Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2008., 17:08   #41
gdje idu pare iz zapadnih drzava? pa u hrvatsku haha

ovako udes u jedan kios, sto vidis? samo wirnglis zvake, set od 10 vrsta cokoladica. otvoris frizider, set od 10 istih ne gaziranih pica.

sad povucimo liniju. recimo da investiras u 100 kioska na prometnim lokacijama... i da si ti vlasnik i mozes na police stavit sta oces.

bacis se u proizvodnju, regas 10 vrsta zvakacis guma, 10 vrsta pica... i eto te... pokusas napavit distribuciju s velikom trgovackim centirma..i ko na za 10g mozda se plasiras s jednim aritklom i vanka.


pre jednostavno se obogatit. samo se treba znat snac
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 10:52   #42
zanima me za koliko se sada može dobiti stan u puli, u novogradnji ???
akumulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:24   #43
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
tu sam ja, čitam sve, ne brini se neću ja ništa kupit bezveze, negdje se mora počet, kao što sam rekao samo tražim nekakvu ideju za neki početak.
Mislim da je bitno da smislite neko privremeno rješenje dok ne dođete u situaciju da ti npr. imaš super plan za pokrenut firmu ili da saznaš za neku vrlo isplativu investiciju.

U međuvremenu ne bih preporučio ulaganje u fondove ili dionice, jer fondovi teško da će uskoro biti isplativi kao kada je vladala histerija za udjelom u njima na našem tržištu, a za bogaćenje na dionicama potreban je neki minimum znanja i pristojna količina vremena za praćenje situacije.

Nekretnine nisu loša stvar. Mislim da se kupnjom zemljišta na mjestu koje će postati hit može brzo zaraditi, jedini je problem saznati takve lokacije.

Nije loša ideja ni kupnja luksuznog stana u Zagrebu, jer zaposlenici u veleposlanstvima ne plaćaju sami smještaj, pa ne brinu o cijeni. Ne znam baš je li 200.000 eura dovoljno za kupnju luksuznog stana, ali takav se bez problema može iznajmljivati za 1000-1500 eura mjesečno.

Nije najisplativija investicija, ali osim zarade nudi i mogućnost rasta vrijednosti same nekretnine ako tržište bude išlo u tom smjeru.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 13:54   #44
Kupiti i iznajmljivati apartmane?

Sumnjam uz ovoliku kratku sezonu i uz ovak visoke cijene...

Izgraditi i iznajmljivati apartmane?

Mozda...pitanje jel mozes nac dobru lokaciju na kojoj ces imat dobru popunjensot a da opet ne platis puno previse zemlju....


Izgraditi i prodati apartmane??

Mislim da bi tu zaradio....iako ce cijena pasti... prostora za zaradu iam jos dosta...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:09   #45
prodaje se atraktivno građevinsko zemljište uz more: o.Brač, Splitska, 450 m2, vlasništvo 1/1, u uvali zastup, m2 cca 500 EUR
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 03:03   #46
Cijene nekretnina u hrvatskoj ce pasti ,trziste nekretnina je u cijelom svijetu u bedu zakaj bi mi bili izuzetak.
dunja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 08:01   #47
nece pasti cijene svih nekretnina, atraktivne nekretnine uz more nece sigurno gubit na vrijednosti vec mogu samo dobivat prilikom ulaska u EU a sta se tice ostalih cijena tipa stanova u splitu su cijene u plafonu i mozda dođe do manjeg pada...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 11:44   #48
Isplati se napraviti apartmane za prodaju. Cijena izgradnje za m2, s priključcima, ti je oko 700 EUR, a ti bez problema taj apartman možeš prodati najmanje za 1300 EUR po m2. Vidjeh da u npr. Žaboriću cijena kvadrata dostiže i 1800 EUR, kud ne bi zaradio u nekom većem mjestu.....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 19:35   #49
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
nece pasti cijene svih nekretnina, atraktivne nekretnine uz more nece sigurno gubit na vrijednosti vec mogu samo dobivat prilikom ulaska u EU a sta se tice ostalih cijena tipa stanova u splitu su cijene u plafonu i mozda dođe do manjeg pada...
itekak ce pasti ,ulaskom u eu ce cijene pasti jer se trziste mora prilagoditi europskim standardima-da se kladimo
dunja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 23:02   #50
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Popunjenost 100 dana imaš samo u Istri, i to ne svugdje. Dalmacija još nema 60 dana, tko ima više od 45 je dobar.

