Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 15:44   #1
Biblija i arheologija

Molim Livadu da ne zatvori ovu temu, jer ću poslije dodati uvodnik zasad samo da u ovoj temi raspravljamo o događajima opisanim u Bibliji i dokazima u arheologiji
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 30.07.2017., 15:45   #2
TOČNOST Biblijskih opisa povijesnih događanja oduvijek je bila predmet rasprava. Živimo u svijetu gdje vjera zauzima bitno mjesto kod većine stanovništva. Tim više, znanstvena proučavanja Biblije i rezultati koji iz njih dolaze često postaju kontroverzni, piše Unilad.Co.

Tako je i s rezultatima koje je dobila ekipa znanstvenika sastavljena od genetičara i arheologa dokazala kako se genocid, opisan u Starom zavjetu, nikad nije dogodio. Bog se, prema pisanju Biblije, javio Izraelcima koji su išli prema obali Crnog mora i rekao im da u svojem pohodu na Kanaan, zemlju meda i mlijeka, "ne ostavljaju živo ništa što diše".

Prema nedavno dovršenoj genetskoj studiji objavljenoj u American Journal od Human Genetics, stanovnici gradova Sodome i Gomore nisu uništeni. Oni su preživjeli pohod Izraelaca na Kanaan i imaju svoje potomke i danas.

Znanstvenici su izvukli DNK iz ostataka petero ljudi iz nekadašnjeg gradova gdje su živjeli i reproducirali kompletan niz DNK. Usporedili su dobivene rezultate sa stanovništvom Libanona i dobili poklapanje od 90 posto.

Nadalje, rezultati arheoloških istraživanja ne potvrđuju nikakvo rašireno uništavanje kanaanskih gradova između brončanog i željeznog doba. Gradovi na obali poput Sidona i Tyre pokazuju kontinuirano postojanje sve do današnjih dana.

Libanonci su velikim dijelom potomci stanovnika Kanaana prije dolaska Izraelaca. Radi se o genetskom kontinuitetu u Levantu koji postoji od, najmanje, brončanog doba. Zanimljivo je da je za područje u kojemu je bilo toliko ratova tijekom stoljeća bilo za očekivati više genetske raznolikosti.

"Sadašnji Libanonci vjerojatno su izravni potomci stanovnika Kanaana prije dolaska Izraelaca, ali imaju i mali udio euroazijskog podrijetla koji je došao uslijed osvajanja dalekih populacija poput Asiraca, Perzijanaca ili Makedonaca", kazao je Marc Haber, jedan od istraživača.

Ako je to zaista tako, stanovništvo ozloglašene Sodome i Gomore ipak je preživjelo.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 30.07.2017., 21:05   #3
Mene zanima kako su oni utvrdili genetiku sodomaca?
Naime, tih gradova više nema, očito se radi o podmetanju kruški pod jabuke.

Naime, ova tema će ti biti zatvorena ako netko dokaže da je Biblija vrlo poduprta.

Zato se moli da ti nitko ne odgovara ništa.

Ja neću, budući da nema smisla i znam krajnji rezultat svega.

Ipak sam ja...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 30.07.2017., 21:14   #4
I nakon što je [svijet] utemeljen, Saklas reče svojim [anđelima], "Ja, ja sam [ljubomoran] bog, i ništa osim mene nije [nastalo", budući da je] vjerovao u svoju prirodu. Glas se tad začu s visina, i reče, "Čovjek postoji, i Sin Čovječji." I zbog toga što je odozgo sišao odraz, koji je nalik svom glasu u visini odraza koji je nadgledao, kroz nadgledanje odraza odozgo, oblikovano je prvo stvorenje. Zbog ovoga nastade Metanoja. Dovršenje svoje i moć primila je voljom Oca, i njegovim pristankom, kojime je dao pristanak velikoj, neuništivoj, nepokolebljivoj rasi velikih, snažnih ljudi velikoga Seta, kako bi je zasijao u eonima koji su stvoreni, kako bi se kroz nju (Metanoju) nedostatak mogao ispuniti. Odozgo je ona sišla u svijet, koji je odraz noći. I kada je došla, molila je za (pokajanje), kako sjemena arhonta ovoga eona, i vladara koji su iz njega proizašli, koji su oskvrnuli (sjeme) boga-začetnika demona, koji će biti uništen, tako i sjemena Adamova i onog velikog Seta, koji je nalik suncu. Veliki anđeo Hormos došao je potom da pripremi sjeme velikog Seta, kroz djevice propadljive sjetve ovoga eona, u svetom tijelu, od Logosa začetom, putem Duha Svetoga. I veliki Set dođe i donese svoje sjeme. I ono bi zasijano u eonima koji su nastali, čiji je broj istovjetan onome od Sodome. Neki kažu daje Sodoma pašnjak velikoga Seta, što je Gomora. No, drugi (kažu) daje veliki Set iščupao svoj nasad iz Gomore, i posadio ga na drugome mjestu, koje je nazvao Sodoma. Ovo je rasa koja je potekla iz Edokle. Jer, ona je porodila, kroz riječ upravljenu Istini i Pravdi, izvor sjemena vječnoga života, koji je s onima koji će ustrajati zbog znanja svojih emanacija. Ovo je velika, nepropadljiva rasa koja je potekla iz tri svijeta da bi došla u ovaj svijet.
EliEliLama is offline  
Old 31.07.2017., 19:57   #5
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post

u ovoj temi raspravljamo o događajima opisanim u Bibliji i dokazima u arheologiji
dogovoreno

evo : https://www.youtube.com/watch?v=pRoM8qEd-ho

(dokumentarni prilog/predavanje trajanja zamalo ko cjelovečernji film, ali ali zbilja ga vrijedi odgledati)
Pravi Život is offline  
Old 01.08.2017., 17:33   #6
Novi dokumentarac koji se bavi arheologijom i biblijskom Knjigom Izlaska i Knjigom Jošuinom, a dijelom i Knjigom Postanka http://nacija.hr/2016/07/08/video-kn...esno-pouzdana/

Noviji video o Bibliji i arheologiji http://nacija.hr/2017/06/16/video-bi...-zbrka-jezika/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.