Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 22:53   #321
U centru su ostali da mala ne mora mijenjati školu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:52   #322
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Osim toga, i domaći ljudi se automatski prebacuju na engleski ako ne govoriš njihov jezik vrlo dobro, jer im je tako lakše.
Evo, na ovo se ljudi iščuđavaju beskrajno.
Danas većina mladih ljudi engleski zna jednako kao i materinji jezik, urođen nam je jer je sve oko na engleskom.
Osobno nisam nikad živjela vani, ali imam dečka slovenca s kojim razgovaram na engleskom.
On razumije hrvatski, ali mu je iritantan, jednako kao i meni slovenski, ne mogu smislit njihov blentavi naglasak.
Puno nam je prirodnije razgovarati na engleskom, lakše se izrazimo i bolje se razumijemo.
A ljudima je to nepojmljivo, kao, pa tako su slični hrvatski i slovenski, kako ne možete tako? Ne možemo jebiga, ne ide. Ne pričam hrvatski s ljudima kojima to nije prvi jezik jer mi je to čudno.

Zato volim ovaj forum, tu vježbam hrvatski da ne ispadnem iz fore
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:57   #323
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Evo, na ovo se ljudi iščuđavaju beskrajno.
Danas većina mladih ljudi engleski zna jednako kao i materinji jezik, urođen nam je jer je sve oko na engleskom.
Osobno nisam nikad živjela vani, ali imam dečka slovenca s kojim razgovaram na engleskom.
On razumije hrvatski, ali mu je iritantan, jednako kao i meni slovenski, ne mogu smislit njihov blentavi naglasak.
Puno nam je prirodnije razgovarati na engleskom, lakše se izrazimo i bolje se razumijemo.
A ljudima je to nepojmljivo, kao, pa tako su slični hrvatski i slovenski, kako ne možete tako? Ne možemo jebiga, ne ide. Ne pričam hrvatski s ljudima kojima to nije prvi jezik jer mi je to čudno.

Zato volim ovaj forum, tu vježbam hrvatski da ne ispadnem iz fore
Većina mladih ljudi ne zna ni materinski jezik, a ni engleski, samo se kurče time i ne, nije nam engleski urođen, nismo bilingvalni jer Otvoreni pušta Beyonce i Biebera.

Ne živiš vani, s dečkom razgovaraš na engleskom, a trebaš Forum da ne zaboraviš hrvatski? Imaš li posao, prijatelje, ideš li u dućan, čitaš vijesti? Ili i u Konzumu govoriš engleski?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:24   #324
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Evo, na ovo se ljudi iščuđavaju beskrajno.
Danas većina mladih ljudi engleski zna jednako kao i materinji jezik, urođen nam je jer je sve oko na engleskom.
Osobno nisam nikad živjela vani, ali imam dečka slovenca s kojim razgovaram na engleskom.
On razumije hrvatski, ali mu je iritantan, jednako kao i meni slovenski, ne mogu smislit njihov blentavi naglasak.
Puno nam je prirodnije razgovarati na engleskom, lakše se izrazimo i bolje se razumijemo.
A ljudima je to nepojmljivo, kao, pa tako su slični hrvatski i slovenski, kako ne možete tako? Ne možemo jebiga, ne ide. Ne pričam hrvatski s ljudima kojima to nije prvi jezik jer mi je to čudno.

Zato volim ovaj forum, tu vježbam hrvatski da ne ispadnem iz fore
Pa meni je nepojmljivo, ne zato što su jezici slični, neko imati toliku averziju prema nekom jeziku koji je materinji jezik tvom partneru da ga odbijaš govoriti čak iako ga razumiješ umjesto da zbog ljubavi jedno prema drugome malo proširite vidike, na trenutak po strani stavite iziritiranost nekim naglaskom, možda bi vam prestalo biti iritantno, a bili biste bogatiji za jedan jezik. Super je što pričate i engleski, ali tako se ograničavati mi je
blago rečeno glupo.

