Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2007., 20:53   #121
Quote:
Irenish kaže: Pogledaj post
Ja ti imam slican problem.Nekad u danu isto imam pritisak u trbuhu i tesko mi je skvrciti noge kad idem u krevet,zna me ko rezati u trbuhu.Bila sam na pregledu u bolnici i sve je bilo ok.Mislim da jednostavno tak reagiramo na trudnoću.Nekad mi se čini ko da mi beba nema dosta mjesta u trbuhu ali to je valjda tak jer sam dosta sitna.
I ja sam sitna,a gin.kaze da je bebac krupan.
Nisam isla ponovo kod doktora jer me pritisak u medjuvremenu pustio.Evo veceras me opet pritisce.Valjda tako treba.
__________________
fata
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 21:20   #122
ja vjerujem da su to kontrakcije maternice. ona se prilagodjava, rasteze i steze tijekom cijele trudnoce, trbuh zna biti napet i tvrd kao zid, a ti grcevi su bolni.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:06   #123
Bolovi u trbuhu tijekom trudnoće

Bok, ako netko ima ideju što je - pls help.

39+1, nisu kontrakcije garant, već bol pri koračanju, sjedenju, mijenjanju poze ležanja, itd. Dosta jaka bol; duljina koraka mi je "sitna" max 15-ak cm. Sve počelo jutros i ne prestaje već nekih 8-9 sati.

Sutra ujutro imam redoviti pregled kod doktora, i ovo danas je prvi put da nisam mogla apsolutno ništa raditi - probala toplu kupku, malo pomoglo; kad mirujem, boli nema, al je problem što ne mogu hodat, jedva uđem u kadu, iz ležećeg položaja se dižem dobrih 10 minuta uz suze.

Jel moguće da se beba spustila glavicom još niže pa pritišće, jel to naznaka da smo blizu susreta (konačno) il?
OSjećam se prilično glupo, ne mogu procjenit što je

Svaki savjet - dobrodošao!
Hvala
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:08   #124
nisam baš sigurna, ali ja ti hodam pod 90 kad mi zasjedna nisko na mjehur....
možda bi bilo dobro da odeš do bolnice, lako se vratiš doma ako nije ništa....
ja bih otišla, a onda se obvezno javila na forum da vidimo kaj se dešava
držite se!!!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:18   #125
Quote:
NikaZg kaže: Pogledaj post
Bok, ako netko ima ideju što je - pls help.

39+1, nisu kontrakcije garant, već bol pri koračanju, sjedenju, mijenjanju poze ležanja, itd. Dosta jaka bol; duljina koraka mi je "sitna" max 15-ak cm. Sve počelo jutros i ne prestaje već nekih 8-9 sati.

Sutra ujutro imam redoviti pregled kod doktora, i ovo danas je prvi put da nisam mogla apsolutno ništa raditi - probala toplu kupku, malo pomoglo; kad mirujem, boli nema, al je problem što ne mogu hodat, jedva uđem u kadu, iz ležećeg položaja se dižem dobrih 10 minuta uz suze.

Jel moguće da se beba spustila glavicom još niže pa pritišće, jel to naznaka da smo blizu susreta (konačno) il?
OSjećam se prilično glupo, ne mogu procjenit što je

Svaki savjet - dobrodošao!
Hvala

nikako se ne bih usudila reci "vjerojatno nije nista", ali jako si blizu i zvuci kao konacno sirenje zdjelice pred porod, bebina glavica se uvaljuje nisko i priprema za porod. tako to zna poceti, prije samih trudova. svejedno ne cekaj sutra, odi ti doku da te pregleda za svaki slucaj.

s torbom u gepeku
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:28   #126
Thanks na savjetima

Situacija: nakon dva tuširanja beba se očiti malčice pomjerila (uvijek "pleše" kad se tuširam i još k tome pjevam, pa me izbubeta totalno nogicama; moguce da je i glavu mrvicu pomjerila tokom tih tektonskih poremacaja) -- uglavnom, bol postala podnošljiva i mogu hodat, yeeeeee. Ne čini mi se niš opasno, jer nema iscjetka, vode, krvi nigdje na vidiku; a i tako sam ujutro u 9 kod ginića, pa ćemo vidjet.

Tako da umjesto u bolnicu odosmo u kazalište (ne zezam) - puca me jaka potreba za izlascima, valjda zbog paranoje da se neću nigdje micat mjesec-dva kad se mala rodi.

