Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2011., 10:55   #61
Quote:
veliki_vrag kaže: Pogledaj post
Muče me neki glupi osjećaji u zadnje vrijeme, možda su povezani i sa mojom okolinom...Nikome od moji prijatelja nejde u ljubavi, od onih koji su dragi i osjećajni, do onih koji su fatalno zgodni...Dakle nije mi jasno koji je ''recept'' za popunit tu pre glupu prazninu...Svi smo bliži 30 - tima, nego 20 - tima...Od toliko karaktera nitko nema nikoga...a svi smo različiti od onih koji su ulazili i izlazili u veze i iz veza i onih koji su bili godinama, na kraju smo svi na istome...Gledajući samu sebe mogu reći da su mi sve veze bile katastrofa živa, mada sam ulagala truda, u kakve sam se likove zaljubljivala, mogla bi knjigu napisati sami ''biseri'', ali opet vidim neki ljudi uspijevaju imaju uspješnu vezu ili brak...koja je razlika u ''njima'' i ''nama'',, jesu li oni možda birali pametnije, više s glavom nego sa srcem...Sad sam se našla u razdoblju gdje imam neke stvari koje sam željela u životu, ispunjen mi je, zdravlje mi se popravilo, ali ljubav mi je oduvijek 0...Ušla sam sada u situaciju da se zanima jedan jako dragi dečko za mene i razmišljam o tome, ima li veza budućnosti ako uđeš u nju s glavom, a ne sa srcem?
Biraj dečka srcem,a ulazi u vezu glavom.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:08   #62
Quote:
Ary@ kaže: Pogledaj post
Glava.
Osobno mislim srce stvara previše problema, previše očekivanja.
Kada glavom razmišljamo možemo objasniti zašto nekoga "volimo", zašto nam odgovara.
Srce nije pouzdan savjetnik, jer ako smo sto puta pale na idiota jer nam je srce tako govorilo po čemu je ono sada pametnije.
Koliko si puta pomislila "ovo mi je škola" a da nije vezano uz ljubavne veze? Vidiš, i mozgu je potrebno iskustvo da sazrije. I tebi je potrebno vremena da naučiš slušati svoj unutarnji glas – koji ljudi često ignoriraju pripisujući mu neosnovanost i ishitrenost srca/emocija…

Tek sam s godinama postala svjesnija vlastite intuicije, i nekad (tj. često) mi se ne doima logičnom, "zdravorazumskom", ali naposljetku su se stvari ipak preokrenula tako da joj sve više vjerujem. Iako, prošle su godine promašaja (dilema, trilema...) da naučim razlučiti što je za mene dobro, a što nije. Nekome treba duže, nekome kraće.

Kad srce boli, znači signalizira nam da nešto nije u redu, da nešto treba mijenjati, a na nama je da odlučimo koje ćemo promjene provesti. Srce se pokaže vrlo pouzdanim savjetnikom onda kad se usudimo dobro ga osluhnuti. Nije tebi srce govorilo da ostaneš s idiotom ono samo voli toplinu (koju ti je ta osoba dijelom i pružila) no isto tako osjeti i kad toplina postane razarajuća. Onda osjećamo sjetu, i bol neće nestati kao rukom odnešena. Srcu treba vremena da se oporavi jer se opeklo, ali već prvi osjećaj razočaranja ti je bio signal da nešto ne štima.

Zasad slušaj svoje srce u onome što želiš, a razumom se odupri onome što ne želiš.

Zadnje uređivanje Dinah : 11.09.2011. at 15:25. Reason: tipfeleri, dodaci, itd...
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 13:11   #63
Svi bi mi htjeli razumom razmisljat ali srce uvijek prevlada,bar je tako u mom slucaju.Da razmisljam pameti sigurno nebi sada patila,nego bi se trznula i isla drugim putem,a ja na zalost i dalje samo tapkam u mjestu!

