Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 20:35   #401
Quote:
Dopce78 kaže: Pogledaj post
Jel to moguce?? sta da radimo?? sta ako uopste ne reagiramo naovo pismo?? pomozite mi molim vas.
Suprug se treba odazvati sudskom pozivu i ukoliko se testiranjem utvrdi da je on uistinu otac djeteta, imat će sva prava, ali i obveze kao otac. A to uključuje i uzdržavanje djeteta.

Neodazivanje na pozive suda mu može samo ići na štetu i neće spriječiti utvrđivanje očinstva.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 15:37   #402
Miss Hyde..hvala puno,mi..odnosno moj muz je spreman na test,i ako se ustanovi da je otac spreman je i da placa,ali kako to ide,ona se sad nakon 13 godine setila,a prije 13 god je odbila njegov predlog.Zasto sad da placa za te prosle 13 god.? A ko ce njemu a i nasa deca dopunit to sto nije ni znao ni imao pravo da mali ima uredno otac,da ga izdrzava i da zna da ima isto i brata..mislim kako da regiramo.mi smo to pismo spremili i sad ide preporuceno u hravtsku.nisam pametna sta doticna zeli.puno pozdrava
Dopce78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 17:27   #403
Tužba za utvrđivanje očinstva može se podnijeti do navršene 18. godine života djeteta. Zašto je čekala toliko dugo, to samo ona zna, a nije ni bitno za slučaj. Kada je dotična prije 13 godina odbila priznanje očinstva, Vaš je suprug mogao podnijeti tužbu radi utvrđivanja očinstva s jednakim učinkom, baš kao što to ona upravo čini. Ukoliko se dokaže da je on otac djeteta, imat će sva prava i obveze koja mu kao takvom pripadaju. Kako su oba roditelja obvezna uzdržavati svoje dijete, a on u tome nije sudjelovao proteklih godina, sud će mu odrediti da plati i zaostatke za prethodne godine.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 23:09   #404
oh jee,vidim da nece biti bas jednostavno,a i sa obzirom na to da moj muz je stran drzavljanin,a ne drzavljanin hrvatske.bas me zanima kako ce se ovo zavrsit.
Dopce78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 12:19   #405
Quote:
Dopce78 kaže: Pogledaj post
oh jee,vidim da nece biti bas jednostavno,a i sa obzirom na to da moj muz je stran drzavljanin,a ne drzavljanin hrvatske.bas me zanima kako ce se ovo zavrsit.
Zavrsiti ce se tako da ce se utvrditi je li tvoj suprug ujedno i otac tog diteta.
Pretpostavljam da ste na teritoriju EU, u kojem slucaju je princip drzavljanstva sporedan, tako da to sto je on strani drzavljanin nece igrati nikakvu ulogu.

Druga stvar, probaj to sagledati i sa moralne strane i staviti se u kozu tog diteta.
Ako je tvoj muz stvarno njen otac bilo bi sasvim moralno i normalno da joj placa alimentaciju (kao i zaostatke). Ako ispadne da nije, tim bolje za tvoju obitelj.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 08:14   #406
PODVALA TUĐEG DJETETA

Imam 31 godinu u braku sam 8 godina toliko ima i "moj sin".
Sumnjam od rođenja da nije moj jer izgled sve govori ali nisam bio siguran sve do sad konto sam dijete se mjenja može slicit na svakoga pomalo itd.
Sad sam sto posto siguran da nije moj, znam tko mu je otac, ženin bivši , sve to zasad samo ja znam i tek sam sad otkrio prevaru .
Imamo još jednog sina u braku od 3 godine koji je sigurno moj, da budemo jasni obojicu isto volim i život bi do za njih.
ali preko ove prevare nemogu proci jednostavno ženu MRZIM
E sad mene zanima mogu li ja nju tužiti mogu li ja dobiti skrbništvo nad djecom želim je pokopati do kraja
Namjeravam kontaktirati i oca prvog djeteta jer on nezna ništa.
Molim vas da mi odgovorite pravno kako cu ja tu u svemu proci i imam li pravo je tužiti i oduzeti djecu lp.
naivan555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:42   #407
si napravio dnk analizu ocinstva?
VIVVIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:48   #408
ako voliš oboje djece jednako, nemoj previše petljati po očinstvu. geni ne čine oca, nego ljubav i briga.

ako te uništava što te prevarila, razvedi se i očuvaj odnos s djecom.

ja bi tako postupila, možda si ti drugi tip i to je ok.

