Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 20:21   #1
Postoji li zaista muško-žensko prijateljstvo?

ovako ide moja prica pa vi recite...bilo je to davno,upisom u srednju skolu upoznas nove ljude formira se novo drustvo,kako godine prolaze mi sazrijevamo,mijenjamo se i drustvo se lagano rasipa..na kraju ostajemo samo ja i on...kontakt,druzenje najbolji prijatelji ikada...

ne mozemo jedno bez drugog i tako osam godina...on je imao veze,sve cure sam upoznala,i ja ali doduse veze na daljinu tako da mozemo reci da je on bio jedini muskarac u mom zivotu prisutan svaki dan...voljela sam ga kao brata i jos uvijek ga volim,nikada necu imati prijatelja niti prijateljicu kao sto je on,moje prijateljice ga nisu voljele govorile su da je zaljubljen ali ja sam to negirala,branila sam ga bila sam spremna na sve zbog njega,mog prijatelja...ali vise se ne druzimo...

prekinula sam kontakt prije pola godine..naime prije 3 godine sam usla u vezu s deckom koji je isto iz zagreba,prva veza tu,veza koja nije na daljinu...i od tada se moj prijatelj pocinje mijenjati.cudno se ponasao...volim reci da je prosao 5 faza: 1.nije htio mog decka upoznati mislila sa da je to zato jer se vise nismo vidali kao prije 2.faza kada su sve cure bile drolje,ni jedna nije valjala to mi je na svakoj kavi spominjao 3.onda se poceo bahatiti,glumiti frajera

4.poceo me spustati u drustvu,rugao se govorio stvari za koje je znao da nije istina jer ako me netko poznavao to je on 5.postao budala i tako sam ja to prekinula...tada sam stvarno i ja pomislila da je zaljubljen ali da nije imao hrabrosti priznati ili zato jer je znao da ga volim zaista kao pravog brata...

volim ga,nedostaje mi za poluditi,nisam pjesnik ali stvarno je ostala jedna praznina od kada nije u mom zivotu...sada se vec pitam jesam li pogrijesila....stvarno ne znam sto da mislim

Zadnje uređivanje eleuthera : 05.05.2011. at 00:45. Reason: enter
Envy_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:32   #2
Ja mislim da postoji. Ako je počelo ko prijateljstvo može i završit ko prijateljstvo, u međuvremenu se može svašta desit, al ako je bilo pravo prijateljstvo zašto ne bi moglo biti opet. Glupo je razbijat glavu tko je što pogriješio, ali bi trebali iskreno porazgovarati a i on je budala ako tolko drami a ne može ti reć da se zaljubio u tebe. Ko da je to nešto, ljudi se zaljubljuju i odljubljuju, neš ti Ako ste bili tak dobri frendovi, preglupo je da to ne rješite, pa kako god. Ne dramit
__________________
Što djeca postanu kad odrastu?
dream operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:22   #3
ne postoji
__________________
Fear is the Source of all False Perception ;)
Black Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:27   #4
postoji.
Suzy Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 01:51   #5
Postoji, ali ne između vas dvoje....
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 08:27   #6
Quote:
Envy_22 kaže: Pogledaj post
...stvarno ne znam sto da mislim
Elementary, my dear Watson: on te kažnjava zbog "izdaje".

A ti sama sa sobom vidi imaš li želje, volje, snage trpjeti to kažnjavanje u nadi da će ga proći i u vjeri da je vaše prijateljstvo vrijedno takve žrtve.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 08:34   #7
Quote:
ne postoji
Quote:
postoji
Evergreen-tema.

Muško-žensko prijateljstvo je kao Jeti: neki vjeruju da postoji, neki tvrde da su mu i svjedočili, sli čvrstih dokaza još uvijek nema.

Koliko god šablonski i neromantično zvučalo: čak i kad se (ako je to uopće moguće) jedna strana ne zaljubi, (ne)preživljavanje tog prijateljstva ovisi o (ne)sposobnosti dijeljenja prijatelja/ice s drugom osobom. Ponajviše o (ne)sposobnosti podnošenja činjenice da se prijatelj/ica seksa s drugom osobom.