Dinah potpis do nebesa!! Tako lijepo i jasno receno-svaka tvoja rijec nosi posebnu poruku! hvala
sama i sretna:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 15:38   #64
upoznat ćeš jednom onog za sebe i tad ćeš u vezu ući s glavom i srcem.. i to će biti to,kad jedno neće isključivat drugo(govorim o glavi i srcu,jel)...hehe nadam se da sam bila jasna..
ari21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:30   #65
Ja nekako navijam za srce, jer ipak ti srce kaže što želiš, a razum je blokator. ^^
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:02   #66
Srce ili razum?

Da li ste primjetili da ljudi imaju najveći problem kada trebaju odlučiti da li će ostati s osobom koju vole ali čija ljubav je divlja, stvara probleme i nemir u životu, zbog te ljubavi gube sebe, svoje prijatelje....a s druge strane postoji netko tko nam daje sigurnost..voli nas..poštuje...pruža nam ugodan život...ali srce nam ne grije...ne pokreće vulkan u nama...ne daje nam snagu da možemo planine pomicati...
što odlučiti???
srce = težak život ali osjećaš svoje srce
razum = miran život ali umireš i ti

Sedam7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:21   #67
Ako zbog ljubavi gubiš prijatelje i imaš nemir i komfuziju u životu i svojoj glavi bježi od toga! Pogotovo ako si već u malo zrelijim godinama od recimo 20 naviše!
Ne treba ti netko tko će te na bilo koji način sputavati u tvojim životnim planovima, ciljevima i odvajati od ljudi koji su ti prirasli srcu...

A ova druga solucija također ne mora biti najbolja, jer ako te netko ne privlači do kraja, teško da češ sa njime biti poptuno sretna i ispunjena!

Samo o tebi ovisi što češ odabrati i o tome odabiru ovisi koliko češ biti sretna
Dobro odvagni što je bolje za tebe! Možda bi bilo najbolje da se malo makneš od svega i kada vidiš što ti samoj srce kaže i onda kreneš dalje.
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:36   #68
Quote:
Niska rasta man kaže: Pogledaj post
Ako zbog ljubavi gubiš prijatelje i imaš nemir i komfuziju u životu i svojoj glavi bježi od toga! Pogotovo ako si već u malo zrelijim godinama od recimo 20 naviše!
Ne treba ti netko tko će te na bilo koji način sputavati u tvojim životnim planovima, ciljevima i odvajati od ljudi koji su ti prirasli srcu...

A ova druga solucija također ne mora biti najbolja, jer ako te netko ne privlači do kraja, teško da češ sa njime biti poptuno sretna i ispunjena!

Samo o tebi ovisi što češ odabrati i o tome odabiru ovisi koliko češ biti sretna
Dobro odvagni što je bolje za tebe! Možda bi bilo najbolje da se malo makneš od svega i kada vidiš što ti samoj srce kaže i onda kreneš dalje.
maknula se na dvije godine...ali srce vuče ovoj prvoj osobi...i samo o njemu sanja...a prijatelji me u čudu gledaju..jer kažu da ne mogu vjerovati da tako nekvalitetnu osobu imam uz sebe...a ja i dalje samo njega želim...jednostavno to mi kaže srce...al ga ja ušutkam..i slušam razum..i uvjeravam da će proći ta moja ljubav..al ona već dvije godine ne prolazi...nikako...
Sedam7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:38   #69
Ova tema je već bila.

Izbor nije razum ili srce. Dobra veza je razum I srce.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:39   #70
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
Ova tema je već bila.

Izbor nije razum ili srce. Dobra veza je razum I srce.
ma kaj dobra... tak bi trebalo biti...

i ako moram birati... radije ne bih
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 00:44   #71
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
Ova tema je već bila.

