Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 14:18   #161
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
morebit se i on u dubinu duše svoje nadati da nekim čudom nijesmo ni uzeti.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:25   #162
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
a ako ne odeš, jel te ponište?
zemljakina mozda svecenik nije nikako predao papire kod maticara, onda stvarno nigdje nisu upisana da si udata (cula sam tako je jedan umjesto svecenika reko da ce on odnit papire kod maticara, i nije nikad odnio, godinama kasnije se tio rastad od svoje, a ono nigdje da je se ikad zenio) normalno moras otic kod maticara i izvadit vjencanji list.
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:34   #163
Meni vjenčani došao doma u srijedu nakon svadbe...Tako da se ne predomislim
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:40   #164
joj i ja moram po vjenčani list u matični pa mijenjat sve dokumente...
__________________
www.artmotiv.eu
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:32   #165
Domovnica, rodni list, diploma

Pitanje: mijenja li se nakon udaje i prezime u domovnici, rodnom listu i diplomi i ako da kako? Tj.što mi treba za to i kamo trebam ići?
Jer za natječaje za posao me traže i te dokumente i lakše mi je da je sve isto prezime. Ili ću stalno morati prilagati kopiju vjenčanog lista?

Ponavljam pitanje jer mi što prije treba odgovor ako netko zna
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:16   #166
domovnicu mjenjaš , no diplomu ne mjenjaš, nego prilažeš vjenčani list....
ja to još nisam obavila al uskoro krećem u pohod na šaltere i ljubazne tete
__________________
bez živciranja molim
ardnas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:41   #167
sta se stvarno mijenja domovnica????
ja sam mislila da se samo prilozi vjencani list??
pliz, sta sve treba za promjenu domovnice?
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:20   #168
i ko da nije dosta da vjenčanje platiš puno malih zelenih i narančastih i smeđih, nego onda još moraš platiti i za sve dokumente..
jer, neeee, nije dosta imati presliku osobne, nego moraš imati i potvrdu o prebivalištu, i ništa ne smije biti kopija, sve mora biti u originalu...
i ne starije od 6 mjeseci...ko da ti se u zadnjih 6 mjeseci promjenio datum ili vrijeme rođenja...

pa curke, kolko okvirno košta sve to i kolko vam je trebalo vremena da svu papirologiju rješite?
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 00:35   #169
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
i ko da nije dosta da vjenčanje platiš puno malih zelenih i narančastih i smeđih, nego onda još moraš platiti i za sve dokumente..
jer, neeee, nije dosta imati presliku osobne, nego moraš imati i potvrdu o prebivalištu, i ništa ne smije biti kopija, sve mora biti u originalu...
i ne starije od 6 mjeseci...ko da ti se u zadnjih 6 mjeseci promjenio datum ili vrijeme rođenja...

pa curke, kolko okvirno košta sve to i kolko vam je trebalo vremena da svu papirologiju rješite?
Osobna košta 48,50 kn, vozačka 35 kn i još 25 kn biljega, putovnica 150 kn + 70 kn biljega. Domovnicu još nisam mijenjala pa ne znam. Znam samo da sam se u banci morala potpisati više puta nego za sve ostale dokumente
Ove sve dokumente sam riješila u jednom danu (predala zahtjeve) a za 2-3 tjedna dođeš po osobnu i putovnicu. Vozačka je odmah gotova.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:03   #170
E, šta je s indeksom i diplomom? Kako to ide?
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:14   #171
mislim da diplomu ne mijenjaš...ali, index bi trebala...
__________________
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:21   #172
Dobro, ovo za diplomu mi se i čini logičnim. A za indeks - slabo mi je!!!! Ufff, ništa, kad budem sljedeći put išla na faks ću pitati, možda je tamo drukčije nego kod nas
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 18:15   #173
Pa možda u index mogu nadopisati prezime ili staviti neku napomenu, kao u radnu knjižicu, tamo ti na zadnjoj strani stave napomenu "udajom promijenila prezime u xy"
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:57   #174
joj,sad čitam ovaj topic i uhvatila me frka...
naime,idemo na bračno u kinu i to 14.10. (udala se 8.9.)dakle prošao je zakonski rok(gdje piše taj rok uopće i zašto neki spominju opet neki drugi rok od 6 mjeseci??)a onda opet jedno putovanje 10.11. u SAD... između tog rupa od 2 tjedna,taman za tražiti vizu... Znači,logično bi bilo sad podnijeti zahtjeve za promijenu dokumenata...al me je strah,jer se već dala izrađivati viza za kinu na stare dokumente... Ufff...sad me hvata blaga panika.
MadamDemode is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:21   #175
Quote:
MadamDemode kaže: Pogledaj post
joj,sad čitam ovaj topic i uhvatila me frka...
naime,idemo na bračno u kinu i to 14.10. (udala se 8.9.)dakle prošao je zakonski rok(gdje piše taj rok uopće i zašto neki spominju opet neki drugi rok od 6 mjeseci??)a onda opet jedno putovanje 10.11. u SAD... između tog rupa od 2 tjedna,taman za tražiti vizu... Znači,logično bi bilo sad podnijeti zahtjeve za promijenu dokumenata...al me je strah,jer se već dala izrađivati viza za kinu na stare dokumente... Ufff...sad me hvata blaga panika.