I tako se cijela velika tema spotakne o posve prozaičnu , banalnu činjenicu da postojanje makar i naznaka seksualne privlačnosti s bilo koje strane u tom prijateljstvu ozbiljno ugrožava opstanak prijateljstva, koliko god "velikih" argumenata potezali u prilog vječnosti Prijateljstva.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 09:14   #8
daj razmislite malo o tome..

naravno da ne postoji, onda bi se starci vaši (muški) dakle očevi, jel, družili sa ženama drugih muževa, što na primjeru svog starog nisam još u životu vidio, tako da FAIL, nema tu para. ima, ali JAKO JAKO RIJETKO.
__________________
Kako oblikovati potpise
phantom_fuxor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 09:48   #9
Teško da postoji....skoro svi moji prijatelji su se distancirali a tako i ja od njih jer bi me volili više od prijateljice. Nažalost, to je tako. Nadam se da će mi možda netko jednog dana razbiti to uvjerenje, ali zasad to je tako kod mene.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 11:56   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
: čak i kad se (ako je to uopće moguće) jedna strana ne zaljubi, (ne)preživljavanje tog prijateljstva ovisi o (ne)sposobnosti dijeljenja prijatelja/ice s drugom osobom. Ponajviše o (ne)sposobnosti podnošenja činjenice da se prijatelj/ica seksa s drugom osobom.

I tako se cijela velika tema spotakne o posve prozaičnu , banalnu činjenicu da postojanje makar i naznaka seksualne privlačnosti s bilo koje strane u tom prijateljstvu ozbiljno ugrožava opstanak prijateljstva, koliko god "velikih" argumenata potezali u prilog vječnosti Prijateljstva.
Odrasli ljudi, koji su prošli svakojake izazove i preživjeli, to mogu. Ali, nije ni to lako.

Osim ljubavi, najljepši je odnos 'fuck-friendova', ili, kako ih još zovu 'prijatelja s privilegijama'. Sladak i koristan odnos. Ali, stvarno ga nije lako ni formirati niti održati. Zahtijeva izuzetno stabilne osobe.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 12:22   #11
Ne postoji. Trudila sam se svako prijateljstvo održati striktno prijateljskim i ....

Uglavnom, ne postoji.
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 13:35   #12
Quote:
Envy_22 kaže: Pogledaj post
ovako ide moja prica pa vi recite...bilo je to davno,upisom u srednju skolu upoznas nove ljude formira se novo drustvo,kako godine prolaze mi sazrijevamo,mijenjamo se i drustvo se lagano rasipa..na kraju ostajemo samo ja i on...kontakt,druzenje najbolji prijatelji ikada...ne mozemo jedno bez drugog i tako osam godina...on je imao veze,sve cure sam upoznala,i ja ali doduse veze na daljinu tako da mozemo reci da je on bio jedini muskarac u mom zivotu prisutan svaki dan...voljela sam ga kao brata i jos uvijek ga volim,nikada necu imati prijatelja niti prijateljicu kao sto je on,moje prijateljice ga nisu voljele govorile su da je zaljubljen ali ja sam to negirala,branila sam ga bila sam spremna na sve zbog njega,mog prijatelja...ali vise se ne druzimo...prekinula sam kontakt prije pola godine..naime prije 3 godine sam usla u vezu s deckom koji je isto iz zagreba,prva veza tu,veza koja nije na daljinu...i od tada se moj prijatelj pocinje mijenjati.cudno se ponasao...volim reci da je prosao 5 faza: 1.nije htio mog decka upoznati mislila sa da je to zato jer se vise nismo vidali kao prije 2.faza kada su sve cure bile drolje,ni jedna nije valjala to mi je na svakoj kavi spominjao 3.onda se poceo bahatiti,glumiti frajera 4.poceo me spustati u drustvu,rugao se govorio stvari za koje je znao da nije istina jer ako me netko poznavao to je on 5.postao budala i tako sam ja to prekinula...tada sam stvarno i ja pomislila da je zaljubljen ali da nije imao hrabrosti priznati ili zato jer je znao da ga volim zaista kao pravog brata...volim ga,nedostaje mi za poluditi,nisam pjesnik ali stvarno je ostala jedna praznina od kada nije u mom zivotu...sada se vec pitam jesam li pogrijesila....stvarno ne znam sto da mislim
hm...žensko-muška prijateljstva...dalo bi se svakako na razne načine interpretirati i nije čudo što postoji toliko argumenata...
pa evo,moram priznati da sam ja prošla skoro identičnu priču. Još od prvog razreda srednje,upoznala sam dečka koji mi je značio sve u tim godinama.Nismo bili zajedno jer je on bio tada zaljubljen u drugu,mene je to boljelo i svim silama pronalazila sam način da doprem do njega.Nakon godinu dana,to jest kad sam bila drugi razred,sasvim slučajno sreli smo se preko chata,ja sam znala da je to on,al on nije znao da sam to ja. Preko neta postali smo najbolji prijatelji iako se to dopisivanje oduljilo malo više od pola godine dana,tek onda sam mu priznala da sam to ja. Nije bio ljut,već ugodno iznenađen i našli smo se,međutim moji osjećaji više nisu bili isti. Zaljubila sam se u drugog. I mi smo kao najfrendovi bili godinu dana,no njega su sve više počeli smetati moji dečki i počeo prigovarati.Tako sam isto na neki način digla ruke od njega. Rekao je da me smatrao svojom sekom,no nije nikad ni pomislio da će se javiti potpuno drukčiji osjećaji. Nažalost to prijateljstvo više nije moguće,a i sve frendove koje sam do sad imala uvijek se netko u nekog zaljubio,jer smo provodili previše vremena zajedno ili postali prebliski.
Jedini muški frendovi su mi malo dalja rodbina ili oženjeni
tina90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 13:41   #13
glupo pitanje .

