošto nemaš ništa pametnije za reći..odustajem, uzalud je trud.

Što se tiče samo-svijesti, to ti je vidim kao neki izlaz...kad nemaš ništa pametnije reći, to ubacuješ ko nekakvu poštapalicu, a ti si zapravo taj koji ignorira da neke životinje pokazuju razinu samo-svijesti. Googlaj malo, istražuj...ja ti crtao nebudem, jer je očito uzaludno.

Što se tiče svijesti, nisam se usudio ni zaći s tobom na tu temu...jer si već pokazao da o toj temi nemaš blagog pojma tvrdnjom da nema svjesnih elemenata u našem tijelu. Ako sa pojmom svijest barataš na tako grub način, kako se uopće dotaknuti samo-svijesti.

Ma kako se dotaknuti ičega kad em nisi sposoban shvatiti ili ne želiš shvaitit, em ne argumentiraš išta, samo ga valjaš...zbogom!
bozoou is offline  
Old 12.08.2015., 21:57   #1690
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Ah danas sam procitala nesto zabavno
Da covjek ima veliki mozak jer ga koristi za laganje i varanje ��

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Philosophy =/= http://facebook.com/
omen4k is offline  
Old 12.08.2015., 22:10   #1691
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 12.08.2015., 22:29   #1692
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Što se tiče samo-svijesti, to ti je vidim kao neki izlaz...kad nemaš ništa pametnije reći, to ubacuješ ko nekakvu poštapalicu, a ti si zapravo taj koji ignorira da neke životinje pokazuju razinu samo-svijesti. Googlaj malo, istražuj...ja ti crtao nebudem, jer je očito uzaludno.
Ti za to vrijeme probaj naučiti da se piše 'ne budem'. To je mnogo lakši zadatak nego se bakćati s kompleksnim filozofskim pitanjima, naime.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 12.08.2015., 22:37   #1693
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Jos uvijek nema odgovora na pitanje sa prosle strane.

Svrhu dva linka sa simbolom izmedju moguce je lako prepoznati razmatranjem kojem od ta dva gore citirano vise prilici.
omen4k is offline  
Old 12.08.2015., 22:41   #1694
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Jos uvijek nema odgovora na pitanje sa prosle strane.

Svrhu dva linka sa simbolom izmedju moguce je lako prepoznati razmatranjem kojem od ta dva gore citirano vise prilici.
Da mislila sam da je tako al rekoh da pitam opet
A nun to je napisao jedan pametan ciko i nije sa face

Ne mora se na svako pitanje odgovoriti
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 13.08.2015., 09:54   #1695
https://de.m.wikipedia.org/wiki/Volker_Sommer
To je taj pametni ciko ��
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Received Infraction
Old 13.08.2015., 13:09   #1696
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
https://de.m.wikipedia.org/wiki/Volker_Sommer
To je taj pametni ciko ��
Nun, macht man 'ne Kreuzung zwischen Mensch und Affe, kriegt man, zweifellos, die großen Menschenaffen: Orang-Utans, Gorillas, Bonobos, Schimpansen... Anscheinend laest sich Mensch, ohne witeres, mit Affe kreuzen...im Kreuzzug verrueckter Wissenschaftler.
Text schrieb: Šabović Adis
Aupičku...
Šabović Adis is offline  
Received Infraction
Old 13.08.2015., 13:23   #1697
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Nun, macht man 'ne Kreuzung zwischen Mensch und Affe, kriegt man, zweifellos, die großen Menschenaffen: Orang-Utans, Gorillas, Bonobos, Schimpansen... Anscheinend laest sich Mensch, ohne witeres, mit Affe kreuzen...im Kreuzzug verrueckter Wissenschaftler.
Text schrieb: Šabović Adis
Aupičku...
Das hast du geschrieben? Ah, was
Das glaube ich nicht 😲
Du bist ja nicht so schlau 😆😁
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Received Infraction
Old 13.08.2015., 13:38   #1698
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Das hast du geschrieben? Ah, was
Das glaube ich nicht 😲
Du bist ja nicht so schlau 😆😁
Wetten dass?!
Šabović Adis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.