jedino budi jako oprezan prije donošenja odluka jer ti se može dogoditi da trajno uništiš odnos sa starijim sinom i odnos između braće.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:01   #409
odvratno...
kaj god napravio i iako se nadam da uspiješ u naumu, nemoj djeci nikad mamu ocrnjivat, nek saznaju sama...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:23   #410
Nemoj se opterećivati takvim tričarijama.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:31   #411
Mislim da ne možeš ništa.
Neka me netko ispravi ako griješim, ali očinstvo imaš pravo pobijati do 6. godine djetetova života. Tvoja žena to pravo ima do 18. godine.
Znači, jedino da ona pobija tvoje očinstvo.
Opet - ako sam u krivu i nešto se tu mijenjalo, neka me netko ispravi. S ovim cirkusima oko obiteljskog zakona teško je znati kako sad stvari stoje.
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:52   #412
Piše u zakonu 6 mjeseci od saznanja do 7.-e godine života djeteta.

Mene ovdje muči jedna stvar - zašto bi pobijao očinstvo djeteta koje želi odgajati? Da to i može napraviti i da dobije, onda nema šanse da bi dobio dijete jer sud neće dijete dati nekome tko se izjasnio da nije njegov otac.
I sud ne bi trebao biti toliko sitničav da kažnjava ženu (majku) jer je prevarila muža (pod pretpostavkom da je znala da dijete nije muževo) jer to nije bitna stvar za skrbništvo nad djetetom. Ali da sam ja sutkinja sigurno ne bih dijete dala na skrb "ocu" koji to očinstvo pobija. Ovaj drugi isto ima neka prava pa on može možda nešto napraviti po tom pitanju ako želi, ali, ponavljam, ako službeni otac pobija očinstvo i istovremeno želi skrbništvo - to neće ići. Pogotovo ako je motiv osveta. Zašto bi ijedan normalan sud dao dijete takvoj osobi? Razmijem ljutnju ali to neće tako ići.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:53   #413
Quote:
Orange Brick kaže: Pogledaj post
Mislim da ne možeš ništa.
Neka me netko ispravi ako griješim, ali očinstvo imaš pravo pobijati do 6. godine djetetova života. Tvoja žena to pravo ima do 18. godine.
Znači, jedino da ona pobija tvoje očinstvo.
Opet - ako sam u krivu i nešto se tu mijenjalo, neka me netko ispravi. S ovim cirkusima oko obiteljskog zakona teško je znati kako sad stvari stoje.
nerazumijem kako ne mogu ništa, sve mogu dokazat dnk testom ako bude potrebno a i otac djeteta kad sazna istinu neznam kako ce postupit
naivan555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:04   #414
Ako je maleni "pljunuti" bivši onda ok...
Da li je netko od tvojih bližnjih potvrdio sličnost ili si u toj ideji usamljen?
Mislim, što kažu tvoji roditelji, prijatelji...?

Nekako sam skeptična budući da stalno govoriš kako si sam to skužio, i samo ti znaš...Ako je sličnost toliko očita, nema šanse da je nije primjetio još tko iz neposredne blizine.

E sad, ako, velim, mali jest pljunuti bivši, imaš svako pravo osjećati ful spektar svih mogućih emocija prema ženi. Doživljavati tantrume. Igrati pikado s njezinom slikom na zidu.

ALI

ALI nemoj činiti kardinalnu pogrešku time što ćeš joj pokušati uzeti sinove.
Nema šanse da će to biti pravno osnovano.

Niti jedan sud na ovome svijetu neće joj na temelju navodne podvale očinstva uzeti djecu Ako je do sad bila brižna majka, ako vodi koliko toliko normalan život(nije dokazana narkomanka, alkoholičarka, prostitutka i tome slično), te ako dječake odgaja u prikladnim uvjetima, zaboravi priču da ćeš joj ih uzeti.
Vjerujem da je tvoj bijes golem, ali tvoje emocije na sudu, na žalost, ne bi bile relevantne za slučaj.
Nadalje, govoriš kako obožavaš klince i dao bi život za njih...Pa kako im onda možeš na temelju svog bijesa prema supruzi (koji nema veze s njihovim odnosom s majkom) željeti oduzeti majku??!

Iskreno, na ovo mi se naježila koža.

Sve razumijem, bijes...malodušnost, krajnosti...Radikalno razmišljanje...Ali hej, daj stani malo. Ne možeš ti nekome uzeti djecu zato što te je naljutio!! Ta koliki su očevi saznali kako su prevareni na isti način, pa jesi li čuo da je neki preuzeo djecu radi toga, i udaljio majku iz njihovog života?
Nisi, i nećeš. Jer je to nemoguće.

