Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2006., 14:53   #1
Kako prepoznati neplodnost?

Drage moje trudnice,

evo nakon puno muke i pomuke (zbog raznih problema) odlučili smo se na dijete. Već sedam mjeseci radimo na tom, ali još ništa. Čak je bilo i perioda kada sam 100% bila sigurna da sam trudna, ali svaki put me menga bacila pet koraka unatrag.
Obzirom da već sedam mjeseci stvarno aktivno radimo na tome, a pogotovo u periodu visoke ovulacije, počela me opsjedati druga misao: "Što ako smo neplodni?"

Da li znate kada je vrijeme za posumnjati u neplodnost? Kako uopće izgleda postupak dokazivanja neplodnosti? Da li je pre rano da o tome razmišljam iako sam pročitala da 85% žena zatrudni u prvih 6 mjeseci?
__________________
Antika
AntikA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 15:36   #2
odite oboje lijecniku i iznesite mu/joj svoje sumnje. ona ce vas uputiti dalje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 17:04   #3
draga, antikA, sedam mjeseci nije predugo, dr kažu da treba čekati bar 1 godinu prije nego što se definira nepolodnost.

kao što magic kaže, odite oboje kod doktora. važno je da idete oboje. ono što se meni dogodilo je da je dr stalno liječio mene, ne pitajući za mm. onda smo nakon dvije godine došli do muža.
zato ti predlažem da odete oboje.
sve druge stvari, ako ti mogu pomoći, pitaj....
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 17:16   #4
Koliki ti je WHR (omjer opsega struka i bokova)?

Postoji velika korelacija između visokog WHR-a i neplodnosti, pa to može biti indikativno
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 17:29   #5
"Sluzbeno" medicinski je prerano, tek nakon godinu dana se pocne istrazivati.
S tim da sam ja bila nacistu da cu nakon 6 mj nesto poduzet, pa smijali mi se doktori il ne smijali.
Pretpostavljam da si ti otisla kod gina na predkoncepcijski pregled, papu, itd. i da je sve okej.
Sljedeci korak i najjednostavnija pretraga od svih je da trazite gina da ti muza posalje radit spermiogram.
I da, imas u apoteci za kupit nekakve trakice koje pokazuju da li imas ovulaciju. Pisale su cure o tome, al ubi me ako znam koja i gdje... mozda na Kupi test?

Ostalo je turbo preslozeno za mene i dalje su doktori na potezu.
Sretno
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 17:41   #6
Quote:
Zmijica kaže:
"Sluzbeno" medicinski je prerano, tek nakon godinu dana se pocne istrazivati.
ma to oni kazu nakon godinu dana da ce pocet bilo sta radit, ali ja sam otisla privatno kod grujic-koracin i samo rekla da mi menge nisu redovite, a htjeli bi pocet razmisljat o bebacu za cca godinu dana, pa bi ja sve pregledala da li je ok i zena me odmah slala na hormonalne nalaze i sl. stvari koje nisam ni stigla obavit do kraja.
ugl, odes privatniku i nades socijalnog ginica koji ti hoce pisat uputnice za sve to kaj ti privatnik pise bez pitanja ili odmah pronades soijalnog koji te hoce poslat na prekoncepcijsku obradu - kompletnu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:33   #7
Bila sam kod doktora prije nego smo uopće počeli sa bebom i uzeo mi je papa i stavio me na ultrazvuk i rekao je da je sve OK i da se vidimo ako ne prije onda tek za godinu dana. Tako da za sad još ne bi kod njega. Ali malo sam zabrinuta.SVe oko mene su trudne čak i one za koje se nisam nikad nadala i sve mi one kažu da im nije trebalo puno. Moja kolegica (prošla je 40) i evo trudna. Rekla je "a taj mjesec nismo puno, možda dva puta da se nismo pazili i evo"
Malo me lovi panika ( možda i fantaziram). Da li je bila koja od vas na tom pregledu za utvrđivanje steriliteta? Kako to izgleda? Da li boli?
__________________
Antika
AntikA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:37   #8
Quote:
retaj san u RL-u kaže:
Koliki ti je WHR (omjer opsega struka i bokova)?

