Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 14:01   #1
Zbunjena u braku

Eh ovako ne znam odakle da počnem. Imam 22 godine,u braku sam 5 godina,imam dvoje djece. Eh sad zivim sa čovjekom sa kojim nisam vjenčana.. izbjegava tu temu a i vjencanje. Naime moj problem i zbunjenost ili sto vec je,sto moj odnos sa mojim muzem je nikakav. Po cijeli dan nije kuci, hod sa društvom,voza se , provodi,a nekad ni nocu ga nema. Saznala sam za nekoliko njegovih prevara , nalazila sam slike poruke i slično.. posvadjamo se ali predjem preko toga sa pricom da ce se promjeniti i zbog djece. Sve do prije mjesec dana kada mi je kap prelila casu i posvadjamo smo se nasla sam mu telefon koji je skrivao i rekao mi je da idem ako želim. Da uzmem jedno dijete . Otisla sam ocu i majci gdje me otac u toku jedne male svadje udario po prvi put. Bila sam totalno zbunjena u rasulu. Dijete koje je ostalo kod "muza" nije spavao i jeo ,samo plakao .trazio me i nakon hiljadu i jedne molbe vratim se opet bio je par dana kao "normalan" pa je opet poceo da hoda i da se kurva. Napravio svoj profil na FB i ne dozvoljava mi sifru a sto je najgore ne dozvoljava ni da ulazim na nas zajednički profil. Svadja u zadnje vrijeme nemamo jer i nije kuci cesto i to ustane ujutro popije kafu sa svojim roditeljima i ode dodje navecer oko 1-2 serviram mu da jede i to je to. Ne znam sta da radim sa nama nece ni vani a nece ni sa mnom samom.ne znam u čemu je stvar. Sto se mene tiče nikad ga nisam prevarila , domaćica sam uvijek mu je cisto i opeglano od posteljine do carapa. Kupam ga , masiram ,pazim. Zbunjena sam nezz u cemu je stvar ?? Ne znam sta da radim. Njegova majka mi kaze da trpim da mu je i otac takav bio da ce se smiriti kako godine idu. Ali ja ne mogu da izdrzim vise ubija me to sve , fali mi ljubav i pažnja. Da li neko ima dobar savjet stručnjaka da radim,kako dalje..vise sam poludila. Hvala unaprijed
Edindina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:07   #2
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Eh ovako ne znam odakle da počnem. Imam 22 godine,u braku sam 5 godina,imam dvoje djece. Eh sad zivim sa čovjekom sa kojim nisam vjenčana.. izbjegava tu temu a i vjencanje.
Ovaj dio baš ne kužim.U braku si 5 godina,ali živiš sa čovjekom s kojim nisi vjenčana?

A kaj se sveg ostalog tiče...Ne znam koji ti je vrag i zakaj se tak ponižavaš?Pa nije taj lik i njegov ... od zlata.
Djeca su valjda još mala.Ne znam.Ne piše kolko.
Ali kaj stvarno želiš za par godina da gledaju tatu kurviša,vjerojatno i popije,a mamu "patnicu" služavku?
Stvarno to želiš svojoj djeci?Misliš da budu sretni u takvoj "obitelji"?

Skoncentriraj se.
Nađi posao i iznajmi stan.Nemoj se vraćat starcima.
Posveti se sebi i djeci.
Ionak ti tog tvog nikad nema doma.Tak da ti se neće puno promijenit kaj se tiče obaveza,al ćeš imat svoj mir.