A i ovo što Nagrišpana kaže, ne živiš vani, a na forumu se vježbaš hrvatski???
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:50   #325
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Pa meni je nepojmljivo, ne zato što su jezici slični, neko imati toliku averziju prema nekom jeziku koji je materinji jezik tvom partneru da ga odbijaš govoriti čak iako ga razumiješ umjesto da zbog ljubavi jedno prema drugome malo proširite vidike, na trenutak po strani stavite iziritiranost nekim naglaskom, možda bi vam prestalo biti iritantno, a bili biste bogatiji za jedan jezik. Super je što pričate i engleski, ali tako se ograničavati mi je
blago rečeno glupo.

A i ovo što Nagrišpana kaže, ne živiš vani, a na forumu se vježbaš hrvatski???
Jeste zapeli haha
Nije mi jasno, trebali bismo se mučiti s međusobnom komunikacijom na jezicima koji nam se ne sviđaju zašto? Nismo ograničeni, on s mojom obitelji govori hrvatski, a ja s njegovima slovenski, dobro nam ide, ali međusobno nam je to jednostavno neprirodno.

"Imaš li posao, prijatelje, ideš li u dućan, čitaš vijesti? Ili i u Konzumu govoriš engleski?"

Ako ćemo specifično tako, samo u konzumu ne govorim engleski.
Kad imam posao, on je na engleskom jer radim s turistima.
Samo jedna prijateljica govori hrvatski, svi ostali ne.
Rijetko čitam naše vjesti.

Uglavnom, sva moja komunikacija na hrv koja nije površna je ili s mamom ili s tom jednom prijateljicom. A volim ovaj naš jezik i volim ga koristiti, ali nemam baš gdje. Zašto je to toliko teško za povjjerovati, ako netko nije spektakularno društven i radi samo sa strancima?
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:56   #326
Bezveze
BondWannabe is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:08   #327
Cleo, ovo tvoje je jedna od vecih bedastoca koje sam procitala na forumu
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:09   #328
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
On razumije hrvatski, ali mu je iritantan, jednako kao i meni slovenski, ne mogu smislit njihov blentavi naglasak.
Našla krpa zakrpu
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:14   #329
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:18   #330
Ja mislim da su Cleo i decko dosta mladi i sve im je to forica, spikaju si inglish i tak
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:20   #331
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su Cleo i decko dosta mladi i sve im je to forica, spikaju si inglish i tak
Maksimalno imaju 21 #oklada
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:28   #332
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Cleo, ovo tvoje je jedna od vecih bedastoca koje sam procitala na forumu
Svakako među prvih pet. Ili kako to Cleo preferira reći top five :-)
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:38   #333
Mislim da bi mi bilo vrlo čudno razgovarati s partnerom na jeziku koji ne govorim tečno. S poznanicima Slovencima razgovaram ili tako da oni govore slovenski, ja hrvatski, i svaku problematičnu riječ kažemo na engleskom, ili samo na engleskom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:47   #334
Imam kolegicu Slovenku koja razumije nas I prilicno dobro govori, ali mi nije Jasno zasto bi nekome smetalo kojim jezikom drugi govore, nek pricaju kako im pase
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:56   #335
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Mislim da bi mi bilo vrlo čudno razgovarati s partnerom na jeziku koji ne govorim tečno. S poznanicima Slovencima razgovaram ili tako da oni govore slovenski, ja hrvatski, i svaku problematičnu riječ kažemo na engleskom, ili samo na engleskom.
Ne razumiješ, njima je engleski urođen
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:57   #336
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Evo, na ovo se ljudi iščuđavaju beskrajno.
Danas većina mladih ljudi engleski zna jednako kao i materinji jezik, urođen nam je jer je sve oko na engleskom.
Osobno nisam nikad živjela vani, ali imam dečka slovenca s kojim razgovaram na engleskom.
On razumije hrvatski, ali mu je iritantan, jednako kao i meni slovenski, ne mogu smislit njihov blentavi naglasak.
Puno nam je prirodnije razgovarati na engleskom, lakše se izrazimo i bolje se razumijemo.
A ljudima je to nepojmljivo, kao, pa tako su slični hrvatski i slovenski, kako ne možete tako? Ne možemo jebiga, ne ide. Ne pričam hrvatski s ljudima kojima to nije prvi jezik jer mi je to čudno.