Nemoj misliti da odobravam to što ti je učinila, ali mislim da si trenutno potpuno zaslijepljen ljutnjom koja ti blokira racio. Bez kojeg nisi sposoban uvidjeti ultimativnu korist te djece koju veliš da toliko voliš. Na njih se ta situacija treba odraziti što minimalnije moguće. A ti pričaš o rezanju svih kontakata sa majkom!!Na stranu što je pravno nemoguće, ne mogu vjerovati da je tebi samom intimno takvo nešto prikladno?!?

Moraš si dati vremena.

Ali i pribaviti fizičke dokaze.

Tvoj je osjećaj krajnje subjektivan. Mnogi su sumnjali i osjećali isto, pa bi se prenerazili kad bi se dokazalo kako djeca ipak jesu njihova biološka. Takvih je more jedno...

Stani na loptu.

Neka ti i u najvećem bijesu djeca budu na prvom mjestu. Njihov osjećaj sigurnosti, zaštićenosti. Budeš li blatio njihovu majku to će ti, dođe li do spora, socijalna služba i psiholozi koji će razgovarati s dječacima strahovito zamjeriti. Bit će ti to najveći minus i moglo bi te koštati u podjeli skrbništva na način da dobiješ i manje negoli bi trebao. Ne smiješ svoje osjećaje i bijesove prebacivati na njih prvenstveno jer oni nisu taj teret ni dužni ni sposobni nositi. To su djeca koju zanimaju spidermani, koji se opterećuju oblikom rođendanske torte...vrstom novih legića...Školskom zadaćom...Nikako, ali zaboga NIKAKO ne gnjevom davno prevarenog (i to još nedokazano) ćaće koji bi trenutno ženu ispalio s ovog svijeta!

Ponavljam, ničim ne smiješ utjecati na njihove osjećaje, jer će to prozreti tko god popriča sa njima. Smatrat će te bezobzirnim ocem koji djecu manipulira kako mu odgovara, i onda se pozdravi s bilo kojim željenim rezultatom. Ne miješaj ih u to.
Ako išta zapamtiš od odgovora forumaša, onda zapamti to.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:09   #415
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
ALI

ALI nemoj činiti kardinalnu pogrešku time što ćeš joj pokušati uzeti sinove.
1.Nema šanse da će to biti pravno osnovano.

Niti jedan sud na ovome svijetu neće joj na temelju navodne podvale očinstva uzeti djecu Ako je do sad bila brižna majka, ako vodi koliko toliko normalan život(nije dokazana narkomanka, alkoholičarka, prostitutka), te ako dječake odgaja u prikladnim uvjetima zaboravi priču da ćeš joj ih uzeti. Vjerujem da je tvoj bijes golem, ali tvoje emocije na sudu, na žalost, ne bi bile relevantne za slučaj.
Ne samo to. Ako pokuša tako nešto, ona može njemu osporiti očinstvo i onda će, skoro sigurno, ostati bez starijeg sina, lako moguće i bez mlađeg.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:21   #416
Da, istina. Ma to je toksična strategija vidljiva iz aviona. Na žalost trenutno je toliko zaluđen da ne vidi dalje od svoga nosa. Dok ležerno veli kako želi ženu "pokopati do kraja", pa mu je valjda najlogičnije udariti tamo gdje će je najviše boljeti...A potpuno je smetnuo s uma kako će to biti najbolnije mjesto i toj djeci!

Ma...

Ako sumnja nek traži dna analizu. To je jedini način da osnuje svoje sumnje, ili ih razvrgne zauvijek.

Iako, to pravno gledano neće imati nikakav utjecaj na to hoće li djeca biti dodijeljena njemu, njoj ili će skrbništvo biti podijeljeno. Sud gleda prvenstveno dobrobit djece i njihov interes. Zadnje što uzimaju u obzir su osjećaji roditelja i njihova međusobna natezanja.

Autore, bijes koji osjećaš morat ćeš razraditi sam, naći načina da ga se riješiš. Ako tu ženu toliko mrziš, udalji se od nje. To nema veze s djecom. I ne smije imati. Ne dozvoli da ti se um posve smrači jer se tako dešavaju mnoge tragedije o kojima čitamo po crnoj kronici. Budi čovjek prije svega. Čovjek koji će danas sutra sinovima biti uzor, a ne sramota. Imaš svoje dostojanstvo. Čak i da se dokaže kako maleni nije tvoj, veliš da ga voliš...Razvest ćeš se od njegove majke kao što to čine toliki drugi parovi iz nekih sasvim desetih razloga.
Razlozi su nebitni. Najmanje su važni djeci. Ne brini, kad tad saznat će ono što se ima za saznati. Čim odrastu dovoljno da takvo nešto mogu shvatiti.

