Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2009., 21:49   #1
Sunčane dioptrijske naočale

planiram ih kupiti pa me zanima dal ih imate i koliko ste izdvojile za njih?? to mi je ubiti najveći problem i ako mi budu preskupe možda ih kupim i pod kraj ljeta kad budu na sniženjima. jel ih je možda koja od vas kupila na sniženju, i koliko ste jeftinije prošle??
alerim1409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:02   #2
moj šef ih je nabavio pretprošlo ljeto u ghetaldusu
koštale su oko 3000 kn
uzeo je neki fensi-šmensi okvir pa pretpostavljam da se može i jeftinije proći
a jeftinije je i kod privatnih optičara jer se možeš dogovoriti... pogotovu ako ti ne treba račun

ja sam si nedavno nabavila oćale (i sunčane i za vid) kod privatnika, dogovorili smo odličan popust
i to nakon što sam sterala ove u ghetaldusu na jedno lijepo mijesto; kupila sam kod njih oćale pred par godina, davali su popust na gotovinu
sad nit' daju popusta, nit' možeš normalno razgledati željene modele jer nadrkane babe prevrću očima...pih
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 23:08   #3
Ja sam imala okvir ( lenonke od Armanija ) i otišla u getaldus i rekla da oću tamna stakla +1, da mogu čitat na plaži. I platila 300 kn.
pušimalboro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:24   #4
Ja sam kupila u optici -50, okvir je bio na popustu 700 kn, a stakla oko čini mi se 300 - 400 kn.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 17:22   #5
ja sam htjela staviti dioptriju na rejbanice i zenska u getaldusu mi je rekla cca 2000kn.
ali kad sam joj ih donijela, rekla je da mi ne moze staviti dioptriju na taj model.
jbg
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 17:45   #6
mislim da je puno jednostavnije i jeftinije uzeti fotoosjetljive dioptrijske naočale
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 20:35   #7
ja sam kupila sunčane naočale za 70 kn i stavila unutra stakla u optici i došlo mi 500kn.za okvir mi je bezveze dati 1000 kn i više kad se nađe skoro isti okvir za puno puno manje,jer ionako su stakla bitna...
*roxy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:04   #8
Quote:
*roxy* kaže: Pogledaj post
ja sam kupila sunčane naočale za 70 kn i stavila unutra stakla u optici i došlo mi 500kn.za okvir mi je bezveze dati 1000 kn i više kad se nađe skoro isti okvir za puno puno manje,jer ionako su stakla bitna...
vis, to ti nije lose ideja

ja nikak da kupim suncane s dioptrijom jer em nemogu naci okvir koji mi se svidja em su mi svaki put rekli takvu cifru da mi muka bila
__________________
"...so when you hear this autumn song remember, the best times are yet to come..."
tockicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:14   #9
kod privatnih optičara sam kupila fotoosjetljive diop.naočale i dobila na poklon sunčana diop.stakla.
sama02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:53   #10
Kupio sam prije par godina, ali problem je što diptrijska stakla ne mogu ići baš u sve naočale, kao ovisi o veličini, zakrivljenosti i tome... A koštale su okviri + nekih 600 kn za stakla.
tupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:51   #11
Quote:
tupy kaže: Pogledaj post
Kupio sam prije par godina, ali problem je što diptrijska stakla ne mogu ići baš u sve naočale, kao ovisi o veličini, zakrivljenosti i tome... A koštale su okviri + nekih 600 kn za stakla.
Meni su rekli da mogu na sve okvire, ali što je zakrivljenost veća raste i cijena stakla.
Ja sam se srećom zaljubila u jedne relativno ravne okvire i jeftino prošla(cca 3oo kn za stakla), ali gledala sam i jedne zaobljenije i tu su stakla bila već 1500.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 14:57   #12
ja sam ovih dana gledala kupit si sunčane naočale s dioptrijom, ali kad sam čula koliko bi me došlo, odustala sam. cca 2500 kn
sve ovisi kolika ti je dioptrija, meni je skoro -5 plus cilindri i zato mi sama stakla dođu skoro 1500kn + okviri

za stvaiti dioptrijska stakla, sam okvir ti ne smije biti puno zakrivljen

uglavnom odustala sam
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:53   #13
stavi leće i kupi normalne naočale????? ko ja
bubicamaja21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:12   #14
Pa da, kupiš meke leće za 150 kuna i naočale koje želiš.
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:01   #15
iskreno, neda mi se nositi leće.
nosim naočale već 8 godina i navikla sam se na njih, nekako mi nezamislivo
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:30   #16
meni je nepojmljivo da bi si mogla nesto gurnuti u oko.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:51   #17
sve ti ovisi i o dioptriji ja sam ćorava ko šišmiš i meni treba 2500 kn najbolje da pitaš u optici svaka dioptrija druga cijena
black_dwarf2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 22:49   #18
ja ne želim leće, okulist mi je rekao da bi trebala polutvrde a one kao smetaju za oko, ne mogu si zamislit da nešto guram u oko, a kao prvo ja bi ih izgubila ili uništila jer sam prilično šlampava. osim toga volim naočale,ok mi stoje, i tak sam si htjela kupiti ove dioptrijske naočale a sad bi trebala puno puno raditi tijekom ljeta da bi ih si mogla priiuštiti...

al ok, mogu se strpit bar do jesenskih sniženja pa ušparat bar 500 kn. nadam se....

e da, a kakva je razlika između tih stakla za naočale. zašto su cifre od 200 kn na dalje. jel oni izrade točno takva stakla kakva su na okvirima, s dioptrijom ili??
alerim1409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 17:26   #19
Ja sam uz naočale na koje su mi stavili dioptrijska stakla dobila 'u rinfuzi' i original stakla koja su bila u tom okviru kad sam ih izabrala. Tako da imam i stakla bez dioptrije za svaki slučaj ako jednom u nekom drugom životu odlučim se na lasersku operaciju. A koštale su prije tri godine cca 1000kn, samo kaj onda nije bio tak velik izbor kak je danas, kolko čujem sada se mogu i na zakrivljene okvire i stakla stavljati dioptrijska stakla, prije je to bilo samo na ravna zbog tih nekih nemam pojma čega.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:38   #20
ja sam kupila dioptrijske, fotoosjetljive; ispale su oko 2000 kn ali je okvir koštao kao i staklo

jedino sam zeznula to što nisam izabrala neki veći okvir jer su mi se ove vremenom učinile premalene za moju glavu i svrhu sunčanih naočala
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.