Izbor nije razum ili srce. Dobra veza je razum I srce.
nisam čitala o ovoj temi...veza razum i srce...hm...ovo što ja vidim kod sebe i oko sebe..uglavnom su razum i srce jako jako odvojeni
Sedam7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:06   #72
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
ma kaj dobra... tak bi trebalo biti...

i ako moram birati... radije ne bih


Quote:
Sedam7 kaže: Pogledaj post
nisam čitala o ovoj temi...veza razum i srce...hm...ovo što ja vidim kod sebe i oko sebe..uglavnom su razum i srce jako jako odvojeni
kad imaš dilemu ovog tipa, znači da dileme nema: ni jedan od te dvojice nije onaj pravi.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:06   #73
poznajem masu ljudi koji su imali veliku ljubav u svom životu ali se zbog nečega to prekinulo...i patili su i patili..i nastavili voljeti tu osobu..ali onda su se odlučili da će krenuti dalje u životu..izabrali si nekog tko je njih volio..i s kojim im je bilo dobro i sigurno...a u srcu su i dalje imali onu osobu iz prošlosti...i dan danas kada ju vide..koljena klecaju...srce lupa kao ludo...al vraćaju se onome tko ih vjerno čeka kod kuće pripremajući večeru...jel to život?
Sedam7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:15   #74
Quote:
Sedam7 kaže: Pogledaj post
poznajem masu ljudi koji su imali veliku ljubav u svom životu ali se zbog nečega to prekinulo...i patili su i patili..i nastavili voljeti tu osobu..ali onda su se odlučili da će krenuti dalje u životu..izabrali si nekog tko je njih volio..i s kojim im je bilo dobro i sigurno...a u srcu su i dalje imali onu osobu iz prošlosti...i dan danas kada ju vide..koljena klecaju...srce lupa kao ludo...al vraćaju se onome tko ih vjerno čeka kod kuće pripremajući večeru...jel to život?
zaluđenost?... ŠBB KBB varijanta rekla bih... čim prije se odlijepiš od ljudi koji ti čine loše tim bolje.. nije to baš zdravo...
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:20   #75
Quote:
Sedam7 kaže: Pogledaj post
poznajem masu ljudi koji su imali veliku ljubav u svom životu ali se zbog nečega to prekinulo...i patili su i patili..i nastavili voljeti tu osobu..ali onda su se odlučili da će krenuti dalje u životu..izabrali si nekog tko je njih volio..i s kojim im je bilo dobro i sigurno...a u srcu su i dalje imali onu osobu iz prošlosti...i dan danas kada ju vide..koljena klecaju...srce lupa kao ludo...al vraćaju se onome tko ih vjerno čeka kod kuće pripremajući večeru...jel to život?
svi smo imali neke ljubavi za kojima smo patili.
neki elementi tih ličnosti za kojima smo patili možda će nam uvijek nedostajati. no, ovo o čemu pišeš (odabir samo razumom) predstavlja zadnju fazu očaja, ono kad baš očajnički želiš imati partnera i zbog toga se odričeš nekih vlastitih očekivanja i potreba. po mom mišljenju, u današnje vrijeme kad sve manje veza/brakova traje doživotno, to može eventualno predstavljati neko loše prelazno rješenje.

ljubav nije samo primanje nego i davanje. ne mogu zamisliti život s nekim koga ja ne volim, samo zato što je dobar, drag i on voli mene... ima li ičega ljepšeg od uzajamne ljubavi? da bi život bio ispunjen ljubavlju, ljubav moraš osjećati prema nekome, a ne samo primati!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:25   #76
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
svi smo imali neke ljubavi za kojima smo patili.
neki elementi tih ličnosti za kojima smo patili možda će nam uvijek nedostajati. no, ovo o čemu pišeš (odabir samo razumom) predstavlja zadnju fazu očaja, ono kad baš očajnički želiš imati partnera i zbog toga se odričeš nekih vlastitih očekivanja i potreba. po mom mišljenju, u današnje vrijeme kad sve manje veza/brakova traje doživotno, to može eventualno predstavljati neko loše prelazno rješenje.

