Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 13:55   #281
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ne postoje bolja ili lošija vremena

nego ljudi, ako hvališ neka "vremena", hvališ ljude koji su imali utjecaja na ta 'vremena'
Em smo bili mladi,
em smo bili puni poleta,
em se živjelo manje stresno
više se družilo i ružilo

...ako je to to zaslužan patuljak iz Snjeguljice...

klanjam mu se do poda.

Amen!

Ovi današnji patuljici pojma nemaju...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:57   #282
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nemamo svijest o sebi kao neki razvijeniji narodi.
Na ovaj smiješni porez na nekretnine se trebala dići kuka i motika koliko je besraman.
Na pljačku Agrokora isto.
Na nepostojanje institucija.
Na osobnu odgovornost.
Pa birajte ih OPET!

Neka je bila trula Titoslavija danas je prosperitetna Titanik-država.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:21   #283
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Jašta kamarad, pa mi je stoga dio vamilije nesto u Bleiburgu.

Dijete oficira, si claro!
možda griješim, ali....
kome su "dio vamilije nesto u Bleiburgu" većinom obilježeni ustaškim predznakom nisu baš živjeli kao ti
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
.............
Mi koji smo preživjeli Titoslaviju znamo kako smo živjeli većinom dobro.
ili su se dobro slizali sa komunistima, i špijali običan narod i prokazivali "anti državne elemente" ili su nekako preko veze dobivali položaje (i te veze su morale imati veze, ali sa ustašama sigurno nikakve) ili su bili skojevci prvoborci i sl. pa ostvarivali vojne karijere i dali prostora nasljednicima u tom smjeru.

manjini je bilo tako lijepo kao tebi u toj Titoslaviji, a većina je uzela i pušku u ruke da izađe iz nje, kad već drugačije nije moglo.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:30   #284
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
možda griješim, ali....
kome su "dio vamilije nesto u Bleiburgu" većinom obilježeni ustaškim predznakom nisu baš živjeli kao ti

ili su se dobro slizali sa komunistima, i špijali običan narod i prokazivali "anti državne elemente" ili su nekako preko veze dobivali položaje (i te veze su morale imati veze, ali sa ustašama sigurno nikakve) ili su bili skojevci prvoborci i sl. pa ostvarivali vojne karijere i dali prostora nasljednicima u tom smjeru.

manjini je bilo tako lijepo kao tebi u toj Titoslaviji, a većina je uzela i pušku u ruke da izađe iz nje, kad već drugačije nije moglo.
Moj stari nije bio u Partiji (ni nitko u obitelji) oca su mu skršili u zatvoru (a on jedva glavu sačuvao 45-te )jer je bio jedna od osnivača HSS-a...

kakvi skojevci...
kakve špije

na ČEMU si ti?


obični ljudi koji su pošteno radili za svoj kruh nisu se pačali u politiku.

Gadno sam realna; živjela sam onda, živim i sada, nadam se da neću živjeti kad ova zemlja ode na bubanj.

Uostalo, nisam JA ovdje tema.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:39   #285
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa birajte ih OPET!

Neka je bila trula Titoslavija danas je prosperitetna Titanik-država.
Ne bih hvala ni jednu ni drugu.

Zašto pristati na zlo samo zato jer je netko bio mlađi tad wtf.
Kao što rekoh, da nije bilo onih tada, sve bi drukčije i bolje danas izgledalo.
Nije nitko danas pao s Marsa i odlučio bit pohlepan gad tek tako.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:48   #286
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Em smo bili mladi,
zaslužan datum rođenja
Quote:
em smo bili puni poleta,
za otići u dojčlandiju na bauštelu
Quote:
em se živjelo manje stresno
naravno, nije se trebalo nervirati gdje potrošiti bonove koje se dobije umjesto novaca za plaću, jer su ih primale samo trgovine koje su imale ugovor sa firmom
prigodan i poučan video koji odražava pravo stanje tadašnjeg života radnika obavezno pogledati do kraja
https://www.youtube.com/watch?v=KfeuIZKz4Y0
Quote:
više se družilo i ružilo
commodore 128 (ili prije 64) vrhunac kućne zabave za imućnije koji su si mogli priuštiti....video player koji se iznajmljivao u videoteci uz određeni broj filmova na 3 dana....cijena ? - u prosjeku dvodnevna zarada na miješalici....
naravno da se više družilo
Quote:
...ako je to to zaslužan patuljak iz Snjeguljice...
nije, to nam je 'njihova borba dala' nakon smrti maršala
Quote:
klanjam mu se do poda.
možeš i do poda od podruma
Quote:
Ovi današnji patuljici pojma nemaju...
ni ondašnji....ali jedan fenomenalni pjesnik i pjevač (Đ.B.) je rekao -
"nevažno je to sve skupa, sjećanje je smiješna lupa koja sitne stvari uveličava"
kad to uzmemo u obzir...i nije bilo tako loše tada
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:50   #287
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
zaslužan datum rođenja

