Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2015., 14:58   #341
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Evo bilo mi malo dosadno reko da vidim taj tvoj snoopes.. ne nadjem ja tamo nista na tu temu pogotovo ne konkretna istrazivanja.

Sve nesto ovlast o toj temi zapravo nista sigurno samo price.

Prihvatam sto mi se dokaze na neki nacin a ta neka prica o hemiskim reakcijama i gubljenju tezine.. nije mi niko jos dokazao vec mi se bas nesto drugo dokazalo ali video nestao.
Kakva ti istrazivanja ocekujes? Mogu da objasne zasto se to desilo iz razloga sto se to desava nakon smrti.Ti prihvatas ono sto volis,prica o dusi je obicna budalastina,ko normalan moze to da prihvati,samo osoba koja ne zna gde zivi.
DavMla is offline  
Old 28.11.2015., 09:09   #342
Quote:
tommy0412 kaže: Pogledaj post
Rođenje + Smrt = Život
Loše po nas ljude ako je to prava formula.

Prije bi rekao da je ova formula ona prava:

"Rođenje + zemaljski život +smrt +vječni život = Život"

A prije i poslije toga Ništa, nepostojanje kao svjesne jedinke.

Znači život bi mogao i jako dugo potrajati. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 30.11.2015., 18:35   #343
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ti prihvatas ono sto volis,prica o dusi je obicna budalastina,ko normalan moze to da prihvati,samo osoba koja ne zna gde zivi.
Svatko normalan može prihvatiti da duša postoji, osobito ako izvor svijesti nije materijalne prirode.

Naravno ako se dokaže da je svijest zbilja materijalne prirode, onda možeš napisati to što si gore napisao.

Ali mislim da to nećemo dočekati.
civilizacija I is offline  
Old 01.12.2015., 15:19   #344
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Svatko normalan može prihvatiti da duša postoji, osobito ako izvor svijesti nije materijalne prirode.

Naravno ako se dokaže da je svijest zbilja materijalne prirode, onda možeš napisati to što si gore napisao.

Ali mislim da to nećemo dočekati.
Pa dokazalo se da je oblast u mozgu zvana klaustrum kolevka svesnosti.Pogledaj sta se desava elektrostimulacijom te oblasti,a stvar je u neuronima cudnog oblika u toj regiji.
DavMla is offline  
Old 01.12.2015., 21:24   #345
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Pa dokazalo se da je oblast u mozgu zvana klaustrum kolevka svesnosti.Pogledaj sta se desava elektrostimulacijom te oblasti,a stvar je u neuronima cudnog oblika u toj regiji.
To je samo sredstvo kojim se utječe na svijest, a ne sama svijest.

Samu čistu svijest još nitko nije pronašao.

A razlog je taj što nije materijalne prirode, dakle ne sastoji se od atoma.

A ne sastoji se od atoma jer je puno manja od njih u to sam uvjeren. Zato se i veli da je naša svijest (naše "ja", ili neki to zovu dušom), najmanje što postoji i zato je nevidljiva našim materijalnim ograničenim osjetilima.

To je to!
civilizacija I is offline  
Old 01.12.2015., 22:55   #346
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
To je samo sredstvo kojim se utječe na svijest, a ne sama svijest.

Samu čistu svijest još nitko nije pronašao.

A razlog je taj što nije materijalne prirode, dakle ne sastoji se od atoma.

A ne sastoji se od atoma jer je puno manja od njih u to sam uvjeren. Zato se i veli da je naša svijest (naše "ja", ili neki to zovu dušom), najmanje što postoji i zato je nevidljiva našim materijalnim ograničenim osjetilima.

To je to!
Eto uprkos dokazima ti kazes da je to samo sredstvo,pa sta god da pronadju ti bi izgovorio tako nesto.To je upravo kolevka svesnosti,a svest proizvod culnog poimanja sveta.
DavMla is offline  
Old 01.12.2015., 23:41   #347
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Samu čistu svijest još nitko nije pronašao.

A razlog je taj što nije materijalne prirode, dakle ne sastoji se od atoma.

A ne sastoji se od atoma jer je puno manja od njih u to sam uvjeren.
Po čemu si ti zaključio da ono što je manje od atoma nije materijalne prirode?

Zašto si uvjeren da je svijest manja od atoma?
Jednostavko is offline  
Old 02.12.2015., 18:57   #348
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Pa dokazalo se da je oblast u mozgu zvana klaustrum kolevka svesnosti.Pogledaj sta se desava elektrostimulacijom te oblasti,a stvar je u neuronima cudnog oblika u toj regiji.
Još jedan s FER-a?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 02.12.2015., 19:23   #349
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Još jedan s FER-a?
U Beogradu je ETF, a u Novom Sadu FTN. Ne znam za druge gradove.
Bijeli-Druid is offline  
Old 02.12.2015., 20:20   #350
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Eto uprkos dokazima ti kazes da je to samo sredstvo,pa sta god da pronadju ti bi izgovorio tako nesto.To je upravo kolevka svesnosti,a svest proizvod culnog poimanja sveta.
Koji dokazi? Pa tko je to uspio pokazati pravu svijest, naše "ja"? Nitko!

