Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 15:29   #1
Filozofija i filozofska djela

Ajmo, ajmo, navala ljudi. Oču da mi kažete razvoj filozofske misli od njenih početaka do savremenog doba, oču da mi kažete koji su to poznati filozofi vrijedni paženje, oču da mi kažete koja su to djela koja treba čitat. Kao nekakva npr. tablica - kronološki slijed djela. Ajmo, ajmo, ljudi navala, vremena ima napretek a put prema mudrosti jako je kompliciran. Da je tema o tome na koji nacin dobro isamarati trebu kitom svi bi skakali i prstali od dobrih savjeta.
Lebron77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:25   #2
Uhvati se jednog od velikih (jedan je dosta, koji ti je najsimpatičniji; bolje jedan temeljito nego svaštarenje): Platon, Aristotel, Kant, Hegel,... To ti je za cijeli život. A ostalo, što ti se svidi slijedi dalje. Odakle god da kreneš doći ćeš do istih problema, ako ozbiljno misliš.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:29   #3
najbolje nijedno, kraći je put
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:07   #4
Hvala vam lijepo dobri ljudi. Zanimljivo je da ovakavim bezobrazanim pristupom pri otvaranju teme, koji je namjeran, dobijem ustvari vise reakcija nego pri prirodnoj, naivnoj zamolbi..
Lebron77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:36   #5
Quote:
Lebron77 kaže: Pogledaj post
Hvala vam lijepo dobri ljudi. Zanimljivo je da ovakavim bezobrazanim pristupom pri otvaranju teme, koji je namjeran, dobijem ustvari vise reakcija nego pri prirodnoj, naivnoj zamolbi..
Znaci da su inace jedna reakcija ili manje.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.