za otići u dojčlandiju na bauštelu

naravno, nije se trebalo nervirati gdje potrošiti bonove koje se dobije umjesto novaca za plaću, jer su ih primale samo trgovine koje su imale ugovor sa firmom
prigodan i poučan video koji odražava pravo stanje tadašnjeg života radnika obavezno pogledati do kraja
https://www.youtube.com/watch?v=KfeuIZKz4Y0

commodore 128 (ili prije 64) vrhunac kućne zabave za imućnije koji su si mogli priuštiti....video player koji se iznajmljivao u videoteci uz određeni broj filmova na 3 dana....cijena ? - u prosjeku dvodnevna zarada na miješalici....
naravno da se više družilo

nije, to nam je 'njihova borba dala' nakon smrti maršala

možeš i do poda od podruma

ni ondašnji....ali jedan fenomenalni pjesnik i pjevač (Đ.B.) je rekao -
"nevažno je to sve skupa, sjećanje je smiješna lupa koja sitne stvari uveličava"
kad to uzmemo u obzir...i nije bilo tako loše tada
Ne samo da "patuljci pojma nemaju", nemaš ni ti...


Čak sam u tim teškim vremenima za obične ljude, išla na vjeronauk.

Kaka sam to mogla? LOL
Amen i over!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:02   #288
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Moj stari nije bio u Partiji (ni nitko u obitelji) oca su mu skršili u zatvoru (a on jedva glavu sačuvao 45-te )jer je bio jedna od osnivača HSS-a...

kakvi skojevci...
kakve špije

na ČEMU si ti?
na Snjegulici i patuljcima sigurno nisam, meni nije bilo tako dobro kao tebi, i ne klanjam im se

a skojevci, "prvoborci" i špije su naj bolje tada živjeli....
Quote:
obični ljudi koji su pošteno radili za svoj kruh nisu se pačali u politiku.

Gadno sam realna; živjela sam onda, živim i sada, nadam se da neću živjeti kad ova zemlja ode na bubanj.
ali eto....živjela si kad je ona država već prodana na bubnju još za vrijeme tite, malo amerima, malo rusima, malo nesvrstanima,....nisu samo pare bile u igri
Quote:
Uostalo, nisam JA ovdje tema.
nisam ni ja, pa opet pitaš na čemu sam
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:04   #289
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
na Snjegulici i patuljcima sigurno nisam, meni nije bilo tako dobro kao tebi, i ne klanjam im se

a skojevci, "prvoborci" i špije su naj bolje tada živjeli....

ali eto....živjela si kad je ona država već prodana na bubnju još za vrijeme tite, malo amerima, malo rusima, malo nesvrstanima,....nisu samo pare bile u igri

nisam ni ja, pa opet pitaš na čemu sam
.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:05   #290
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne samo da "patuljci pojma nemaju", nemaš ni ti...
naj lakše je tako reći, ali treba s time leći
Quote:
Čak sam u tim teškim vremenima za obične ljude, išla na vjeronauk.

Kaka sam to mogla? LOL
Amen i over!
išao sam i ja, pa šta ?

jel to nešto dobro ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:08   #291
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post

jel to nešto dobro ?
Pokazuje se da nije dobro...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:12   #292
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pokazuje se da nije dobro...
pa sad kad je to već iza nas....ne škodi, a ako ne škodi, možda i koristi...
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:18   #293
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
pa sad kad je to već iza nas....ne škodi, a ako ne škodi, možda i koristi...
Koristilo je naokolo crkve a manje u njoj.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:10   #294
Talking Bog je Ljubav, dakle sve iz Ljubavi što proizađe mora biti ljubav

Nisam toliko tu na forumu, ali pratio sam temu djelimično jer je pitanje jako dobro/smisleno. Djelimično jer je puno komentara van teme, pa vjerojatno i nisam sve pohvatao. Ja osjećamo potrebu/želju dati svoje mišljenje,vjeru,tj ono što osobno smatram da jest Istina.

Cilj ovog komentara jest pokazat na besmisao da je čovjek stvoren u ovome jadnome i neprosvijetljenome stanju od najsavršenijeg Bića iz kojeg je sve proizašlo, tj ukazat na to da je ljudska duša postojala i prije, te čak da je morala biti savršena te stoga uživati sve što je Biće nudilo, dakle ono što ljudi nazivaju Raj ili Nebo. Kad kažem savršen mislim da potpuno dobar, tj priroda mu je potpuno dobra kao u Stvoritelja koji je Ljubav (1 Iv 4:8,16), iz čega zbog kvalitete i povezanosti sa Bićem uživa isto što i samo Biće ili Bog.