A to što je mozak povezan sa sviješću i to osobito neki njegovi dijelovi je sasvim druga priča.

Svijest nije proizvod čulnog svijeta, već je upravo suprotno, čulni (materijalni), svijet je proizvod svijesti.

Zapravo jedne vrste percepcije svijesti, u kojoj se sve brzo kreće (naša tijela, planete, zvijezde), a u stvari se sve kreće ne puževom brzinom, već je gibanje puža brzina svjetlosti za brzinu kojom se zbilja odvija kretanje u stvarnosti.

Iliti, ovaj materijalni svijet savršena je "iluzija"; i ništa nije takvo kakvo se na prvi pogled čini. Dapače!
civilizacija I is offline  
Old 02.12.2015., 20:44   #351
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Po čemu si ti zaključio da ono što je manje od atoma nije materijalne prirode?

Zašto si uvjeren da je svijest manja od atoma?
Po tome što se materija sastoji od atoma, a ono što nije materijalno se ne sastoji od atoma, znači može biti samo puno manje od toga.

Materija je iluzija gibanja prostor-vremena, i bez toga gibanja materija ne bi postojala. Dakle ne postoji neka materija, već postoji gibanje koje daju iluziju da materija postoji, osobito ako se ide sve dublje i dublje u atom, pa sve do najmanjih dijelova prostor-vremena koji nisu materija jer tamo nema te iluzije gibanja, dakle tamo je ona prava stvarnost koja zbilja postoji.

I nisi nikada čuo da su stariji ljudi govorili da je naša svijest (oni su to zvali naša duša), nevidljiva (nema oblika), i da je to najmanje što postoji u našem svijetu? A ako je najmanje, i ako se ne sastoji od atoma onda je ona (svijest, naša duša, kako god to hoćeš zvati), nematerijalne prirode, dakle je puno manja od bilo čega materijalnoga.

Zadnje uređivanje civilizacija I : 02.12.2015. at 20:47. Reason: m
civilizacija I is offline  
Old 02.12.2015., 22:00   #352
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Koji dokazi? Pa tko je to uspio pokazati pravu svijest, naše "ja"? Nitko!

A to što je mozak povezan sa sviješću i to osobito neki njegovi dijelovi je sasvim druga priča.

Svijest nije proizvod čulnog svijeta, već je upravo suprotno, čulni (materijalni), svijet je proizvod svijesti.

Zapravo jedne vrste percepcije svijesti, u kojoj se sve brzo kreće (naša tijela, planete, zvijezde), a u stvari se sve kreće ne puževom brzinom, već je gibanje puža brzina svjetlosti za brzinu kojom se zbilja odvija kretanje u stvarnosti.

