Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2003., 15:01   #1
Zagrepčanin mjesečno dobivao 170.000 kuna prošle godine

http://www.monitor.hr/index.php

Jel mi može netko navesti 3-4 firme u Hrvatskoj za koje mislite da bi mogle isplaćivati plaće iznad 100 000 kuna?
(80 000 kuna mjesečno mi više nije dovoljno za život )

Kako vi reagirate na ovakve podatke? Firme u stečaju, ljudi bez posla prosvjeduju, a ti u džepu 170 000 kuna mjesečno
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:18   #2
Prvo što mi pada napamet - zašto ne?
drugo što mi pada na pamet - Ako mogu fudbaleri zašto ne i bizmismeni?
treće što mi pada na pamet - što ako je čovjek pokrenuo svoju vlastitu firmu? Znači uspio je!
I u čemu je tu sramota? Nisu naveli o kojoj je firmi riječ, pa samo možemo nagađati...
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:28   #3
Re: Zagrepčanin mjesečno dobivao 170.000 kuna prošle godine

Quote:
Agirl kaže:
[url]Kako vi reagirate na ovakve podatke? Firme u stečaju, ljudi bez posla prosvjeduju, a ti u džepu 170 000 kuna mjesečno
Dobrodosla u kapitalizmu. Nema vise drzavno reguliranih placa, the sky is the limit. A sto je nekima lose ne sprijecava druge da budu uspjesni. Ako to nemozes trpiti, biraj neku socijalisticku stranku, ili se bogati sama.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:28   #4
Apsolutno se slažem s tobom- ni ja nemam ništa protiv takvih prihoda


samo bih voljela vidjeti case study poslovanja
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:29   #5
Pa piše dohodak od nesamostalnog rada.

Svaka čast liku, jebote.

Bit će da je neki član Uprave. Ne vidim neko drugo moguće radno mjesto za tu plaću.

Osobno bih bila zadovoljna i sa 17.000 kn.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 15:59   #6
prvo što meni pada napamet je: to nisu čista posla.
drugo što mi pada napamet: koliko tek nije prijavio?
treće što mi pada napamet: koliko ih ima koji nisu prijavili?
...
na kraju mi pada napamet da nemam pameti što šljakam za sitniš
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 16:01   #7
zakaj više ne mogu urediti vlastiti post?
na pamet
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 16:55   #8
Re: Zagrepčanin mjesečno dobivao 170.000 kuna prošle godine

Quote:
Agirl kaže:
http://www.monitor.hr/index.php

Jel mi može netko navesti 3-4 firme u Hrvatskoj za koje mislite da bi mogle isplaćivati plaće iznad 100 000 kuna?
(80 000 kuna mjesečno mi više nije dovoljno za život )

Kako vi reagirate na ovakve podatke? Firme u stečaju, ljudi bez posla prosvjeduju, a ti u džepu 170 000 kuna mjesečno

Samo neka! Ključni problem u Hrvata-meni crkla krava, a susjedu nije, e kad bi bar njemu dvije!
Ako čovjek zarađuje samo neka, kad bi barem i ja!Ljudi bez posla, a sigurni ste da bi uistinu radili, a ne crkavali u nekoj firmici za neku lovice, da ih nitko ništa ne pita i tako do penzije, bivši mastodonti u propasti, svaki sa bar 50 posto ljudi viška.
Pa one fore sa blokiranjem prometnica itd. LJUDI ovo više nije socijalizam i radničko samoupravljanje. Neki su u startu zauzeli bolje poziciji i maznuli tu i tamo koju firmicu.
Umjesto da stalno upiremo prstom u njih nije li bolje da se okrenemo naprijed i pogledamo gdje da i mi uhvatimo 170000 mjesečno.
Možda jesam radikalna, ali danas sam p....... na neke natpise iz novina (recimo o Hvaru (studio 54), pšenici-prodaj je kom hoćeš, ako ti kuna nije dovoljna ....
 
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 20:05   #9
170 tisuca kuna mozda i nije zagrebacki rekord...cini mi se da su izostavili neke plivine ljude koji kroz opcije dignu i vise love. Opcije se valjda ne broje ko placa (jel uopce plate porez na capital gain...vise ni sam ne znam da li su uveli taj porez ili ne?). Ovo navodim, jer nedavno sam procitao da je jedan Plivin menadjer prodao Plivinih dionica cini mi se u milionskoj vrijednosti. Naime, Pliva je svjetska firma, pa takve stvari naravno svi znaju, jer moras report inside trading.

Ja ne vidim nista lose u samoj placi, no da li ta osoba zaista vrijedi toliko, to je vec drugo pitanje.

