Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 13:46   #141
Jao mucnine... citala sam puno o tome jer sam patila duboko zbog istih...

Mislim da su na psiholoskog porekla. Bar su kod mene takve bile... to znam zato sto sam jednom napravila mali test. Htela sam da proverim i pocela sam da mislim o tome kako beba raste u meni, kako cu se poroditi i kako cu biti mama i ne znam tacno koja je scena za ledjenje krvnih zila bila tacno, ali u tom momentu meni se stomak okrenuo i samo sto se nisam onesvestila.

Svejedno, nisam znala da pomognem sebi. Sve mi je bilo mrsko.
izabelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 09:09   #142
Škiljo kako mučnina?
Mene ne mori previše, ali moram ti reći da sam sinoć opet
Po danu mi nije ništa, ali na večer.... uf... jadna ja
Sinoć sam fino večerala, bez pretjerivanja pola tanjura (meso, krompir i biž, kao gulaš) super je bio, ali sjedim ja na kauču i gledam kako MM jede čokoladu i trka na WC...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:01   #143
ja u 12. tjednu, a još ne prolazi...dapače, zadnjih par dana mi gore nego prošli tjedan. uh. ne mogu pravo uživati u trudnoći
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:04   #144
Ošrilo, meni mučnine fala bogu lagano jejnavaju...no, reciom nemrem normalno oprat zube...Katastrofa!!!!! Odmah mi se
Ujutro je OK, popodne isto, ali navečer budem napuhnuta ko slon, bez obzira što pojedem, na WC ne idem nikak (malo zatvor malo ono drugo), i uz sve to i navečer
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:16   #145
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
Ošrilo, meni mučnine fala bogu lagano jejnavaju...no, reciom nemrem normalno oprat zube...Katastrofa!!!!! Odmah mi se
Ujutro je OK, popodne isto, ali navečer budem napuhnuta ko slon, bez obzira što pojedem, na WC ne idem nikak (malo zatvor malo ono drugo), i uz sve to i navečer
Ja ne osjećam mučnine. Ništa mi ne bude, ali npr. sjedim na kauču i osjetim da me malo boli u želucu, i znam kad se dignem da će biti crta u WC
__________________
chart

Zadnje uređivanje putnica : 25.09.2007. at 16:00.
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:52   #146
Samo se ja žalim na ovom topicu

Evo do sada mi je bilo sve OK, a jutros osjećam mučninu, najrađe bi pa da mi bude bolje, baš sam cijela nikakva
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 15:53   #147
Evo, da se i ja požalim...Dakle, zube još uvijek nemrem normalno oprati, a da ne pričam da počinjem opet piti Prenatal...e sad kaj bude bude...
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 18:34   #148
joj, ja sam u desetom tjednu i ako je to bilo to od mučnina, onda ću skakati do plafona
uglavnom meni su mučnine trajale cca tri tjedna ali ja sam ih kontrolirala s mentol bombonima, čim bi ga strpala u usta bi mi se
smanjila mučnina... uskoro idem zubaru da vidim jel to ostavilo posljedice...

isto mi se diže želudac kad perem zubiće ali za sada nije bilo bljuvanja!!!


ja pijem hippov activ i koliko vidim svima teško pada prenatal, ja sam si ga kupila za drugo tromjesječje, pa si mislim... da li mogu ostati samo na hippu?
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 08:41   #149
Lubenice možeš ostat na Hippovom soku zasad....sad je bebi najbitnija folna kiselina, a početkom 2. tromjesečja će počet uzimat sve ostale vitamine i minerale od tebe.....još 4 tjedna pij taj sok, a onda pređi na Prenatal...možeš i postepeno...pij ga svaki drugi dan bar jedan tjedan da ti se tijelo navikne...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:13   #150
nemam mučninu, ali me mali zna tak opalit po želudcu da mi se sve digne. podsjećam se na bebu kad onak bljucka....
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:20   #151
chiara... to mi je poznato.. vrlo poznato... kod mene traje već skoro 5-6 tjedana..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:39   #152
uh, čekaj samo još par tjedana kad ti se trbuh digne skroz do gore.... čim sjedneš bit će , ali malo
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:43   #153
čuj i ovako je na granici.. imam sreću da nosim jako nisko... da nosim više bilo bi skoro prvo tromjesjećje samo sa trbuhom...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:46   #154
ali ja vam moram reć što je meni zapravo najgore...

doba dana kada moram popiti magnezij... pa to je nešto prestrašno, popijem ga sa začepljenim nosom, i onad sasipam brzo čašu soka da ispere... ali svejedno to mi je najgori dio dana!!!


tnx za savjete curke
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 10:06   #155
ja nemam žgaravicu niti sam je ikad imala ....nadam se da će ostat tako...meni bude muka ujutro kad sam gladna i kad pojedem sve super.......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 10:19   #156
Lubenica i ja imamo isti dan termine i kao što vidim niti ona niti ja nismo
A te konstantne mučnine imam i da mi se ništa ne jede isto...a sve šira i šira

Ali zašto ti, Lubenice, piješ magnezij? Meni nitko nije rekao da to moram piti, ja pijem samo onu folnu kiselinu i u tim tableticama ima magnezija (svaki dan tri tablete)
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 10:34   #157
malo se brinem, svi kažu da je folna potrebna, a ja je uopće nisam pila, najprije nisam 5-6 tj. znala da sam trudna, a kasnije mi je gin nije preporucila nego twinov prenatal koji je fakat težak. sad sam u 12. tjednu, mucnine još ne prestaju...zanima me taj hippov sok, koji točno? di kupit? merci, curke
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 10:35   #158
hippov sok imaš u DM-u....baš je za trudnice...uslikana trudnica je na boci...

nema veze što nisi ništa pila....to je sad sve nešto novo, prije žene nisu ništa pile pa se opet zdrava djeca rodila
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 10:55   #159
I da, zaboravih reći, pitala ja svoju giničku dali trebam pored folne piti još koje dodatne vitamine. Rekla je da samo jedem puno voća, i povrća i da ne opterećujem jetru koja je ionako već opterećena zbog trudnoće. Još mi je rekla da se stručnjaci dohovaraju trebalo bi ili ne zabraniti umjetne vitamine trudnicama.
Rekla mi je da jedem i ribu, ali sam čitala da se ne preporuča zbog žive
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:00   #160
ne preporuča se tuna u konzervi više od 1 put tjedno, sabljarka, meso morskog psa...ostale ribe možeš slobodno jest....

Ja više ne pijem Prenatal svakodnevno, popijem svaka 2-3 dana, al jedme dosta voća i povrća...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.