I nadam se da je koristio zaštitu kod tih svojih "izleta" i da ideš redovno kod ginekologa.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:37   #3
Znaći:,sa 17 si se"udala",imaš dvoje male djece i od toga si jedno bez problema ostavila,"muž" ti se kurva,ti mu serviraš jelo u jedan sat ujutro i masiraš ga??
Ja stvarno ne znam što pametno reći na ovo.Jel imaš ti završenu ikakvu školu,vozačku dozvolu, pomoć od roditelja ako zatreba? Život ti je već u totalnom rasulu,a po godinama nisi ni počela živjeti kako spada.
Svačega sam se po forumima načitala,ali ovo je katastrofa.
I vjeruj,profil na fejsu je najmanji problem u tvom životu.
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:40   #4
I uvijek postoji mogućnost da je ova tema čista zajebancija?????
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:53   #5
Razgovaraj s njim bez napadanja. Odvedi djecu svom ocu da ih pricuva, kupi mu cvijece, operi noge. Pitaj ga sto ga muci. Pocni pit. Rastani se. Jesi se zdebljala nakon poroda? Nek provjeri i stitnjacu.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:09   #6
Upravo zato što njegova majka nije otišla kad je trebala - sada ima sina koji je isti otac
Ne kužim taj strah od razvoda , razlaženja -a svi se uvijek opravdavaju na djecu - "da djeca ne budu iz razorenog doma"...

I onda 20 godina kasnije svijetom hoda hrpa ovakvih frajera koji su isti svoj otac koji je isti svoj otac i tako unaprijed i unazad dokle rodovsko stablo ide - a sve sami kreteni ,koji su zaboravili što su kao djeca mislili o svom ,ocu dok je majka zbog njega plakala ..

Ako želiš savjet , vrati se kući - bolje da te pljusne stari nego muž - otrpi oca ako već noraš nekog trpiti i ako u tvom životu ne postoji opcija bez šamara - završi večernju školu - idi za ono zanimanje za koje imaš talenta - iako bi najbrže stala na noge kao frizerka ( moje mišljenje ) , jer uvijek ima netko kome treba bojanje pa će ti i kući doći .

Zaposli se i odgajaj svoju djecu najbolje što možeš

O ovom kretenu kojeg nazivaš mužem i njegovoj pametnoj mami neću ništa pisati - sve si sama rekla

Sretno ti bilo i ne dozvoli da postaneš njegova mama i da jednog dana neka druga djevojka ovako živi sa tvojim sinom
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:06   #7
Ova tema za mene nije zajebancija pisala sam dabi cula Vasa misljenja jer mislim da ovaj forum za to i sluzi. A sto se tice njega , bojim se ptici jer mislim da bi mi tek tad napravio pakao od zivot u svakom smislu a djecu ne bi dopustio da idu sa mnom , a djecu mi se ne ostavljaju zato to sceni trpim. A sto se tice mojih roditelja , nisu uz mene i ne zele da se mjesaju. Ne znam. Kad bi znala bar sve u svemu kako da ga "smirim" i da li postoji uopšte nada za to ? Posto cijelo vrijeme imam tu neku nadu jer ga volim.?
Edindina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:27   #8
"Uhvaćena si u zamku" i ima malo nade da se nešto promjeni.Trebala si mnogo ranije razmišljati o nekim stvarima.Neznam šta da ti pametno savjetujem.posveti više pažnje sebi samoj i djeci naravno.Nisi napisala jesi li zaposlena i koliko si financijski neovisna,niti si točno napisala gdje živite.Ako si financijski ovisna o mužu i ako živiš kod njega,ako je on vlasnik nekretnine gdje živite ili ako živite kod njegovih tek onda si najebala.
Moš ti volit muža kolko hočeš al on očito ne voli tebe.neznam zašto te zapravo i ima,niti tu djecu,misterija.
Mogu ti savjetovati da nikada,ama baš nikada ne ostaviš ni jedno svoje dijete.
Budi uvijek uz svoju djecu i da ti ne padne više glupost na pamet da jedno uzmeš a drugo ostaviš.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:44   #9
Izuci neki zanat/struku i radi na tome da se zaposlis i sto vise budes neovisna. Jako si jos mlada, zivot je samo jedan i prevrijedan da ha trosis u ovako losem braku.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:44   #10
Cega se bojis ako odes? Za pocetak pravi strategiju od doma dok si s njim. Trazi posao, stan, vrtic, polako makar i za par godina otisla bolje nego citav zivot u tom rasulu djecu drzat. Prestrasno.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:06   #11
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Ova tema za mene nije zajebancija pisala sam dabi cula Vasa misljenja jer mislim da ovaj forum za to i sluzi. A sto se tice njega , bojim se ptici jer mislim da bi mi tek tad napravio pakao od zivot u svakom smislu a djecu ne bi dopustio da idu sa mnom , a djecu mi se ne ostavljaju zato to sceni trpim. A sto se tice mojih roditelja , nisu uz mene i ne zele da se mjesaju. Ne znam. Kad bi znala bar sve u svemu kako da ga "smirim" i da li postoji uopšte nada za to ? Posto cijelo vrijeme imam tu neku nadu jer ga volim.?
Što točno znači : "napravio bi mi od života pakao " i "on ne bi dopustio " pa ona :" djeci ne bi dopustio da idu sa mnom " Itd ?!