Do tad im budi dobar otac. Viđat ćeš ih koliko budeš htio(ne zabrljaš li protokol svojim manipulacijama), i nastaviti svoj život kao što ga nastavljaju toliki nakon razvoda. Na tvojoj je strani i što si mlad Sigurna sam da te čeka svijetla budućnost, pa ne daj da te trenutno smračenje uma košta iste.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:25   #417
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Piše u zakonu 6 mjeseci od saznanja do 7.-e godine života djeteta.

Mene ovdje muči jedna stvar - zašto bi pobijao očinstvo djeteta koje želi odgajati? Da to i može napraviti i da dobije, onda nema šanse da bi dobio dijete jer sud neće dijete dati nekome tko se izjasnio da nije njegov otac.
I sud ne bi trebao biti toliko sitničav da kažnjava ženu (majku) jer je prevarila muža (pod pretpostavkom da je znala da dijete nije muževo) jer to nije bitna stvar za skrbništvo nad djetetom. Ali da sam ja sutkinja sigurno ne bih dijete dala na skrb "ocu" koji to očinstvo pobija. Ovaj drugi isto ima neka prava pa on može možda nešto napraviti po tom pitanju ako želi, ali, ponavljam, ako službeni otac pobija očinstvo i istovremeno želi skrbništvo - to neće ići. Pogotovo ako je motiv osveta. Zašto bi ijedan normalan sud dao dijete takvoj osobi? Razmijem ljutnju ali to neće tako ići.
Na žalost živimo u državi koja ima zakone glupe do bola, a tu nema pomoći. U većem broju slučajeva sud će dodjeliti djete majci, čak i ako se zna da ima odnose sa drugim muškarcima (namjerno napisana množina) jer joj to jamče zakonske slobode. Znam takav slučaj gdje se utvrdilo da je žena varala muža sa više muškaraca prije i za vrijeme braka, djete nije bilo muževo i na suđenju je sutkinje rekla približno ovo; "Ona je slobodna žena, mlada je i ima pravo sa svojim tijelom raspolagati..." :klap: Živio debilizam
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:34   #418
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Na žalost živimo u državi koja ima zakone glupe do bola, a tu nema pomoći. U većem broju slučajeva sud će dodjeliti djete majci, čak i ako se zna da ima odnose sa drugim muškarcima (namjerno napisana množina) jer joj to jamče zakonske slobode. Znam takav slučaj gdje se utvrdilo da je žena varala muža sa više muškaraca prije i za vrijeme braka, djete nije bilo muževo i na suđenju je sutkinje rekla približno ovo; "Ona je slobodna žena, mlada je i ima pravo sa svojim tijelom raspolagati..." :klap: Živio debilizam
Što točno je tu debilno? Ti bi stavio u zakon da se skrbništvo dodjeljuje ovisno o tome s koliko seksualnih partnera je osoba spavala? Kakve veze to ima s skrbi o djetetu? To je nebitna stvar (pod uvjetom da dijete tome ne izlaže).
Bilo bi dobro kad bi ljudi shvatili da varanje u braku nema veze s tim tko će dobiti skrbništvo i da sud ne razmišlja na način prevarenog partnera niti moralnog dušebrižnika. To što je njega žena varala uzduž i poprijeko nije dovoljno dobar razlog da on dobije skrbništvo. Niti je razlog da ona ne dobije skrbništvo. Skrbništvo se ne dodjeljuje na takav način u nijednoj civiliziranoj zemlji.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:34   #419
Dijete je tvoje, voliš ga i tako nek ostane, a ženi se osveti na način koji najpametniji smisliš. Dok ne smisliš ne govori joj ništa. (kad kažem osveti se da ne bi netko krivo shvatio, ne mislim na nasilje nego ju zajebi na sve legalne načine)
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:36   #420
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Što točno je tu debilno? Ti bi stavio u zakon da se skrbništvo dodjeljuje ovisno o tome s koliko seksualnih partnera je osoba spavala? Kakve veze to ima s skrbi o djetetu? To je nebitna stvar (pod uvjetom da dijete tome ne izlaže).
Bilo bi dobro kad bi ljudi shvatili da varanje u braku nema veze s tim tko će dobiti skrbništvo i da sud ne razmišlja na način prevarenog partnera niti moralnog dušebrižnika. To što je njega žena varala uzduž i poprijeko nije dovoljno dobar razlog da on dobije skrbništvo. Niti je razlog da ona ne dobije skrbništvo. Skrbništvo se ne dodjeljuje na takav način u nijednoj civiliziranoj zemlji.
Naravno. U interesu djeteta je da ga odgaja moralna osoba poput nje.
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.