ljubav nije samo primanje nego i davanje. ne mogu zamisliti život s nekim koga ja ne volim, samo zato što je dobar, drag i on voli mene... ima li ičega ljepšeg od uzajamne ljubavi? da bi život bio ispunjen ljubavlju, ljubav moraš osjećati prema nekome, a ne samo primati!
slažem se...ljudi znaju reći: zaslužuješ boljeg..zaslužuješ da te netko drži kao kap vode na dlanu..da se brine za tebe bla bla bla...a ja kažem..zaslužujem imati osobu koju volim...al me onda muči što ako osoba koju voliš nije baš razumski najbolji izbor za tebe...
Sedam7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:28   #77
Quote:
Sedam7 kaže: Pogledaj post
slažem se...ljudi znaju reći: zaslužuješ boljeg..zaslužuješ da te netko drži kao kap vode na dlanu..da se brine za tebe bla bla bla...a ja kažem..zaslužujem imati osobu koju volim...al me onda muči što ako osoba koju voliš nije baš razumski najbolji izbor za tebe...

kaj znači to "razumski"? baš me zanima
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:35   #78
Quote:
Sedam7 kaže: Pogledaj post
slažem se...ljudi znaju reći: zaslužuješ boljeg..zaslužuješ da te netko drži kao kap vode na dlanu..da se brine za tebe bla bla bla...a ja kažem..zaslužujem imati osobu koju volim...al me onda muči što ako osoba koju voliš nije baš razumski najbolji izbor za tebe...
onda ideš dalje!

navešću primjer koji sam davno skužila, a uvijek je aktualan...
ako se prilikom kupnje cipela za neku prigodu dvoumim između dva para koja su oba sasvim o.k., ali ja sam neodlučna, to samo znači da ni jedne nisu ono što u stvari želim. kad ugledam nešto što želim, odmah to znam sa sigurnošću i nemam dileme.
isti princip nastojim primijeniti i na ostale stvari u životu: kad sam u dilemi i nisam sigurna koja je opcija dobra, to znači da zapravo ni jedna nije sasvim dobra. tada najčešće odustajem dok ne budem sigurna u svoj izbor (odnosno, dok ne pronađem rješenje oko kojeg nemam dvojbi) ili, ako baš moram, donosim odluku svjesna da se radi o kompromisu. naravno, takvi kompromisi se odnose na stvari koje nisu od velikog značaja za moj život.

uglavnom, čim postoji dilema to je znak da bi, ako je moguće - a u ovom slučaju je moguće, trebalo odustati od obje opcije koje razmatraš!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:38   #79
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
kaj znači to "razumski"? baš me zanima
pa razumski znači ovo: svaka žena u određenim godinama želi imati obitelj..sređen život u smislu financijski, posao....itd...a osoba koju voliš ti to ne može dati...u smislu ne radi..nema primanja...nije stabilan...ne možeš se na njega osloniti...i znaš da te s njim život očekuje takav da ćeš brinuti o njemu i da će ti odnositi dosta vremena da njega organiziraš...al ga voliš...daklem...tražiti drugoga..ili upustiti se u ove nesigurne vode svoga srca
Sedam7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:44   #80
Quote:
Sedam7 kaže: Pogledaj post
pa razumski znači ovo: svaka žena u određenim godinama želi imati obitelj..sređen život u smislu financijski, posao....itd...a osoba koju voliš ti to ne može dati...u smislu ne radi..nema primanja...nije stabilan...ne možeš se na njega osloniti...i znaš da te s njim život očekuje takav da ćeš brinuti o njemu i da će ti odnositi dosta vremena da njega organiziraš...al ga voliš...daklem...tražiti drugoga..ili upustiti se u ove nesigurne vode svoga srca
šupendarenje? ne hvala... jednom mi bilo dosta...

stvar je u tome da se zatvoriš prema nekome tko možda ima sve kvalitete koje su ti važne, samo zato kaj ova ljenguza uzrokuje erupciju strasti u tebi?

neam pojma... nastojim se ne vezati za ljude koji mi ne čine dobro, kao što već rekoh...
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.