to one mene plaše da kao ima neki rok od 6 miseci.
ništa ti ja to ne virujem.

yebe te se, ako prođe, nisi udana. što je juuuuuuuupppppppi, zar ne?
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:48   #176
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
to one mene plaše da kao ima neki rok od 6 miseci.
ništa ti ja to ne virujem.

yebe te se, ako prođe, nisi udana. što je juuuuuuuupppppppi, zar ne?
bas me zanima jeli postoji taj rok od 6mj. stvarno. ako ne necu dok mi izade putovnica prominut.
pa di bi sa 2-3mj. bilo frke, isto da iko kuzi jesi udata ili ne, ili neki dobiju stembil na klavi "udata" da svako vidi, a mozda mislu da si ostala na starom prezimu.
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:50   #177
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Pa možda u index mogu nadopisati prezime ili staviti neku napomenu, kao u radnu knjižicu, tamo ti na zadnjoj strani stave napomenu "udajom promijenila prezime u xy"
Nadam se
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:16   #178
Quote:
Mrs B. kaže: Pogledaj post
bas me zanima jeli postoji taj rok od 6mj. stvarno. ako ne necu dok mi izade putovnica prominut.
pa di bi sa 2-3mj. bilo frke, isto da iko kuzi jesi udata ili ne, ili neki dobiju stembil na klavi "udata" da svako vidi, a mozda mislu da si ostala na starom prezimu.
išla sam sad obići MUP, agenciju i matični ured i svugdje ti kažu drugo,mogla bi me ta naša birokracija i neformuliranje jasno pravila doći "glave".Naime,sad mi još kaže žena u matilnom da oni po službenoj dužnosti šalju obavijest o tvom bračnom statusu mupu! krasno!
MadamDemode is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:39   #179
madame, kao prvo čestitam ti na udaji. nadam se da je sve prošlo lijepo i veselo.
moja kuma radi u matičnom i rekla mi jeisto da oni odmah po izdavanju vjenčanog lista šalju obavijest u MUP. ja sam već 2 puta prelazila granicu i nije bilo problema (da kucnem o drvo).
sjećam se da se jedna kolegica s faksa udala za vrijeme studiranja i da su joj kao i u radnoj knjižici inače prekrižili staro prezime i upisali novo + stavili pečat u kojem piše razlog promjene prezimena.
da treba promijeniti i prezime na bankovnim karticama. pitala sam prije udaje i rekli su da se to plaća 35 kn po kartici (barem u PBZ-u).
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:45   #180
hvala na čestitkama!!!
pa da,imam prvo to bračno putovanje i neće biti problema a onda put u SAD,e tu je već druga priča... Da,moram mijenjati putovnicu izgleda, još ćemo pokušati na par načina ali ipak se bistre neke stvari,a to je da je preporučljivo ju promijeniti između dva putovanja.A pokušat ćemo odgoditi put makar još tjedan dana....
MadamDemode is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.