Prvo , ti si toj djeci majka i djeca idu sa tobom gdje god ti krenula - tako kaže Obiteljski zakon - osim ako ti osobno nisi napustila djecu ili se ne brinula za njih dulje od 3 mj ili ti je oduzeta poslovna sposobnost pa nisi sposobna brinuti ni o sebi.

Drugo , on je dužan prilužiti TEBI uzdražavanje jer NE radiš u razdoblju od 6 mj ( tako je bilo prije , neka me netko ispravi po novom OZ)

Treće , on je OBAVEZAN plaćati alimentaciju koja se određuje po dobi djeteta a ako nema novaca , onda plaćaju njegovi roditelji.

Ako ti neće dari da odeš ,ako ti prijeti ili te udari , oduzme ti dijete iz ruku i slično - zoveš policiju - ne čekaj da situacija sama odredi kamo ide.

Usosila si se do kraja - sada pojedi to i ispravi tu grešku od braka - dok ti nije postala životna greška

I još jedna sitnica - za nekoga tko ozbiljno razmišlja o odlasku ,jako malo si se raspitala o svojim pravima.
Ja pišem napamet , Obiteljski se Zakon 2014 promijenio pa bio u suspenziji -pa sam prestala pratiti i izgubila interes.
Ali da je to moja situacija ,znala bih svaku odredbu - ili bih bila kod socijalne radnice i tražila je da me uputi

Sretno
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:42   #12
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Ova tema za mene nije zajebancija pisala sam dabi cula Vasa misljenja jer mislim da ovaj forum za to i sluzi. A sto se tice njega , bojim se ptici jer mislim da bi mi tek tad napravio pakao od zivot u svakom smislu a djecu ne bi dopustio da idu sa mnom , a djecu mi se ne ostavljaju zato to sceni trpim. A sto se tice mojih roditelja , nisu uz mene i ne zele da se mjesaju. Ne znam. Kad bi znala bar sve u svemu kako da ga "smirim" i da li postoji uopšte nada za to ? Posto cijelo vrijeme imam tu neku nadu jer ga volim.?
Ti njega da smiriš? Pa ti ne možeš ni sopstveni život kontrolirati, kaos ti je od života, "udala" si se sa 17, a ti bi nekoga kontrolirala i smirivala?

Što prije naučiš da druge ljude ne možes kontrolirati, ili kako ti kažeš smirivati, bit će ti bolje.

Radi ti na sebi, nađi posao, osamostali se, budi dobra mater toj djeci, a njega pusti. Ti njemu ne možeš ništa, ali možeš sebi.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 18:47   #13
Katastrofa.
Jedino rješenje ti je da odeš negdje van s djecom i nađeš posao.
Očito si iz obitelji koja te nije dovoljno educirala. Sa 22 godine dvoje djece u 21 stoljeću, kad sve vrvi informacijama i životnim poukama??!!
Muž ti se neće promijeniti. Očito je i on jako mlad. To što ti kaže svekrva da trpiš i čekaš da ga prođe je čista glupost.
Što da čekaš? Da bude impotentan?
Nikada više ne ostavljaj svoju djecu. Oni nisu tražili da ih rodiš. Ako si ih rodila, onda moraš i brinuti o njima.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:24   #14
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Kad bi znala bar sve u svemu kako da ga "smirim" i da li postoji uopšte nada za to ? Posto cijelo vrijeme imam tu neku nadu jer ga volim.?