Ja govorim ono što znam,ato je da je Bog Ljubav i to savršena Ljubav. Da je ta Ljubav ili savršeno i beskonačno Biće stvorilo biće koje u sebi ima i malo zla, dakle nije čisto dobro, onda se sa opravdanjem može reći da je upravo On kriv jer nas je stvorio takvima da u sebi imamo poriv za kršenjem zapovijedi (zato je i Adamu dana zapovijed). U tom pogledu nema ni smisla nas stavljat na sud jer mi nismo krivi niti nam je potrebno spasenje (kroz Isusa Krista) jer opet takvi smo stvoreni. Ali to nije sve, tada Ga se može i optužiti da je stvorio i zlo (Sotonu), a to nije sigurno karakteristika Savršeno dobrog Boga, pogotovo što znamo da je cijeli Svijet čisto zlo (1 Iv 5:19) te da je gospodar i bog ovog svijeta upravo taj sotona (Lk 4:6 i 2 Kor 4:4) po kojem jest porobljena gotovo cijela ljudska rasa. I zaista, ako razmislite malo, prepoznat ćete Istinu u tome da ništa loše Bog nije mogao stvoriti nesavršeno i zato je i sam Lucifer i sva sila nebeska (svi anđeli) stvorena na istu sliku Božju primajući svu Ljubav (dakle Boga i blaženstvo koje je On uživao), jer budući da je Bog Ljubav, Njemu je bilo cilj stvoriti biće/bića koja su mogli zaista i primiti Ljubav, te su ta bića, ili duhovi proizašli od Vječnog Duha (Iv 4:24 Bog je Duh) bili isto tako u savršenom stupnju svjetla, tj spoznaje, jer i toje Ljubav dala, ali je dala i slobodnu volju koja je bilo kada u bilo kojem trenutku mogla mijenjati svoju volju te krivim zamišljanjem prouzročiti protivljenje Bogu i Njegovoj volji (pad anđela). S ljudske strane je to drugačije i čovjek nije savršen i nije u prirodi kao Ljubav nego protivan što načinom života i pokazuje. Adamu je bila dana zapovijed jer je već u tom trenutku imao zloće u sebi (dakle on je već otpalo biće koje je davno prije stvoreno savršeno), te je bio kušan da bi se pročistio. Jer da nije imao u sebi zla ne bi moao biti niti kušan budući da svakoga kuša njegova požuda (Jako 1:14), a znamo da požuda nije od Oca (iliti onoga iz koga je sve proizašlo dakle Boga) jer 1. Ivanova 2,16 Jer sve, što je u svijetu požuda je tijela, požuda očiju i oholost života, nije od Oca, nego od svijeta.

O ovim detaljima naravno da nema dokaza niti će ih ikad biti, zato i sami trebamo birati Istinu. Ali unatoč tomu možete sagledati svoj život (ako ste iskreni) te primijeti veliku patnju i muku ljudi na ovom svijetu, kao što i sama tema kaže, i zapitati se kako sam ja/ti/većina/svi ovako nesavršeni, puni mana, te kako nam je život započeo bez ikakve svijesti o ovome životu i bez svijesti o duhovnome životu,tj potpuno ne prosvijetljeni (stupanj svjetla je uvjek podudaran sa stupnjem dobra i obratno), te se zapitati jesmo li zaista stvoreni u trenutku začeća/rođenja kao prljava i tupava stvorenja ili je ipak tu jedan dio (vjerojatno veliki) koji je ipak ljudima nepoznat.

Ja osobno bih volio da razmišljate i o smislu Pakla (budući da se spominje),te kakav bi to okrutan Bog bio koji bi stvorio biće kome je konačni cilj propast i Pakao? Ima li Pakao svrhu muke koja nikada ne prestaje ili je to popravilište nepokornih sinova? Može li Ljubav biti mirna dok joj sve sve njenje zrake (djeca) ne vrate? Ja znam da Ljubav nikad ne prestaje (1 Kor 13:8) Bog jer je Čista Ljubav zasigurno ima Cilj pred očima da se svi spase i dođu natrag u Očevu kuću, On jer je beskrajna mudrost ima načina kako ostvariti svoj naum, te u svojoj Sili to može ostvariti (neće se umoriti).

Neka ste svi vi blagoslovljeni u imenu našega Oca i Gospodara Isusa Krista koji Bog Silni i Ljubav Njegova neka zahvati svakoga od vas

P.S. Nadam se da nisam izašao previše van okvira teme, ne bih volio da se spama i jedna tema pa tako ni ova.
Azor AhaiZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.