Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 17:15   #21
Pretpostavljam da svi jezuiti rade te vjezbe, barem povremeno na obnovama, tjekom formacije isl.

Debela vecina njih je ne samo normalna nego, barem prema ono malo iskustva onih par koje poznam, razumnija i normalnija od prosjeka crkve.

Ne bih stoga bas tako olako povezivao neke specificne jezuitske prakse sa prolupavanjem zbog tog jednog slucaja koji bi mozda prolupao i sa wiccom.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:35   #22
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da svi jezuiti rade te vjezbe, barem povremeno na obnovama, tjekom formacije isl.

Debela vecina njih je ne samo normalna nego, barem prema ono malo iskustva onih par koje poznam, razumnija i normalnija od prosjeka crkve.

Ne bih stoga bas tako olako povezivao neke specificne jezuitske prakse sa prolupavanjem zbog tog jednog slucaja koji bi mozda prolupao i sa wiccom.
Gle, tip je prije Lolčine čeprkao po svemu. Mislim da bi čak i tebe prepišao. U toj je fazi bio tek blago ekscentričan. Čim je počeo brijat na katoličanstvo, bilo je gotovo. Tko je imao čast s njim razgovarati ni pakao mu neće teško pasti. Jebiga, znam da se iz jednog slučaja ne mogu izvlačiti općeniti zaključci, ali to mi je bilo dovoljno da postanem vrlo, vrlo oprezna kada je o monoteizmima riječ.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:30   #23
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Gle, tip je prije Lolčine čeprkao po svemu. Mislim da bi čak i tebe prepišao. U toj je fazi bio tek blago ekscentričan. Čim je počeo brijat na katoličanstvo, bilo je gotovo. Tko je imao čast s njim razgovarati ni pakao mu neće teško pasti. Jebiga, znam da se iz jednog slučaja ne mogu izvlačiti općeniti zaključci, ali to mi je bilo dovoljno da postanem vrlo, vrlo oprezna kada je o monoteizmima riječ.
Pa dobro, al to onda znaci da bi jednako opalio i na OpusDei, fokolare, framu ili nesto peto, opet ne posebno lojoline vjezbe

Pitanje koliko je u svemu do nekih specificnih praksi, a koliko do cijelog drustvenog i religijskog konteksta unutar kojeg se odvija...

Uostalom, nadji mi religiju gdje niko nikad nije prolupao. Prolupavali su i na vipasani, prolupavali su krisnijevci, a bome prolupavali su i fizicari i matematicari
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:00   #24
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa dobro, al to onda znaci da bi jednako opalio i na OpusDei, fokolare, framu ili nesto peto, opet ne posebno lojoline vjezbe

Pitanje koliko je u svemu do nekih specificnih praksi, a koliko do cijelog drustvenog i religijskog konteksta unutar kojeg se odvija...

Uostalom, nadji mi religiju gdje niko nikad nije prolupao. Prolupavali su i na vipasani, prolupavali su krisnijevci, a bome prolupavali su i fizicari i matematicari
Evo odmah na plaći idem u Bauhaus po najveći reflektor koji mogu tegliti, pa točno u podne krećem u potragu za neprolupalim vjernikom. Ako ga ne nađem zavući ću se nazad u bačvu iz koje sam izgmizala.

Šalu nastranu, preferiram tehnike i pravce koji naglašavaju vezu sa zemaljskim, a izbjegavam one koji balunjaju po nekim apstraktnim, nebeskim sferama. Kao i manipulatore / zašprehatore / seronje. Zato mi jezuiti nisu nimalo bliski. Ali nekom valjda pašu, vrag će ga znat. Papa je koliko-toliko okej čisto zbog podneblja iz kojeg dolazi a ne zbog reda kojem pripada.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:12   #25
Poznaje li tko detalje tih vjezbi ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:49   #26
Naftali@ Lola i vjezbe imaginacije ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 21:53   #27
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Katolički rotweileri. Ekvivalent SS postrojbama u naci Njemačkoj, ali danas u ideološko-propagandnoj domeni katoličke Crkve.

Od poznatih Hrvata isusovci su pomoćni biskup zagrebački Valentin Pozaić i Mijo Škvorc, bivši pomoćni biskup.