O Bože...
Nemožeš nikoga mijenjati osim sebe.
Kak si si ti to zamislila?Čiribu čiriba i promjen!
Iz kurviša koji te tretira ko šlapu-u super mužića!Ta-da!

Samo ti slušaj savjete njegove mamice.I ja vjerujem da bu se smirio.Tam negdje oko 50-e,kad ga više nijedna neće htjet.
A i kaj očekuješ da si mamica ne bu branila sinčića?
Kakav savjet od te žene koja ga je takvog odgojila?

Kao što rekoh,ne možeš mijenjati druge,već počni od sebe.I to sad odmah počni.
Nađi sebi i djeci dom i priušti im normalno i sretno odrastanje.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:55   #15
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Eh ovako ne znam odakle da počnem. Imam 22 godine,u braku sam 5 godina,imam dvoje djece. Eh sad zivim sa čovjekom sa kojim nisam vjenčana.. izbjegava tu temu a i vjencanje. Naime moj problem i zbunjenost ili sto vec je,sto moj odnos sa mojim muzem je nikakav. Po cijeli dan nije kuci, hod sa društvom,voza se , provodi,a nekad ni nocu ga nema. Saznala sam za nekoliko njegovih prevara , nalazila sam slike poruke i slično.. posvadjamo se ali predjem preko toga sa pricom da ce se promjeniti i zbog djece. Sve do prije mjesec dana kada mi je kap prelila casu i posvadjamo smo se nasla sam mu telefon koji je skrivao i rekao mi je da idem ako želim. Da uzmem jedno dijete . Otisla sam ocu i majci gdje me otac u toku jedne male svadje udario po prvi put. Bila sam totalno zbunjena u rasulu. Dijete koje je ostalo kod "muza" nije spavao i jeo ,samo plakao .trazio me i nakon hiljadu i jedne molbe vratim se opet bio je par dana kao "normalan" pa je opet poceo da hoda i da se kurva. Napravio svoj profil na FB i ne dozvoljava mi sifru a sto je najgore ne dozvoljava ni da ulazim na nas zajednički profil. Svadja u zadnje vrijeme nemamo jer i nije kuci cesto i to ustane ujutro popije kafu sa svojim roditeljima i ode dodje navecer oko 1-2 serviram mu da jede i to je to. Ne znam sta da radim sa nama nece ni vani a nece ni sa mnom samom.ne znam u čemu je stvar. Sto se mene tiče nikad ga nisam prevarila , domaćica sam uvijek mu je cisto i opeglano od posteljine do carapa. Kupam ga , masiram ,pazim. Zbunjena sam nezz u cemu je stvar ?? Ne znam sta da radim. Njegova majka mi kaze da trpim da mu je i otac takav bio da ce se smiriti kako godine idu. Ali ja ne mogu da izdrzim vise ubija me to sve , fali mi ljubav i pažnja. Da li neko ima dobar savjet stručnjaka da radim,kako dalje..vise sam poludila. Hvala unaprijed
Dala bih ruku u vatru da je trol jer ovo ne može biti istina

