Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 11:54   #1
Question Kako preživljava Radio 101 ???

Nisam ekonomist i ne snalazim se baš u svemu tome, no ovo mi je jako zanimljivo pa ako netko zna nek mi objasni.

Malo sam istraživao

Dakle gledam na Fini registar javne objave i Radio 101 posluje sa milijunskim gubicima svake godine i tako godinama.
Dakle u 2015 njima stoji ovo:
V ZADRŽANA DOBIT ILI PRENESENI GUBITAK
(2014) -8.817.675 kn
(2015) -10.757.287 kn
Kratkoročne obveze u 2015 su bile 7.580.203 kn (ne znam jel to kredit ili što).


Dakle oni su minusu od 10 mil. kn i svake godine za mil. i pol propadaju.
2012. ih je kupio onaj Nijemac za nekih 6 milijuna kn (to im je i temeljni kapital) - sav novac je zaprao išao vjerovnicima, jer su bili pred bankrotom i tada. Dokle oni smiju poslovati i gomilati gubitke???

Koncesiju imaju do 2021., a do tada će biti u minusu od 15ak mili. kuna vjerojatno.

Plus sve to slušanost im je ispod 3% - nema ih uopće na listi TOP 12 najslušanijih stanica za 2016 gdje je Totalni FM Split 12. sa 3%. Dakle nema teorije da budu profitabilni! Normalno rade, primaju plaće ... kako je to moguće? U čemu je kvaka? Da li tu postoji neki izvor financiranja koji se ne mogu vidjeti preko FINE?
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 01:41   #2
Preporučam ovu temu od 400+ stranica
https://www.forum.hr/showthread.php?t=64220
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 19:43   #3
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Nisam ekonomist i ne snalazim se baš u svemu tome, no ovo mi je jako zanimljivo pa ako netko zna nek mi objasni.

Malo sam istraživao

Dakle gledam na Fini registar javne objave i Radio 101 posluje sa milijunskim gubicima svake godine i tako godinama.
Dakle u 2015 njima stoji ovo:
V ZADRŽANA DOBIT ILI PRENESENI GUBITAK
(2014) -8.817.675 kn
(2015) -10.757.287 kn
Kratkoročne obveze u 2015 su bile 7.580.203 kn (ne znam jel to kredit ili što).


Dakle oni su minusu od 10 mil. kn i svake godine za mil. i pol propadaju.
2012. ih je kupio onaj Nijemac za nekih 6 milijuna kn (to im je i temeljni kapital) - sav novac je zaprao išao vjerovnicima, jer su bili pred bankrotom i tada. Dokle oni smiju poslovati i gomilati gubitke???

Koncesiju imaju do 2021., a do tada će biti u minusu od 15ak mili. kuna vjerojatno.

Plus sve to slušanost im je ispod 3% - nema ih uopće na listi TOP 12 najslušanijih stanica za 2016 gdje je Totalni FM Split 12. sa 3%. Dakle nema teorije da budu profitabilni! Normalno rade, primaju plaće ... kako je to moguće? U čemu je kvaka? Da li tu postoji neki izvor financiranja koji se ne mogu vidjeti preko FINE?

Šta nije Grad Zagreb vlasnike određenog postotka R101 pa iz proračuna krpaju rupe? Uostalom, mislim da se ekipa sa R101 ne može baš pohvaliti normalnim plaćama, bar oni za koje ja znam, koji praktički skoro pa volontiraju...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 01:23   #4
Nije, izašli su prije par godina iz vlasništva.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 01:23   #5
Nije, izašli su prije par godina iz vlasništva.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 11:01   #6
Pitaj one kojima su dužni zašto im ne skelje ovrhu
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.