Hvala curke još jednom, u svakom slučaju - nije zgodno kad te puca paranoja jer si u iščekivanju svaki čas...
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:21   #127
Bolovi u trbuhu tijekom trudnoće

Maloprije sam osjetila naglu,oštru bol u donjem dijelu trbuha. Ponovilo se dva puta,ne znam što bi to moglo biti.Uplašila sam se.Je li moguće da su trudovi,a termin mi je tek za 40 dana
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:33   #128
Jesi osjetila kakvu bol u donjem dijelu leđa...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:36   #129
jesam,zato sam prvo i pomislila na trudove
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:56   #130
Lezi malo na lijevi bok,ako su trudovi to ih može spriječiti.Ako ti se istovremeno stvrdne stomak-to je to,ali mogu biti i lažni BH trudovi.Takođe,nekad bebica može da prignječi neki živac pa da se jave bolovi.Znači lezi i prati.Ako postanu redovni,duže traju,jačaju i udaraju u leđa idi doktoru pa će oni vidjeti hoće li spriječiti porođaj ili ne.Ne boj se sve i da je počelo nije toliko rano i ja sam opalila ranije pa sad imam momčinu i po ko kuće.
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 09:55   #131
Joj to se meni desavalo od negdje 6tog mjeseca trudnoce redovno,pogotovo dok bi vozila auto.Bude i prodje.Mislim da to nije nist.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 15:54   #132
Ja sam imala takva dva grča u cijelom trbuhu da sam mislila da će mi oči ispast,a šta se tiče bolova u oreponama to je skoro pa svaki dan ako budu jaki popijem spazmex na preporuku gunek.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 13:14   #133
ja cijelu trudnocu imam bolove u donjem dijelu trbuha.. nekad su jaci, a nekad ne.
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 12:55   #134
ja sam se prije krenula setati....nisam napravila ni dva koraka i osjetila neku neugodnu bol koju prije nikad nisam osjetila jako nisko desno, zabrinula se i vratila doma...

ustvari, slicno mi se desilo prije 2 dana ali me zabolilo doslovce samo sekundu i poslije nista pa sam se nastavila setati jos skoro sat i po.a ovo sad bi bilo-cim napravim korak, neugodno je i ne mogu bas, al ako stanem, ne boli me nista....

sad lezim na kaucu....a tako bih setalaaaaaaaa!!!!mozda kasnije, al ako da, s mm i to po ure u kriz.....vam se desilo nesto takvo?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 21:48   #135
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ja sam se prije krenula setati....nisam napravila ni dva koraka i osjetila neku neugodnu bol koju prije nikad nisam osjetila jako nisko desno, zabrinula se i vratila doma...

ustvari, slicno mi se desilo prije 2 dana ali me zabolilo doslovce samo sekundu i poslije nista pa sam se nastavila setati jos skoro sat i po.a ovo sad bi bilo-cim napravim korak, neugodno je i ne mogu bas, al ako stanem, ne boli me nista....

sad lezim na kaucu....a tako bih setalaaaaaaaa!!!!mozda kasnije, al ako da, s mm i to po ure u kriz.....vam se desilo nesto takvo?
To ti je normalno,mene isto zaboli tako dok hodam,kažu da je to od pritiska. Hodaj što sporije,onda ne bi trebalo boljeti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 22:06   #136
hvala ti, proslo je skroz nakon par sati lezanja....nadam se da cu se sutra opet uspjeti prosetati da e nece ponavljati....volim radit duge setnje od oko sat i pol sama....nezgodno je ako si sama pa te na po puta uhvati da ne mozes hodat.....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:18   #137
Bolovi u donjem dijelu stomaka??

Bok
Trudna sam punig 12 tjedana,tj 12+0
Osjecam probadajuce bolove u predjelima jajnika,vise na desnoj strani,narocito je prisutno prilikom promjene polozaja tijela.
Sinoc kad sa ustala toliko me je presjeklo sda se nisam mogla normalno ispraviti..
Inace nemam nikakve druge simptome.
Da li da kontaktira doktora,sa obzirom da mi je UZ tek nakon 10 dana.
Bolovi su nesto kao tipa menstrualnih ili kod upale jajnika,ali kratko traju..
Pliz help
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:31   #138
Mene je na početku trudnoće isto znalo probosti... al ništa strašno... isto kao kad mengu trebam dobit... ja se nisam baš nešto zabrinjavala... al tebe ako brine nazovi gina pa pitaj ili se naruči na pregled ranije....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:52   #139
ja se slazem s cokoladom , tako je i meni bilo ...
nedo bog kihnuti ...zaboli za poluditi ...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:55   #140
znaci to je normalno...???
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.