Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 21:33   #281
Ja mislim da to nema veze sa feminizmom, nego sa preseravanjem , jer u zemljama gdje je feminizam i jako izrazen,zene si ne mijenjaju ni ne dodaju prezimena, vec tradicionalno uzimaju muzevo. Danas se ne moras udati, mozes zivjet u vanbracnoj zajednici, mozes i promijenit prezime a da se ne udas. Moje je misljenje, ako se zelim udat,zivjet u braku i osnovati svoju obitelj, onda cemo se i svi jednako zvati. Veci mi je sok promijeniti adresu, okolinu i susjede nego prezime- pa ja ostajem ista osoba,to je kao promjena boje kose. I premda imam i zvanje u kojem sve zene redovito mijenjaju prezime, jer toboze, nitko nece vise znati tko sam, ja ostajem pri tome, ako prihvacam tradicionalni brak, onda i sve sto ide s tim u paketu
esterika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 10:22   #282
cure jel neka od vas mijenjala dokumente zadnje vrijeme... kako to ide...gdje trebam prvo ići..???
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:53   #283
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
cure jel neka od vas mijenjala dokumente zadnje vrijeme... kako to ide...gdje trebam prvo ići..???
ane , ja sam najprije na opcini izvadila vjencani list i otpusnicu (buduci da sam mijenjala prebivaliste) iz te opcine....tada smo muz, svekar (vlasnik kuce...koji pod hitno mora s Tobom na opcinu) i ja otisli na novu opcinu i prijavili me tu. tada sam s tim dokumentima podnijela molbu za novu osobnu i putoivnicu.
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 08:52   #284
Frendica se udala, i sad naravno peripetije oko promjene dokumenata. Promjenila je osobnu, vozačku, radnu knjižicu i zaboravila na zdravstvenu. Dal netko zna koja je procedura sa promjenom zdravstvene iskaznice(ona je nezaposlena, dal nju muž prijavljuje preko sebe ili kako)?
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 09:04   #285
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
Frendica se udala, i sad naravno peripetije oko promjene dokumenata. Promjenila je osobnu, vozačku, radnu knjižicu i zaboravila na zdravstvenu. Dal netko zna koja je procedura sa promjenom zdravstvene iskaznice(ona je nezaposlena, dal nju muž prijavljuje preko sebe ili kako)?
ako je prijavljena na burzu onda dobije zdravstveno preko njih, a moze je i muz prijaviti preko sebe
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 09:06   #286
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
To i mene zanima jer i mi još uvijek imamo različite adrese. Možda kad dođu klinci će to predstavljati problem? A možda ga do onda i nagovorim da ode u Heinzelovu stati u red za promjenu dokumenata
tak je svejedno gdje ste prijavljeni , postoji ti adresa prebivalista i adresa boravista koja ne mora biti ista...
ne znam dal znas ali on ne moze promjeniti dokumente i adresu ako ujedno nije i vlasnik stana.. s njim mora doci vlasnik stana s potvrdom da je vlasnik i sloziti se da se on prijavi kod njega
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:35   #287
ja uopće nisam imala problema sa mijenjanjem dokumenata, sve sam promijenila u pola sata, osobnu, vozačku i putovnicu, a mjesto boravišta nisam ni mijenjala...tako da je sve išlo brzo
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 19:04   #288
Ok, sad moja zavrzlama:
dakle, udala sam se prošli tjedan, preselila sam se iz Zg u provinciju; znači trebam mijenjati prezime i adresu - osobnu,putovnicu i vozačku. Ali, uz to sam redovni student do 30.09. - rekli su mi da promjena prezimena nema veze s diplomskim (osim ako baš izričito želim da mi je na diplomi novo prezime - što kod mene nije slučaj), ali me pati zdravstvena - osigurana sam preko mame još ova 3 mjeseca dok ne diplomiram - ima li smisla išta mijenjati dok ne diplomiram? Ako imam novo prezime i adresu hoće li mami raditi probleme oko osiguranja? Mislim, ne bi me to inače patilo, ali zdravstvena mi je najbitnija od svih ovih dokumenata i moram paziti da ne ostanem bez zdravstvenog osiguranja jer sam kronični bolesnik, pa me malo frka da mi ne rade probleme..