To su pravi militanti apologeti katoličke vjere, koji aktivno rade na ocrnjavanju svojih ideoloških neistomišljenika, i zaduženi upravo za to.

Primjer:
Mijo Škvorc - autor knjige koja pokušava razračunati s ateizmom:

https://www.bitno.net/academicus/fil...-njega-dovode/

Isusovac biskup Pozaić, poznat po aktivnom huškanju na rušenju prethodne SDP vlade u RH i pozivanju na "novu (klerikalnu) Oluju":
u prestrašnoj zloupotrebi oltara i televizijskoga prijenosa, upućuje biskup Pozaić, koji je, ne zaboravimo, Vladu uspoređivao s nacistima, zatim pozivao narod na svrgavanje vlasti nekom ”novom Olujom”, da se izbaci komunjarska banda iz Banskih dvora, a sada laprda o Babilonu, Sodomi i Gomori te o Sotoni u liku ministra Željka Jovanovića, odnosno o ”zločinačkoj ideologiji trenutačnog režima”
Pozaić se nikad nije ispričao za svoj govor mržnje, a sve što je rekao se ustvari odnosi na Katoličku Crkvu (tisućljetna zločinačka ideologija Katoličke Crkve prema siromašnima, invalidima, ateistima, LGBT-osobama, vanbračnoj djeci, ljudima koji nisu iz vjerničkih obitelji itd.). Njegov antipod bi bio pater Antun Cvek, koji je iznimka koja potvrđuje pravilo, dakle, antiisusovac: http://www.vecernji.hr/hrvatska/pate...ajem-se-531997
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 16:19   #28
Lako je propagirati siromaštvo kad si zbrinjen pod okriljem bogate matere Crkve.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 21:14   #29
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa dobro, al to onda znaci da bi jednako opalio i na OpusDei, fokolare, framu ili nesto peto, opet ne posebno lojoline vjezbe

Pitanje koliko je u svemu do nekih specificnih praksi, a koliko do cijelog drustvenog i religijskog konteksta unutar kojeg se odvija...

Uostalom, nadji mi religiju gdje niko nikad nije prolupao. Prolupavali su i na vipasani, prolupavali su krisnijevci, a bome prolupavali su i fizicari i matematicari
I opozicija kritika prolupalima prolupa s njima valjda je tako suđeno da svi prolupaju.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 11:40   #30
Isusovci (dobar dio njih) su inače u sve lošijem duhovnom stanju - nastrani, teološki ultraliberalni fanatični darvinisti u njihovim redovima su se pobrinuli za to

https://www.youtube.com/watch?v=U8zUaiodH6Y

A da bi suvremeni Isusovci prezirali Božju Objavu i od Boga objavljeni moralni zakon, uz vjeru u evoluciju, nametnuli su im i ne-katoličku liberalnu protestantsku teologiju

https://www.youtube.com/watch?v=lt95hc0slCg
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 16:23   #31
Jezuiti su žestoki protivnici protestanata i prema podacima ponovno bili osnovani nakon nekog vremena bana od Crkve upravo da zaustave protestantsku reformaciju.Dakle izgleda jedinica pit bullova da uguše svaku jaču reakciju prema crkvi ili kako kaže Luč bilo kakav liberalizam.
Što je sasvim i logično s obzirom na povjest crkve kojoj je priroda takva od samog postanka.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:23   #32
Još uvijek na hrvatskom forumu tema nosi nehrvatski naziv Jezuiti.

Isusovci.

Hvala unaprijed.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:17   #33
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Još uvijek na hrvatskom forumu tema nosi nehrvatski naziv Jezuiti.

Isusovci.

Hvala unaprijed.
Imas ulica u hrvatskoj npr u Dubrovniku UZ JEZUITE ....

A sto se tice Hrvatske ta drzava ni ne postoji vise od kad se fuzirala u EU.

A sto ti mislis o Jezuitima ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:50   #34
Uz Jezuite se veže i određena doza reformacije i doprinos znanosti pa smo imali i neke vrlo poznate Jezuite po tome pitanju no naravno sve pod patronatom crkve koja kontrolira dozu koja smije u javnost.
Neki taj aspekt uzmu iz kontexta pa mašu lažima da crkva je otvorena znanosti.
Kontrolirana znanost je cilj.

To treba jasno odvojiti.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.