Ja mislim da puno top managera u US ne vrijedi koliko ih placaju (neke i stotine miliona dolara, za ispod prosjecni performance). No i tu se kroz "proxy vote" i board of directors svakakvi ugovori daju prosvercati...recimo kad je CEO Disneya da svom prijatelju ugovor i na kraju je Disney isplatio nesposobnog frajera preko 100 miliona dolara.

Takve stvari se onda dogadjaju i u HR. Cifre su puno manje, ali svojevremeno si imao tipove poput A. Vrdoljaka koji je sjedio u 10-20 upravnih odbora. To je tada bilo znaci barem 20 tisuca maraka mjesecnih priohoda od samo upravnih odbora, a da je on bio najveci radoholicar i strucnjak, nije mogao kvalitetno odraditi vise od jednog ili dva mjesta u upravnim odborima....no u HR je praksa, da upravni odbor sluzi samo za dodatani prihod politicarima na vlasti.

Iskreno ja cak i ne vjerujem u ovu "kapitalisticku" - pravi menadjer vrijedi stotine miliona dolara sto je normalna pojava u Americi. Ma neka mi navedu jednog koji vrijedi toliko. Imas senior managers ili vp-level ljude koji su svi odreda strucnjaci, i dobijaju 100-200 tisuca dolara godisnje, i onda imas CEO sa par senior VPs koji imaju multimilionske ugovore. I iz dosadasnjeg iskustva, nijedan nije vrijedio toliko, a jedini razlog zasto su dobili takve ugovore je jer su bili bliski prijatelji sa board of directors, koji su kroz proxy vote (dionicar nema sanse da bi approve takve ugovore) uspjeli ugurati takve smjesne ugovore. I na kraju ti ispadne da ga moras otpustiti kad voda dodje do grla, pa mu jos moras i platiti desetke miliona dolara odstete....smjesno. Tu je US apsolutni prvak, ali i ostali su poceli prodavati muda pod bubrege, ono gle to je kapitalizam, sve je posteno, dobijes koliko vrijedis.
 
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 02:47   #10
Bravo Pajo!

Sjecas se onog Paje Patka iz stripova koji se kupao u bazenu punom para.

Tako lako ste nasjeli na te kapitalisticke fore u stilu, "kol'ko vrijedis tol'ko zaradis".

Pa zar vi stvarno vjerujete da je to tako, ili ste do kraja slijepi?

Moram reci da je i u Australiji tocno onako kako je to Pajo napisao.

Maximalan domet koji ti CEO-i sa svojom klikom rade jeste ispiranje mozgova zaposlenih u firmi kao i slikanje virtualnih fikcija, natezanje i forsiranje kojekakvih brojeva koji opisuju poslovanje. Ako usput firma posluje dobro i njima je dobro, a ako posluje lose, njima je opet dobro, a ako dobiju otkaz, opet im je dobro. Kako god okrenes oni nisu stranka koja pusi.

Pa i sama zarada nikada nije pokazatelj pravog rip-off stanja, sto je to koji milioncic jel' te. Glavnina se gura kroz "opcije", u stilu sus-mus, ne vidi se sada, ali ako budes dobar mozes excercise opcije.

Mislim da ce Hrvatskoj trebati i malo dulji period prilagodbe nego sto se misli, da bi na kraju skuzili da su samo u kapitalizmu, ha, ha, ha, ha, ha
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 15:13   #11
sjetite se Štokića?!
kolka buka ( ne bih rekla "nizašta" ) kada je u novinama izašla cifra koja mu je isplaćena na ime bonusa!
dežurni branitelji su se pozivali na privatno vlasništvo, dioničarstvo, nagrade upravi za uspješno poslovanje i bla,bla..
šta se dogodilo za koju godinu?

sjetite se Vrhovnika?
manager godine ili više godina uzastopce!

ova dvojivica su mi prvo pala na pamet, ali dalo bi ih se nabrojiti još dosta.