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 04:43   #289
ajme meni... vise nista ne kuzim...jedni pisu jedno, drugi drugo...13.9 je vjencanje a 19.9 idemo na medeni mjesec na 14 dana u Egipat...valjda se smije sa starom putovnicom tj starim prezimenom na put...jer jednostavno nemam vremena raditi novu...
brazilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:26   #290
Quote:
brazilka kaže: Pogledaj post
ajme meni... vise nista ne kuzim...jedni pisu jedno, drugi drugo...13.9 je vjencanje a 19.9 idemo na medeni mjesec na 14 dana u Egipat...valjda se smije sa starom putovnicom tj starim prezimenom na put...jer jednostavno nemam vremena raditi novu...
A da nazoveš MUP bi pitaš? Oni će ti sigurno najbolje znati.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:42   #291
Quote:
brazilka kaže: Pogledaj post
ajme meni... vise nista ne kuzim...jedni pisu jedno, drugi drugo...13.9 je vjencanje a 19.9 idemo na medeni mjesec na 14 dana u Egipat...valjda se smije sa starom putovnicom tj starim prezimenom na put...jer jednostavno nemam vremena raditi novu...
a tko ce znati da ti je to staro prezime? uostalom izrada putovnice ti traje mjesec dana, a vjencani list ce ti biti gotov tek kad se vratis iz Egipta, tako da niti ne mozes promjeniti putovnicu...
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:50   #292
putovnica se ne mora mjenjati. 100% možeš sa svojom starom. uostalom kada vadiš vizu, vadiš ju na putovnicu prije vjenčanja. tak da stara putovnica vrijedi.
nemoj se zanemarivati glupostima!
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 12:15   #293
Ja nisam još apsolutno ništa promijenila, stalno odgađam i užasavam se toga, al morat ću i to vrlo skoro...
__________________
26.02.2010. stigla je moja ljubav, moja curica žurilica Anja
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 09:49   #294
ima negdje lista svega što se treba mjenjati?
da mi nebi što promaklo
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 10:23   #295
Ja imam jednu smješnu situaciju: Osobna iskaznica mi istječe ovaj mjesec (srpanj), a u 10. mjesecu se udajem . Malo mi je glupo sad izraditi osobnu sa "starim" prezimenom, a onda za dva i pol mjeseca opet poništavati istu i raditi drugu sa "staro-novim" prezimenom.. Hoće li mi trebati osobna u nekom trenutku ili bih se mogla prošvercati bez nje do svatova?
__________________
I'm sensitive and I'd like to stay that way
sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 10:26   #296
Quote:
sensitive kaže: Pogledaj post
Ja imam jednu smješnu situaciju: Osobna iskaznica mi istječe ovaj mjesec (srpanj), a u 10. mjesecu se udajem . Malo mi je glupo sad izraditi osobnu sa "starim" prezimenom, a onda za dva i pol mjeseca opet poništavati istu i raditi drugu sa "staro-novim" prezimenom.. Hoće li mi trebati osobna u nekom trenutku ili bih se mogla prošvercati bez nje do svatova?
akoimas putovnicu moze ti posluziti umjesto osobne
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 10:34   #297
Jedna birokratska obaveza manje. Hvala ti!
__________________
I'm sensitive and I'd like to stay that way
sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 10:36   #298
sestra je prije vjenčanja morala produžiti/izvaditi putovnicu i kad je došla na šalter skužili su da joj je par dana ranije istekla osobna. pokušala je objasniti da se za mjesec dana udaje i da će onda sve mijenjati i nisu joj dali. morala je izvaditi novu osobnu sa starim prezimenom da bi dobila novu putovnicu sa starim prezimenom (jer su putovali i trebala joj je) da bi za mjesec dana to sve opet promjenila.
nana30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:52   #299
ljudi molim vas sta se sve treba promijenit?
petra21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 09:12   #300
Bok ljudi!!!!!

Danas krećem u promjenu dokumenata kao što su putovnica, osobna i vozačka!! To je lako!!!!

Da li netko zna di da krenem što se tiče promjene vezane uz tvrtku? Radim u dvije tvrtke, vlasnik direktor prokurist potpisnik itd.

Help me!!!
thx
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.