120 dana sam pun u srcu Dalmacije i to sam dosta udaljen od mora, prestani pisat ne provjerene informacije o kojima si nešto načuo gore na tmurnom kontinentu... Dakle to tvrdim iz prve ruke, pitanje je samo znaš li i želiš li radit kao i u svakom poslu ... Zimi apartmane uvijek iznajmim nekome prosječno na 3-5 mjeseci ... Dakle apartmani su odlična lova koju nema šanse da zaradiš nekim običnim poslovima, naravno ima i troškova, znoja, gubljenja živaca kao u svakom poslu... Ali kad sve zbrojiš i oduzmeš ostaje jebena lova...

A nekretnine na moru mogu samo ići gore, jer pogled na more se u razvijenoj europi plaća i to jebeno ;-)...
__________________
Svi mi imamo svoj fakultet, pa makar to bila i srednja škola ...
IQ_147_Dalmos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 14:00   #51
Quote:
IQ_147_Dalmos kaže: Pogledaj post
120 dana sam pun u srcu Dalmacije i to sam dosta udaljen od mora, prestani pisat ne provjerene informacije o kojima si nešto načuo gore na tmurnom kontinentu... Dakle to tvrdim iz prve ruke, pitanje je samo znaš li i želiš li radit kao i u svakom poslu ... Zimi apartmane uvijek iznajmim nekome prosječno na 3-5 mjeseci ... Dakle apartmani su odlična lova koju nema šanse da zaradiš nekim običnim poslovima, naravno ima i troškova, znoja, gubljenja živaca kao u svakom poslu... Ali kad sve zbrojiš i oduzmeš ostaje jebena lova...

A nekretnine na moru mogu samo ići gore, jer pogled na more se u razvijenoj europi plaća i to jebeno ;-)...

ja nemam iskustva s iznajmiljivanjem, ali nekoliko prijatelja iz dalmacije mi pričaju da je jako teško popuniti cijelu sezonu. moraš imati klimu, lijepo uređeno sve, lijep pogled da bi mogao iznajmiti po ljeti. preko godine nitko nema iznajmjeno
također uvijek ima ekipe koja iznajmljuje po 5-10 eura noć, tek toliko da popuni.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 14:20   #52
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ja nemam iskustva s iznajmiljivanjem, ali nekoliko prijatelja iz dalmacije mi pričaju da je jako teško popuniti cijelu sezonu. moraš imati klimu, lijepo uređeno sve, lijep pogled da bi mogao iznajmiti po ljeti. preko godine nitko nema iznajmjeno
također uvijek ima ekipe koja iznajmljuje po 5-10 eura noć, tek toliko da popuni.
A gledaj, opravdanja zbog kratke sezone jer moraš imat klimu ili ljepo sve uređeno dovoljno govori o sposobnosti tvojih prijatelja (bez uvrede)... Pa ljudi 21.st je već zakoračilo šta je klima ili uređena okućnica luksuz??????? Dakle normalni ljudi koji shvaćaju da u iznajmljivanje (kao i bilo koji drugi posao) moraju ulagati i raditi bez problema imaju 90 dana, a realno 120 dana na godinu... Ostali neka i dalje misle da je klima luksuz
__________________
Svi mi imamo svoj fakultet, pa makar to bila i srednja škola ...
IQ_147_Dalmos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:39   #53
Quote:
IQ_147_Dalmos kaže: Pogledaj post
A gledaj, opravdanja zbog kratke sezone jer moraš imat klimu ili ljepo sve uređeno dovoljno govori o sposobnosti tvojih prijatelja (bez uvrede)... Pa ljudi 21.st je već zakoračilo šta je klima ili uređena okućnica luksuz??????? Dakle normalni ljudi koji shvaćaju da u iznajmljivanje (kao i bilo koji drugi posao) moraju ulagati i raditi bez problema imaju 90 dana, a realno 120 dana na godinu... Ostali neka i dalje misle da je klima luksuz

a di sam ja rekao da oni nemaju klimu?

oni imaju uređeno i klimu(bio i vidio) ali ima i 80 posto okolnih kuća. ostali daju po 5-10 eura na crno i imaju popunjeno.

da li ti, ili možda znaš nekoga tko ima popunjenost 120 dana? prilično teško, jedino ako imaš mrcinsku lokaciju, i dobru agenciju iza sebe.

kao što su ostali rekli, iznajmljivanje nije lak posao i nediđe se baš tolka para na tome kako neki zamišljaju.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:46   #54
Ako doma sjediš i čekaš da ti gosti dođu (a većina upravo to radi), sigurno da je popunjenost 30-45 dana uz min cijenu. No ako radiš, idešpo agencijama, iznajmljuješ po principu "puno za prazno" i trudiš se, profita ima. Kao i u svakom drugom poslu, puno ovisi koliko svog truda uložiš.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:14   #55
Ma to su sve gluposti.