Ako se ipak nekim čudom varam, ženo božja, skupi djecu stvari i seli... Gdje, kako? Svugdje, ali apsolutno svugdje će ti biti bolje!!!
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:36   #16
Saberi se i nadi posao za pocetak. Pretpostavljam da nemas neke skole, no uvijek se mozes malo dovesti u red i ici konobariti (ali ne da od sebe napravis neku radodajku, imas na internetu puno tutoriala kako se dotjerati, a da bude pristojno, makar danas ni odjeca ni kozmetika nisu skupe).
U par mjeseci probaj sto vise novaca staviti na stranu i odseli. Raspitaj se o svojim pravima sto se tice alimentacije i svega ostalog, odi u centar za soc. skrb. A tog mlatimudana pusti nek zivi svoj zivot.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:09   #17
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Ova tema za mene nije zajebancija pisala sam dabi cula Vasa misljenja jer mislim da ovaj forum za to i sluzi. A sto se tice njega , bojim se ptici jer mislim da bi mi tek tad napravio pakao od zivot u svakom smislu a djecu ne bi dopustio da idu sa mnom , a djecu mi se ne ostavljaju zato to sceni trpim. A sto se tice mojih roditelja , nisu uz mene i ne zele da se mjesaju. Ne znam. Kad bi znala bar sve u svemu kako da ga "smirim" i da li postoji uopšte nada za to ? Posto cijelo vrijeme imam tu neku nadu jer ga volim.?
Sta ce njemu djeca ako ga nema cijeli dan? Tko bi se brinuo za njih?njegovi roditelji? Nekako mi se cini po pisanju i navikama da niste iz hrvatske?!
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:09   #18
Ne znam vise sta da radim neke stvari nije lako uraditi kao napisati. Iz BiH-e sam . Nisam puno upucena u zakon i prava. Sta bi bilo kad bi otisla u sigurnu kucu. Jer ovdje socijalna pomoć na dijete je 11KM . Sto se osiguranja i primanja tice za ovaj grad je nula. Ja mogu otići i sestrama (koje nisu bas nesto uz mene ali pomogle bi mi ) al' on bi me nasao, "ubio" bi me i djecu bi mi uzeo e onda bi se ja stvarno stvarno ubila.poludila sam
Edindina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:10   #19
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Ne znam vise sta da radim neke stvari nije lako uraditi kao napisati. Iz BiH-e sam . Nisam puno upucena u zakon i prava. Sta bi bilo kad bi otisla u sigurnu kucu. Jer ovdje socijalna pomoć na dijete je 11KM . Sto se osiguranja i primanja tice za ovaj grad je nula. Ja mogu otići i sestrama (koje nisu bas nesto uz mene ali pomogle bi mi ) al' on bi me nasao, "ubio" bi me i djecu bi mi uzeo e onda bi se ja stvarno stvarno ubila.poludila sam
Nisi upućena u prava ni zakone - onda je vrijeme da upališ Google i pročitaš obiteljski zakon ( ne znam kako se kod vas zove , to ne bi trebao biti nepremostiv problem saznati )

Prestani se bojati - ako imaš razloga za ovoliki strah onda nemaš razloga ostati s njim
Idi kod sestre - pa šta ako dođe ? Vi u Bosni nemate policiju ? Koliko znam ni u Bosni nije dozvoljeno tući ženu , prijetiti Itd -

Prema tome , pokupi svoj ponos sa poda i kreni - kad kreneš vidjet ćeš da nije teško kao šro sada misliš i da je on jedna obična mala kukavica koja će pobjeći koliko ga noge nose nakon što prvi put pozoveš policiju.

Ali ti se sve to bojiš jer nemaš svoj kruh u rukama i to je tvoj problem ,zar ne ? On te drži u šaci a tako te i tretira ...
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:33   #20
Quote:
Edindina kaže: Pogledaj post
Ne znam vise sta da radim neke stvari nije lako uraditi kao napisati. Iz BiH-e sam . Nisam puno upucena u zakon i prava. Sta bi bilo kad bi otisla u sigurnu kucu. Jer ovdje socijalna pomoć na dijete je 11KM . Sto se osiguranja i primanja tice za ovaj grad je nula. Ja mogu otići i sestrama (koje nisu bas nesto uz mene ali pomogle bi mi ) al' on bi me nasao, "ubio" bi me i djecu bi mi uzeo e onda bi se ja stvarno stvarno ubila.poludila sam
Tek ti je 22 godine. Nemoj tako zivjeti sljedecih 50-ak godina. I mislim da niti bosna više nije toliko nazadna da muzu moras servirati veceru u 1h iza ponoci ili ga kupati?!?!
Postavi se! Kucanica si, nisi ropkinja.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.