Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 15:44   #81
Gostima su naplatili, lovicu su potrošili i sada mogu samo biti dužni. Bilo je i po novinama, da su dužni ne samo malim i velikim turističkim tvrtkama, već da su milijarde (1.000.000.000) kuna dužni i bankama. Pretpostavljam da je njima račun blokiran već 2 godine, a sve što i sjedne na taj račun ode bankama za vraćanje kredita. Samo na što su oni potrošli sve te puste novce, to je misterija. Ali glavno da je Marko Vojković bio manager godine da je dobio zlatnu kunu i vjevericu, a da je u adriatici zapošljavao potencijalni kadar kao što je Minea ili Vucelić.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 17:20   #82
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
Gostima su naplatili, lovicu su potrošili i sada mogu samo biti dužni. Bilo je i po novinama, da su dužni ne samo malim i velikim turističkim tvrtkama, već da su milijarde (1.000.000.000) kuna dužni i bankama. Pretpostavljam da je njima račun blokiran već 2 godine, a sve što i sjedne na taj račun ode bankama za vraćanje kredita. Samo na što su oni potrošli sve te puste novce, to je misterija. Ali glavno da je Marko Vojković bio manager godine da je dobio zlatnu kunu i vjevericu, a da je u adriatici zapošljavao potencijalni kadar kao što je Minea ili Vucelić.
Sada su u problemima,ali kao njihov bivši zaposlenik moram ih istaknuti kao svojedobno vrlo korektnu kompaniju prema svojim zaposlenima,van standarda.Dobar posao sam dobila preko javnog natječaja,nikakve protekcije.Njihov doprinos našem turizmu valjda je neupitan,a oplesti po njima sada je krajnje blesavo i veća stabla u našoj zemlji su se srušila i zgazila sve pred sobom.
helena111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 17:24   #83
Dragi forumaši,
Pa postoji stečaj koji je proglašen i u Pevecu, pa se tako može i u Adriatici, ni prva ni zadnja u RH, tako da zašto bi štitili nečiju tvrtku,
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 17:41   #84
Krajem drugog mjeseca su dobavlječima bili dužni 25 mil. kn, a s obzirom da je u vlasničku strukturu kao najveći dioničar ušao agrokor, ovu sezonu bi mogli dobavljače isplaćivati u bonovima i paštetama po dobrom starom todorićevom običaju.
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:19   #85
ADnet

Šta ste se uhvatili Adriatike?
I prije 2-3 godine, kad su bili u najvećoj ekspanziji (čitaj - bili najjači igrač), nisu plaćali na vrijeme.
A iznajmljivači, imate i dr. touroperatore, i male agencije koji plaćamo uredno i na vrijeme, ali ne svi su htjeli biti dio Adneta i njihovog prodajnog portfelja.
I sad kad je balon puknuo, ajmo navalit sve na ADnet...

Sami ste si krivi priznajte to već - jednom zauvijek.

Stečaj ADneta - nikad pa ni onda.
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 01:52   #86
Quote:
legaos kaže: Pogledaj post
Šta ste se uhvatili Adriatike?
I prije 2-3 godine, kad su bili u najvećoj ekspanziji (čitaj - bili najjači igrač), nisu plaćali na vrijeme.
A iznajmljivači, imate i dr. touroperatore, i male agencije koji plaćamo uredno i na vrijeme, ali ne svi su htjeli biti dio Adneta i njihovog prodajnog portfelja.
I sad kad je balon puknuo, ajmo navalit sve na ADnet...

Sami ste si krivi priznajte to već - jednom zauvijek.

Stečaj ADneta - nikad pa ni onda.
ovaj način razmišljanja se ljepo utaborio i jako dobro funkcionira na balkanu; kada ti netko ukrade lovu nije on kriv nego si si sam kriv, još malo pa će biti najnormalnije ukrast auto na cesti jer koji ga k. uopće ostavljaju na cesti! Kada te netko upuca u banci isto ćeš sam biti kriv itd...
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:13   #87
Quote:
Amater kaže: Pogledaj post
ovaj način razmišljanja se ljepo utaborio i jako dobro funkcionira na balkanu; kada ti netko ukrade lovu nije on kriv nego si si sam kriv, još malo pa će biti najnormalnije ukrast auto na cesti jer koji ga k. uopće ostavljaju na cesti! Kada te netko upuca u banci isto ćeš sam biti kriv itd...
dobro sad nećemo u krajnosti....
ja samo kažem - nitko te ljude ne prisiljava da rade s nekim tko ne plaća;
btw koliko Todorićev Konzum ne plaća (ako uopće plaća umjesto kompenzira), minimalno 6 pa i 9 mj i 1 godinu.
Radio sam prije kao voditelj prodaje pa znam koliko se plaćaju kojekakvi "nazovi marketing" police, ulaznice, dobar smještaj tvoje robe, akcije, katalozi...ak nisi jak igrač danas te jednostavno izlistaju iz ponude i kome ćeš prodavati robu?
Kad svi oni imaju istu politiku za nove i postojeće distributere, partnere....
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 08:33   #88
Quote:
beter do yaya kaže: Pogledaj post
Meni se ćin kao da radiš u nekoj konkurenskoj agenciji jer pišeš gluposti, i ćini mi se prilično zlonamjerno.
Kada neko otvara temu ovog tipa trebao bi biti transparentniji, to pišem kao poslodavac, poduzetnik, čak i konkurencija gore navedenoj firmi.
vid'vamo, transparentni, da ne kažem, jel'te, prozirni, konkurentu navedenoj firmi, poslušaj sebe samog kad kukaš prijateljima što ne možeš naplatiti neko potraživanje koje ozbiljnije utječe na tvoju likvidnost. to je onda, pretpostavljam, racionalno kukanje jer izlazi iz tvojih ustiju.