Zato volim ovaj forum, tu vježbam hrvatski da ne ispadnem iz fore
Jest, jest znaju šipak. Da vidiš kako se spetljaju kad treba pričati o nekom specijaliziranom i specifičnom području. Primjerice, popričaj malo sa nekim Englezom ili Amerom o kreditiranjima vezano za kuću, kamatama i detaljima oko toga usko i naširoko pa kad krenu stručne riječi... Ili pak o nekom tehničkom području o dijelovima motora tipa kad dođeš do mehaničara i krene ti objašnjavati što treba promijeniti na motoru i što se pokvarilo i krene sa specifičnim stručnim riječima objašnjavati kvar i motor, a ono svaka 3. riječ ne znaš niti o čemu govori, iako ti je kvar poznat. Ćeš shvatiti koliko dobro znaš engleski ili ne znaš.

Da bi se jezik fantastično naučio, moraš ga intenzivno koristiti svaki dan. Čitati stručnu literaturu na tom jeziku i obogaćivati vokabular stalno nekim novim riječima ili izrazima za tu istu riječ. Većina govornika eng. jezika ne koristi književni jezik pa ako ne misliš ostati tutlek i da te ne smatraju idiotom, stalno se moraš usavršavati.
Ovom prilikom, unaprijed izražavam sućut onima koji nalete da moraju komunicirati sa Škotima ili Ircima.

Uživajte.

https://www.youtube.com/watch?v=jsUvcjk8J5c

https://www.youtube.com/watch?v=73uATsa8y5Y
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:04   #337
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ili pak o nekom tehničkom području o dijelovima motora tipa kad dođeš do mehaničara i krene ti objašnjavati što treba promijeniti na motoru i što se pokvarilo i krene sa specifičnim stručnim riječima objašnjavati kvar i motor, a ono svaka 3. riječ ne znaš niti o čemu govori, iako ti je kvar poznat. Ćeš shvatiti koliko dobro znaš engleski ili ne znaš.
A dobro sad...mene bi ovo lako zbunilo i na hrvatskom.

__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:35   #338
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Većina govornika eng. jezika ne koristi književni jezik pa ako ne misliš ostati tutlek i da te ne smatraju idiotom, stalno se moraš usavršavati.
Književni jezik nije to što ti misliš da jest, i ako ne želiš da te smatraju idiotom moraš usavršiti materinji jezik.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:47   #339
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Književni jezik nije to što ti misliš da jest, i ako ne želiš da te smatraju idiotom moraš usavršiti materinji jezik.
Misliš na British english? Pa nitko živ izvan Britanije tako ne priča. Jasno da na mnogim mjestima taj British accent jest "na cijeni" ali ne nužno. Masu britanskih riječ Ameri više ne koriste. A imaju i brdo svojih izraza koje koriste i u stručnoj literaturi.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:42   #340
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Evo, na ovo se ljudi iščuđavaju beskrajno.
Danas većina mladih ljudi engleski zna jednako kao i materinji jezik, urođen nam je jer je sve oko na engleskom.
Osobno nisam nikad živjela vani, ali imam dečka slovenca s kojim razgovaram na engleskom.
On razumije hrvatski, ali mu je iritantan, jednako kao i meni slovenski, ne mogu smislit njihov blentavi naglasak.
Puno nam je prirodnije razgovarati na engleskom, lakše se izrazimo i bolje se razumijemo.
A ljudima je to nepojmljivo, kao, pa tako su slični hrvatski i slovenski, kako ne možete tako? Ne možemo jebiga, ne ide. Ne pričam hrvatski s ljudima kojima to nije prvi jezik jer mi je to čudno.

Zato volim ovaj forum, tu vježbam hrvatski da ne ispadnem iz fore

Zadnje uređivanje vitanova : 21.08.2017. at 10:58.
vitanova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.