Iliti, ovaj materijalni svijet savršena je "iluzija"; i ništa nije takvo kakvo se na prvi pogled čini. Dapače!
Objasnio sam ti da je prosle godine pokazano leziste svesnosti,kasnis godinu dana,a napisao sam i gde.Svest jeste proizvod cula.Mi tacno znamo kako funkcionisu cula,kako se salju nervni signali mozgu itd.Nema potrebe apsolutno nikakve za mistifikaciju svesti danas.
DavMla is offline  
Old 02.12.2015., 22:04   #353
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Objasnio sam ti da je prosle godine pokazano leziste svesnosti,kasnis godinu dana,a napisao sam i gde.Svest jeste proizvod cula.Mi tacno znamo kako funkcionisu cula,kako se salju nervni signali mozgu itd.Nema potrebe apsolutno nikakve za mistifikaciju svesti danas.
Onda mi objasni kako nastaje svijest. Sto razlikuje koru velikog mozga od ostatka zivcanog sustava da je samo na njoj prisutna psihonervna aktivnost( onog cega si svjestan). Zasto ja drugacije percipiram bol od okusa soli, ili od zvuka violine ili od slike jabuke?
liquid112 is offline  
Old 02.12.2015., 22:24   #354
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Onda mi objasni kako nastaje svijest. Sto razlikuje koru velikog mozga od ostatka zivcanog sustava da je samo na njoj prisutna psihonervna aktivnost( onog cega si svjestan). Zasto ja drugacije percipiram bol od okusa soli, ili od zvuka violine ili od slike jabuke?
Svako culo percipira nadrazaje iz spoljnog sveta na svoj nacin,tu nema niceg misticnog,pogotovo kad znamo kako funkcionise to.So je nesto sto je drugacije od zvuka violine u stvarnom svetu i mi ga percipiramo onako kako jeste preko cula.Tu naravno imas dendrite koji primaju i provode podrazaje ka tela nervne celije itd.Ali najvaznije sto mozak ima,pored informacijske slozenosti jesu neuroni cudnog oblika u klaustrumu,koji je dokazano leziste svesti.
DavMla is offline  
Old 02.12.2015., 22:32   #355
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Svako culo percipira nadrazaje iz spoljnog sveta na svoj nacin,tu nema niceg misticnog,pogotovo kad znamo kako funkcionise to.So je nesto sto je drugacije od zvuka violine u stvarnom svetu i mi ga percipiramo onako kako jeste preko cula.Tu naravno imas dendrite koji primaju i provode podrazaje ka tela nervne celije itd.Ali najvaznije sto mozak ima,pored informacijske slozenosti jesu neuroni cudnog oblika u klaustrumu,koji je dokazano leziste svesti.
Zasto nas u klaustrumu, a ne nekom drugom dijelu? Je li klaustrum drugo ime za koru velikog mozga ili sto? Kakogod, nisi odgovorio na moje 2.pitanje.
Ako je sol nesto sto je drugacije od zvuka violine, a osjet oboje, zakljucujem iz tvojih postova, se moze reducirati na zivcane impulse, kako to da je osjet soli drugaciji od osjeta zvuka violine?
liquid112 is offline  
Old 02.12.2015., 22:45   #356
Quote:
The Pwnage kaže: Pogledaj post
.....
Odgovor na ova pitanja nije uopće težak kao što se čini. On je vrlo jednostavan. Naime, življenje je smisao samo po sebi. Odnosno, život je smisao samome sebi. Na život je potrebno gledati kao na onu izreku "Umjetnost radi umjetnosti". Znači, "Življenje radi življenja". Ako čovjek već jest rođen i ako već jest svjestan sebe i svoje okoline, onda neka jednostavno živi. Kao što sam već napisao, zrak, voda i hrana su mu neophodni. Sve ostalo je njegov izbor kako će živjeti. Jedino mora imati na umu da njegovo djelovanje donosi za sobom posljedice. Međutim, na kraju ćemo svi umrijeti. Neću sada ulaziti u to na koji način čovjek mora živjeti dok je živ. Jedino ću reći da ja smatram kako svaki čovjek, svaki pojedinac, u sebi ima lošu verziju samoga sebe i dobru verziju samoga sebe. Ne ulazim sada u moralne i religijske probleme kao što su dobro i zlo, grijeh, savjest i slično. Nego govorim o tome kako smatram da svaki čovjek, svatko od nas, može djelovati prema lošoj verziji sebe i prema dobroj verziji samoga sebe. Ja ljudima savjetujem da budu ona dobra verzija samih sebe.
Profesorski...

Sve više mi se s godinama sviđa jednostavnost i humor za ovakve teme... monty python... robert fulghum "sve što trebam znati naučio sam u vrtiću"

... crvena jabuka
Quote:
Na ramenima mi dva anđela sjede
čuvaju me od nesreće i bijede
dva anđela danju, noću rade
paze da mi neko sreću ne ukrade
cestar is offline  
Old 02.12.2015., 22:50   #357
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Još jedan s FER-a?
Sigmunde, ja sam sa ETF-a... zagrebačkog... ima li nade za mene ?
cestar is offline  
Old 02.12.2015., 22:55   #358
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
Zasto nas u klaustrumu, a ne nekom drugom dijelu? Je li klaustrum drugo ime za koru velikog mozga ili sto? Kakogod, nisi odgovorio na moje 2.pitanje.
Ako je sol nesto sto je drugacije od zvuka violine, a osjet oboje, zakljucujem iz tvojih postova, se moze reducirati na zivcane impulse, kako to da je osjet soli drugaciji od osjeta zvuka violine?
Klaustrum je naborni list u sredini mozga.Naravno,tvoje pitanje je glupo,jer je so kao takva drugacija od zvuka violine,kao sto sam napisao,osecaj je drugaciji,to nije isto,nisu isti ukusi cokolade i cipsa,jer su sastojci drugaciji,informaciju primamo kakva jeste.
DavMla is offline  
Old 02.12.2015., 23:01   #359
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Klaustrum je naborni list u sredini mozga.Naravno,tvoje pitanje je glupo,jer je so kao takva drugacija od zvuka violine,kao sto sam napisao,osecaj je drugaciji,to nije isto,nisu isti ukusi cokolade i cipsa,jer su sastojci drugaciji,informaciju primamo kakva jeste.
Znao sam da necu dobiti odgovor ali sam razocaran

Poslano sa mog SM-G110H koristeći Tapatalk
liquid112 is offline  
Old 03.12.2015., 05:45   #360
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Sigmunde, ja sam sa ETF-a... zagrebačkog... ima li nade za mene ?
Ja nisam Sigmund, ali dozvoljavam si pravo da odgovorim: ima. Velike. Dapače.
Bijeli-Druid is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.