ono što je frustrirajuće je upravo količina bezobrazluka hrvatskih "poduzetnika", što sami sebe vole zvat poslodavcima, kad je u pitanju ne podmirivanje vlastitih dugova.

tim više kad se ufuraju da su "japiji" i "biznismeni", dodijeljuju si razna šupak-poduzetnička odličja, ali ne poznaju osnove poslovanja, ponašanja, čak i/ili pismenosti. bitno da puknu termin - dva na engleskom jeziku (poželjno, tamo gdje im nije mjersto, ionako nitko neće skužit). pol 'rvacke pada na dupe samo kad netko izusti "menadžer".

o načelu dugoročnog poslovanja da se niti ne počinje.

zapravo, nema smisla. idem pit kavu, odmah se iznerviram.

želim ti još puno isplaćenih obvze aprema zaposlenima i državi, a time i kilometarskih kompenzacija.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 15:06   #89
Quote:
beter do yaya kaže: Pogledaj post
Meni se ćin kao da radiš u nekoj konkurenskoj agenciji jer pišeš gluposti, i ćini mi se prilično zlonamjerno.
Kada neko otvara temu ovog tipa trebao bi biti transparentniji, to pišem kao poslodavac, poduzetnik, čak i konkurencija gore navedenoj firmi.
Prije svega nauči razlikovat Č od Ć, to djeca uče u osnovnoj školi i "meni se ćini" da si propustio to gradivo.

A to što se tebi "ćini" je tvoja stvar, mogao bi reći isto za tebe, kao da radiš za Adriatica.NET, jer čini se da štitiš interese tvrtke. Ako ne poznaš gradivo i nisi upoznat sa situacijom "dugovanja Adriatica.NET prema privatnim iznajmljivačima" bolje ne piši gluposti. Sramotiš si tvrtku tom količinom gluposti.

Kažeš zlonamjerno ?
Zlonamjerno, a i krajnje bezobrazno je ne platiti dugove prema privatnom iznajmljivaču a pokušati stvarati nove, zlonamjerno je naplatiti uslugu od gosta 2009 godine, stavit te novce sebi u kasu i ne platiti iznajmljivaču godine. Zlonamjerno i bezobrazno je ne javljat se na telefone ako uopće rade, a na 0800 kontakt djelatnici te iste tvrtke "nisu upoznati sa stanjem..."

E to je zlonamjerno, ali s obzirom da uopće ne znaš značenje te riječi, nemoj je je korisiti.
refill is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.05.2010., 12:29   #90
Uhvatila ih je megalomanija ,provizija im je bila astronomska, uvalila se i politika ,i rasplet ( kraj ) je bio neminovan .Popeo sam im se na glavu zivkajući telefonom , i uspio sam naplatiti dug . Zato nikad više AD net ...
qwertuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 23:56   #91
Ok, namaju love i duzni su svima...ali kako onda mogu, prije mjesec dana, dokapitalizirati Kompas sa 15 milijuna eura?!
http://www.moj-fond.hr/clanak/adriat...-16-21330.html
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 09:04   #92
šifra todorić?
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:31   #93
Evo da zaključim postanje: nakon 2 godine, tridesetak telefonskih poziva, par stotina mailova, dva osobna odlaska odlaska u Adriatika.NET ispostava Split.... konačno plaćeno. Nikad vise Adriatica.NET.

ps. Ah da, s obzirom da je moja zadnji post bio ocjenjen kao vrijeđanje, ne znam samo koga, čisto sam znatiželjan šta je bila uvreda i kome.
Ako admin ima iti zrno pameti u glavi - ovo je bila uvreda !!!
__________________
moderatori, vi ti radite za "platu" jel'te ?
refill is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 01:10   #94
Jeste vi čuli za zadužnice ili prijedloge za ovrhu.
Ako su vam dužni po ugovoru i imate svu dokumentaciju pravac odvjetniku ili sami sastavite prijedlog za ovrhu i put najbližeh javnog bilježnika.sigurno je vaš dug siča prema njihovom prometu naplatit čete se sigurno.nemate vi šta njih zvat nisu platili na dogovoreno vrijeme,pustite ovrhu
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 11:13   #95
Kad bi to bilo tako jednostavno, kao što ti opisuješ, nitko ne bi kukao zbog naplate. Samo frkneš ovrhu i eto.
Ti daš ovrhu, a oni ulože žalbu na ovrhu i evo ti lijep put na sud i dokazivanje i troškove suda, odvjetnika...Pa tako dok se predmet ne riješi. Pa oni opet ulože žalbu, pa idete na drugostupanjski sud. Milina od posla, a da ne kažem da sve to sam plaćaš, sve dok se ne donese konačna odluka, a to može potrajati.
Tako da je puno jeftinije i lakše zivkati i moljakati za svoj novac. Koliko god to bilo, bar meni, odvratno, da moram moljakati za novac koji sam pošteno zaradila, dok ne budemo imali neke učinkovitije mehanizme naplate, nema nam druge nego se truditi naplatiti ovako jer su tužbe prilično dugotrajne i jako skupe.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.