Popunjenost 120 dana? svaka čast, ali nije pravilo ni prosjek.
U principu loše su kalkulacije cijelu temu.

Netko ranije je rekao 9000€ zaokružimo na 10 000€.
Ma nije 10 000 nego 6500€ ako je 9000.

Gdje su struja, voda, posuđe koje se tu i tamo razbije a nećeš sad naplatiti 2 čaše ( a skupi se toga), pituravanje zidova pred sezonu, investicije kao novi zastori, detalji a da ne pričam namještaj svako malo..

Porez?
Agencijske marže?


Nije to lova ako se netko neće ozbiljno zauzeti pa će mu to biti jedno od osnovnih sredstava..
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:30   #56
Po meni, nebitno je jel nekretnina na moru ili nije, ali od turističkih nekretnina se može jaaaako lijepo zaraditi. Naravno, ako se izabere neka normalna politika i ako se drži gosta kao cara.

Dakle, po meni nije debata oko nekretnine/a na moru ili kopnu, nego turisičke nekretnine u turističkom kraju ili nekretnine u neturističkom kraju.

Inače, ja bih uvijek birao radje turistički objekt u Alpama nego na Jadranu. Neusporediva je lova kod nas i kod njih. Oni rade 10 mjeseci u godini i imaju popunjenost od 200tinjak dana, dok je kod nas trenutno super popunjenst od 120 dana. Dane govorimo da su cijene tamo jače nego kod nas.

Quote:
IQ_147_Dalmos kaže:
...
Nomen est omen.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:23   #57
Quote:
IQ_147_Dalmos kaže: Pogledaj post
..
ja bih rekao da u je u ovom slučaju ali i u praksi riječ IQ_147_Dalmos, oksimoron
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.09.2008., 12:57   #58
A dobro vi se nastavite i dalje ismijavati, ja vam lijepo iznosim svoja iskustva... Znači govorim o svom gradu i lokaciji koja je za naše pojmove daleko od mora... Naravno da to nije lagan posao, to je jebeno težak posao i moraš se jebeno truditi oko gostiju - ALI JA NE VIDIM ŠTO JE TU UPITNO??? Pa radiš za sebe, vrijeme odmarališta i socijalizma je davno prošlo i ne možemo svi isto iznajmljivati jer svi nismo isto sposobni ...Ako želiš i znaš radit s iznajmljivanjem smještaja na Jadranu se može odlično zaraditi, a cijena nekeretnine ti stalno raste. Najfascinatnije je da ako čekaš goste ispred kuće (kao što radi moja stara) možeš biti lijepo popunjen 40 - 50-ak dana... Dakle logika je jednostavna ... Ako svaka baba može ispred kuće pokupiti gostiju za 50-ak dana, pametan i obrazovan čovijek može barem duplo više... A vi se i dalje nastavite izrugivati, a ja ću se sada kad pogledam stanje deviznog računa jednom i za vas nasmijati :-)
__________________
Svi mi imamo svoj fakultet, pa makar to bila i srednja škola ...
IQ_147_Dalmos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 14:16   #59
Po tom pitanju je bolje da nema više socijalizma,jer tada su bili puni uglavnom oni koji su bili dobri sa ljudima koji su radili u agencijama,a ostalima ako što ostane.Danas internet odrađuje njihov posao i ako si imalo pismen rezervacije obavljaš mailom.


Popunjenost od 120 dana je nerealna,osim ako ti nisu apartmani u Istri.Realno ona je za većinu 60 dana,a za one koji znaju svoj posao i ulažu u njega,ne samo materijalno nego i svoje vrijeme onda je 90 dana.Klima i lijepo uređen prostor nije luksuz nego norma.
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:36   #60
nevjerojatno koja kolicina ljudi je ovdje u stanju raspravljati bez da se uopce dotakne elementarne matematike i osnovne pretpostavke, tj. cijene nekretnine na moru..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.