nemam ništa protiv ako je spomenuta cifra ( pretpostavljam ipak da se radi o isplaćenom bonusu za proteklu godinu, a ne iznosu mjesečne plaće!) isplaćena nekom tko je zaista uspješno vodio tvrtku , ali kako je Hrvatskoj to sve vrlo sumnjivo, mogu se samo nadati da tvrtku koja je isplatila navedeni iznos sutra nećemo sanirati lovom iz proračuna!
__________________
"iskustvo se ne moze prenositi...
prenosi se znanje,umijece i mudrost koja je proistekla iz necijeg iskustva."
milci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 11:06   #12
Quote:
milci kaže:
nemam ništa protiv ako je spomenuta cifra ( pretpostavljam ipak da se radi o isplaćenom bonusu za proteklu godinu, a ne iznosu mjesečne plaće!) isplaćena nekom tko je zaista uspješno vodio tvrtku , ali kako je Hrvatskoj to sve vrlo sumnjivo, mogu se samo nadati da tvrtku koja je isplatila navedeni iznos sutra nećemo sanirati lovom iz proračuna!
yep...još da znamo o kojoj se tvrtki radi
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 01:41   #13
iz novina

lukovic - ZABA
 
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 12:44   #14
Re: iz novina

Quote:
Pajo kaže:
iz novina: lukovic - ZABA
odličan potez jednog našeg tjednika

Dakle, Todorić je imao manju plaću od Galića..... a nekako mi se čini da su Čović i Vlahović u gornjoj granici ponuđenog odgovora

Mudrinić prijavio samo 35 000!

Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 15:22   #15
Pod broj jedan, znam da je brojka pretjerana. I za još neke koji su nabrojani u tom tekstu je plaća utrostručena od realne. To kao prvo.

Kao drugo - i da je tolika, što onda. Zaradi on svaku lipicu. Prošao je socijalizam i uravnilovka....ako mogu nogometaši, što ne bi i on...
 
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 02:47   #16
Re: Bravo Pajo!

Quote:
Mr Spiker kaže:
Sjecas se onog Paje Patka iz stripova koji se kupao u bazenu punom para.

Tako lako ste nasjeli na te kapitalisticke fore u stilu, "kol'ko vrijedis tol'ko zaradis".

Pa zar vi stvarno vjerujete da je to tako, ili ste do kraja slijepi?

Moram reci da je i u Australiji tocno onako kako je to Pajo napisao.

Maximalan domet koji ti CEO-i sa svojom klikom rade jeste ispiranje mozgova zaposlenih u firmi kao i slikanje virtualnih fikcija, natezanje i forsiranje kojekakvih brojeva koji opisuju poslovanje. Ako usput firma posluje dobro i njima je dobro, a ako posluje lose, njima je opet dobro, a ako dobiju otkaz, opet im je dobro. Kako god okrenes oni nisu stranka koja pusi.

Pa i sama zarada nikada nije pokazatelj pravog rip-off stanja, sto je to koji milioncic jel' te. Glavnina se gura kroz "opcije", u stilu sus-mus, ne vidi se sada, ali ako budes dobar mozes excercise opcije.

Mislim da ce Hrvatskoj trebati i malo dulji period prilagodbe nego sto se misli, da bi na kraju skuzili da su samo u kapitalizmu, ha, ha, ha, ha, ha
Tocno, potpisujem. Kod nas su direktori i CEO-i isto tako ljudi za koje vidis da su svi isli u jednu od 2-3 srednje skole. Sposobnost nije kljucni kriterij u odabiru.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 21:55   #17
Ne moras imati srece a ne moras biti ni lopov: TRUJ LJUDE i zaposli se u Tvornici Duhana Rovinj. Najveca isplacena placa za 2002 godinu je 578 tisuca (manager neki iz TDR)

Poznam bracni par koji radi tamo, rade na traci odnosno na viljuskaru, imaju nesto sitno dionica i dobili su dividende za proslu godinu oko 10 tisuca po glavi.

Ustvari moras imati srece za takav posao
__________________
"The silence was broken by cries
A spell was cast and the sky turned red and the angel's heart froze to ice
In the gloomy sky - The silence where dead angels lie!"
Ed Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 22:48   #18
Quote:
Ed Hunter kaže:
Poznam bracni par koji radi tamo, rade na traci odnosno na viljuskaru, imaju nesto sitno dionica i dobili su dividende za proslu godinu oko 10 tisuca po glavi.

Ustvari moras imati srece za takav posao
Nešto sitno dionica koje sad vrijede 15.000 kn po komadu?

Svaka čast, ste čitali story u Globusu?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 10:09   #19
u Nacionalu kazu da je Luković uplatio doprinosa i poreza u državni budžet kao neko manje poduzeće! ako ništa drugo onda mi je drago su ovakve informacije postale transparentne. Inče baš me briga koliko će si ovi po bankama isplaćivati plaće, to su privatne firme. mene zanimaju plaće ovih koji žive na našoj, porezničkoj, grbači
Bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 23:07   #20
Quote:
Crow Jane kaže:
Nešto sitno dionica koje sad vrijede 15.000 kn po komadu?

15k ..hm...puta dva...



molim kolu s ledom, hvala.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.