ljudi lete po galaksiji .. djeca sa 2 godine pricaju 2 jezika , frajer uzgojio paradajz od 24 kile .. e pa onda i postoje muska i zenska prijateljstva..


igzempl. ekipa .. decko i cura , decko i cura ,decko i cura .. druze se ,rostiljaju , idu na tekme , cuju se mobitelom.. a svatko ima svog partnera i zajedno funkcioniraju svi skupa kao prijatelji.. ..
__________________
sistem : žaba guta rodu.
pbeatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 13:59   #14
Pitam ovo svaki put kad se pojavi neka ovakva tema, posvuda po netu (a ponekad čak i u rl), nitko mi još nije uspio zadovoljavajuće odgovoriti. Dakle, ako ne postoji muško-žensko prijateljstvo, znači li to da biseksualne osobe ne mogu imati prijatelje? Jer ako sam biseksualna, postoji teoretska šansa da se zaljubim u svakog/u prijatelja/icu bez obzira na spol - dakle osuđena sam na život bez prijateljstva?
__________________
“Lead me not into temptation; I can find the way myself.” tko sam?
Flames of love is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 14:06   #15
Quote:
Flames of love kaže: Pogledaj post
Pitam ovo svaki put kad se pojavi neka ovakva tema, posvuda po netu (a ponekad čak i u rl), nitko mi još nije uspio zadovoljavajuće odgovoriti. Dakle, ako ne postoji muško-žensko prijateljstvo, znači li to da biseksualne osobe ne mogu imati prijatelje? Jer ako sam biseksualna, postoji teoretska šansa da se zaljubim u svakog/u prijatelja/icu bez obzira na spol - dakle osuđena sam na život bez prijateljstva?
Ja sam ti odgovorio. Moguće je, ali je jako teško. To je jedan od najkompliciranijih mogućih odnosa. ali, mislim da nas društvene okolnosti pomalo gurkaju u tom smjeru -- umjesto striktne podjele na ljubav i prijateljstvo, prema nečemu između.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 14:12   #16
ne postoji. barem ne u onom obliku u kojem postoje istospolna prijateljstva.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 14:13   #17
Ne postoji. Uvijek se barem jedna strana nada nečem više...
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 14:17   #18
Postoji. Evo ja sam tijekom srednješkolskog obrazovanja stekao jednu dobru frendicu. Odmah od prvog razreda smo si postali dobri. Sve četiri godine smo i ostali dobri, čak se ni jednom nismo posvađali. Stalno se čujemo preko msna, viđali smo se pet dana u tjednu, iako se rijetko kad vidimo privatno u dosta smo dobrim odnosima i možemo o svemu pričat. Što se tiče onoga zašto nikad nismo postali nešto više od prijatelja... Već sam u ranoj fazi prijateljstva shvatio da ništa od toga jer ona mene ne gleda kao dečka nego samo kao frenda i to je sasvim ok s njezine strane. Bolje da je to tako postavila nego da ništa nije rekla. S druge strane ja nju teoretski mogu zamislit kao potencijalu curu jer je zbilja fenomenalna, ali nikad je ne bi pitao u vezi toga jer znam da ona ne misli tako i sve je ok u vezi toga. Ja zadovoljan s tim, ona zadovoljna s tim. Ja volim nju, ona mene (nadam se). Čemu onda komplicirat i izazvat potencijalno žaljenje? Bolje dobro prijateljstvo nego navlačenje oko takvih stvari. Iako moram priznat da stalno trpi moja "upucavanja" (i svakave gluposti) koja su ionako većinom fore radi. Zahvaljujem joj na tome ovom prilikom.

A svima koji imaju dobre (po svemu dobre) frendice mogu reć da bolje da se držite prijateljstva osim ako niste 100% sigurni da ne može bit ništa više. Što prije shvatite kako to funkcionira to bolje.
Lost Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 14:27   #19
Naravno da postoji.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:40   #20
Ja u to lično ne vjerujem.
To ne mora značit da to prijateljstvo ne postoji.
Capoeira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.