Postoji velika korelacija između visokog WHR-a i neplodnosti, pa to može biti indikativno

Malo sam šira u bokovima. Struk mi je 65, a bokovi 98.
__________________
Antika
AntikA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:46   #9
Quote:
AntikA kaže:
Bila sam kod doktora prije nego smo uopće počeli sa bebom i uzeo mi je papa i stavio me na ultrazvuk i rekao je da je sve OK i da se vidimo ako ne prije onda tek za godinu dana. Tako da za sad još ne bi kod njega.
ako te to toliko brine, odi privatniku ili mijenjaj socijalnog. nis te ne kosta provjeriti i smiriti se.
kupi maybe baby! bilo nedavno povoljno tu na forumu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 19:35   #10
Nekima i ako je sve u redu treba duže vremena, ne zna se zašto. Traži od svog gina uputnice a ako on ne da odi privatniku kako je Magic rekla.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:28   #11
Quote:
AntikA kaže:
Malo sam šira u bokovima. Struk mi je 65, a bokovi 98.
To je 0.66, što je dobar rezultat (neka istraživanja pokazuju da je 0.7 idealno, druga 0.6) i nije indikativno za deficijenciju estrogena i možda drugih ženskih spolnih hormona. Postoji korelacija između višeg WHR-a i neplodnosti u žena, ali kod tebe to nije slučaj (0.66 nije visok WHR).

Za ostale stvari nisam upućen, najbolje bi bilo da odete (drugom) liječniku, kako je netko već predložio.
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:30   #12
Quote:
retaj san u RL-u kaže:
Koliki ti je WHR (omjer opsega struka i bokova)?

Postoji velika korelacija između visokog WHR-a i neplodnosti, pa to može biti indikativno
daj meni izracunaj

struk 72 guzica 104
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:33   #13
Quote:
Natch kaže:
daj meni izracunaj

struk 72 guzica 104
Ne trebam nikom ja za računanje WHR-a, račun je jednostavan: podijeliti opseg struka s opsegom bokova.
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:34   #14
Quote:
retaj san u RL-u kaže:
Ne trebam nikom ja za računanje WHR-a, račun je jednostavan: podijeliti opseg struka s opsegom bokova.
i kaj s tim.

ja imam 0,6923
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:39   #15
Quote:
Natch kaže:
i kaj s tim.

ja imam 0,6923
WHR je indikativan što se tiče razine estrogena (i možda drugih spolnih hormona, to bih trebao provjerit) i u direktnoj je korelaciji sa plodnošću žene: na (nekom) istraživanju provedenom u klinikama za neplodnost pokazano je da je većina žena tamo višeg WHR-a od slučajnog uzorka populacije. Pod "visok WHR" mislim na WHR kojem je vrijednost viša od 0.8. Niti ti, niti autorica topica ne spadate u tu kategoriju.
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:40   #16
Quote:
retaj san u RL-u kaže:
WHR je indikativan što se tiče razine estrogena (i možda drugih spolnih hormona, to bih trebao provjerit) i u direktnoj je korelaciji sa plodnošću žene: na (nekom) istraživanju provedenom u klinikama za neplodnost pokazano je da je većina žena tamo višeg WHR-a od slučajnog uzorka populacije. Pod "visok WHR" mislim na WHR kojem je vrijednost viša od 0.8. Niti ti, niti autorica topica ne spadate u tu kategoriju.
znaci, moramo se samo jebat?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:43   #17
Quote:
Natch kaže:
znaci, moramo se samo jebat?
Pa, sumnjam da će ići bez toga.

Ali postoji još razloga rašto žena može biti neplodna, zato sam i rekao da nisam dovoljno stručan da dalje uputim autoricu topica i da ode drugom liječniku.
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:44   #18
Quote:
AntikA kaže:
Bila sam kod doktora prije nego smo uopće počeli sa bebom i uzeo mi je papa i stavio me na ultrazvuk i rekao je da je sve OK i da se vidimo ako ne prije onda tek za godinu dana. Tako da za sad još ne bi kod njega.
nego ćeš se radije brinut i živcirat?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:44   #19
Quote:
AntikA kaže:
Drage moje trudnice,

evo nakon puno muke i pomuke (zbog raznih problema) odlučili smo se na dijete. Već sedam mjeseci radimo na tom, ali još ništa. Čak je bilo i perioda kada sam 100% bila sigurna da sam trudna, ali svaki put me menga bacila pet koraka unatrag.
Obzirom da već sedam mjeseci stvarno aktivno radimo na tome, a pogotovo u periodu visoke ovulacije, počela me opsjedati druga misao: "Što ako smo neplodni?"

Da li znate kada je vrijeme za posumnjati u neplodnost? Kako uopće izgleda postupak dokazivanja neplodnosti? Da li je pre rano da o tome razmišljam iako sam pročitala da 85% žena zatrudni u prvih 6 mjeseci?
jesi li isla ginekologu kad si odlucila zatrudniti?
jesi li sigurna da su ti prohodni jajovodi, da imas ovulaciju i to?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:45   #20
ja mislim da treba pokusat pravit djecu barem godinu i pol prije pokusaja asistencije.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.